TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt goed op weg om zijn defensie van de nodige versterking te voorzien. Zo meldde BILD op vrijdagavond dat Dedryck Boyata weldra aan de slag gaat op Jan Breydel. De 31-jarige Rode Duivel zou de overstap maken vanuit Hertha Berlijn, waar hij niet langer in de sportieve plannen voorkwam, en zou minder dan 3 miljoen euro kosten. De verwachte komst van Boyata blijft wel niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws zet zijn transfer de deur open voor een vertrek van Jack Hendry.



RSC Anderlecht blijft werken aan een terugkeer van Joshua Zirkzee, maar zijn dossier wordt er steeds moeilijker op. Kicker stelt namelijk dat onder meer Newcastle United en Borussia Mönchengladbach op de loer liggen om de 21-jarige spits definitief over te nemen van Bayern München, waar zijn contract volgende zomer afloopt. Door de toenemende interesse zou Bayern ook steeds meer geld vragen.



AA Gent zou nog een extra aanvaller willen aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de bekerwinnaar namelijk druk in de weer met het dossier van Luther Singh, die de nederlaag van donderdag tegen Omonia zelfs zou hebben bijgewoond in de Ghelamco Arena. Geen goede reclame dus, al mag de 25-jarige Zuid-Afrikaan sowieso beschikken bij zijn huidige werkgever FC Kopenhagen.



Standard heeft zoals verwacht afscheid genomen van Joachim Van Damme. De winteraanwinst wordt een jaartje verhuurd aan zijn ex-club SK Beveren. Mogelijk zien de Rouches nog een middenvelder vertrekken. Het Servische medium Telegraf meldt namelijk dat Gojko Cimirot in onderhandeling is met Partizan Belgrado en dat de kans groot is dat de transfer in orde zal raken.



Via de officiële kanalen kondigde Cercle Brugge aan dat het een akkoord heeft gevonden over de komst van Yann Gboho. De 21-jarige Fransman komt definitief over van Stade Rennes en tekende tot medio 2025. Daarnaast werd het middenveld versterkt met Abu Francis. De 21-jarige Ghanees komt over van Nordsjaelland. Hij tekende eveneens een contract tot medio 2025, al werd daarin ook nog een optie tot een extra seizoen opgenomen.

BUITENLAND
Na de vreselijke start in de Premier League, is het bestuur van Manchester United niet bij de pakken blijven zitten. Zo werd vrijdag een principe-akkoord met Real Madrid aangekondigd over de transfer van Casemiro. De Braziliaanse middenvelder tekent voor vier seizoenen. Daarnaast wil United nog een extra aanvaller aantrekken. Antony (Ajax) en Cody Gakpo (PSV) blijven de primaire targets.



Ondertussen zou zondebok Harry Maguire bij United kunnen vertrekken met een verbazende transfer. Zo meldt The Daily Mail dat Chelsea FC aan hem denkt. De Blues zijn wanhopig op zoek naar extra versterking in de defensie. Wesley Fofana geldt als topdoelwit, maar Leicester City wil de Fransman absoluut niet laten gaan. En dus onderzoeken de Londenaren stilaan ook alternatieve pistes zoals Maguire.



Internazionale zou na Romelu Lukaku opnieuw een speler willen huren bij Chelsea FC. Zo meldt The Evening Standard dat de Italiaanse vice-kampioen zijn zinnen heeft gezet op Trevoh Chalobah. De 23-jarige Engelsman ligt nog tot medio 2026 onder contract bij de Blues, maar door de komst van onder meer Marc Cucurella en Kalidou Koulibaly zijn de speelkansen er beperkt.

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

Zou Boyata een basisspeler zijn bij het huidige Club?

Meest recent

Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

12
12
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

201
201
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

8
8
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

179
179
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

120
120
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

118
118
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

254
254
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

148
148
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

46
46
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

33
33
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

215
215
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

78
78
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

291
291
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

159
159
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

41
41
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

193
193
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

251
251
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

77
77
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

215
215
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

71
71
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

109
109
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

279
279
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

92
92
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

829
829
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

490
490

Meer sportnieuws