TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt Rode Duivel, koude douche Anderlecht'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt goed op weg om zijn defensie van de nodige versterking te voorzien. Zo meldde BILD op vrijdagavond dat Dedryck Boyata weldra aan de slag gaat op Jan Breydel. De 31-jarige Rode Duivel zou de overstap maken vanuit Hertha Berlijn, waar hij niet langer in de sportieve plannen voorkwam, en zou minder dan 3 miljoen euro kosten. De verwachte komst van Boyata blijft wel niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws zet zijn transfer de deur open voor een vertrek van Jack Hendry.



RSC Anderlecht blijft werken aan een terugkeer van Joshua Zirkzee, maar zijn dossier wordt er steeds moeilijker op. Kicker stelt namelijk dat onder meer Newcastle United en Borussia Mönchengladbach op de loer liggen om de 21-jarige spits definitief over te nemen van Bayern München, waar zijn contract volgende zomer afloopt. Door de toenemende interesse zou Bayern ook steeds meer geld vragen.



AA Gent zou nog een extra aanvaller willen aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de bekerwinnaar namelijk druk in de weer met het dossier van Luther Singh, die de nederlaag van donderdag tegen Omonia zelfs zou hebben bijgewoond in de Ghelamco Arena. Geen goede reclame dus, al mag de 25-jarige Zuid-Afrikaan sowieso beschikken bij zijn huidige werkgever FC Kopenhagen.



Standard heeft zoals verwacht afscheid genomen van Joachim Van Damme. De winteraanwinst wordt een jaartje verhuurd aan zijn ex-club SK Beveren. Mogelijk zien de Rouches nog een middenvelder vertrekken. Het Servische medium Telegraf meldt namelijk dat Gojko Cimirot in onderhandeling is met Partizan Belgrado en dat de kans groot is dat de transfer in orde zal raken.



Via de officiële kanalen kondigde Cercle Brugge aan dat het een akkoord heeft gevonden over de komst van Yann Gboho. De 21-jarige Fransman komt definitief over van Stade Rennes en tekende tot medio 2025. Daarnaast werd het middenveld versterkt met Abu Francis. De 21-jarige Ghanees komt over van Nordsjaelland. Hij tekende eveneens een contract tot medio 2025, al werd daarin ook nog een optie tot een extra seizoen opgenomen.

BUITENLAND
Na de vreselijke start in de Premier League, is het bestuur van Manchester United niet bij de pakken blijven zitten. Zo werd vrijdag een principe-akkoord met Real Madrid aangekondigd over de transfer van Casemiro. De Braziliaanse middenvelder tekent voor vier seizoenen. Daarnaast wil United nog een extra aanvaller aantrekken. Antony (Ajax) en Cody Gakpo (PSV) blijven de primaire targets.



Ondertussen zou zondebok Harry Maguire bij United kunnen vertrekken met een verbazende transfer. Zo meldt The Daily Mail dat Chelsea FC aan hem denkt. De Blues zijn wanhopig op zoek naar extra versterking in de defensie. Wesley Fofana geldt als topdoelwit, maar Leicester City wil de Fransman absoluut niet laten gaan. En dus onderzoeken de Londenaren stilaan ook alternatieve pistes zoals Maguire.



Internazionale zou na Romelu Lukaku opnieuw een speler willen huren bij Chelsea FC. Zo meldt The Evening Standard dat de Italiaanse vice-kampioen zijn zinnen heeft gezet op Trevoh Chalobah. De 23-jarige Engelsman ligt nog tot medio 2026 onder contract bij de Blues, maar door de komst van onder meer Marc Cucurella en Kalidou Koulibaly zijn de speelkansen er beperkt.

LEES OOK: Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Zou Boyata een basisspeler zijn bij het huidige Club?

Meest recent

Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

20
20
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

20
20
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

24
24
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

31
31
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

64
64
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

130
130
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

96
96
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

133
133
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

121
121
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

26
26
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

220
220
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

293
293
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

95
95
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

406
406
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

316
316
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

131
131
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

211
211
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

436
436
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

114
114
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

291
291
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

217
217
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

288
288
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

474
474
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192

Meer sportnieuws