Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

door
Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

Is Racing Genk een titelkandidaat dit seizoen? Na vijf speeldagen zijn we alvast geneigd om positief te antwoorden op die vraag. Het team van Wouter Vrancken maakte al indruk en won vandaag ook verdiend (maar niet zonder moeite) van een strijdvaardig Cercle Brugge.


Wouter Vrancken nam een vlammende start met nieuwbakken ploeg Racing Genk. De ex-coach van KV Mechelen verloor met zijn team aanvankelijk nog ongelukkig bij Club Brugge maar nadien volgden drie verdiende zeges. De thuisploeg begon met exact dezelfde elf namen, bij de Vereniging kreeg Ueda voorin opnieuw de voorkeur en centraal op het middenveld bleef ook Vanhoutte staan.

Racing Genk zweeft rustig voort op zijn roze wolk

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij en in de beginfase ontsnapte Genk aan een strafschop na een verdacht contact tussen de onoordeelkundig uitgekomen Vandevoordt en Ueda. Ook Cercle mocht even later niet mopperen dat een fout van Torres op El Khannouss geen elf meter opleverde. Tussendoor had Cuesta de eerste Genkse kans naast gekopt.

Halfweg de eerste helft stak ook de Vereniging een paar keer de neus aan het venster via Vanhoutte en Deman maar de thuisdoelman moest voorlopig niet in actie komen. Op het halfuur mocht Trésor plots alleen op Majecki afgaan maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij nog af op Nemeth en weg was de mogelijkheid voor de thuisploeg. Racing Genk voetbalde iets minder dominant als de afgelopen weken maar kwam vlak voor de pauze toch nog op voorsprong. Arteaga pakte uit met een prima actie en dito voorzet op links, centraal kopte kapitein Heynen de 1-0 tegen de touwen, al het derde doelpunt voor de middenvelder. Vlak voor de pauze hield Majecki zijn team nog in leven met een prima redding op de poging van Nemeth.

Kapitein Heynen steekt in een prima vorm, net zoals zijn ploegmaten bij Racing Genk.

Doelpuntenmachine Heynen is geboren

Thalhammer bracht meteen na de pauze Kevin Denkey in de ploeg, hij verving Somers. Cercle Brugge begon als een wervelwind aan de tweede helft, binnen de minuut gaf de ingevallen Denkey al een assist en Deman maakte het fraai af met een knal voorbij Vandevoordt: 1-1. De thuisploeg was even van slag maar reageerde dik vijf minuten later met twee dikke kansen voor Paintsil, tot twee maal toe liet de Ghanees de mogelijkheden onbenut.

Nog voor het uur kregen de Limburgers toch weer een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Torres haakte in de zestien meter Munoz en de thuisploeg kreeg na tussenkomst van de VAR (ondanks een zeer warrig leidende Van Damme) een strafschop. Vanaf elf meter klaarde Heynen het klusje: 2-1. De bedrijvige El Khannouss kwam niet veel later dicht bij de 3-1 maar Majecki haalde zijn poging nog uit de korte hoek. Cercle Brugge bleef in leven en ging in de slotfase nog gretig op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteindelijk niet meer en zo pakt Racing Genk een fraaie twaalf op twaalf. De Vereniging bengelt met slechts vier punten mee onderin.

Scoreverloop:

1-0 (41') Heynen, 1-1 (46') Deman, 2-1 (57') Heynen (p)

LEES OOK: Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

Is dit Genk een titelkandidaat?

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

72
72
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

43
43
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

141
141
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

162
162
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

122
122
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

52
52
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

142
142
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

138
138
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

44
44
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

513
513
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

86
86
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

461
461
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

192
192
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

306
306
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

187
187
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

141
141
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

642
642
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

119
119
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

96
96
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

232
232
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

219
219
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

483
483
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

716
716
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

380
380

Meer sportnieuws