Real Madrid wil knallen met vervanger Casemiro

259 stemmen
Real Madrid wil knallen met vervanger Casemiro

Manchester United laat er duidelijk geen gras over groeien. Pas enkele dagen nadat Casemiro (Real Madrid) gelinkt werd aan The Mancunians, werd de transfer van de Braziliaan al officieel gecommuniceerd. Zijn vertrek betekent een financiële opsteker, met een vast bedrag van 60 miljoen euro + 10 miljoen euro aan bonussen, maar anderzijds ook een grote sportieve aderlating voor de Madrilenen. Gelukkig heeft Real Madrid al eerder in deze zomermercato de gedoodverfde opvolger voor Casemiro aangetrokken: Aurélien Tchouameni De Fransman kostte ruim 100 miljoen euro en de nieuwe Galactico staat aan de rand van zijn grote doorbraak bij de Koninklijke.


VERVANGER VAN 100 MILJOEN

“Hij wil een nieuwe uitdaging. Een nieuwe opportuniteit”, zei Carlo Ancelotti vrijdag op de persconferentie in aanloop naar de competitiematch tegen Celta de Vigo. Casemiro won 18 trofeeën bij Real Madrid, waaronder maar liefst vijf (!) Champions Leagues. Met zo’n impressionante staat van verdienste ligt de Koninklijke dan ook niet dwars wanneer de belangrijke middenvelder zin heeft om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Per slot van rekening casht Real 60 miljoen euro + 10 euro aan bonussen, de derde duurste verkoop ooit van de Madrilenen, én heeft het al een adequate vervanger aangetrokken, die bovendien nog véél duurder uitviel.



“We hebben Tchouameni al gehaald en hij is één van de beste spelers op de markt”, zei Carlo Ancelotti namelijk. De Fransman wordt hoogstwaarschijnlijk de opvolger van Casemiro, die dit seizoen Toni Kroos en Luka Modric moet ondersteunen. De veelzijdige middenvelder was vorig seizoen een belangrijke pion - zoniet dé belangrijkste - van AS Monaco, en Real Madrid won de slag om Aurélien Tchouameni van andere Europese grootheden zoals Paris Saint-Germain, FC Barcelona, Chelsea, Liverpool en … Manchester United. Tchouameni geldt dan ook als één van de grootste Franse talenten van het moment en Florentino Pérez beschouwde zijn transfer van Tchouameni als de grootste prioriteit nadat Kylian Mbappé besloot om in Parijs te blijven.

POGBA, DE BRUYNE & KANTÉ

“Aurélien is van topniveau. Hij heeft een enorm potentieel”, zei Didier Deschamps, de bondscoach van Les Bleus, vorig seizoen over Tchouameni. De middenvelder heeft qua fysieke présence en speelstijl veel weg van Paul Pogba, maar hij wordt toch als een iets betere versie omschreven. Tchouameni is krachtig, intelligent, snel en voetballend uitstekend. Een speler die over de juiste kwaliteiten beschikt om het te maken aan de absolute top. De 22-jarige bezit tevens de juiste mentale eigenschappen om zijn intrinsieke talenten volledig te laten ontplooien.



Ook naast het veld wordt Aurélien Tchouameni immers beschouwd als een intelligente kerel, eentje die er alles aan doet om zijn spel te verbeteren. Zo bekijkt hij in zijn vrije tijd clips van Paul Pogba en Kevin De Bruyne om technische tips te ontdekken. Daarnaast doet hij hetzelfde met beelden van Ngolo Kanté, op het gebied van positionering en beweging. Tchouameni bezit duidelijk de cruciale speltechnische kwaliteiten om een dragende figuur te worden bij Real Madrid en daarnaast kan hij ook nog eens op verschillende posities uit de voeten op het centrale middenveld.

NÓG BETER DAN VERWACHT

Als we Carlo Ancelotti op zijn woord mogen geloven, dan zal Aurélien Tchouameni vol zijn kans krijgen als vervanger van Casemiro. Te beginnen tijdens de eerstvolgende wedstrijd van Real Madrid tegen Celta de Vigo. De Franse international wordt in Madrid beschouwd als de nieuwe patron voor de verdediging tijdens de komende jaren. Tchouameni maakte alvast een uitstekende indruk na in het voorbije tussenseizoen, tijdens de oefenwedstrijden en op training. Volgens Marca zijn Tchouameni’s fysieke kwaliteiten even indrukwekkend zoals verwacht, maar zijn technische kwaliteiten lijken zowaar nóg beter te zijn. Een positieve verrassing dus. De



Spaanse krant hoorde van insiders dat Aurélien Tchouameni op het technisch niveau zelfs kan wedijveren met Toni Kroos, David Alaba en Luka Modric. Op die manier heeft de 22-jarige zowaar veel meer te bieden dan Casemiro, die toch vooral een meerwaarde leverde op het gebied van intercepties, recuperaties en defensief (of vuil) werk. Tchouameni combineert een ijzeren fysiek met een uitmuntende techniek. Een profiel om van te dromen dus. “Het is duidelijk dat ik hem niet zal laten spelen zoals Casemiro”, voorspelde Carlo Ancelotti vrijdag al. En dat is maar goed ook, want Tchouameni heeft dus veel meer te bieden dan de Braziliaan - met alle respect voor diens indrukwekkende palmares bij Real Madrid.

LEES OOK: Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

Is Tchouameni beter dan Casemiro?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

84
84
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

77
77
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

158
158
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

156
156
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

319
319
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

312
312
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

172
172
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

50
50
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

497
497
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

911
911
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

248
248
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws