Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

door
Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

Is Racing Genk een titelkandidaat dit seizoen? Na vijf speeldagen zijn we alvast geneigd om positief te antwoorden op die vraag. Het team van Wouter Vrancken maakte al indruk en won vandaag ook verdiend (maar niet zonder moeite) van een strijdvaardig Cercle Brugge.


Wouter Vrancken nam een vlammende start met nieuwbakken ploeg Racing Genk. De ex-coach van KV Mechelen verloor met zijn team aanvankelijk nog ongelukkig bij Club Brugge maar nadien volgden drie verdiende zeges. De thuisploeg begon met exact dezelfde elf namen, bij de Vereniging kreeg Ueda voorin opnieuw de voorkeur en centraal op het middenveld bleef ook Vanhoutte staan.

Racing Genk zweeft rustig voort op zijn roze wolk

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij en in de beginfase ontsnapte Genk aan een strafschop na een verdacht contact tussen de onoordeelkundig uitgekomen Vandevoordt en Ueda. Ook Cercle mocht even later niet mopperen dat een fout van Torres op El Khannouss geen elf meter opleverde. Tussendoor had Cuesta de eerste Genkse kans naast gekopt.

Halfweg de eerste helft stak ook de Vereniging een paar keer de neus aan het venster via Vanhoutte en Deman maar de thuisdoelman moest voorlopig niet in actie komen. Op het halfuur mocht Trésor plots alleen op Majecki afgaan maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij nog af op Nemeth en weg was de mogelijkheid voor de thuisploeg. Racing Genk voetbalde iets minder dominant als de afgelopen weken maar kwam vlak voor de pauze toch nog op voorsprong. Arteaga pakte uit met een prima actie en dito voorzet op links, centraal kopte kapitein Heynen de 1-0 tegen de touwen, al het derde doelpunt voor de middenvelder. Vlak voor de pauze hield Majecki zijn team nog in leven met een prima redding op de poging van Nemeth.

Kapitein Heynen steekt in een prima vorm, net zoals zijn ploegmaten bij Racing Genk.

Doelpuntenmachine Heynen is geboren

Thalhammer bracht meteen na de pauze Kevin Denkey in de ploeg, hij verving Somers. Cercle Brugge begon als een wervelwind aan de tweede helft, binnen de minuut gaf de ingevallen Denkey al een assist en Deman maakte het fraai af met een knal voorbij Vandevoordt: 1-1. De thuisploeg was even van slag maar reageerde dik vijf minuten later met twee dikke kansen voor Paintsil, tot twee maal toe liet de Ghanees de mogelijkheden onbenut.

Nog voor het uur kregen de Limburgers toch weer een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Torres haakte in de zestien meter Munoz en de thuisploeg kreeg na tussenkomst van de VAR (ondanks een zeer warrig leidende Van Damme) een strafschop. Vanaf elf meter klaarde Heynen het klusje: 2-1. De bedrijvige El Khannouss kwam niet veel later dicht bij de 3-1 maar Majecki haalde zijn poging nog uit de korte hoek. Cercle Brugge bleef in leven en ging in de slotfase nog gretig op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteindelijk niet meer en zo pakt Racing Genk een fraaie twaalf op twaalf. De Vereniging bengelt met slechts vier punten mee onderin.

Scoreverloop:

1-0 (41') Heynen, 1-1 (46') Deman, 2-1 (57') Heynen (p)

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Is dit Genk een titelkandidaat?

Meest recent

'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

77
77
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

14
14
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

211
211
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

201
201
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

236
236
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

448
448
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

218
218
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

485
485
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

379
379
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

177
177
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

427
427
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

594
594
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

492
492
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

112
112
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

204
204
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

293
293
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

314
314
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

466
466
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

89
89
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

464
464
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

443
443
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

731
731
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

431
431

Meer sportnieuws