Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

1637 stemmen
Bizarre transfer Boyata roept enorme vragen op

Op enkele punten en komma’s na is de transfer van Dedryck Boyata naar Club Brugge quasi afgerond. De 31-voudige Rode Duivel wordt straks één van de grootverdieners van Blauw-Zwart, en bij uitbreiding ook van de Jupiler Pro League. Al is het nog maar de grote vraag of Boyata de vereiste kwaliteitsinjectie, voetballend vermogen, betrouwbaarheid en leiderschap kan brengen in de gammele Brugse defensie.


VAN HERO TO ZERO

Op 23 mei was Dedryck Boyata de grote held bij Hertha BSC. In het Volksparkstadion knikte hij met het hoofd de 0-1 binnen tegen Hamburger SV, wat uiteindelijk een levensbelangrijk doelpunt bleek te zijn voor de Blau-Weiß. Mede door zijn doelpunt won Hertha immers de degradatie play-offs van Hamburg, en op deze manier werd een sportief én financieel drama vermeden in Berlijn. Uitgerekend de aanvoerder, die ondertussen al 76 officiële wedstrijden speelde voor Hertha, redde zijn club van een degradatie naar de 2.Bundesliga.

Eind vorig seizoen werd Dedryck Boyata werd dan ook op handen gedragen bij Hertha BSC, maar erg lang kon de centrale verdediger niet genieten van zijn heldenstatus. In juli besloot coach Sandro Schwarz immers de aanvoerdersband af te nemen van Boyata, hij droeg het kleinood nochtans twee jaar lang, en vervolgens door te geven aan linksachter Marvin Plattenhardt. Boyata werd zelfs geen vice-kapitein, dat werd Kevin-Prince Boateng. Van hero to zero. Maar de situatie van de Rode Duivel bij Hertha werd zowaar nóg dramatischer.



In de eerste drie competitiewedstrijden van het huidige voetbalseizoen werd Dedryck Boyata geen enkele keer opgenomen in de wedstrijdselectie van Hertha BSC. In augustus verklaarde Fredi Bobic in Doppelpass die opmerkelijke keuze, want in de voorbije jaren was Boyata nochtans de vaste aanvoerder én één van de sterkhouders in Berlijn. En die verantwoording was snoeihard voor Boyata. “Het is niet zo dat wij op dit moment het gevoel hebben dat hij voor ons nog iets toevoegt”, zei Bobic, die eraan toevoegde dat de club Boyata deze zomer het liefst van al wil verkopen.

PEPERDURE BOYATA

In augustus is er nog geen oplossing gevonden voor Dedryck Boyata, al is Club Brugge op dit moment wel een (enige) concrete piste. In de voorbije weken was er wel genoeg vage interesse in de Rode Duivel, maar veel clubs werden echter afgeschrikt door het aanzienlijke salarispakket van Boyata. Hij verdient in Duitsland namelijk 3 miljoen euro bruto, plus bonussen, een stevig loon voor een 31-jarige speler die overbodig is bij Hertha BSC. Mede daarom speurde Boyata’s makelaar de markt af naar een geschikte ploeg, in plaats van dat de clubs naar hem toe stapten.



Het lijkt wellicht onrealistisch dat Club Brugge bereid is om Dedryck Boyata 3 miljoen euro bruto per jaar te betalen, want daarmee zou hij meteen één van de grootverdieners worden bij de West-Vlamingen, alsook in de Jupiler Pro League. Toby Alderweireld is momenteel veruit de best betaalde speler in de Belgische competitie met een jaarlijks salaris van 5 miljoen euro bruto. Daarna volgen Simon Mignolet (3,4 miljoen euro bruto), Adrien Trebel (2,7 miljoen euro bruto), Vadis Odjidja-Ofoe (2 miljoen euro) en Hans Vanaken (1,8 miljoen euro). Daartussen fietst nog Vincent Janssen tussen met 2,5 miljoen euro netto per jaar.

NOOIT ONBESPROKEN

Ook al zou Dedryck Boyata genoegen nemen met een lager salaris bij Club Brugge, hij wordt in elk geval één van de duurste spelers van Blauw-Zwart. De grote vraag luidt echter of de centrale verdediger zo’n enorme investering wel waard is. Qua ervaring en métier zal hij een belangrijke rol kunnen spelen in de wankele defensie van Club Brugge, al werd Boyata bij de Rode Duivels- vooral in het huidige kalenderjaar - fel bekritiseerd door zijn bedenkelijke prestaties. Tegen Nederland bereikte hij bijvoorbeeld zijn dieptepunt in het shirt van de nationale ploeg. Het niveau bij de Rode Duivels was tegen Oranje bedroevend in alle gelederen van de ploeg, maar vooral de prestatie van de defensie was dramatisch.



Met name Dedryck Boyata maakte een slechte beurt. “Boyata had een catastrofale avond”, zei analist Peter Vandenbempt. “Een avond om zo snel mogelijk te vergeten voor de arme Dedryck”, schreef Het Laatste Nieuws. “Een nachtmerrie”, volgens SudPresse. Het was de eerste keer dat Boyata zó zwaar door de mand viel, maar in zijn ganse periode bij de Rode Duivels was hij eigenlijk nooit onbesproken. Boyata bleek heel zelden een 100% betrouwbare verdediger of een echte leider te zijn. Het is dus maar de vraag of Boyata dat wél kan zijn bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Is Boyata de missing link bij Club Brugge?

Meest recent

'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

24
24
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

29
29
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

49
49
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

98
98
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

54
54
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

558
558
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

204
204
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

247
247
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

362
362
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

112
112
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

84
84
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

138
138
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

231
231
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

296
296
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

210
210
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

39
39
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

38
38
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

153
153
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

260
260
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

73
73
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

223
223
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

220
220
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

292
292

Meer sportnieuws