Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

550
Machtsvertoon bij Genk: titelkandidaat nummer één?

De komst van Wouter Vrancken blaast een frisse wind door KRC Genk. De Limburgers spelen frivool en aanvallend voetbal, en ze worden door verschillende media en analisten momenteel zelfs omschreven als de beste ploeg van het land. Genk is veruit de aanvallendste en attractiefste ploeg in de Jupiler Pro League. En wanneer de controlerende middenvelder Bryan Heynen óók nog eens begint te scoren …


OFFENSIEF MACHTSVERTOON

“Je gaat toch liever naar een ploeg kijken die voluit voor doelpunten gaat, dan naar een ploeg die geen goal wil slikken?” deed Wouter Vrancken vorig weekend in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws zijn filosofie uit de doeken. Vrancken staat voor beleving, offensief en mooi voetbal. Met die waarden kreeg hij vorig seizoen met KV Mechelen al bakken lof van de pers, die het Malinwa van Vrancken zonder overdrijven omschreef als de best voetballende ploeg van het land. En die stijl verloochent Wouter Vrancken niet bij KRC Genk. Na vorig weekend prijken de Limburgers na vijf wedstrijden op de eerste plaats van het klassement en ze scoorden tevens het meest aantal doelpunten (15). Met dit Genk moet dit seizoen dus stevig rekening worden gehouden in de titelstrijd.

“Eén meer maken dan de tegenstander, daar doen we het voor”, is één van de doelstellingen van Wouter Vrancken. En die ambitie lukt alvast heel aardig. Het offensief vertoon in de Cegeka Arena is dan ook ronduit indrukwekkend. Genk vergaarde ondertussen al 16 expected goals, wat met voorsprong het hoogste aantal is van alle Jupiler Pro League-ploegen. Club Brugge is de tweede in die stand met 9,7 expected goals en het gemiddelde van de Belgische competitie betreft 6 expected goals. Dat kan wel tellen. In vergelijking met het vorige seizoen, onder John van den Brom en Bernd Storck, creëert Genk dit jaar per wedstrijd 63% meer expected goals. Een wereld van verschil.



De expected goals geven een objectieve indicatie van de dreiging voor het doel van de tegenstander, in andere woorden een goal probability, maar dit zijn uiteraard geen effectieve doelpunten. Maar hoe hoger deze expected goals, hoe groter de kans op een ‘echt’ doelpunt. En dat blijkt alvast in het geval van Genk, de leider op het gebied van expected goals én effectief gescoorde doelpunten in de Jupiler Pro League. De ploeg van Wouter Vrancken haalt dit seizoen een hoog gemiddelde van 3 gescoorde doelpunten per wedstrijd, wat een enorm contrast is in vergelijking met vorig seizoen, toen Genk per wedstrijd gemiddeld 1,9 doelpunt scoorde. Dat is een indrukwekkende toename van maar liefst 58%.

HEYNEN ALS EXPONENT

Eén van de opvallendste exponenten van die aanvallende aanpak van Wouter Vrancken is Bryan Heynen. De 25-jarige staat te boek als een controlerende en behoudende middenvelder, maar dit seizoen verschijnt hij opmerkelijk vaak in de box van de tegenstander, 61% meer in vergelijking met vorig jaar om precies te zijn. En daardoor stond hij in het huidig seizoensbegin al vier keer aan het kanon, een aantal waarmee hij momenteel de Genkse clubtopschutter is én de topschutter van de Jupiler Pro League.

Bryan Heynen scoorde vorig weekend een brace tegen Cercle Brugge en één speeldag eerder tegen Zulte Waregem lukte hem dat ook al. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn laatste tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend. Voor dit seizoen lukte Heynen in zijn carrière ook nog maar één brace.



Het is dus erg uitzonderlijk dat Bryan Heynen vier goals scoort in vijf wedstrijden, maar dat heeft ook veel te maken met de offensieve speelstijl van Wouter Vrancken. “Op defensief vlak ben ik nog steeds controlerend ingesteld, maar op offensief vlak heb ik meer vrijheid in mijn loopacties”, verklaarde Heynen eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Heynen is vol lof over de duidelijke accenten van Vrancken en daardoor, net als zijn uitstekende wisselwerking met Patrik Hrosovsky, kan hij nu ook op het offensief gebied een grote meerwaarde leveren. Het gebeurt vaak dat Heynen opduikt op verrassende posities op het veld, waardoor het Genkse gevaar dit seizoen van alle kanten komt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

Is Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

13
13
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

18
18
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

12
12
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

82
82
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

61
61
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

17
17
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

32
32
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

60
60
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

88
88
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

112
112
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

11
11
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

18
18
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

42
42
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

72
72
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

43
43
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

38
38
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

324
324
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

75
75
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

208
208
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

54
54
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

122
122
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

53
53
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

44
44
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

263
263

Meer sportnieuws