Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

71
Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

In de laatste voorronde van de Champions League heeft SL Benfica een uitstekende zaak gedaan. De Portugese topclub trok in de heenmatch tegen Dynamo Kiev immers aan het langste einde met 0-2. Jan Vertonghen bleef bij de 'Arenden' een hele wedstrijd aan de bank gekluisterd.


Tijdens zijn eerste twee seizoenen in Lissabon was de Rode Duivel nog een vaste sterkhouder in de defensie van Benfica. Maar sinds de aanstelling van Roger Schmidt als hoofdcoach, is er voor Vertonghen slechts een beperkte bijrol weggelegd. De 35-jarige zou zijn opties momenteel dan ook aan het afwegen zijn. In ieder geval moest hij woensdag opnieuw een volledige match van op de bank toekijken.

Daar zag Vertonghen hoe zijn ploeg de wedstrijd, die door de Oekraïense oorlog in het Poolse Lodz werd afgewerkt, de match al snel in handen nam. Rechtsback Gilberto was mee opgerukt en stond op de goede plaats om de openingstreffer hard binnen te trappen. En vlak voor rust kwamen de Portugezen helemaal op rozen te zitten. Na geblunder bij de 'thuisploeg' en een goede actie van David Neres, kon Gonçalo Ramos er 0-2 van maken.

STERKE VLACHODIMOS
Na de pauze kwamen de Oekraïners iets beter in de match. Dat leidde onder meer tot een mooie kans voor Oleksandr Karavaiev, maar de aanvaller zag hoe zijn poging gered werd door Odysseas Vlachodimos. In de slotfase waren de twee opnieuw de hoofdspeler van een heet standje voor het Portugese doel, maar de Griekse doelman trok weer aan het langste einde. En zo staat Benfica met één been in de groepsfase van de Champions League, al volgt aanstaande dinsdag nog een terugmatch in Lissabon.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Vertonghen kan best vertrekken bij Benfica ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

41
41
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

11
11
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

30
30
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

47
47
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

76
76
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

98
98
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

252
252
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

510
510
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

64
64
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

129
129
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

173
173
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

312
312
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

600
600
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

233
233
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

565
565
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws