Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

door
Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

Vorig seizoen maakte Philippe Clement nog indruk met AS Monaco, maar dit seizoen beleeft onze landgenoot een moeilijke start. Na de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League door PSV zag hij zijn ploeg nu ook al op de derde speeldag een eerste nederlaag in de Ligue 1 lijden. RC Lens bezorgde Monaco andermaal een pijnlijke namiddag.


Het was Lens dat er in de slotseconden van vorig seizoen voor gezorgd had dat Monaco naast rechtstreekse kwalificatie voor de Champions League greep en dus hadden Clement en zijn troepen wat recht te zetten. Het liep echter van meet af aan fout, met dank aan een oude bekende. Al na zeven minuten was het immers Loïs Openda, die destijds bij Club Brugge van Clement geen kansen kreeg, die de score opende. Het was meteen de eerste goal van de Rode Duivel in een officiële wedstrijd voor zijn nieuwe ploeg.

Het zou daarna alleen maar van kwaad naar erger gaan voor Monaco. Deiver Machado, die op een blauwe maandag nog voor AA Gent speelde, verdubbelde de voorsprong nog voor rust. Enkele minuten later kon Badiashile wel voor de aansluitingstreffer zorgen, maar dat bleek niet meer dan een stuiptrekking van Monaco te zijn. In de tweede helft ging het immers helemaal kopje onder.

MET TIEN
Fofana herstelde de kloof immers al tien minuten na rust vanop de stip. Een dik kwartier voor tijd werd Vanderson nog eens uitgesloten met een tweede gele kaart bij Monaco, waarna Lens het mes nog wat dieper in de wonde duwde. De pas ingevallen Saïd zette de zware 1-4-cijfers op het bord. Monaco blijft door de nederlaag in de middenmoot hangen, terwijl Lens voorlopig naar de leiding wipt.


LEES OOK: ‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Zal Monaco zich snel herpakken?

Meest recent

'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

2
2
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

24
24
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

16
16
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

206
206
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

36
36
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

56
56
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

162
162
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

139
139
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

111
111
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

136
136
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

264
264
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

270
270
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

70
70
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

164
164
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

428
428
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

345
345
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

243
243
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

279
279
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

82
82
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

246
246
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

298
298
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

397
397

Meer sportnieuws