TU: 'Antwerp strijdt met Club, verrassing Lamkel Zé'

door
TU: 'Antwerp strijdt met Club, verrassing Lamkel Zé'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC en Club Brugge zouden opnieuw de degens kruisen op de zomermercato. Zo meldt de bekende journalist Venê Casagrande dat de twee Belgische titelpretendenten strijden om de 20-jarige Lázaro. De aanvaller speelt momenteel voor Flamengo. Ook West Ham United zou in de running zijn. De Engelsen zouden zelfs een bod hebben uitgebracht, maar die aanbieding werd geweigerd door Flamengo. De Braziliaanse club wacht eerst af wat de twee Belgische ploegen te bieden hebben.



Club Brugge heeft zijn zinnen ook gezet op Dedryck Boyata. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is die deal inmiddels bijna helemaal in kannen en kruiken. Met Hertha Berlijn had Club al een akkoord bereikt en nu zouden ze er ook met Boyata zelf uit zijn. Hij ging onder meer om familiale redenen akkoord met een terugkeer naar België en heeft zijn fiat gegeven voor een contract van twee jaar met optie op een extra seizoen.



Standard werkt nog volop aan versterking. Tavolieri beweert immers ook dat niemand minder dan Didier Lamkel Zé zou kunnen overnemen. Het Kameroense woelwater zit nog steeds in de B-kern van Antwerp FC. Standard nam al contact op met de entourage van Lamkel Zé, maar die gesprekken leverden (nog) geen akkoord op. Ook met Antwerp zullen ze er nog uit moeten komen, want de Great Old ziet hem liefst naar het buitenland vertrekken.



OH Leuven lijkt een nieuwe spits beet te hebben. De club heeft de overgang nog niet aangekondigd, maar in Italië circuleren wel al foto's waarop te zien is hoe Aleksander Buksa zijn handtekening zet bij OHL. De 19-jarige Pool komt over van Genoa, dat vorig seizoen degradeerde uit de Serie A. Het zou gaan om een huur met aankoopoptie.

Beerschot VA heeft een nieuwe doelman gevonden in de JPL. Davor Matijas maakt immers de overstap van Antwerp FC. De 22-jarige Kroaat had op de Bosuil nog maar weinig sportieve vooruitzichten en krijgt nu dus een reddingsboei toegeworpen door de stadsgenoot. Matijas tekende meteen een contract tot medio 2024, met optie tot twee extra seizoenen.

BUITENLAND
Manchester United blijft doordrukken voor de komst van Antony. Maar Ajax zal de Braziliaanse aanvaller enkel laten gaan indien de absolute jackpot op tafel komt. Zo schrijft The Sunday Times dat United zich aan een vraagprijs van zo'n 100 miljoen euro verwacht. En het is niet eens uitgesloten dat de Engelsen zover gaan. Het vorige bod bedroeg immers ook al 80 miljoen euro.



Memphis Depay lijkt op weg naar Juventus en dat op transfervrije basis. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano heeft FC Barcelona immers groen licht gegeven om zijn contract te ontbinden. De Catalanen grijpen daardoor naast een potentiële transfersom, maar besparen zich zo ook de nodige salariskosten. De bal ligt nu wel in het kamp van de Italianen. Zo moet Juve nog een akkoord vinden met Depay over de persoonlijke voorwaarden.



Real Madrid werd na het vertrek van Casemiro gelinkt aan verschillende mogelijke vervangers: Bruno Guimaraes (Newcastle United), Fabian Ruiz (SSC Napoli) en Pierre-Emile Højbjerg (Tottenham Hotspur) werden genoemd. Maar volgens AS heeft de club andere plannen. Zo zou er geen extra middenvelder aangetrokken. Het geld dat Casemiro opbrengt zou voor een groot deel worden geïnvesteerd in de modernisering van Bernabeu.

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

24
24
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

54
54
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

82
82
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

79
79
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

61
61
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

114
114
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

510
510
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

70
70
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

41
41
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

110
110
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

463
463
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

207
207
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

509
509
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

174
174
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

227
227
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

39
39
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

665
665
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

813
813
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

145
145
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

313
313
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

398
398
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

420
420
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

422
422

Meer sportnieuws