Club onder druk: "Ze zijn het Vanaken verschuldigd"

door
Club onder druk:

Heeft Hans Vanaken zijn laatste match voor Club Brugge gespeeld? Als het aan de Rode Duivel zelf ligt, dan wel. De Limburgse middenvelder heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar West Ham United, dat stevig aan zijn mouw trekt. Maar het Brugse bestuur weigerde tot dusver om mee te werken.


Hoewel zijn transferwens behoorlijk duidelijk is, stelt Vanaken zich correct op. Hij blijft het beste van zichzelf geven tijdens de matchen en op training, hij rept met geen slecht woord over de club. Maar uiteraard is het voor hem een vervelende zaak. Woensdag viert hij zijn 30ste verjaardag en Vanaken beseft maar al te goed dat het zijn laatste kans wordt om de stap naar een topcompetitie te zetten. Maar bij Club wordt hij als 'onvervangbaar' bestempeld. De voorbije dagen hield het bestuur het been dan ook stijf.

Maar analist Peter Vandenbempt heeft zijn bedenkingen bij die houding. "Kijk, Club Brugge is groter en sterker dan eender welke trainer of speler. Maar als het zijn uitdrukkelijke en vriendelijke wens is om te vertrekken… Dan is Club het hem verschuldigd om zich constructief op te stellen", klinkt het bij Sporza. "De middenvelder beseft dat de fans willen dat hij blijft, maar evenzeer dat er niet één iemand het hem kwalijk zou nemen als hij deze mooie kans grijpt. Precies vanwege zijn grote verdienste voor Blauw-Zwart en de respectvolle manier waarop hij zich gedraagt in het dossier."

NIEMAND ONVERVANGBAAR
Overigens vindt Vandenbempt het argument dat Vanaken 'onvervangbaar' zou zijn, niet correct. Zeker niet voor een ploeg met de middelen van Club Brugge. "In het voetbal is niemand onvervangbaar. En ik neem aan dat Club met zijn uitgebreide scoutingsapparaat toch enkele potentiële vervangers heeft klaarstaan. Bovendien weet Club al twee weken dat er iets zou gebeuren rond Vanaken. Met een transferdeadline die loopt tot 6 september heb je dus in totaal een maand om een vervanger te zoeken."

LEES OOK: Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

Club moet Vanaken zijn transfer gunnen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

18
18
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

45
45
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

9
9
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

52
52
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

43
43
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

212
212
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

49
49
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

63
63
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

105
105
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

158
158
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

647
647
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

404
404
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

133
133
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

255
255
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

146
146
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

92
92
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

584
584
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

322
322
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

452
452
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

564
564
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

678
678

Meer sportnieuws