Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

door
Vertonghen-loos Benfica met één been in Champions League

In de laatste voorronde van de Champions League heeft SL Benfica een uitstekende zaak gedaan. De Portugese topclub trok in de heenmatch tegen Dynamo Kiev immers aan het langste einde met 0-2. Jan Vertonghen bleef bij de 'Arenden' een hele wedstrijd aan de bank gekluisterd.


Tijdens zijn eerste twee seizoenen in Lissabon was de Rode Duivel nog een vaste sterkhouder in de defensie van Benfica. Maar sinds de aanstelling van Roger Schmidt als hoofdcoach, is er voor Vertonghen slechts een beperkte bijrol weggelegd. De 35-jarige zou zijn opties momenteel dan ook aan het afwegen zijn. In ieder geval moest hij woensdag opnieuw een volledige match van op de bank toekijken.

Daar zag Vertonghen hoe zijn ploeg de wedstrijd, die door de Oekraïense oorlog in het Poolse Lodz werd afgewerkt, de match al snel in handen nam. Rechtsback Gilberto was mee opgerukt en stond op de goede plaats om de openingstreffer hard binnen te trappen. En vlak voor rust kwamen de Portugezen helemaal op rozen te zitten. Na geblunder bij de 'thuisploeg' en een goede actie van David Neres, kon Gonçalo Ramos er 0-2 van maken.

STERKE VLACHODIMOS
Na de pauze kwamen de Oekraïners iets beter in de match. Dat leidde onder meer tot een mooie kans voor Oleksandr Karavaiev, maar de aanvaller zag hoe zijn poging gered werd door Odysseas Vlachodimos. In de slotfase waren de twee opnieuw de hoofdspeler van een heet standje voor het Portugese doel, maar de Griekse doelman trok weer aan het langste einde. En zo staat Benfica met één been in de groepsfase van de Champions League, al volgt aanstaande dinsdag nog een terugmatch in Lissabon.

LEES OOK: Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Vertonghen kan best vertrekken bij Benfica ...

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

104
104
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

123
123
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

171
171
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

278
278
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

465
465
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

199
199
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

255
255
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

302
302
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

147
147
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

371
371
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

239
239
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

335
335
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

619
619
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

430
430
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

873
873
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

368
368
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

620
620
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws