Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

door
Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

Real Madrid liet zaterdagavond geen steek vallen tegen Celta Vigo, ondanks dat Carlo Ancelotti niet op een paar sterkhouders kon rekenen. Zo moest de trainer het stellen zonder onder meer Casemiro, want de Braziliaan bleef aan de kant in afwachting van zijn transfer naar Manchester United. Dat had een dag eerder al een princiepsakkkoord aangekondigd.


Begin deze week zal de overgang helemaal afgerond worden. Casemiro nam maandag alvast uitgebreid afscheid van Real Madrid op een persconferentie die speciaal voor hem belegd werd. Hij poseerde er met alle trofeeën die hij gewonnen heeft in zijn periode bij de club en nam ook het woord. Daarbij slaagde de 30-jarige er niet in om het droog te houden.

"Ik heb hier veel prijzen gewonnen, maar de grootste prijs was dat ik hier elke dag mocht komen trainen", verklaarde hij onder meer tussen de snikken door. "Ik dank God voor al die trofeeën, maar ik kreeg ook hulp van mijn vrouw. Ik wil ook de voorzitter en mijn ploegmaats bedanken. Zonder jullie zou dit niet mogelijk geweest zijn. Ik moet ook twee namen speciaal vermelden: Modric en Kroos. Het was een plezier om met hen te voetballen."

EINDE CYCLUS
Daarna volgde ook nog een vragenronde, waarop Casemiro wat meer uitleg gaf bij zijn beweegredenen. "Ik had het gevoel dat mijn cylus hier ten einde liep", verklaarde hij. "Ik wilde een nieuwe uitdaging in een nieuwe competitie, een andere cultuur leren kennen. Ik heb altijd al in de Premier League willen spelen. Ik wil Manchester United helpen zoals ik Real Madrid ook geholpen heb."

Casemiro was maar liefst 9,5 jaar aan de slag bij Real Madrid, dat hem in januari 2013 overnam van São Paulo. Na een halfjaar in de B-ploeg werd hij doorgeschoven naar de A-kern, maar daar bleek doorbreken moeilijk. Na een jaar werd hij uitgeleend aan FC Porto en daarna groeide hij wel uit tot een sleutelspeler. Het leverde Casemiro drie titels, een beker, vijf keer de Champions League en drie keer het WK voor clubteams op.


LEES OOK: “Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Zal Real Madrid hem kunnen vervangen?

Meest recent

Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

9
9
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

18
18
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

36
36
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

65
65
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

56
56
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

50
50
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

120
120
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

28
28
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

194
194
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

140
140
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

114
114
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

124
124
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

120
120
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

99
99
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

267
267
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

361
361
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

51
51
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

201
201
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

184
184
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

227
227
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

190
190
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

101
101
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

245
245
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

986
986

Meer sportnieuws