Vanhaezebrouck hard: "Niemand had dit verwacht"

273 stemmen
Vanhaezebrouck hard:

Als bekerwinnaar is AA Gent sowieso verzekerd van een Europees najaar, maar de campagne van de Buffalo's is dramatisch van start gegaan. In de laatste voorronde van de Europa League verloor Gent immers met 0-2 van Omonia Nicosia. En dus zal een mirakel nodig zijn om alsnog het vangnet van de Conference League te vermijden.


In de tweede helft speelden de Oost-Vlamingen donderdagavond nog een vrij verdienstelijke wedstrijd en lieten ze ook enkele goede mogelijkheden onbenut. Maar wat de bekerwinnaar voor rust liet zien was ronduit ondermaats. Gent kon amper kansen creëren en lag ook in het veldspel onder. De Cyprioten werkten dan weer bijzonder efficiënt af. Met alle gevolgen van dien.

Coach Hein Vanhaezebrouck was achteraf dan ook scherp over die eerste helft. "Niemand had dit verwacht, ik denk zelfs onze tegenstander niet. Maar als je een Europa League-match aanvat op halve drive, dan is dat niet genoeg", klonk het bij Sporza. "In de eerste helft was het voetbal niet goed genoeg, maar ook de scherpte en agressiviteit niet. En we pakken weer een slap doelpunt."

ONVERDIEND
De uitgangspositie voor de return ziet er behoorlijk hopeloos uit. Maar Vanhaezebrouck wil de handdoek nog niet werpen, hij trekt zich op aan de prestatie in de tweede periode. "In de tweede helft lieten we wel zien dat we veel beter zijn, maar jammer genoeg scoren we niet. We kregen dan ook nog eens het deksel op de neus, dat was absoluut niet verdiend. et zal niet makkelijk zijn, maar het is niet uitgesloten dat we ons nog plaatsen. Als we de kansen die we vandaag lieten liggen, daar wel afmaken, dan kan het misschien nog."

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

Gent speelt dit najaar ...

Meest recent

Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

1
1
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

20
20
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

152
152
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

211
211
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

36
36
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

118
118
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

196
196
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

696
696
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

96
96
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

246
246
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

150
150
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

538
538
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

488
488
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

18
18
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

152
152
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

320
320
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

492
492
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

647
647
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

148
148
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

399
399
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55

Meer sportnieuws