Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

door
Openda bezorgt Clement bijzonder pijnlijke namiddag

Vorig seizoen maakte Philippe Clement nog indruk met AS Monaco, maar dit seizoen beleeft onze landgenoot een moeilijke start. Na de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League door PSV zag hij zijn ploeg nu ook al op de derde speeldag een eerste nederlaag in de Ligue 1 lijden. RC Lens bezorgde Monaco andermaal een pijnlijke namiddag.


Het was Lens dat er in de slotseconden van vorig seizoen voor gezorgd had dat Monaco naast rechtstreekse kwalificatie voor de Champions League greep en dus hadden Clement en zijn troepen wat recht te zetten. Het liep echter van meet af aan fout, met dank aan een oude bekende. Al na zeven minuten was het immers Loïs Openda, die destijds bij Club Brugge van Clement geen kansen kreeg, die de score opende. Het was meteen de eerste goal van de Rode Duivel in een officiële wedstrijd voor zijn nieuwe ploeg.

Het zou daarna alleen maar van kwaad naar erger gaan voor Monaco. Deiver Machado, die op een blauwe maandag nog voor AA Gent speelde, verdubbelde de voorsprong nog voor rust. Enkele minuten later kon Badiashile wel voor de aansluitingstreffer zorgen, maar dat bleek niet meer dan een stuiptrekking van Monaco te zijn. In de tweede helft ging het immers helemaal kopje onder.

MET TIEN
Fofana herstelde de kloof immers al tien minuten na rust vanop de stip. Een dik kwartier voor tijd werd Vanderson nog eens uitgesloten met een tweede gele kaart bij Monaco, waarna Lens het mes nog wat dieper in de wonde duwde. De pas ingevallen Saïd zette de zware 1-4-cijfers op het bord. Monaco blijft door de nederlaag in de middenmoot hangen, terwijl Lens voorlopig naar de leiding wipt.


LEES OOK: Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Zal Monaco zich snel herpakken?

Meest recent

Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

14
14
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

30
30
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

52
52
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

38
38
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

140
140
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

19
19
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

345
345
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

45
45
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

72
72
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

165
165
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

254
254
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

85
85
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

84
84
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

247
247
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

488
488
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

141
141
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

506
506
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

254
254
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

76
76
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

375
375
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

92
92

Meer sportnieuws