Nieuw fenomeen staat op bij KRC Genk

540 stemmen
Nieuw fenomeen staat op bij KRC Genk

KRC Genk verloor in de voorbije weken grote sterkhouders zoals Junya Ito (Stade Reims), Cyriel Dessers (Cremonese), Kristian Thorstvedt (Sassuolo) en Jhon Lucumi (FC Bologna), maar dat is er niet aan te zien op het veld. De Limburgers zijn momenteel de best voetballende ploeg van het land en momenteel pakken ze een erg fraaie 12 op 15 in de Jupiler Pro League.


Zaterdag won Genk met 2-1 van Cercle Brugge en daardoor hijst de ploeg van Wouter Vrancken zich voorlopig naar de eerste plaats van het klassement. De grote uitblinker bij de Genkies was andermaal Bryan Heynen. De aanvoerder scoorde beide doelpunten en daarmee dikt hij zijn seizoenstotaal aan tot vier stuks. Heynen is voorlopig zelfs de topschutter van de competitie.

Het is erg opvallend hoe vlot Heynen dit seizoen de weg naar het doel weet te vinden. Op speeldag 4 wist de middenvelder tegen Zulte Waregem namelijk ook al een brace te scoren. En dat is erg zeldzaam voor de controlerende middenvelder, Heynen staat immers helemaal niet te boek als een vlotscorende speler. In 222 officiële wedstrijden voor Genk deed hij bijvoorbeeld maar 20 keer de netten trillen - zijn tweeklapper tegen Cercle Brugge meegerekend.

DERDE DOUBLÉ

Voor dit seizoen lukte Heynen ook nog maar één brace, die viel vorig seizoen te bewonderen tegen Zulte Waregem (2-6 winst). Die vaststelling maakt het dus nóg duidelijker dat de huidige vier goals in vijf competitiematchen van Heynen erg uitzonderlijk is. En zijn twee doublés dit seizoen dus ook. RFC Seraing, de tegenstander van Genk en Heynen volgende week, bereidt zich dus best maar voor op het grote gevaar-Heynen.

LEES OOK: Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Zal Heynen minstens 10 goals scoren dit seizoen?

Meest recent

'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

5
5
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

39
39
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

53
53
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

139
139
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

183
183
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

133
133
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

125
125
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

196
196
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

184
184
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

67
67
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

46
46
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

403
403
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

202
202
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

317
317
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

157
157
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

111
111
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

424
424
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

184
184
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

332
332
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

239
239
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

160
160
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

120
120

Meer sportnieuws