'Kompany heeft Anderlecht helemaal afgetroefd voor aanwinst'

door
'Kompany heeft Anderlecht helemaal afgetroefd voor aanwinst'

Vincent Kompany verruilde in de zomer Anderlecht voor Burnley en verklaarde bij zijn aankomst nog dat hij geen spelers zou weghalen bij zijn ex-ploeg. Dat bleken snel loze woorden, want Josh Cullen volgde hem snel richting Engeland en Kompany probeerde ook nog Bart Verbruggen los te weken. Ook in enkele andere dossiers zaten Paars-Wit en zijn ex-coach elkaar nog in de haren.


Anderlecht en Burnley trokken de voorbije weken bijvoorbeeld allebei aan de mouw van Darko Churlinov. Paars-Wit zag in hem een mogelijke opvolger voor Sergio Gomez, maar zo ver komt het uiteindelijk niet. Journalist Florian Plettenberg van de Duitse tak van Sky Sports meldde eerder al dat Anderlecht uit de race gestapt was en nu stelt hij dat de transfer van Churlinov naar Burnley helemaal rond is.

De Macedoniër legde inmiddels zijn medische testen af en zette vrijdag zijn handtekening onder zijn contract. Hij zou zich uiteindelijk laten overtuigen hebben door Kompany. Burnley telt meer dan 5 miljoen euro inclusief bonussen op tafel om de 22-jarige weg te plukken bij VfB Stuttgart, dat hem vorig seizoen verhuurde aan Schalke 04.

BENSON
Anderlecht moet dus een andere linkerflank zoeken. Bij Burnley lijkt Churlinov dan weer een concurrent te worden van een pak oude bekenden. Dinsdag tegen Hull City koos Kompany op de flanken immers voor Vitinho (ex-Cercle Brugge) en Samuel Bastien (ex-Standard), waarna Manuel Benson (ex-Antwerp) nog mocht invallen. Zij zullen dus de strijd moeten aangaan met de nieuwkomer.


LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Had Anderlecht hem kunnen gebruiken?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

23
23
Hasi met handen in het haar: verrassing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

3
3
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

169
169
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

229
229
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

201
201
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

102
102
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

181
181
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

94
94
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

326
326
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

157
157
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

182
182
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

159
159
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

120
120
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

448
448
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

62
62
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

161
161
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

337
337
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

82
82
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

396
396
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

337
337
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

226
226
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

540
540
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

198
198

Meer sportnieuws