'Busquets verbaast Barça met vertrek-beslissing'

door
'Busquets verbaast Barça met vertrek-beslissing'

Om Jules Koundé te registreren voor La Liga en eventueel nog meer aanwinsten aan te trekken, zal Barça zijn salarisuitgaven nog verder moeten inkrimpen. De club had daarvoor gehoopt op een akkoord met Sergio Busquets. Maar de middenvelder blijkt andere plannen te hebben.


Bij Barça leek de 'sky the limit' tijdens de afgelopen weken op de transfermarkt. De Catalanen haalden doelpuntenmachine Robert Lewandowski bij Bayern München weg als nieuwe superster. Daarnaast werden ook miljoenen neergeteld voor de komst van Jules Koundé (Sevilla FC) en Raphinha (Leeds United). Franck Kessié en Andreas Christensen kwamen dan weer transfervrij over van respectievelijk AC Milan en Chelsea FC. Ook werd het contract van Ousmane Dembélé opengebroken. Een serieus transferoffensief dus en dat terwijl de club op een gigantische schuldenberg zit.

De Catalanen moesten dan ook alle zeilen bijzetten om de bovengenoemde spelers tijdig in te schrijven voor La Liga. Dat lukte uiteindelijk ook door opnieuw een deel van het eigen productiehuis voor zo'n 100 miljoen euro te verkopen. Maar die inspanning bleek onvoldoende. Zo is Koundé bijvoorbeeld nog steeds niet ingeschreven. De clubleiding wou dat euvel oplossen door met enkele spelers een salarisreductie af te spreken. En daarvoor ging men wederom aankloppen bij Busquets.

EINDE CONTRACT
Maar nadat de middenvelder in het recente verleden al meermaals soortgelijk offer deed, is het ook voor hem welletjes geweest. Volgens radiostation Cope is Busquets niet van plan om opnieuw in te leveren. Meer zelfs: de Spanjaard zou al denken aan een vertrek. Momenteel zit hij in zijn laatste contractjaar en hij zou geen intentie hebben om te verlengen. Na het seizoen zou hij dan als transfervrije speler op zoek kunnen naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Busquets hoort bij de 10 beste middenvelders van het voorbije decennium ...

Meest recent

'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

69
69
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

61
61
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

236
236
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

111
111
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

39
39
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

433
433
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

481
481
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

105
105
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

181
181
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

197
197
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

316
316
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

312
312
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

204
204
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

387
387
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

418
418
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

234
234
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

51
51
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

102
102
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

386
386
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

856
856
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

370
370

Meer sportnieuws