'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

door
'De Bruyne in alle staten na bizarre beslissing'

In de Engelse Premier League heeft titelverdediger Manchester City zijn eerste punten van het seizoen verspeeld. Na een heerlijk kijkstuk speelde de kampioen zondagavond 3-3-gelijk op het veld van Newcastle United. Daarbij was andermaal een hoofdrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.


De draaischijf van Manchester City hielp zijn ploeg immers aan een punt met meesterlijke assist op Bernardo Silva. Maar achteraf ging het vooral over een andere fase waarin hij betrokken was. Toen De Bruyne een tegenaanval wou opzetten werd hij immers het slachtoffer van een vliegende tackle van Kieran Trippier. De Engelse back raakte de Rode Duivel weliswaar niet vol, maar scheidsrechter Jarred Gillett aarzelde niet om een rode kaart te trekken.

De verbazing was dan ook groot toen de VAR hem plots toch naar het scherm riep en Gillet aanmaande om terug te komen op zijn beslissing. Iets wat hij ook deed: de rode kaart werd omgezet in een gele. En dat was niet naar de zin van De Bruyne. Zo stelde The Times vast dat de Rode Duivel woedend van het veld stapte en nog een pittige discussie had met Trippier. Zelfs Newcastle-assistent Graham Jones, die twee jaar met KDB samenwerkte bij de nationale ploeg, kon hem niet meteen kalmeren.

ONBEGRIJPELIJK
De VAR-fase rond Trippier deed dan ook heel wat stof opwaaien. "Zo'n tackle gaat in de toekomst een rode kaart opleveren. Het was geen benenbreker, maar waarom zou een speler iemand onderuit mogen halen met een ingreep op kniehoogte en geen enkele intentie om de bal te spelen?", stelde analist/ex-verdediger Jamie Carragher. Ook in de studio's van Play Sports werd het incident druk besproken. "Iedereen die voetbal heeft gespeeld ziet hier een rode kaart, ik begrijp het nog altijd niet", aldus analist Tomasz Radzinkski.

LEES OOK: Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Trippier moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

133
133
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

111
111
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

55
55
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

85
85
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

176
176
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

650
650
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

410
410
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

244
244
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

866
866
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

139
139
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

331
331
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

556
556
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws