TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt goed op weg om zijn defensie van de nodige versterking te voorzien. Zo meldde BILD op vrijdagavond dat Dedryck Boyata weldra aan de slag gaat op Jan Breydel. De 31-jarige Rode Duivel zou de overstap maken vanuit Hertha Berlijn, waar hij niet langer in de sportieve plannen voorkwam, en zou minder dan 3 miljoen euro kosten. De verwachte komst van Boyata blijft wel niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws zet zijn transfer de deur open voor een vertrek van Jack Hendry.



RSC Anderlecht blijft werken aan een terugkeer van Joshua Zirkzee, maar zijn dossier wordt er steeds moeilijker op. Kicker stelt namelijk dat onder meer Newcastle United en Borussia Mönchengladbach op de loer liggen om de 21-jarige spits definitief over te nemen van Bayern München, waar zijn contract volgende zomer afloopt. Door de toenemende interesse zou Bayern ook steeds meer geld vragen.



AA Gent zou nog een extra aanvaller willen aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de bekerwinnaar namelijk druk in de weer met het dossier van Luther Singh, die de nederlaag van donderdag tegen Omonia zelfs zou hebben bijgewoond in de Ghelamco Arena. Geen goede reclame dus, al mag de 25-jarige Zuid-Afrikaan sowieso beschikken bij zijn huidige werkgever FC Kopenhagen.



Standard heeft zoals verwacht afscheid genomen van Joachim Van Damme. De winteraanwinst wordt een jaartje verhuurd aan zijn ex-club SK Beveren. Mogelijk zien de Rouches nog een middenvelder vertrekken. Het Servische medium Telegraf meldt namelijk dat Gojko Cimirot in onderhandeling is met Partizan Belgrado en dat de kans groot is dat de transfer in orde zal raken.



Via de officiële kanalen kondigde Cercle Brugge aan dat het een akkoord heeft gevonden over de komst van Yann Gboho. De 21-jarige Fransman komt definitief over van Stade Rennes en tekende tot medio 2025. Daarnaast werd het middenveld versterkt met Abu Francis. De 21-jarige Ghanees komt over van Nordsjaelland. Hij tekende eveneens een contract tot medio 2025, al werd daarin ook nog een optie tot een extra seizoen opgenomen.

BUITENLAND
Na de vreselijke start in de Premier League, is het bestuur van Manchester United niet bij de pakken blijven zitten. Zo werd vrijdag een principe-akkoord met Real Madrid aangekondigd over de transfer van Casemiro. De Braziliaanse middenvelder tekent voor vier seizoenen. Daarnaast wil United nog een extra aanvaller aantrekken. Antony (Ajax) en Cody Gakpo (PSV) blijven de primaire targets.



Ondertussen zou zondebok Harry Maguire bij United kunnen vertrekken met een verbazende transfer. Zo meldt The Daily Mail dat Chelsea FC aan hem denkt. De Blues zijn wanhopig op zoek naar extra versterking in de defensie. Wesley Fofana geldt als topdoelwit, maar Leicester City wil de Fransman absoluut niet laten gaan. En dus onderzoeken de Londenaren stilaan ook alternatieve pistes zoals Maguire.



Internazionale zou na Romelu Lukaku opnieuw een speler willen huren bij Chelsea FC. Zo meldt The Evening Standard dat de Italiaanse vice-kampioen zijn zinnen heeft gezet op Trevoh Chalobah. De 23-jarige Engelsman ligt nog tot medio 2026 onder contract bij de Blues, maar door de komst van onder meer Marc Cucurella en Kalidou Koulibaly zijn de speelkansen er beperkt.

LEES OOK: 'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Zou Boyata een basisspeler zijn bij het huidige Club?

Meest recent

UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

42
42
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

62
62
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

101
101
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

286
286
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

100
100
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

44
44
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

204
204
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

25
25
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

168
168
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

191
191
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

154
154
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

456
456
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

74
74
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

139
139
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

95
95
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

119
119
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

371
371
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

351
351
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

293
293
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

177
177
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

307
307
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

330
330
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

208
208

Meer sportnieuws