Club onder druk: "Ze zijn het Vanaken verschuldigd"

door
Club onder druk:

Heeft Hans Vanaken zijn laatste match voor Club Brugge gespeeld? Als het aan de Rode Duivel zelf ligt, dan wel. De Limburgse middenvelder heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar West Ham United, dat stevig aan zijn mouw trekt. Maar het Brugse bestuur weigerde tot dusver om mee te werken.


Hoewel zijn transferwens behoorlijk duidelijk is, stelt Vanaken zich correct op. Hij blijft het beste van zichzelf geven tijdens de matchen en op training, hij rept met geen slecht woord over de club. Maar uiteraard is het voor hem een vervelende zaak. Woensdag viert hij zijn 30ste verjaardag en Vanaken beseft maar al te goed dat het zijn laatste kans wordt om de stap naar een topcompetitie te zetten. Maar bij Club wordt hij als 'onvervangbaar' bestempeld. De voorbije dagen hield het bestuur het been dan ook stijf.

Maar analist Peter Vandenbempt heeft zijn bedenkingen bij die houding. "Kijk, Club Brugge is groter en sterker dan eender welke trainer of speler. Maar als het zijn uitdrukkelijke en vriendelijke wens is om te vertrekken… Dan is Club het hem verschuldigd om zich constructief op te stellen", klinkt het bij Sporza. "De middenvelder beseft dat de fans willen dat hij blijft, maar evenzeer dat er niet één iemand het hem kwalijk zou nemen als hij deze mooie kans grijpt. Precies vanwege zijn grote verdienste voor Blauw-Zwart en de respectvolle manier waarop hij zich gedraagt in het dossier."

NIEMAND ONVERVANGBAAR
Overigens vindt Vandenbempt het argument dat Vanaken 'onvervangbaar' zou zijn, niet correct. Zeker niet voor een ploeg met de middelen van Club Brugge. "In het voetbal is niemand onvervangbaar. En ik neem aan dat Club met zijn uitgebreide scoutingsapparaat toch enkele potentiële vervangers heeft klaarstaan. Bovendien weet Club al twee weken dat er iets zou gebeuren rond Vanaken. Met een transferdeadline die loopt tot 6 september heb je dus in totaal een maand om een vervanger te zoeken."

LEES OOK: Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Club moet Vanaken zijn transfer gunnen ...

Meest recent

Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

66
66
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

36
36
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

228
228
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

355
355
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

55
55
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

38
38
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

29
29
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

252
252
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

352
352
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

207
207
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

75
75
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

60
60
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

323
323
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

187
187
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

290
290
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

188
188
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

122
122
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

184
184
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

104
104
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

221
221
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

141
141
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

122
122
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

172
172

Meer sportnieuws