Mazzu veegt 'druk' bij Anderlecht van tafel

door
Mazzu veegt 'druk' bij Anderlecht van tafel

De bal is nog maar enkele weken aan het rollen, maar RSC Anderlecht staat nu al voor twee van zijn belangrijkste wedstrijden dit seizoen. De Brusselaars willen zich namelijk absoluut plaatsen voor de poulefase van de Conference League. Daarvoor moeten ze over twee duels zien af te rekenen met Young Boys Bern.


RSCA was jarenlang een vaste waarde in de Europese poules. Maar het laatste Europese najaar dateert alweer van 2018. Daar moet dus zo snel mogelijk verandering in komen. De campagne in voorrondes ging alvast goed van start met een dubbele zege tegen Paide Linnameeskond. Young Boys is echter nog een ander kaliber. Zo liet de Zwitserse topclub vorig seizoen nog aardige dingen zien in de groepsfase van de Champions League.

Anderlecht-coach Felice Mazzu is dan ook op zijn hoede. "We zijn er ons van bewust dat we tegen een sterke tegenstander spelen", klinkt het op de clubwebstek. "Young Boys is leider in de competitie en heeft maar 1 doelpunt geïncasseerd in hun 9 laatste wedstrijden in alle competities. Hun defensieve organisatie staat dus op punt, maar ze zijn ook aanvallend erg gevaarlijk. Het zal aan ons zijn om van de ruimtes te profiteren die er komen."

GEEN DRUK
Bij Paars-Wit is de drang om de poules te halen in ieder geval behoorlijk groot. Maar Mazzu wil van geen druk weten. "Ook voor deze spelersgroep is deze wedstrijd een uitdaging en is het behalen van de groepsfases een belangrijk doel. Maar ik wil het niet hebben over ‘druk’, want iedereen hier heeft voor deze job gekozen om dergelijke matchen op hoog niveau te spelen en om zover mogelijk te geraken."

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De groepsfase halen is een must voor RSCA ...

Meest recent

Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

21
21
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

19
19
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

17
17
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

57
57
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

49
49
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

9
9
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

226
226
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

14
14
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

132
132
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

69
69
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

79
79
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

33
33
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

176
176
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

216
216
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

127
127
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

78
78
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

274
274
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

79
79
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

111
111
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

129
129
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

18
18
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

178
178
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

32
32
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

163
163

Meer sportnieuws