Club onder druk: "Ze zijn het Vanaken verschuldigd"

door
Club onder druk:

Heeft Hans Vanaken zijn laatste match voor Club Brugge gespeeld? Als het aan de Rode Duivel zelf ligt, dan wel. De Limburgse middenvelder heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar West Ham United, dat stevig aan zijn mouw trekt. Maar het Brugse bestuur weigerde tot dusver om mee te werken.


Hoewel zijn transferwens behoorlijk duidelijk is, stelt Vanaken zich correct op. Hij blijft het beste van zichzelf geven tijdens de matchen en op training, hij rept met geen slecht woord over de club. Maar uiteraard is het voor hem een vervelende zaak. Woensdag viert hij zijn 30ste verjaardag en Vanaken beseft maar al te goed dat het zijn laatste kans wordt om de stap naar een topcompetitie te zetten. Maar bij Club wordt hij als 'onvervangbaar' bestempeld. De voorbije dagen hield het bestuur het been dan ook stijf.

Maar analist Peter Vandenbempt heeft zijn bedenkingen bij die houding. "Kijk, Club Brugge is groter en sterker dan eender welke trainer of speler. Maar als het zijn uitdrukkelijke en vriendelijke wens is om te vertrekken… Dan is Club het hem verschuldigd om zich constructief op te stellen", klinkt het bij Sporza. "De middenvelder beseft dat de fans willen dat hij blijft, maar evenzeer dat er niet één iemand het hem kwalijk zou nemen als hij deze mooie kans grijpt. Precies vanwege zijn grote verdienste voor Blauw-Zwart en de respectvolle manier waarop hij zich gedraagt in het dossier."

NIEMAND ONVERVANGBAAR
Overigens vindt Vandenbempt het argument dat Vanaken 'onvervangbaar' zou zijn, niet correct. Zeker niet voor een ploeg met de middelen van Club Brugge. "In het voetbal is niemand onvervangbaar. En ik neem aan dat Club met zijn uitgebreide scoutingsapparaat toch enkele potentiële vervangers heeft klaarstaan. Bovendien weet Club al twee weken dat er iets zou gebeuren rond Vanaken. Met een transferdeadline die loopt tot 6 september heb je dus in totaal een maand om een vervanger te zoeken."

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club moet Vanaken zijn transfer gunnen ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

36
36
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

6
6
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

28
28
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

44
44
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

324
324
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

275
275
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

247
247
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

72
72
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

569
569
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

558
558
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

103
103
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

149
149
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

418
418
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

145
145
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

139
139
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

199
199
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

174
174
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

374
374
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws