Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

door
Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

Op enkele punten en komma’s na is de transfer van Dedryck Boyata naar Club Brugge quasi afgerond. De 31-voudige Rode Duivel wordt straks één van de grootverdieners van Blauw-Zwart, en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Al is het nog maar de grote vraag of Boyata de vereiste kwaliteitsinjectie, voetballend vermogen, betrouwbaarheid en leiderschap kan brengen in de gammele Brugse defensie.


VAN HERO TO ZERO

Op 23 mei was Dedryck Boyata de grote held bij Hertha BSC. In het Volksparkstadion knikte hij met het hoofd de 0-1 binnen tegen Hamburger SV, wat uiteindelijk een levensbelangrijk doelpunt bleek te zijn voor de Blau-Weiß. Mede door zijn doelpunt won Hertha immers de degradatie play-offs van Hamburg, en op deze manier werd een sportief én financieel drama vermeden in Berlijn. Uitgerekend de aanvoerder, die ondertussen al 76 officiële wedstrijden speelde voor Hertha, redde zijn club van een degradatie naar de 2.Bundesliga.

Eind vorig seizoen werd Dedryck Boyata werd dan ook op handen gedragen bij Hertha BSC, maar erg lang kon de centrale verdediger niet genieten van zijn heldenstatus. In juli besloot coach Sandro Schwarz immers de aanvoerdersband af te nemen van Boyata, hij droeg het kleinood nochtans twee jaar lang, en vervolgens door te geven aan linksachter Marvin Plattenhardt. Boyata werd zelfs geen vice-kapitein, dat werd Kevin-Prince Boateng. Van hero to zero. Maar de situatie van de Rode Duivel bij Hertha werd zowaar nóg dramatischer.



In de eerste drie competitiewedstrijden van het huidige voetbalseizoen werd Dedryck Boyata geen enkele keer opgenomen in de wedstrijdselectie van Hertha BSC. In augustus verklaarde Fredi Bobic in Doppelpass die opmerkelijke keuze, want in de voorbije jaren was Boyata nochtans de vaste aanvoerder én één van de sterkhouders in Berlijn. En die verantwoording was snoeihard voor Boyata. “Het is niet zo dat wij op dit moment het gevoel hebben dat hij voor ons nog iets toevoegt”, zei Bobic, die eraan toevoegde dat de club Boyata deze zomer het liefst van al wil verkopen.

PEPERDURE BOYATA

In augustus is er nog geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, al is Club Brugge op dit moment wel een (enige) concrete piste. In de voorbije weken was er wel genoeg vage interesse in de Rode Duivel, maar veel clubs werden echter afgeschrikt door het aanzienlijke salarispakket van Boyata. Hij verdient in Duitsland namelijk 3 miljoen euro bruto, plus bonussen, een stevig loon voor een 31-jarige speler die overbodig is bij Hertha BSC. Mede daarom speurde Boyata’s makelaar de markt af naar een geschikte ploeg, in plaats van dat de clubs naar hem toe stapten.



Het lijkt wellicht onrealistisch dat Club Brugge bereid is om Dedryck Boyata 3 miljoen euro bruto per jaar te betalen, want daarmee zou hij meteen één van de grootverdieners worden bij de West-Vlamingen, alsook in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld is momenteel veruit de best betaalde speler in de Belgische competitie met een jaarlijks salaris van 5 miljoen euro bruto. Daarna volgen Simon Mignolet (3,4 miljoen euro bruto), Adrien Trebel (2,7 miljoen euro bruto), Vadis Odjidja-Ofoe (2 miljoen euro) en Hans Vanaken (1,8 miljoen euro). Daartussen fietst nog Vincent Janssen tussen met 2,5 miljoen euro netto per jaar.

NOOIT ONBESPROKEN

Ook al zou Dedryck Boyata genoegen nemen met een lager salaris bij Club Brugge, hij wordt in elk geval één van de duurste spelers van Blauw-Zwart. De grote vraag luidt echter of de centrale verdediger zo’n enorme investering wel waard is. Qua ervaring en métier zal hij een belangrijke rol kunnen spelen in de wankele defensie van Club Brugge, al werd Boyata bij de Rode Duivels- vooral in het huidige kalenderjaar - fel bekritiseerd door zijn bedenkelijke prestaties. Tegen Nederland bereikte hij bijvoorbeeld zijn dieptepunt in het shirt van de nationale ploeg. Het niveau bij de Rode Duivels was tegen Oranje bedroevend in alle gelederen van de ploeg, maar vooral de prestatie van de defensie was dramatisch.



Met name Dedryck Boyata maakte een slechte beurt. “Boyata had een catastrofale avond”, zei analist Peter Vandenbempt. “Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck”, schreef Het Laatste Nieuws. “Een nachtmerrie”, volgens SudPresse. Het was de eerste keer dat Boyata zó zwaar door de mand viel, maar in zijn ganse periode bij de Rode Duivels was hij eigenlijk nooit onbesproken. Boyata bleek heel zelden een 100% betrouwbare verdediger of een echte leider te zijn. Het is dus maar de vraag of Boyata dat wél kan zijn bij Club Brugge.

LEES OOK: Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Is Boyata de missing link bij Club Brugge?

Meest recent

Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

4
4
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

6
6
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

118
118
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

122
122
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

65
65
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

39
39
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

108
108
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

174
174
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

329
329
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

70
70
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

58
58
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

63
63
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

151
151
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

145
145
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

386
386
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

81
81
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

34
34
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

142
142
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

167
167
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

794
794
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

271
271

Meer sportnieuws