Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

door
Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

De komst van Wouter Vrancken blaast een frisse wind door KRC Genk. De Limburgers spelen frivool en aanvallend voetbal, en ze worden door verschillende media en analisten momenteel zelfs omschreven als de beste ploeg van het land. Genk is veruit de aanvallendste en attractiefste ploeg in de Jupiler Pro League. En wanneer de controlerende middenvelder Bryan Heynen óók nog eens begint te scoren …


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

“Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken vorig weekend in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal. Met die waarden kreeg hij vorig seizoen met KV Mechelen al bakken lof van de pers, die het Malinwa van Vrancken zonder overdrijven omschreef als de best voetballende ploeg van het land. En die stijl verloochent Wouter Vrancken niet bij KRC Genk. Na vorig weekend prijken de Limburgers na vijf wedstrijden op de eerste plaats van het klassement en ze scoorden tevens het meest aantal doelpunten (15). Met dit Genk moet dit seizoen dus stevig rekening worden gehouden in de titelstrijd.

“Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt alvast heel aardig. Het offensief vertoon in de Cegeka Arena is dan ook ronduit indrukwekkend. Genk vergaarde ondertussen al 16 expected goals, wat met voorsprong het hoogste aantal is van alle Jupiler Pro League-ploegen. Club Brugge is de tweede in die stand met 9,7 expected goals en het gemiddelde van de Belgische competitie betreft 6 expected goals. Dat kan wel tellen. In vergelijking met het vorige seizoen, onder John van den Brom en Bernd Storck, creëert Genk dit jaar per wedstrijd 63% meer expected goals. Een wereld van verschil.



De expected goals geven een objectieve indicatie van de dreiging voor het doel van de tegenstander, in andere woorden een goal probability, maar dit zijn uiteraard geen effectieve doelpunten. Maar hoe hoger deze expected goals, hoe groter de kans op een ‘echt’ doelpunt. En dat blijkt alvast in het geval van Genk, de leider op het gebied van expected goals én effectief gescoorde doelpunten in de Jupiler Pro League. De ploeg van Wouter Vrancken haalt dit seizoen een hoog gemiddelde van 3 gescoorde doelpunten per wedstrijd, wat een enorm contrast is in vergelijking met vorig seizoen, toen Genk per wedstrijd gemiddeld 1,9 doelpunt scoorde. Dat is een indrukwekkende toename van maar liefst 58%.

HEYNEN ALS EXPONENT

Eén van de opvallendste exponenten van die aanvallende aanpak van Wouter Vrancken is Bryan Heynen. De 25-jarige staat te boek als een controlerende en behoudende middenvelder, maar dit seizoen verschijnt hij opmerkelijk vaak in de box van de tegenstander, 61% meer in vergelijking met vorig jaar om precies te zijn. En daardoor stond hij in het huidig seizoensbegin al vier keer aan het kanon, een aantal waarmee hij momenteel de Genkse clubtopschutter is én de topschutter van de Jupiler Pro League.

Bryan Heynen scoorde vorig weekend een brace tegen Cercle Brugge en één speeldag eerder tegen Zulte Waregem lukte hem dat ook al. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn laatste tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend. Voor dit seizoen lukte Heynen in zijn carrière ook nog maar één brace.



Het is dus erg uitzonderlijk dat Bryan Heynen vier goals scoort in vijf wedstrijden, maar dat heeft ook veel te maken met de offensieve speelstijl van Wouter Vrancken. “Op defensief vlak ben ik nog steeds controlerend ingesteld, maar op offensief vlak heb ik meer vrijheid in mijn loopacties”, verklaarde Heynen eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Heynen is vol lof over de duidelijke accenten van Vrancken en daardoor, net als zijn uitstekende wisselwerking met Patrik Hrosovsky, kan hij nu ook op het offensief gebied een grote meerwaarde leveren. Het gebeurt vaak dat Heynen opduikt op verrassende posities op het veld, waardoor het Genkse gevaar dit seizoen van alle kanten komt.

LEES OOK: Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

3
3
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

24
24
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

77
77
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

258
258
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

92
92
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

136
136
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

248
248
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

314
314
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

67
67
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

117
117
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

465
465
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

138
138
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

99
99
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

265
265
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

894
894
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

280
280
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

307
307
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

312
312
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

198
198
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

308
308
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

260
260
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

184
184

Meer sportnieuws