Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

door
Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

Op enkele punten en komma’s na is de transfer van Dedryck Boyata naar Club Brugge quasi afgerond. De 31-voudige Rode Duivel wordt straks één van de grootverdieners van Blauw-Zwart, en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Al is het nog maar de grote vraag of Boyata de vereiste kwaliteitsinjectie, voetballend vermogen, betrouwbaarheid en leiderschap kan brengen in de gammele Brugse defensie.


VAN HERO TO ZERO

Op 23 mei was Dedryck Boyata de grote held bij Hertha BSC. In het Volksparkstadion knikte hij met het hoofd de 0-1 binnen tegen Hamburger SV, wat uiteindelijk een levensbelangrijk doelpunt bleek te zijn voor de Blau-Weiß. Mede door zijn doelpunt won Hertha immers de degradatie play-offs van Hamburg, en op deze manier werd een sportief én financieel drama vermeden in Berlijn. Uitgerekend de aanvoerder, die ondertussen al 76 officiële wedstrijden speelde voor Hertha, redde zijn club van een degradatie naar de 2.Bundesliga.

Eind vorig seizoen werd Dedryck Boyata werd dan ook op handen gedragen bij Hertha BSC, maar erg lang kon de centrale verdediger niet genieten van zijn heldenstatus. In juli besloot coach Sandro Schwarz immers de aanvoerdersband af te nemen van Boyata, hij droeg het kleinood nochtans twee jaar lang, en vervolgens door te geven aan linksachter Marvin Plattenhardt. Boyata werd zelfs geen vice-kapitein, dat werd Kevin-Prince Boateng. Van hero to zero. Maar de situatie van de Rode Duivel bij Hertha werd zowaar nóg dramatischer.



In de eerste drie competitiewedstrijden van het huidige voetbalseizoen werd Dedryck Boyata geen enkele keer opgenomen in de wedstrijdselectie van Hertha BSC. In augustus verklaarde Fredi Bobic in Doppelpass die opmerkelijke keuze, want in de voorbije jaren was Boyata nochtans de vaste aanvoerder én één van de sterkhouders in Berlijn. En die verantwoording was snoeihard voor Boyata. “Het is niet zo dat wij op dit moment het gevoel hebben dat hij voor ons nog iets toevoegt”, zei Bobic, die eraan toevoegde dat de club Boyata deze zomer het liefst van al wil verkopen.

PEPERDURE BOYATA

In augustus is er nog geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, al is Club Brugge op dit moment wel een (enige) concrete piste. In de voorbije weken was er wel genoeg vage interesse in de Rode Duivel, maar veel clubs werden echter afgeschrikt door het aanzienlijke salarispakket van Boyata. Hij verdient in Duitsland namelijk 3 miljoen euro bruto, plus bonussen, een stevig loon voor een 31-jarige speler die overbodig is bij Hertha BSC. Mede daarom speurde Boyata’s makelaar de markt af naar een geschikte ploeg, in plaats van dat de clubs naar hem toe stapten.



Het lijkt wellicht onrealistisch dat Club Brugge bereid is om Dedryck Boyata 3 miljoen euro bruto per jaar te betalen, want daarmee zou hij meteen één van de grootverdieners worden bij de West-Vlamingen, alsook in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld is momenteel veruit de best betaalde speler in de Belgische competitie met een jaarlijks salaris van 5 miljoen euro bruto. Daarna volgen Simon Mignolet (3,4 miljoen euro bruto), Adrien Trebel (2,7 miljoen euro bruto), Vadis Odjidja-Ofoe (2 miljoen euro) en Hans Vanaken (1,8 miljoen euro). Daartussen fietst nog Vincent Janssen tussen met 2,5 miljoen euro netto per jaar.

NOOIT ONBESPROKEN

Ook al zou Dedryck Boyata genoegen nemen met een lager salaris bij Club Brugge, hij wordt in elk geval één van de duurste spelers van Blauw-Zwart. De grote vraag luidt echter of de centrale verdediger zo’n enorme investering wel waard is. Qua ervaring en métier zal hij een belangrijke rol kunnen spelen in de wankele defensie van Club Brugge, al werd Boyata bij de Rode Duivels- vooral in het huidige kalenderjaar - fel bekritiseerd door zijn bedenkelijke prestaties. Tegen Nederland bereikte hij bijvoorbeeld zijn dieptepunt in het shirt van de nationale ploeg. Het niveau bij de Rode Duivels was tegen Oranje bedroevend in alle gelederen van de ploeg, maar vooral de prestatie van de defensie was dramatisch.



Met name Dedryck Boyata maakte een slechte beurt. “Boyata had een catastrofale avond”, zei analist Peter Vandenbempt. “Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck”, schreef Het Laatste Nieuws. “Een nachtmerrie”, volgens SudPresse. Het was de eerste keer dat Boyata zó zwaar door de mand viel, maar in zijn ganse periode bij de Rode Duivels was hij eigenlijk nooit onbesproken. Boyata bleek heel zelden een 100% betrouwbare verdediger of een echte leider te zijn. Het is dus maar de vraag of Boyata dat wél kan zijn bij Club Brugge.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Is Boyata de missing link bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

2
2
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

74
74
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

49
49
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

102
102
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

60
60
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

66
66
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

226
226
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

54
54
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

178
178
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

337
337
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

398
398
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

536
536
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

113
113
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

405
405
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

268
268
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

325
325
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

276
276
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

54
54
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

78
78
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

207
207
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

153
153
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

58
58
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

151
151
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

202
202
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134

Meer sportnieuws