Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

550 stemmen
Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

De komst van Wouter Vrancken blaast een frisse wind door KRC Genk. De Limburgers spelen frivool en aanvallend voetbal, en ze worden door verschillende media en analisten momenteel zelfs omschreven als de beste ploeg van het land. Genk is veruit de aanvallendste en attractiefste ploeg in de Jupiler Pro League. En wanneer de controlerende middenvelder Bryan Heynen óók nog eens begint te scoren …


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

“Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken vorig weekend in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal. Met die waarden kreeg hij vorig seizoen met KV Mechelen al bakken lof van de pers, die het Malinwa van Vrancken zonder overdrijven omschreef als de best voetballende ploeg van het land. En die stijl verloochent Wouter Vrancken niet bij KRC Genk. Na vorig weekend prijken de Limburgers na vijf wedstrijden op de eerste plaats van het klassement en ze scoorden tevens het meest aantal doelpunten (15). Met dit Genk moet dit seizoen dus stevig rekening worden gehouden in de titelstrijd.

“Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt alvast heel aardig. Het offensief vertoon in de Cegeka Arena is dan ook ronduit indrukwekkend. Genk vergaarde ondertussen al 16 expected goals, wat met voorsprong het hoogste aantal is van alle Jupiler Pro League-ploegen. Club Brugge is de tweede in die stand met 9,7 expected goals en het gemiddelde van de Belgische competitie betreft 6 expected goals. Dat kan wel tellen. In vergelijking met het vorige seizoen, onder John van den Brom en Bernd Storck, creëert Genk dit jaar per wedstrijd 63% meer expected goals. Een wereld van verschil.



De expected goals geven een objectieve indicatie van de dreiging voor het doel van de tegenstander, in andere woorden een goal probability, maar dit zijn uiteraard geen effectieve doelpunten. Maar hoe hoger deze expected goals, hoe groter de kans op een ‘echt’ doelpunt. En dat blijkt alvast in het geval van Genk, de leider op het gebied van expected goals én effectief gescoorde doelpunten in de Jupiler Pro League. De ploeg van Wouter Vrancken haalt dit seizoen een hoog gemiddelde van 3 gescoorde doelpunten per wedstrijd, wat een enorm contrast is in vergelijking met vorig seizoen, toen Genk per wedstrijd gemiddeld 1,9 doelpunt scoorde. Dat is een indrukwekkende toename van maar liefst 58%.

HEYNEN ALS EXPONENT

Eén van de opvallendste exponenten van die aanvallende aanpak van Wouter Vrancken is Bryan Heynen. De 25-jarige staat te boek als een controlerende en behoudende middenvelder, maar dit seizoen verschijnt hij opmerkelijk vaak in de box van de tegenstander, 61% meer in vergelijking met vorig jaar om precies te zijn. En daardoor stond hij in het huidig seizoensbegin al vier keer aan het kanon, een aantal waarmee hij momenteel de Genkse clubtopschutter is én de topschutter van de Jupiler Pro League.

Bryan Heynen scoorde vorig weekend een brace tegen Cercle Brugge en één speeldag eerder tegen Zulte Waregem lukte hem dat ook al. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn laatste tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend. Voor dit seizoen lukte Heynen in zijn carrière ook nog maar één brace.



Het is dus erg uitzonderlijk dat Bryan Heynen vier goals scoort in vijf wedstrijden, maar dat heeft ook veel te maken met de offensieve speelstijl van Wouter Vrancken. “Op defensief vlak ben ik nog steeds controlerend ingesteld, maar op offensief vlak heb ik meer vrijheid in mijn loopacties”, verklaarde Heynen eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Heynen is vol lof over de duidelijke accenten van Vrancken en daardoor, net als zijn uitstekende wisselwerking met Patrik Hrosovsky, kan hij nu ook op het offensief gebied een grote meerwaarde leveren. Het gebeurt vaak dat Heynen opduikt op verrassende posities op het veld, waardoor het Genkse gevaar dit seizoen van alle kanten komt.

LEES OOK: Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

40
40
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

22
22
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

31
31
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

232
232
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

668
668
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

538
538
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

781
781
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

261
261
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

49
49
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

69
69
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

478
478
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

450
450
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

291
291
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

514
514
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

653
653
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

482
482
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

597
597
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

623
623
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

328
328
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

700
700
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

229
229
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

357
357
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

99
99
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

296
296
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

94
94

Meer sportnieuws