Hoefkens beeft: "Begrijp dat Hans buitenland overweegt"

269 stemmen
Hoefkens beeft:

Club Brugge wil zondagmiddag de goede prestatie van in Leuven bevestigen op eigen veld tegen KV Kortrijk. Maar de voorbereiding op dat duel verliep niet geheel van een leien dakje. Zo is er een heuse transfersoap ontstaan rond Hans Vanaken, die zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar West Ham United.


Het is niet de eerste keer dat de Londense club komt aankloppen voor Vanaken. In 2020 trokken de Hammers ook al aan zijn mouw. Blauw-Zwart ontmijnde de situatie toen door het contract van de spelmaker open te breken. Die strategie zou de landskampioen nu opnieuw willen toepassen. Maar dit keer is Vanaken niet zo happig om bij te tekenen. De Rode Duivel beseft dat er op zijn 29ste niet veel kansen meer zullen volgen om de stap naar een Europese topcompetitie te zetten en zou daarom zelf de transfer naar West Ham willen maken.

Voorlopig weigert Club echter om mee te werken aan een vertrek van de draaischijf. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag werd coach Carl Hoefkens dan ook gepolst naar de situatie. "Hans is een heel goede speler en heeft genoeg bewezen wat voor een invloed hij heeft op onze manier van voetballen", vertelde de trainer. "Hij is hier momenteel nog, dus hij zal zondag ook spelen. Zolang hij hier is werk ik met hem en probeer ik het beste te doen voor de speler en de ploeg."

VEEL BEGRIP
Als het van Hoefkens afhangt, gaat Vanaken deze zomer dus helemaal nergens heen. Al toont hij wel begrip voor de vertrekwens van de Rode Duivel. "Absoluut begrijp ik dat. Natuurlijk wil ik Hans doodgraag hier houden als coach, maar ik begrijp dat een speler die overweging maakt. Het is niet aan mij om daar in tussen te komen. Hij heeft in ieder geval erg goed getraind, als coach kan ik enkel tevreden zijn over zijn reactie. Het speelt nu tussen hem en de club, we zullen zien hoe het uiteindelijk zal aflopen."

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Vanaken blijft gewoon bij Club Brugge ...

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

22
22
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

262
262
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

68
68
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

24
24
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

31
31
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

352
352
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

37
37
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

354
354
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

109
109
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

46
46
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

227
227
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

38
38
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

209
209
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

615
615
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

76
76
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

451
451
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

231
231
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

560
560
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

388
388
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

218
218

Meer sportnieuws