Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

1637 stemmen
Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

Op enkele punten en komma’s na is de transfer van Dedryck Boyata naar Club Brugge quasi afgerond. De 31-voudige Rode Duivel wordt straks één van de grootverdieners van Blauw-Zwart, en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Al is het nog maar de grote vraag of Boyata de vereiste kwaliteitsinjectie, voetballend vermogen, betrouwbaarheid en leiderschap kan brengen in de gammele Brugse defensie.


VAN HERO TO ZERO

Op 23 mei was Dedryck Boyata de grote held bij Hertha BSC. In het Volksparkstadion knikte hij met het hoofd de 0-1 binnen tegen Hamburger SV, wat uiteindelijk een levensbelangrijk doelpunt bleek te zijn voor de Blau-Weiß. Mede door zijn doelpunt won Hertha immers de degradatie play-offs van Hamburg, en op deze manier werd een sportief én financieel drama vermeden in Berlijn. Uitgerekend de aanvoerder, die ondertussen al 76 officiële wedstrijden speelde voor Hertha, redde zijn club van een degradatie naar de 2.Bundesliga.

Eind vorig seizoen werd Dedryck Boyata werd dan ook op handen gedragen bij Hertha BSC, maar erg lang kon de centrale verdediger niet genieten van zijn heldenstatus. In juli besloot coach Sandro Schwarz immers de aanvoerdersband af te nemen van Boyata, hij droeg het kleinood nochtans twee jaar lang, en vervolgens door te geven aan linksachter Marvin Plattenhardt. Boyata werd zelfs geen vice-kapitein, dat werd Kevin-Prince Boateng. Van hero to zero. Maar de situatie van de Rode Duivel bij Hertha werd zowaar nóg dramatischer.



In de eerste drie competitiewedstrijden van het huidige voetbalseizoen werd Dedryck Boyata geen enkele keer opgenomen in de wedstrijdselectie van Hertha BSC. In augustus verklaarde Fredi Bobic in Doppelpass die opmerkelijke keuze, want in de voorbije jaren was Boyata nochtans de vaste aanvoerder én één van de sterkhouders in Berlijn. En die verantwoording was snoeihard voor Boyata. “Het is niet zo dat wij op dit moment het gevoel hebben dat hij voor ons nog iets toevoegt”, zei Bobic, die eraan toevoegde dat de club Boyata deze zomer het liefst van al wil verkopen.

PEPERDURE BOYATA

In augustus is er nog geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, al is Club Brugge op dit moment wel een (enige) concrete piste. In de voorbije weken was er wel genoeg vage interesse in de Rode Duivel, maar veel clubs werden echter afgeschrikt door het aanzienlijke salarispakket van Boyata. Hij verdient in Duitsland namelijk 3 miljoen euro bruto, plus bonussen, een stevig loon voor een 31-jarige speler die overbodig is bij Hertha BSC. Mede daarom speurde Boyata’s makelaar de markt af naar een geschikte ploeg, in plaats van dat de clubs naar hem toe stapten.



Het lijkt wellicht onrealistisch dat Club Brugge bereid is om Dedryck Boyata 3 miljoen euro bruto per jaar te betalen, want daarmee zou hij meteen één van de grootverdieners worden bij de West-Vlamingen, alsook in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld is momenteel veruit de best betaalde speler in de Belgische competitie met een jaarlijks salaris van 5 miljoen euro bruto. Daarna volgen Simon Mignolet (3,4 miljoen euro bruto), Adrien Trebel (2,7 miljoen euro bruto), Vadis Odjidja-Ofoe (2 miljoen euro) en Hans Vanaken (1,8 miljoen euro). Daartussen fietst nog Vincent Janssen tussen met 2,5 miljoen euro netto per jaar.

NOOIT ONBESPROKEN

Ook al zou Dedryck Boyata genoegen nemen met een lager salaris bij Club Brugge, hij wordt in elk geval één van de duurste spelers van Blauw-Zwart. De grote vraag luidt echter of de centrale verdediger zo’n enorme investering wel waard is. Qua ervaring en métier zal hij een belangrijke rol kunnen spelen in de wankele defensie van Club Brugge, al werd Boyata bij de Rode Duivels- vooral in het huidige kalenderjaar - fel bekritiseerd door zijn bedenkelijke prestaties. Tegen Nederland bereikte hij bijvoorbeeld zijn dieptepunt in het shirt van de nationale ploeg. Het niveau bij de Rode Duivels was tegen Oranje bedroevend in alle gelederen van de ploeg, maar vooral de prestatie van de defensie was dramatisch.



Met name Dedryck Boyata maakte een slechte beurt. “Boyata had een catastrofale avond”, zei analist Peter Vandenbempt. “Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck”, schreef Het Laatste Nieuws. “Een nachtmerrie”, volgens SudPresse. Het was de eerste keer dat Boyata zó zwaar door de mand viel, maar in zijn ganse periode bij de Rode Duivels was hij eigenlijk nooit onbesproken. Boyata bleek heel zelden een 100% betrouwbare verdediger of een echte leider te zijn. Het is dus maar de vraag of Boyata dat wél kan zijn bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Is Boyata de missing link bij Club Brugge?

Meest recent

“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

4
4
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

6
6
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

71
71
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

82
82
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

174
174
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

108
108
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

39
39
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

188
188
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

120
120
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

70
70
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

110
110
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

142
142
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

125
125
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

317
317
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

581
581
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

628
628
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

271
271
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

313
313
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

416
416
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

147
147
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

72
72
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

147
147
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

364
364
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

296
296

Meer sportnieuws