Hoefkens beeft: "Begrijp dat Hans buitenland overweegt"

door
Hoefkens beeft:

Club Brugge wil zondagmiddag de goede prestatie van in Leuven bevestigen op eigen veld tegen KV Kortrijk. Maar de voorbereiding op dat duel verliep niet geheel van een leien dakje. Zo is er een heuse transfersoap ontstaan rond Hans Vanaken, die zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar West Ham United.


Het is niet de eerste keer dat de Londense club komt aankloppen voor Vanaken. In 2020 trokken de Hammers ook al aan zijn mouw. Blauw-Zwart ontmijnde de situatie toen door het contract van de spelmaker open te breken. Die strategie zou de landskampioen nu opnieuw willen toepassen. Maar dit keer is Vanaken niet zo happig om bij te tekenen. De Rode Duivel beseft dat er op zijn 29ste niet veel kansen meer zullen volgen om de stap naar een Europese topcompetitie te zetten en zou daarom zelf de transfer naar West Ham willen maken.

Voorlopig weigert Club echter om mee te werken aan een vertrek van de draaischijf. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag werd coach Carl Hoefkens dan ook gepolst naar de situatie. "Hans is een heel goede speler en heeft genoeg bewezen wat voor een invloed hij heeft op onze manier van voetballen", vertelde de trainer. "Hij is hier momenteel nog, dus hij zal zondag ook spelen. Zolang hij hier is werk ik met hem en probeer ik het beste te doen voor de speler en de ploeg."

VEEL BEGRIP
Als het van Hoefkens afhangt, gaat Vanaken deze zomer dus helemaal nergens heen. Al toont hij wel begrip voor de vertrekwens van de Rode Duivel. "Absoluut begrijp ik dat. Natuurlijk wil ik Hans doodgraag hier houden als coach, maar ik begrijp dat een speler die overweging maakt. Het is niet aan mij om daar in tussen te komen. Hij heeft in ieder geval erg goed getraind, als coach kan ik enkel tevreden zijn over zijn reactie. Het speelt nu tussen hem en de club, we zullen zien hoe het uiteindelijk zal aflopen."

LEES OOK: 'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Vanaken blijft gewoon bij Club Brugge ...

Meest recent

Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

69
69
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

35
35
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

42
42
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

99
99
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

305
305
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

152
152
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

73
73
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

256
256
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

259
259
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

133
133
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

409
409
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

239
239
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

535
535
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

65
65
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

77
77
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

428
428
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

86
86
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

113
113
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

169
169
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

57
57
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

166
166
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

224
224
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

463
463
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

235
235

Meer sportnieuws