Transfer Boyata onder vuur: "Geen verschil met Mechele"

door
Transfer Boyata onder vuur:

Club Brugge zal zich in het slot van de zomerse transferperiode nog op verschillende posities trachten te versterken. Voor de verdediging is er alvast een extra aanwinst onderweg. Zo staat de landskampioen op punt om de inkomende transfer van Dedryck Boyata af te ronden.


De 31-jarige Rode Duivel kwam dit seizoen niet meer in de plannen voor bij Hertha Berlijn en moest er beschikken, waardoor Club zijn kans schoon zag om toe te slaan. Naar verluidt werd een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 2 à 3 miljoen euro. Zondag landde Boyata alvast op Belgische bodem. Hij zal maandag normaal gezien zijn medische en fysiek proeven voltooien, vervolgens kan hij zijn kribbel zetten onder een contract tot medio 2024. Blauw-Zwart haalt zo een ervaren pion in huis die mee moet helpen om het vertrek van Stanley Nsoki op te vangen.

Maar bij deze transfer worden behoorlijk wat bedenkingen geplaatst. Ook analist Marc Degryse is niet bepaald enthousiast. "Ik had een gevestigde waarde verwacht. Een meerwaarde op internationaal niveau in plaats van een twijfelgeval", klinkt het in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap. Kijk, tussen Mechele en Boyata is er niet veel verschil. Boyata zal niet ineens de verdediging van Club op een lijn krijgen."

VEEL GELD BESCHIKBAAR
Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine heeft eveneens zijn twijfels. In zijn wekelijkse analyse vraag Sys zich waarom Club, dat er financieel toch goed voorstaat, niet de portefeuille bovenhaalde voor een directe aanwinst. "Gaat Boyata de problemen daar oplossen? Hij is 31 jaar en dat ze hem bij Hertha graag laten gaan, wil toch iets zeggen. Club heeft veel geld overgehouden aan de transferperiode. Dan verwacht je toch een grote naam."

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Club had hoger moeten mikken ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

10
10
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

12
12
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

9
9
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

82
82
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

44
44
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

76
76
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

78
78
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

102
102
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

180
180
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

480
480
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

166
166
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

82
82
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

124
124
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

115
115
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

333
333
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

236
236
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

183
183
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

366
366
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

196
196

Meer sportnieuws