Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

door
Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

Op enkele punten en komma’s na is de transfer van Dedryck Boyata naar Club Brugge quasi afgerond. De 31-voudige Rode Duivel wordt straks één van de grootverdieners van Blauw-Zwart, en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Al is het nog maar de grote vraag of Boyata de vereiste kwaliteitsinjectie, voetballend vermogen, betrouwbaarheid en leiderschap kan brengen in de gammele Brugse defensie.


VAN HERO TO ZERO

Op 23 mei was Dedryck Boyata de grote held bij Hertha BSC. In het Volksparkstadion knikte hij met het hoofd de 0-1 binnen tegen Hamburger SV, wat uiteindelijk een levensbelangrijk doelpunt bleek te zijn voor de Blau-Weiß. Mede door zijn doelpunt won Hertha immers de degradatie play-offs van Hamburg, en op deze manier werd een sportief én financieel drama vermeden in Berlijn. Uitgerekend de aanvoerder, die ondertussen al 76 officiële wedstrijden speelde voor Hertha, redde zijn club van een degradatie naar de 2.Bundesliga.

Eind vorig seizoen werd Dedryck Boyata werd dan ook op handen gedragen bij Hertha BSC, maar erg lang kon de centrale verdediger niet genieten van zijn heldenstatus. In juli besloot coach Sandro Schwarz immers de aanvoerdersband af te nemen van Boyata, hij droeg het kleinood nochtans twee jaar lang, en vervolgens door te geven aan linksachter Marvin Plattenhardt. Boyata werd zelfs geen vice-kapitein, dat werd Kevin-Prince Boateng. Van hero to zero. Maar de situatie van de Rode Duivel bij Hertha werd zowaar nóg dramatischer.



In de eerste drie competitiewedstrijden van het huidige voetbalseizoen werd Dedryck Boyata geen enkele keer opgenomen in de wedstrijdselectie van Hertha BSC. In augustus verklaarde Fredi Bobic in Doppelpass die opmerkelijke keuze, want in de voorbije jaren was Boyata nochtans de vaste aanvoerder én één van de sterkhouders in Berlijn. En die verantwoording was snoeihard voor Boyata. “Het is niet zo dat wij op dit moment het gevoel hebben dat hij voor ons nog iets toevoegt”, zei Bobic, die eraan toevoegde dat de club Boyata deze zomer het liefst van al wil verkopen.

PEPERDURE BOYATA

In augustus is er nog geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, al is Club Brugge op dit moment wel een (enige) concrete piste. In de voorbije weken was er wel genoeg vage interesse in de Rode Duivel, maar veel clubs werden echter afgeschrikt door het aanzienlijke salarispakket van Boyata. Hij verdient in Duitsland namelijk 3 miljoen euro bruto, plus bonussen, een stevig loon voor een 31-jarige speler die overbodig is bij Hertha BSC. Mede daarom speurde Boyata’s makelaar de markt af naar een geschikte ploeg, in plaats van dat de clubs naar hem toe stapten.



Het lijkt wellicht onrealistisch dat Club Brugge bereid is om Dedryck Boyata 3 miljoen euro bruto per jaar te betalen, want daarmee zou hij meteen één van de grootverdieners worden bij de West-Vlamingen, alsook in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld is momenteel veruit de best betaalde speler in de Belgische competitie met een jaarlijks salaris van 5 miljoen euro bruto. Daarna volgen Simon Mignolet (3,4 miljoen euro bruto), Adrien Trebel (2,7 miljoen euro bruto), Vadis Odjidja-Ofoe (2 miljoen euro) en Hans Vanaken (1,8 miljoen euro). Daartussen fietst nog Vincent Janssen tussen met 2,5 miljoen euro netto per jaar.

NOOIT ONBESPROKEN

Ook al zou Dedryck Boyata genoegen nemen met een lager salaris bij Club Brugge, hij wordt in elk geval één van de duurste spelers van Blauw-Zwart. De grote vraag luidt echter of de centrale verdediger zo’n enorme investering wel waard is. Qua ervaring en métier zal hij een belangrijke rol kunnen spelen in de wankele defensie van Club Brugge, al werd Boyata bij de Rode Duivels- vooral in het huidige kalenderjaar - fel bekritiseerd door zijn bedenkelijke prestaties. Tegen Nederland bereikte hij bijvoorbeeld zijn dieptepunt in het shirt van de nationale ploeg. Het niveau bij de Rode Duivels was tegen Oranje bedroevend in alle gelederen van de ploeg, maar vooral de prestatie van de defensie was dramatisch.



Met name Dedryck Boyata maakte een slechte beurt. “Boyata had een catastrofale avond”, zei analist Peter Vandenbempt. “Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck”, schreef Het Laatste Nieuws. “Een nachtmerrie”, volgens SudPresse. Het was de eerste keer dat Boyata zó zwaar door de mand viel, maar in zijn ganse periode bij de Rode Duivels was hij eigenlijk nooit onbesproken. Boyata bleek heel zelden een 100% betrouwbare verdediger of een echte leider te zijn. Het is dus maar de vraag of Boyata dat wél kan zijn bij Club Brugge.

LEES OOK: 'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Is Boyata de missing link bij Club Brugge?

Meest recent

'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

89
89
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

39
39
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

111
111
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

33
33
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

146
146
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

76
76
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

22
22
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

72
72
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

303
303
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

209
209
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

294
294
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

287
287
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

406
406
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

203
203
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

347
347
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

254
254
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

272
272
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

203
203
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

133
133

Meer sportnieuws