Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

123 stemmen
Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

Vorig seizoen maakte Philippe Clement nog indruk met AS Monaco, maar dit seizoen beleeft onze landgenoot een moeilijke start. Na de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League door PSV zag hij zijn ploeg nu ook al op de derde speeldag een eerste nederlaag in de Ligue 1 lijden. RC Lens bezorgde Monaco andermaal een pijnlijke namiddag.


Het was Lens dat er in de slotseconden van vorig seizoen voor gezorgd had dat Monaco naast rechtstreekse kwalificatie voor de Champions League greep en dus hadden Clement en zijn troepen wat recht te zetten. Het liep echter van meet af aan fout, met dank aan een oude bekende. Al na zeven minuten was het immers Loïs Openda, die destijds bij Club Brugge van Clement geen kansen kreeg, die de score opende. Het was meteen de eerste goal van de Rode Duivel in een officiële wedstrijd voor zijn nieuwe ploeg.

Het zou daarna alleen maar van kwaad naar erger gaan voor Monaco. Deiver Machado, die op een blauwe maandag nog voor AA Gent speelde, verdubbelde de voorsprong nog voor rust. Enkele minuten later kon Badiashile wel voor de aansluitingstreffer zorgen, maar dat bleek niet meer dan een stuiptrekking van Monaco te zijn. In de tweede helft ging het immers helemaal kopje onder.

MET TIEN
Fofana herstelde de kloof immers al tien minuten na rust vanop de stip. Een dik kwartier voor tijd werd Vanderson nog eens uitgesloten met een tweede gele kaart bij Monaco, waarna Lens het mes nog wat dieper in de wonde duwde. De pas ingevallen Saïd zette de zware 1-4-cijfers op het bord. Monaco blijft door de nederlaag in de middenmoot hangen, terwijl Lens voorlopig naar de leiding wipt.


LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Zal Monaco zich snel herpakken?

Meest recent

Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

12
12
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

18
18
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

54
54
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

253
253
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

244
244
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

277
277
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

70
70
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

470
470
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

89
89
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

314
314
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

44
44
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

85
85
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

131
131
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

268
268
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

836
836
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

225
225
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

319
319
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

457
457
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

92
92
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

558
558
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

112
112
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

323
323
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160

Meer sportnieuws