Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

door
Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een belangrijke stap gezet richting de poulefase van de Conference League. In de heenmatch van de laatste voorronde trokken de Brusselaars immers aan het langste einde tegen Young Boys Bern: 0-1. Hannes Delcroix zorgde voor het enige doelpunt van de avond.


Het wedstrijdbegin was nochtans voor de Zwitsers, die uiteraard beter gewend waren aan de kunstgrasmat. Van Crombrugge moest meteen aan de bak om Paars-Wit van een vroege achterstand te behoeden. Maar Anderlecht groeide wel in de match. De jonge Stroeykens, die in de basis startte omdat Refaelov vlak voor de aftrap uitviel, liet zich opmerken met enkele goede acties. Verschaeren trapte dan weer wild over.

Aan de rust moest coach Mazzu noodgedwongen wisselen. Na een stevige tackle viel Trebel immers hard op zijn schouder en de Fransman moest de strijd vroegtijdig staken. Kana was zijn vervanger. Een extra jongeling tussen de lijnen deed het niveau van de Brusselaars echter geen slecht. Integendeel: Paars-Wit kon zelfs op voorsprong. Na een corner bleef Delcroix even hangen in de zestien en zo stond de verdediger op de juiste plaats om de 0-1 binnen te trappen.

MISSER ESPOSITO
Vervolgens was het voor RSCA vooral zaak om die voorsprong intact te houden. De thuisploeg kwam immers stevig aandringen, Camara en Rieder deden het doelhout trillen. Ook Garcia kwam nog dichtbij de gelijkmaker, zijn poging ging echter nipt naast. Diep in de extra tijd kon invaller Esposito de Brusselaars helemaal op rozen kunnen zetten. Alleen voor doel talmde de Italiaan evenwel te lang om de 0-2 binnen te werken. Desondanks kan RSCA met een kleine bonus de terugmatch aanvatten. Niet verliezen op eigen veld is altijd voldoende om de groepsfase te halen.

LEES OOK: Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Wie haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

0
0
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

21
21
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

79
79
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

9
9
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

215
215
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

589
589
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

100
100
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

16
16
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

70
70
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

70
70
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

97
97
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

427
427
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

248
248
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

126
126
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

398
398
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

566
566
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

318
318
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

133
133
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

102
102
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1441
1441
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

85
85

Meer sportnieuws