Standard stuurt Avenatti definitief door

door
Standard stuurt Avenatti definitief door

Bij Standard beschikken ze momenteel niet over een brede kern. Er werden deze zomer de nodige spelers doorgestuurd, terwijl het op het vlak van inkomende transfers stil bleef. Daardoor gaf Ronny Deila in de voorbereiding heel wat kansen aan jeugdspelers, maar ook aan een aantal jongens die een jaar geleden nog weggehoond werden. Enkel Aron Dönnum kon in de eerste competitiematchen echter aanspraak maken op een basisplaats.


Spelers als Eden Shamir, William Balikwisha en Aleksandar Boljevic mochten hoogstens als invaller aan de bak. Felipe Avenatti haalde zelfs geen enkele keer de selectie. De Uruguayaanse spits kwam in de pikorde voorin na Emond, Tapsoba en nieuwkomer Ohio. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Standard op zoek ging naar een oplossing.

Die is nu ook gevonden, want de Rouches maken bekend dat het contract van Avenatti in onderling overleg ontbonden werd. Daardoor kan de 29-jarige de komende weken als vrije speler op zoek naar een nieuwe club. Heel erg indrukwekkende prestaties van de voorbije jaren kan hij bij die zoektocht echter niet voorleggen.

MISKOOP
Standard telde in de zomer van 2019 nog bijna 4 miljoen euro neer om Avenatti over te nemen van Bologna, nadat hij zich in het voorgaande seizoen in de kijker gespeeld had op huurbasis bij KV Kortrijk. Op Sclessin stelde hij echter zwaar teleur met amper vijf goals in 40 matchen. Het voorbije anderhalf jaar werd Avenatti achtereenvolgens verhuurd aan Antwerp, Union en Beerschot, maar bij geen van die clubs kon hij zich doorzetten.


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Goede beslissing van Standard?

Meest recent

Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

10
10
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

8
8
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

16
16
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

34
34
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

13
13
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

304
304
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

92
92
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

100
100
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

340
340
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

49
49
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

432
432
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

531
531
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

108
108
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

274
274
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

265
265
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

298
298
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

191
191
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

171
171
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

248
248
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

182
182
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

202
202
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

320
320
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

175
175

Meer sportnieuws