Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

door
Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

In de laatste voorronde van de Champions League heeft SL Benfica een uitstekende zaak gedaan. De Portugese topclub trok in de heenmatch tegen Dynamo Kiev immers aan het langste einde met 0-2. Jan Vertonghen bleef bij de 'Arenden' een hele wedstrijd aan de bank gekluisterd.


Tijdens zijn eerste twee seizoenen in Lissabon was de Rode Duivel nog een vaste sterkhouder in de defensie van Benfica. Maar sinds de aanstelling van Roger Schmidt als hoofdcoach, is er voor Vertonghen slechts een beperkte bijrol weggelegd. De 35-jarige zou zijn opties momenteel dan ook aan het afwegen zijn. In ieder geval moest hij woensdag opnieuw een volledige match van op de bank toekijken.

Daar zag Vertonghen hoe zijn ploeg de wedstrijd, die door de Oekraïense oorlog in het Poolse Lodz werd afgewerkt, de match al snel in handen nam. Rechtsback Gilberto was mee opgerukt en stond op de goede plaats om de openingstreffer hard binnen te trappen. En vlak voor rust kwamen de Portugezen helemaal op rozen te zitten. Na geblunder bij de 'thuisploeg' en een goede actie van David Neres, kon Gonçalo Ramos er 0-2 van maken.

STERKE VLACHODIMOS
Na de pauze kwamen de Oekraïners iets beter in de match. Dat leidde onder meer tot een mooie kans voor Oleksandr Karavaiev, maar de aanvaller zag hoe zijn poging gered werd door Odysseas Vlachodimos. In de slotfase waren de twee opnieuw de hoofdspeler van een heet standje voor het Portugese doel, maar de Griekse doelman trok weer aan het langste einde. En zo staat Benfica met één been in de groepsfase van de Champions League, al volgt aanstaande dinsdag nog een terugmatch in Lissabon.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Vertonghen kan best vertrekken bij Benfica ...

Meest recent

Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

12
12
Mbappé-ramp bij Real Madrid: Maesschalck schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

4
4
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

48
48
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

116
116
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

77
77
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

194
194
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

129
129
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

311
311
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

110
110
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

28
28
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

214
214
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

353
353
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

37
37
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

151
151
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

118
118
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

399
399
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

255
255
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

488
488
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

340
340
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

240
240
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

167
167
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

67
67
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

243
243
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

106
106
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

70
70

Meer sportnieuws