Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

door
Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

Real Madrid liet zaterdagavond geen steek vallen tegen Celta Vigo, ondanks dat Carlo Ancelotti niet op een paar sterkhouders kon rekenen. Zo moest de trainer het stellen zonder onder meer Casemiro, want de Braziliaan bleef aan de kant in afwachting van zijn transfer naar Manchester United. Dat had een dag eerder al een princiepsakkkoord aangekondigd.


Begin deze week zal de overgang helemaal afgerond worden. Casemiro nam maandag alvast uitgebreid afscheid van Real Madrid op een persconferentie die speciaal voor hem belegd werd. Hij poseerde er met alle trofeeën die hij gewonnen heeft in zijn periode bij de club en nam ook het woord. Daarbij slaagde de 30-jarige er niet in om het droog te houden.

"Ik heb hier veel prijzen gewonnen, maar de grootste prijs was dat ik hier elke dag mocht komen trainen", verklaarde hij onder meer tussen de snikken door. "Ik dank God voor al die trofeeën, maar ik kreeg ook hulp van mijn vrouw. Ik wil ook de voorzitter en mijn ploegmaats bedanken. Zonder jullie zou dit niet mogelijk geweest zijn. Ik moet ook twee namen speciaal vermelden: Modric en Kroos. Het was een plezier om met hen te voetballen."

EINDE CYCLUS
Daarna volgde ook nog een vragenronde, waarop Casemiro wat meer uitleg gaf bij zijn beweegredenen. "Ik had het gevoel dat mijn cylus hier ten einde liep", verklaarde hij. "Ik wilde een nieuwe uitdaging in een nieuwe competitie, een andere cultuur leren kennen. Ik heb altijd al in de Premier League willen spelen. Ik wil Manchester United helpen zoals ik Real Madrid ook geholpen heb."

Casemiro was maar liefst 9,5 jaar aan de slag bij Real Madrid, dat hem in januari 2013 overnam van São Paulo. Na een halfjaar in de B-ploeg werd hij doorgeschoven naar de A-kern, maar daar bleek doorbreken moeilijk. Na een jaar werd hij uitgeleend aan FC Porto en daarna groeide hij wel uit tot een sleutelspeler. Het leverde Casemiro drie titels, een beker, vijf keer de Champions League en drie keer het WK voor clubteams op.


LEES OOK: 'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Zal Real Madrid hem kunnen vervangen?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

4
4
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

20
20
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

295
295
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

22
22
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

219
219
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

356
356
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

57
57
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

80
80
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

177
177
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

117
117
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

178
178
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

238
238
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

538
538
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

162
162
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

176
176
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

403
403
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

155
155
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

176
176
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws