Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

550
Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

De komst van Wouter Vrancken blaast een frisse wind door KRC Genk. De Limburgers spelen frivool en aanvallend voetbal, en ze worden door verschillende media en analisten momenteel zelfs omschreven als de beste ploeg van het land. Genk is veruit de aanvallendste en attractiefste ploeg in de Jupiler Pro League. En wanneer de controlerende middenvelder Bryan Heynen óók nog eens begint te scoren …


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

“Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken vorig weekend in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal. Met die waarden kreeg hij vorig seizoen met KV Mechelen al bakken lof van de pers, die het Malinwa van Vrancken zonder overdrijven omschreef als de best voetballende ploeg van het land. En die stijl verloochent Wouter Vrancken niet bij KRC Genk. Na vorig weekend prijken de Limburgers na vijf wedstrijden op de eerste plaats van het klassement en ze scoorden tevens het meest aantal doelpunten (15). Met dit Genk moet dit seizoen dus stevig rekening worden gehouden in de titelstrijd.

“Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt alvast heel aardig. Het offensief vertoon in de Cegeka Arena is dan ook ronduit indrukwekkend. Genk vergaarde ondertussen al 16 expected goals, wat met voorsprong het hoogste aantal is van alle Jupiler Pro League-ploegen. Club Brugge is de tweede in die stand met 9,7 expected goals en het gemiddelde van de Belgische competitie betreft 6 expected goals. Dat kan wel tellen. In vergelijking met het vorige seizoen, onder John van den Brom en Bernd Storck, creëert Genk dit jaar per wedstrijd 63% meer expected goals. Een wereld van verschil.



De expected goals geven een objectieve indicatie van de dreiging voor het doel van de tegenstander, in andere woorden een goal probability, maar dit zijn uiteraard geen effectieve doelpunten. Maar hoe hoger deze expected goals, hoe groter de kans op een ‘echt’ doelpunt. En dat blijkt alvast in het geval van Genk, de leider op het gebied van expected goals én effectief gescoorde doelpunten in de Jupiler Pro League. De ploeg van Wouter Vrancken haalt dit seizoen een hoog gemiddelde van 3 gescoorde doelpunten per wedstrijd, wat een enorm contrast is in vergelijking met vorig seizoen, toen Genk per wedstrijd gemiddeld 1,9 doelpunt scoorde. Dat is een indrukwekkende toename van maar liefst 58%.

HEYNEN ALS EXPONENT

Eén van de opvallendste exponenten van die aanvallende aanpak van Wouter Vrancken is Bryan Heynen. De 25-jarige staat te boek als een controlerende en behoudende middenvelder, maar dit seizoen verschijnt hij opmerkelijk vaak in de box van de tegenstander, 61% meer in vergelijking met vorig jaar om precies te zijn. En daardoor stond hij in het huidig seizoensbegin al vier keer aan het kanon, een aantal waarmee hij momenteel de Genkse clubtopschutter is én de topschutter van de Jupiler Pro League.

Bryan Heynen scoorde vorig weekend een brace tegen Cercle Brugge en één speeldag eerder tegen Zulte Waregem lukte hem dat ook al. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn laatste tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend. Voor dit seizoen lukte Heynen in zijn carrière ook nog maar één brace.



Het is dus erg uitzonderlijk dat Bryan Heynen vier goals scoort in vijf wedstrijden, maar dat heeft ook veel te maken met de offensieve speelstijl van Wouter Vrancken. “Op defensief vlak ben ik nog steeds controlerend ingesteld, maar op offensief vlak heb ik meer vrijheid in mijn loopacties”, verklaarde Heynen eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Heynen is vol lof over de duidelijke accenten van Vrancken en daardoor, net als zijn uitstekende wisselwerking met Patrik Hrosovsky, kan hij nu ook op het offensief gebied een grote meerwaarde leveren. Het gebeurt vaak dat Heynen opduikt op verrassende posities op het veld, waardoor het Genkse gevaar dit seizoen van alle kanten komt.

LEES OOK: KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

12
12
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

8
8
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

24
24
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

28
28
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

46
46
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

238
238
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

85
85
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

41
41
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

144
144
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

322
322
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

98
98
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

373
373
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

70
70
Geen tweede Union SG in JPL: "Niet onze ambitie"

Voor veel Belgische voetbalclubs is Europees voetbal de ultieme droom. Bij Lommel SK liggen de ...

86
86
Extra weelde voor Van Bommel, géén blunder van Garcia

De waan van de dag. Rudi Garcia kreeg de afgelopen dagen nog wat sneren van bepaalde media. Onder ...

72
72
'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

123
123
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

40
40
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

370
370
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

67
67
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

445
445
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

29
29
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

284
284
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

68
68
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

171
171
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

111
111

Meer sportnieuws