Transfer Boyata onder vuur: "Geen verschil met Mechele"

door
Transfer Boyata onder vuur:

Club Brugge zal zich in het slot van de zomerse transferperiode nog op verschillende posities trachten te versterken. Voor de verdediging is er alvast een extra aanwinst onderweg. Zo staat de landskampioen op punt om de inkomende transfer van Dedryck Boyata af te ronden.


De 31-jarige Rode Duivel kwam dit seizoen niet meer in de plannen voor bij Hertha Berlijn en moest er beschikken, waardoor Club zijn kans schoon zag om toe te slaan. Naar verluidt werd een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 2 à 3 miljoen euro. Zondag landde Boyata alvast op Belgische bodem. Hij zal maandag normaal gezien zijn medische en fysiek proeven voltooien, vervolgens kan hij zijn kribbel zetten onder een contract tot medio 2024. Blauw-Zwart haalt zo een ervaren pion in huis die mee moet helpen om het vertrek van Stanley Nsoki op te vangen.

Maar bij deze transfer worden behoorlijk wat bedenkingen geplaatst. Ook analist Marc Degryse is niet bepaald enthousiast. "Ik had een gevestigde waarde verwacht. Een meerwaarde op internationaal niveau in plaats van een twijfelgeval", klinkt het in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap. Kijk, tussen Mechele en Boyata is er niet veel verschil. Boyata zal niet ineens de verdediging van Club op een lijn krijgen."

VEEL GELD BESCHIKBAAR
Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine heeft eveneens zijn twijfels. In zijn wekelijkse analyse vraag Sys zich waarom Club, dat er financieel toch goed voorstaat, niet de portefeuille bovenhaalde voor een directe aanwinst. "Gaat Boyata de problemen daar oplossen? Hij is 31 jaar en dat ze hem bij Hertha graag laten gaan, wil toch iets zeggen. Club heeft veel geld overgehouden aan de transferperiode. Dan verwacht je toch een grote naam."

LEES OOK: Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club had hoger moeten mikken ...

Meest recent

'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

4
4
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

23
23
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

87
87
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

224
224
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

58
58
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

166
166
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

183
183
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

74
74
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1543
1543
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

454
454
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

192
192
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

141
141
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

637
637
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

59
59
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

40
40
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

120
120
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

380
380
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

231
231
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

652
652
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

89
89
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

84
84
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

108
108
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

496
496

Meer sportnieuws