Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

261 stemmen
Knokkend Anderlecht verovert fraaie uitgangspositie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een belangrijke stap gezet richting de poulefase van de Conference League. In de heenmatch van de laatste voorronde trokken de Brusselaars immers aan het langste einde tegen Young Boys Bern: 0-1. Hannes Delcroix zorgde voor het enige doelpunt van de avond.


Het wedstrijdbegin was nochtans voor de Zwitsers, die uiteraard beter gewend waren aan de kunstgrasmat. Van Crombrugge moest meteen aan de bak om Paars-Wit van een vroege achterstand te behoeden. Maar Anderlecht groeide wel in de match. De jonge Stroeykens, die in de basis startte omdat Refaelov vlak voor de aftrap uitviel, liet zich opmerken met enkele goede acties. Verschaeren trapte dan weer wild over.

Aan de rust moest coach Mazzu noodgedwongen wisselen. Na een stevige tackle viel Trebel immers hard op zijn schouder en de Fransman moest de strijd vroegtijdig staken. Kana was zijn vervanger. Een extra jongeling tussen de lijnen deed het niveau van de Brusselaars echter geen slecht. Integendeel: Paars-Wit kon zelfs op voorsprong. Na een corner bleef Delcroix even hangen in de zestien en zo stond de verdediger op de juiste plaats om de 0-1 binnen te trappen.

MISSER ESPOSITO
Vervolgens was het voor RSCA vooral zaak om die voorsprong intact te houden. De thuisploeg kwam immers stevig aandringen, Camara en Rieder deden het doelhout trillen. Ook Garcia kwam nog dichtbij de gelijkmaker, zijn poging ging echter nipt naast. Diep in de extra tijd kon invaller Esposito de Brusselaars helemaal op rozen kunnen zetten. Alleen voor doel talmde de Italiaan evenwel te lang om de 0-2 binnen te werken. Desondanks kan RSCA met een kleine bonus de terugmatch aanvatten. Niet verliezen op eigen veld is altijd voldoende om de groepsfase te halen.

LEES OOK: Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

Wie haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

0
0
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

20
20
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

20
20
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

114
114
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

109
109
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

106
106
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

211
211
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

366
366
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

56
56
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

186
186
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

126
126
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

240
240
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

130
130
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

396
396
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

175
175
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

149
149
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

297
297
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

249
249
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

728
728
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

147
147
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

751
751
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

723
723
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

207
207

Meer sportnieuws