Mazzu veegt 'druk' bij Anderlecht van tafel

door
Mazzu veegt 'druk' bij Anderlecht van tafel

De bal is nog maar enkele weken aan het rollen, maar RSC Anderlecht staat nu al voor twee van zijn belangrijkste wedstrijden dit seizoen. De Brusselaars willen zich namelijk absoluut plaatsen voor de poulefase van de Conference League. Daarvoor moeten ze over twee duels zien af te rekenen met Young Boys Bern.


RSCA was jarenlang een vaste waarde in de Europese poules. Maar het laatste Europese najaar dateert alweer van 2018. Daar moet dus zo snel mogelijk verandering in komen. De campagne in voorrondes ging alvast goed van start met een dubbele zege tegen Paide Linnameeskond. Young Boys is echter nog een ander kaliber. Zo liet de Zwitserse topclub vorig seizoen nog aardige dingen zien in de groepsfase van de Champions League.

Anderlecht-coach Felice Mazzu is dan ook op zijn hoede. "We zijn er ons van bewust dat we tegen een sterke tegenstander spelen", klinkt het op de clubwebstek. "Young Boys is leider in de competitie en heeft maar 1 doelpunt geïncasseerd in hun 9 laatste wedstrijden in alle competities. Hun defensieve organisatie staat dus op punt, maar ze zijn ook aanvallend erg gevaarlijk. Het zal aan ons zijn om van de ruimtes te profiteren die er komen."

GEEN DRUK
Bij Paars-Wit is de drang om de poules te halen in ieder geval behoorlijk groot. Maar Mazzu wil van geen druk weten. "Ook voor deze spelersgroep is deze wedstrijd een uitdaging en is het behalen van de groepsfases een belangrijk doel. Maar ik wil het niet hebben over ‘druk’, want iedereen hier heeft voor deze job gekozen om dergelijke matchen op hoog niveau te spelen en om zover mogelijk te geraken."

LEES OOK: Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

De groepsfase halen is een must voor RSCA ...

Meest recent

Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

24
24
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

55
55
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

59
59
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

271
271
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

28
28
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

154
154
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

212
212
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

470
470
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

284
284
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

264
264
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

128
128
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

263
263
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

94
94
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

92
92
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

129
129
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

109
109
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

62
62
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

71
71
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

48
48
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

67
67

Meer sportnieuws