Hoefkens beeft: "Begrijp dat Hans buitenland overweegt"

269 stemmen
Hoefkens beeft:

Club Brugge wil zondagmiddag de goede prestatie van in Leuven bevestigen op eigen veld tegen KV Kortrijk. Maar de voorbereiding op dat duel verliep niet geheel van een leien dakje. Zo is er een heuse transfersoap ontstaan rond Hans Vanaken, die zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar West Ham United.


Het is niet de eerste keer dat de Londense club komt aankloppen voor Vanaken. In 2020 trokken de Hammers ook al aan zijn mouw. Blauw-Zwart ontmijnde de situatie toen door het contract van de spelmaker open te breken. Die strategie zou de landskampioen nu opnieuw willen toepassen. Maar dit keer is Vanaken niet zo happig om bij te tekenen. De Rode Duivel beseft dat er op zijn 29ste niet veel kansen meer zullen volgen om de stap naar een Europese topcompetitie te zetten en zou daarom zelf de transfer naar West Ham willen maken.

Voorlopig weigert Club echter om mee te werken aan een vertrek van de draaischijf. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag werd coach Carl Hoefkens dan ook gepolst naar de situatie. "Hans is een heel goede speler en heeft genoeg bewezen wat voor een invloed hij heeft op onze manier van voetballen", vertelde de trainer. "Hij is hier momenteel nog, dus hij zal zondag ook spelen. Zolang hij hier is werk ik met hem en probeer ik het beste te doen voor de speler en de ploeg."

VEEL BEGRIP
Als het van Hoefkens afhangt, gaat Vanaken deze zomer dus helemaal nergens heen. Al toont hij wel begrip voor de vertrekwens van de Rode Duivel. "Absoluut begrijp ik dat. Natuurlijk wil ik Hans doodgraag hier houden als coach, maar ik begrijp dat een speler die overweging maakt. Het is niet aan mij om daar in tussen te komen. Hij heeft in ieder geval erg goed getraind, als coach kan ik enkel tevreden zijn over zijn reactie. Het speelt nu tussen hem en de club, we zullen zien hoe het uiteindelijk zal aflopen."

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanaken blijft gewoon bij Club Brugge ...

Meest recent

Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

30
30
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

74
74
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

41
41
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

369
369
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

42
42
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

160
160
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

67
67
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

78
78
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

44
44
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

34
34
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

363
363
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

38
38
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

194
194
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

84
84
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

63
63
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

350
350
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

450
450
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

487
487
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

59
59
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

78
78
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

122
122
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

102
102
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

417
417
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

316
316
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

66
66

Meer sportnieuws