Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

138 stemmen
Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

Is Racing Genk een titelkandidaat dit seizoen? Na vijf speeldagen zijn we alvast geneigd om positief te antwoorden op die vraag. Het team van Wouter Vrancken maakte al indruk en won vandaag ook verdiend (maar niet zonder moeite) van een strijdvaardig Cercle Brugge.


Wouter Vrancken nam een vlammende start met nieuwbakken ploeg Racing Genk. De ex-coach van KV Mechelen verloor met zijn team aanvankelijk nog ongelukkig bij Club Brugge maar nadien volgden drie verdiende zeges. De thuisploeg begon met exact dezelfde elf namen, bij de Vereniging kreeg Ueda voorin opnieuw de voorkeur en centraal op het middenveld bleef ook Vanhoutte staan.

Racing Genk zweeft rustig voort op zijn roze wolk

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij en in de beginfase ontsnapte Genk aan een strafschop na een verdacht contact tussen de onoordeelkundig uitgekomen Vandevoordt en Ueda. Ook Cercle mocht even later niet mopperen dat een fout van Torres op El Khannouss geen elf meter opleverde. Tussendoor had Cuesta de eerste Genkse kans naast gekopt.

Halfweg de eerste helft stak ook de Vereniging een paar keer de neus aan het venster via Vanhoutte en Deman maar de thuisdoelman moest voorlopig niet in actie komen. Op het halfuur mocht Trésor plots alleen op Majecki afgaan maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij nog af op Nemeth en weg was de mogelijkheid voor de thuisploeg. Racing Genk voetbalde iets minder dominant als de afgelopen weken maar kwam vlak voor de pauze toch nog op voorsprong. Arteaga pakte uit met een prima actie en dito voorzet op links, centraal kopte kapitein Heynen de 1-0 tegen de touwen, al het derde doelpunt voor de middenvelder. Vlak voor de pauze hield Majecki zijn team nog in leven met een prima redding op de poging van Nemeth.

Kapitein Heynen steekt in een prima vorm, net zoals zijn ploegmaten bij Racing Genk.

Doelpuntenmachine Heynen is geboren

Thalhammer bracht meteen na de pauze Kevin Denkey in de ploeg, hij verving Somers. Cercle Brugge begon als een wervelwind aan de tweede helft, binnen de minuut gaf de ingevallen Denkey al een assist en Deman maakte het fraai af met een knal voorbij Vandevoordt: 1-1. De thuisploeg was even van slag maar reageerde dik vijf minuten later met twee dikke kansen voor Paintsil, tot twee maal toe liet de Ghanees de mogelijkheden onbenut.

Nog voor het uur kregen de Limburgers toch weer een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Torres haakte in de zestien meter Munoz en de thuisploeg kreeg na tussenkomst van de VAR (ondanks een zeer warrig leidende Van Damme) een strafschop. Vanaf elf meter klaarde Heynen het klusje: 2-1. De bedrijvige El Khannouss kwam niet veel later dicht bij de 3-1 maar Majecki haalde zijn poging nog uit de korte hoek. Cercle Brugge bleef in leven en ging in de slotfase nog gretig op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteindelijk niet meer en zo pakt Racing Genk een fraaie twaalf op twaalf. De Vereniging bengelt met slechts vier punten mee onderin.

Scoreverloop:

1-0 (41') Heynen, 1-1 (46') Deman, 2-1 (57') Heynen (p)

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Is dit Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

67
67
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

142
142
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

147
147
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

312
312
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

307
307
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws