Hoefkens beeft: "Begrijp dat Hans buitenland overweegt"

door
Hoefkens beeft:

Club Brugge wil zondagmiddag de goede prestatie van in Leuven bevestigen op eigen veld tegen KV Kortrijk. Maar de voorbereiding op dat duel verliep niet geheel van een leien dakje. Zo is er een heuse transfersoap ontstaan rond Hans Vanaken, die zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar West Ham United.


Het is niet de eerste keer dat de Londense club komt aankloppen voor Vanaken. In 2020 trokken de Hammers ook al aan zijn mouw. Blauw-Zwart ontmijnde de situatie toen door het contract van de spelmaker open te breken. Die strategie zou de landskampioen nu opnieuw willen toepassen. Maar dit keer is Vanaken niet zo happig om bij te tekenen. De Rode Duivel beseft dat er op zijn 29ste niet veel kansen meer zullen volgen om de stap naar een Europese topcompetitie te zetten en zou daarom zelf de transfer naar West Ham willen maken.

Voorlopig weigert Club echter om mee te werken aan een vertrek van de draaischijf. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag werd coach Carl Hoefkens dan ook gepolst naar de situatie. "Hans is een heel goede speler en heeft genoeg bewezen wat voor een invloed hij heeft op onze manier van voetballen", vertelde de trainer. "Hij is hier momenteel nog, dus hij zal zondag ook spelen. Zolang hij hier is werk ik met hem en probeer ik het beste te doen voor de speler en de ploeg."

VEEL BEGRIP
Als het van Hoefkens afhangt, gaat Vanaken deze zomer dus helemaal nergens heen. Al toont hij wel begrip voor de vertrekwens van de Rode Duivel. "Absoluut begrijp ik dat. Natuurlijk wil ik Hans doodgraag hier houden als coach, maar ik begrijp dat een speler die overweging maakt. Het is niet aan mij om daar in tussen te komen. Hij heeft in ieder geval erg goed getraind, als coach kan ik enkel tevreden zijn over zijn reactie. Het speelt nu tussen hem en de club, we zullen zien hoe het uiteindelijk zal aflopen."

LEES OOK: Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vanaken blijft gewoon bij Club Brugge ...

Meest recent

‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

19
19
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

12
12
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

39
39
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

75
75
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

65
65
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

199
199
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

79
79
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

161
161
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

838
838
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

306
306
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

50
50
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

167
167
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

107
107
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

366
366
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

72
72
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

61
61
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

573
573
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

575
575
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

387
387
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

517
517
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1065
1065
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

41
41
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

677
677
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1547
1547

Meer sportnieuws