Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

door
Heynen laat Racing Genk verder zweven op roze wolk

Is Racing Genk een titelkandidaat dit seizoen? Na vijf speeldagen zijn we alvast geneigd om positief te antwoorden op die vraag. Het team van Wouter Vrancken maakte al indruk en won vandaag ook verdiend (maar niet zonder moeite) van een strijdvaardig Cercle Brugge.


Wouter Vrancken nam een vlammende start met nieuwbakken ploeg Racing Genk. De ex-coach van KV Mechelen verloor met zijn team aanvankelijk nog ongelukkig bij Club Brugge maar nadien volgden drie verdiende zeges. De thuisploeg begon met exact dezelfde elf namen, bij de Vereniging kreeg Ueda voorin opnieuw de voorkeur en centraal op het middenveld bleef ook Vanhoutte staan.

Racing Genk zweeft rustig voort op zijn roze wolk

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij en in de beginfase ontsnapte Genk aan een strafschop na een verdacht contact tussen de onoordeelkundig uitgekomen Vandevoordt en Ueda. Ook Cercle mocht even later niet mopperen dat een fout van Torres op El Khannouss geen elf meter opleverde. Tussendoor had Cuesta de eerste Genkse kans naast gekopt.

Halfweg de eerste helft stak ook de Vereniging een paar keer de neus aan het venster via Vanhoutte en Deman maar de thuisdoelman moest voorlopig niet in actie komen. Op het halfuur mocht Trésor plots alleen op Majecki afgaan maar in plaats van zelf zijn kans te gaan, legde hij nog af op Nemeth en weg was de mogelijkheid voor de thuisploeg. Racing Genk voetbalde iets minder dominant als de afgelopen weken maar kwam vlak voor de pauze toch nog op voorsprong. Arteaga pakte uit met een prima actie en dito voorzet op links, centraal kopte kapitein Heynen de 1-0 tegen de touwen, al het derde doelpunt voor de middenvelder. Vlak voor de pauze hield Majecki zijn team nog in leven met een prima redding op de poging van Nemeth.

Kapitein Heynen steekt in een prima vorm, net zoals zijn ploegmaten bij Racing Genk.

Doelpuntenmachine Heynen is geboren

Thalhammer bracht meteen na de pauze Kevin Denkey in de ploeg, hij verving Somers. Cercle Brugge begon als een wervelwind aan de tweede helft, binnen de minuut gaf de ingevallen Denkey al een assist en Deman maakte het fraai af met een knal voorbij Vandevoordt: 1-1. De thuisploeg was even van slag maar reageerde dik vijf minuten later met twee dikke kansen voor Paintsil, tot twee maal toe liet de Ghanees de mogelijkheden onbenut.

Nog voor het uur kregen de Limburgers toch weer een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Torres haakte in de zestien meter Munoz en de thuisploeg kreeg na tussenkomst van de VAR (ondanks een zeer warrig leidende Van Damme) een strafschop. Vanaf elf meter klaarde Heynen het klusje: 2-1. De bedrijvige El Khannouss kwam niet veel later dicht bij de 3-1 maar Majecki haalde zijn poging nog uit de korte hoek. Cercle Brugge bleef in leven en ging in de slotfase nog gretig op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteindelijk niet meer en zo pakt Racing Genk een fraaie twaalf op twaalf. De Vereniging bengelt met slechts vier punten mee onderin.

Scoreverloop:

1-0 (41') Heynen, 1-1 (46') Deman, 2-1 (57') Heynen (p)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Is dit Genk een titelkandidaat?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

18
18
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

30
30
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

54
54
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

207
207
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

157
157
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

196
196
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

795
795
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

499
499
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

180
180
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

367
367
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

290
290
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws