Transfer Boyata onder vuur: "Geen verschil met Mechele"

door
Transfer Boyata onder vuur:

Club Brugge zal zich in het slot van de zomerse transferperiode nog op verschillende posities trachten te versterken. Voor de verdediging is er alvast een extra aanwinst onderweg. Zo staat de landskampioen op punt om de inkomende transfer van Dedryck Boyata af te ronden.


De 31-jarige Rode Duivel kwam dit seizoen niet meer in de plannen voor bij Hertha Berlijn en moest er beschikken, waardoor Club zijn kans schoon zag om toe te slaan. Naar verluidt werd een akkoord gevonden over een transfersom van zo'n 2 à 3 miljoen euro. Zondag landde Boyata alvast op Belgische bodem. Hij zal maandag normaal gezien zijn medische en fysiek proeven voltooien, vervolgens kan hij zijn kribbel zetten onder een contract tot medio 2024. Blauw-Zwart haalt zo een ervaren pion in huis die mee moet helpen om het vertrek van Stanley Nsoki op te vangen.

Maar bij deze transfer worden behoorlijk wat bedenkingen geplaatst. Ook analist Marc Degryse is niet bepaald enthousiast. "Ik had een gevestigde waarde verwacht. Een meerwaarde op internationaal niveau in plaats van een twijfelgeval", klinkt het in zijn column voor Het Laatste Nieuws. "Als je ambieert om te overwinteren in de Champions League, is Boyata een bizarre transfer. Hij bezorgt je niet de garantie op veel beterschap. Kijk, tussen Mechele en Boyata is er niet veel verschil. Boyata zal niet ineens de verdediging van Club op een lijn krijgen."

VEEL GELD BESCHIKBAAR
Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine heeft eveneens zijn twijfels. In zijn wekelijkse analyse vraag Sys zich waarom Club, dat er financieel toch goed voorstaat, niet de portefeuille bovenhaalde voor een directe aanwinst. "Gaat Boyata de problemen daar oplossen? Hij is 31 jaar en dat ze hem bij Hertha graag laten gaan, wil toch iets zeggen. Club heeft veel geld overgehouden aan de transferperiode. Dan verwacht je toch een grote naam."

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club had hoger moeten mikken ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

65
65
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

64
64
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

53
53
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

121
121
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

126
126
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

294
294
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

185
185
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

229
229
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

119
119
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

167
167
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

452
452
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

175
175
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

512
512
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

166
166
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

508
508
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

257
257
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

575
575
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

444
444
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

326
326

Meer sportnieuws