Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

door
Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

In de laatste voorronde van de Champions League heeft SL Benfica een uitstekende zaak gedaan. De Portugese topclub trok in de heenmatch tegen Dynamo Kiev immers aan het langste einde met 0-2. Jan Vertonghen bleef bij de 'Arenden' een hele wedstrijd aan de bank gekluisterd.


Tijdens zijn eerste twee seizoenen in Lissabon was de Rode Duivel nog een vaste sterkhouder in de defensie van Benfica. Maar sinds de aanstelling van Roger Schmidt als hoofdcoach, is er voor Vertonghen slechts een beperkte bijrol weggelegd. De 35-jarige zou zijn opties momenteel dan ook aan het afwegen zijn. In ieder geval moest hij woensdag opnieuw een volledige match van op de bank toekijken.

Daar zag Vertonghen hoe zijn ploeg de wedstrijd, die door de Oekraïense oorlog in het Poolse Lodz werd afgewerkt, de match al snel in handen nam. Rechtsback Gilberto was mee opgerukt en stond op de goede plaats om de openingstreffer hard binnen te trappen. En vlak voor rust kwamen de Portugezen helemaal op rozen te zitten. Na geblunder bij de 'thuisploeg' en een goede actie van David Neres, kon Gonçalo Ramos er 0-2 van maken.

STERKE VLACHODIMOS
Na de pauze kwamen de Oekraïners iets beter in de match. Dat leidde onder meer tot een mooie kans voor Oleksandr Karavaiev, maar de aanvaller zag hoe zijn poging gered werd door Odysseas Vlachodimos. In de slotfase waren de twee opnieuw de hoofdspeler van een heet standje voor het Portugese doel, maar de Griekse doelman trok weer aan het langste einde. En zo staat Benfica met één been in de groepsfase van de Champions League, al volgt aanstaande dinsdag nog een terugmatch in Lissabon.

LEES OOK: Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Vertonghen kan best vertrekken bij Benfica ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

67
67
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

207
207
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

36
36
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

187
187
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

296
296
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

553
553
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

208
208
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

53
53
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

167
167
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1297
1297
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

97
97
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

586
586
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

54
54
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

158
158
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

279
279
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

340
340
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws