Mokerslag Eupen: "Wordt heel moeilijk seizoen"

door
Mokerslag Eupen:

KAS Eupen was veelbelovende aan het nieuwe seizoen begonnen. Na de stuntzege tegen Club Brugge werd hier en daar verklaard dat de Panda's zich zonder problemen zullen redden. Maar vrijdagavond werd duidelijk dat Eupen toch volop voor het behoud zal moeten gaan strijden.


Op eigen veld liep de ploeg van coach Bernd Storck immers tegen een pijnlijke nederlaag aan. Zo haalde RFC Seraing, dat voordien nog geen enkel punt had veroverd, het met 1-3 aan de Kehrweg. Vooral de eerste helft was bijzonder pijnlijk voor de thuisploeg. Na nog geen 40 minuten stonden de Luikenaars al op een driedubbele voorsprong.

Een pijnlijke avond dus voor de ploeg uit het Oostkantons. "De nederlaag komt heel hard aan", reageerde Yentl Van Genechten bij Sporza. "Ze hebben snel zes-zeven kansen om te scoren en bij ons was de eerste helft helemaal niet goed genoeg, vooral vanachter dan. We hadden de voorbije weken veel laten zien maar van dat alles was vandaag niets meer te merken."

ZWAKKE DEFENSIE
Ook Storck kon uiteraard niet tevreden zijn. Hij weer vooral richting de haperende defensie. "Verdedigend was het niet goed vandaag. Als je de duels verliest, kan je de match niet winnen. De tweede en de derde goal staan we telkens man op man maar verliezen we toch. Het wordt een heel moeilijk seizoen, als je naar het klassement kijkt, maar we moeten in onszelf blijven geloven."

LEES OOK: Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

10
10
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

27
27
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

18
18
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

226
226
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

47
47
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

274
274
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

109
109
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

214
214
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

146
146
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

115
115
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

427
427
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

107
107
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

85
85
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

187
187
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

167
167
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

452
452
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

629
629
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

325
325
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

533
533
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

346
346
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1448
1448
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

409
409
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

215
215
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

191
191

Meer sportnieuws