'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

door
'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

In de Engelse Premier League heeft titelverdediger Manchester City zijn eerste punten van het seizoen verspeeld. Na een heerlijk kijkstuk speelde de kampioen zondagavond 3-3-gelijk op het veld van Newcastle United. Daarbij was andermaal een hoofdrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.


De draaischijf van Manchester City hielp zijn ploeg immers aan een punt met meesterlijke assist op Bernardo Silva. Maar achteraf ging het vooral over een andere fase waarin hij betrokken was. Toen De Bruyne een tegenaanval wou opzetten werd hij immers het slachtoffer van een vliegende tackle van Kieran Trippier. De Engelse back raakte de Rode Duivel weliswaar niet vol, maar scheidsrechter Jarred Gillett aarzelde niet om een rode kaart te trekken.

De verbazing was dan ook groot toen de VAR hem plots toch naar het scherm riep en Gillet aanmaande om terug te komen op zijn beslissing. Iets wat hij ook deed: de rode kaart werd omgezet in een gele. En dat was niet naar de zin van De Bruyne. Zo stelde The Times vast dat de Rode Duivel woedend van het veld stapte en nog een pittige discussie had met Trippier. Zelfs Newcastle-assistent Graham Jones, die twee jaar met KDB samenwerkte bij de nationale ploeg, kon hem niet meteen kalmeren.

ONBEGRIJPELIJK
De VAR-fase rond Trippier deed dan ook heel wat stof opwaaien. "Zo'n tackle gaat in de toekomst een rode kaart opleveren. Het was geen benenbreker, maar waarom zou een speler iemand onderuit mogen halen met een ingreep op kniehoogte en geen enkele intentie om de bal te spelen?", stelde analist/ex-verdediger Jamie Carragher. Ook in de studio's van Play Sports werd het incident druk besproken. "Iedereen die voetbal heeft gespeeld ziet hier een rode kaart, ik begrijp het nog altijd niet", aldus analist Tomasz Radzinkski.

LEES OOK: Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Trippier moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

0
0
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

6
6
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

22
22
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

79
79
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

81
81
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

33
33
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

78
78
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

152
152
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

37
37
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

34
34
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

136
136
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

261
261
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

75
75
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

42
42
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

172
172
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

244
244
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

190
190
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

346
346
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

594
594
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

220
220
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

305
305

Meer sportnieuws