Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

door
Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

In de laatste voorronde van de Champions League heeft SL Benfica een uitstekende zaak gedaan. De Portugese topclub trok in de heenmatch tegen Dynamo Kiev immers aan het langste einde met 0-2. Jan Vertonghen bleef bij de 'Arenden' een hele wedstrijd aan de bank gekluisterd.


Tijdens zijn eerste twee seizoenen in Lissabon was de Rode Duivel nog een vaste sterkhouder in de defensie van Benfica. Maar sinds de aanstelling van Roger Schmidt als hoofdcoach, is er voor Vertonghen slechts een beperkte bijrol weggelegd. De 35-jarige zou zijn opties momenteel dan ook aan het afwegen zijn. In ieder geval moest hij woensdag opnieuw een volledige match van op de bank toekijken.

Daar zag Vertonghen hoe zijn ploeg de wedstrijd, die door de Oekraïense oorlog in het Poolse Lodz werd afgewerkt, de match al snel in handen nam. Rechtsback Gilberto was mee opgerukt en stond op de goede plaats om de openingstreffer hard binnen te trappen. En vlak voor rust kwamen de Portugezen helemaal op rozen te zitten. Na geblunder bij de 'thuisploeg' en een goede actie van David Neres, kon Gonçalo Ramos er 0-2 van maken.

STERKE VLACHODIMOS
Na de pauze kwamen de Oekraïners iets beter in de match. Dat leidde onder meer tot een mooie kans voor Oleksandr Karavaiev, maar de aanvaller zag hoe zijn poging gered werd door Odysseas Vlachodimos. In de slotfase waren de twee opnieuw de hoofdspeler van een heet standje voor het Portugese doel, maar de Griekse doelman trok weer aan het langste einde. En zo staat Benfica met één been in de groepsfase van de Champions League, al volgt aanstaande dinsdag nog een terugmatch in Lissabon.

LEES OOK: Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

Vertonghen kan best vertrekken bij Benfica ...

Meest recent

Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

5
5
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

62
62
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

8
8
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

122
122
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

167
167
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

48
48
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

134
134
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

131
131
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

119
119
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

269
269
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

93
93
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

234
234
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

78
78
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

136
136
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

34
34
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

102
102
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

62
62
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

184
184
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

225
225
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

80
80
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

165
165
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

553
553
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

379
379
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

45
45
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

127
127

Meer sportnieuws