Vanhaezebrouck hard: "Niemand had dit verwacht"

door
Vanhaezebrouck hard:

Als bekerwinnaar is AA Gent sowieso verzekerd van een Europees najaar, maar de campagne van de Buffalo's is dramatisch van start gegaan. In de laatste voorronde van de Europa League verloor Gent immers met 0-2 van Omonia Nicosia. En dus zal een mirakel nodig zijn om alsnog het vangnet van de Conference League te vermijden.


In de tweede helft speelden de Oost-Vlamingen donderdagavond nog een vrij verdienstelijke wedstrijd en lieten ze ook enkele goede mogelijkheden onbenut. Maar wat de bekerwinnaar voor rust liet zien was ronduit ondermaats. Gent kon amper kansen creëren en lag ook in het veldspel onder. De Cyprioten werkten dan weer bijzonder efficiënt af. Met alle gevolgen van dien.

Coach Hein Vanhaezebrouck was achteraf dan ook scherp over die eerste helft. "Niemand had dit verwacht, ik denk zelfs onze tegenstander niet. Maar als je een Europa League-match aanvat op halve drive, dan is dat niet genoeg", klonk het bij Sporza. "In de eerste helft was het voetbal niet goed genoeg, maar ook de scherpte en agressiviteit niet. En we pakken weer een slap doelpunt."

ONVERDIEND
De uitgangspositie voor de return ziet er behoorlijk hopeloos uit. Maar Vanhaezebrouck wil de handdoek nog niet werpen, hij trekt zich op aan de prestatie in de tweede periode. "In de tweede helft lieten we wel zien dat we veel beter zijn, maar jammer genoeg scoren we niet. We kregen dan ook nog eens het deksel op de neus, dat was absoluut niet verdiend. et zal niet makkelijk zijn, maar het is niet uitgesloten dat we ons nog plaatsen. Als we de kansen die we vandaag lieten liggen, daar wel afmaken, dan kan het misschien nog."

LEES OOK: Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Gent speelt dit najaar ...

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

86
86
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

80
80
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

296
296
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

248
248
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

214
214
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

105
105
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

374
374
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

492
492
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

99
99
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

408
408
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

322
322
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

514
514
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

202
202
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

130
130
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

514
514
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

93
93
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

279
279
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

573
573
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

870
870
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1049
1049
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

371
371
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

49
49
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

334
334
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

763
763
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

374
374

Meer sportnieuws