Trebel stelt fans Anderlecht gerust: "Zie het elke dag"

door
Trebel stelt fans Anderlecht gerust:

RSC Anderlecht kon zijn voorbije vier wedstrijden telkens al winnend afsluiten, maar de vooral de twee komende duels worden van doorslaggevend belang. De Brusselaars hebben immers hun zinnen gezet op het behalen van de poules in de Conference League. Daarvoor zullen ze wel komaf moeten maken met Young Boys Bern.


Donderdagavond staat alvast de heenmatch in Zwitserland op het programma. In het Wankdorfstadion ligt weliswaar een kunstgrasmat, maar RSCA bewees afgelopen weekend tegen STVV dat dit geen probleem hoeft te zijn. Bovendien kan coach Felice Mazzu voor tactische tips terecht bij zijn sterkhouder Adrien Trebel. De Franse middenvelder speelde in het voorbije seizoen immers op huurbasis bij Lausanne Sport en kwam Young Boys dus al tegen in competitieverband.

Al moest Trebel wel toegeven dat er sindsdien heel wat veranderd is bij de tegenstander. "Ze hebben een nieuwe coach en een nieuw systeem", vertelt hij op de clubwebstek. "We hebben de tegenstander goed geanalyseerd en net zoals elke ploeg hebben ze hun sterktes en zwaktes. Maar we moeten vooral naar onszelf kijken en uitgaan van eigen kracht. We hebben zeker vertrouwen."

ZICHTBAAR PROGRESSIE
Bovendien begint Anderlecht ook steeds beter te draaien onder Mazzu. Trebel kon de fans alvast plezieren en bevestigde dat de ploeg een duidelijke groeicurve doormaakt. "Natuurlijk is alles nog niet perfect. Ik zie elke dag een grotere cohesie in de groep en spelers die steeds meer de ideeën van de coach oppikken. Dat is belangrijk. We willen gewoon zoveel mogelijk wedstrijden winnen en die progressie blijven boeken."

LEES OOK: Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

Anderlecht is favoriet voor het tweeluik met Young Boys ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

94
94
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

27
27
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

63
63
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

25
25
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

150
150
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

119
119
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

141
141
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

48
48
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

59
59
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

597
597
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

342
342
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

577
577
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

310
310
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

132
132
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

119
119
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

375
375
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

190
190
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

299
299
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

365
365
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

54
54
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

218
218
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

660
660
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

185
185

Meer sportnieuws