Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

door
Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een belangrijke stap gezet richting de poulefase van de Conference League. In de heenmatch van de laatste voorronde trokken de Brusselaars immers aan het langste einde tegen Young Boys Bern: 0-1. Hannes Delcroix zorgde voor het enige doelpunt van de avond.


Het wedstrijdbegin was nochtans voor de Zwitsers, die uiteraard beter gewend waren aan de kunstgrasmat. Van Crombrugge moest meteen aan de bak om Paars-Wit van een vroege achterstand te behoeden. Maar Anderlecht groeide wel in de match. De jonge Stroeykens, die in de basis startte omdat Refaelov vlak voor de aftrap uitviel, liet zich opmerken met enkele goede acties. Verschaeren trapte dan weer wild over.

Aan de rust moest coach Mazzu noodgedwongen wisselen. Na een stevige tackle viel Trebel immers hard op zijn schouder en de Fransman moest de strijd vroegtijdig staken. Kana was zijn vervanger. Een extra jongeling tussen de lijnen deed het niveau van de Brusselaars echter geen slecht. Integendeel: Paars-Wit kon zelfs op voorsprong. Na een corner bleef Delcroix even hangen in de zestien en zo stond de verdediger op de juiste plaats om de 0-1 binnen te trappen.

MISSER ESPOSITO
Vervolgens was het voor RSCA vooral zaak om die voorsprong intact te houden. De thuisploeg kwam immers stevig aandringen, Camara en Rieder deden het doelhout trillen. Ook Garcia kwam nog dichtbij de gelijkmaker, zijn poging ging echter nipt naast. Diep in de extra tijd kon invaller Esposito de Brusselaars helemaal op rozen kunnen zetten. Alleen voor doel talmde de Italiaan evenwel te lang om de 0-2 binnen te werken. Desondanks kan RSCA met een kleine bonus de terugmatch aanvatten. Niet verliezen op eigen veld is altijd voldoende om de groepsfase te halen.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Wie haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

1
1
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

73
73
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

40
40
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

42
42
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

23
23
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

55
55
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

69
69
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

53
53
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

251
251
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

174
174
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

257
257
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

71
71
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

241
241
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

560
560
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

379
379
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

472
472
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

423
423
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

69
69
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

101
101
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

133
133
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

60
60
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

236
236
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

560
560

Meer sportnieuws