Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

door
Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

Is Racing Genk een titelkandidaat dit seizoen? Na vijf speeldagen zijn we alvast geneigd om positief te antwoorden op die vraag. Het team van Wouter Vrancken maakte al indruk en won vandaag ook verdiend (maar niet zonder moeite) van een strijdvaardig Cercle Brugge.


Wouter Vrancken nam een vlammende start met nieuwbakken ploeg Racing Genk. De ex-coach van KV Mechelen verloor met zijn team aanvankelijk nog ongelukkig bij Club Brugge maar nadien volgden drie verdiende zeges. De thuisploeg begon met exact dezelfde elf namen, bij de Vereniging kreeg Ueda voorin opnieuw de voorkeur en centraal op het middenveld bleef ook Vanhoutte staan.

Racing Genk zweeft rustig voort op zijn roze wolk

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij en in de beginfase ontsnapte Genk aan een strafschop na een verdacht contact tussen de onoordeelkundig uitgekomen Vandevoordt en Ueda. Ook Cercle mocht even later niet mopperen dat een fout van Torres op El Khannouss geen elf meter opleverde. Tussendoor had Cuesta de eerste Genkse kans naast gekopt.

Halfweg de eerste helft stak ook de Vereniging een paar keer de neus aan het venster via Vanhoutte en Deman maar de thuisdoelman moest voorlopig niet in actie komen. Op het halfuur mocht Trésor plots alleen op Majecki afgaan maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij nog af op Nemeth en weg was de mogelijkheid voor de thuisploeg. Racing Genk voetbalde iets minder dominant als de afgelopen weken maar kwam vlak voor de pauze toch nog op voorsprong. Arteaga pakte uit met een prima actie en dito voorzet op links, centraal kopte kapitein Heynen de 1-0 tegen de touwen, al het derde doelpunt voor de middenvelder. Vlak voor de pauze hield Majecki zijn team nog in leven met een prima redding op de poging van Nemeth.

Kapitein Heynen steekt in een prima vorm, net zoals zijn ploegmaten bij Racing Genk.

Doelpuntenmachine Heynen is geboren

Thalhammer bracht meteen na de pauze Kevin Denkey in de ploeg, hij verving Somers. Cercle Brugge begon als een wervelwind aan de tweede helft, binnen de minuut gaf de ingevallen Denkey al een assist en Deman maakte het fraai af met een knal voorbij Vandevoordt: 1-1. De thuisploeg was even van slag maar reageerde dik vijf minuten later met twee dikke kansen voor Paintsil, tot twee maal toe liet de Ghanees de mogelijkheden onbenut.

Nog voor het uur kregen de Limburgers toch weer een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Torres haakte in de zestien meter Munoz en de thuisploeg kreeg na tussenkomst van de VAR (ondanks een zeer warrig leidende Van Damme) een strafschop. Vanaf elf meter klaarde Heynen het klusje: 2-1. De bedrijvige El Khannouss kwam niet veel later dicht bij de 3-1 maar Majecki haalde zijn poging nog uit de korte hoek. Cercle Brugge bleef in leven en ging in de slotfase nog gretig op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteindelijk niet meer en zo pakt Racing Genk een fraaie twaalf op twaalf. De Vereniging bengelt met slechts vier punten mee onderin.

Scoreverloop:

1-0 (41') Heynen, 1-1 (46') Deman, 2-1 (57') Heynen (p)

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Is dit Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

65
65
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

33
33
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

139
139
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

119
119
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

377
377
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

220
220
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

87
87
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

89
89
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

378
378
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

361
361
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

464
464
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

546
546
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

233
233
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

834
834
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

469
469
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

131
131
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

139
139
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

119
119
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

283
283
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

649
649
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

318
318
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

101
101

Meer sportnieuws