'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

door
'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

In de Engelse Premier League heeft titelverdediger Manchester City zijn eerste punten van het seizoen verspeeld. Na een heerlijk kijkstuk speelde de kampioen zondagavond 3-3-gelijk op het veld van Newcastle United. Daarbij was andermaal een hoofdrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.


De draaischijf van Manchester City hielp zijn ploeg immers aan een punt met meesterlijke assist op Bernardo Silva. Maar achteraf ging het vooral over een andere fase waarin hij betrokken was. Toen De Bruyne een tegenaanval wou opzetten werd hij immers het slachtoffer van een vliegende tackle van Kieran Trippier. De Engelse back raakte de Rode Duivel weliswaar niet vol, maar scheidsrechter Jarred Gillett aarzelde niet om een rode kaart te trekken.

De verbazing was dan ook groot toen de VAR hem plots toch naar het scherm riep en Gillet aanmaande om terug te komen op zijn beslissing. Iets wat hij ook deed: de rode kaart werd omgezet in een gele. En dat was niet naar de zin van De Bruyne. Zo stelde The Times vast dat de Rode Duivel woedend van het veld stapte en nog een pittige discussie had met Trippier. Zelfs Newcastle-assistent Graham Jones, die twee jaar met KDB samenwerkte bij de nationale ploeg, kon hem niet meteen kalmeren.

ONBEGRIJPELIJK
De VAR-fase rond Trippier deed dan ook heel wat stof opwaaien. "Zo'n tackle gaat in de toekomst een rode kaart opleveren. Het was geen benenbreker, maar waarom zou een speler iemand onderuit mogen halen met een ingreep op kniehoogte en geen enkele intentie om de bal te spelen?", stelde analist/ex-verdediger Jamie Carragher. Ook in de studio's van Play Sports werd het incident druk besproken. "Iedereen die voetbal heeft gespeeld ziet hier een rode kaart, ik begrijp het nog altijd niet", aldus analist Tomasz Radzinkski.

LEES OOK: ‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

🚀

Trippier moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

6
6
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

15
15
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

268
268
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

62
62
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

118
118
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

120
120
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

147
147
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

110
110
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

71
71
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

48
48
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

87
87
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

346
346
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

195
195
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

293
293
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

134
134
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

206
206
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

611
611
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

239
239
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

336
336
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

472
472

Meer sportnieuws