Standard stuurt Avenatti definitief door

door
Standard stuurt Avenatti definitief door

Bij Standard beschikken ze momenteel niet over een brede kern. Er werden deze zomer de nodige spelers doorgestuurd, terwijl het op het vlak van inkomende transfers stil bleef. Daardoor gaf Ronny Deila in de voorbereiding heel wat kansen aan jeugdspelers, maar ook aan een aantal jongens die een jaar geleden nog weggehoond werden. Enkel Aron Dönnum kon in de eerste competitiematchen echter aanspraak maken op een basisplaats.


Spelers als Eden Shamir, William Balikwisha en Aleksandar Boljevic mochten hoogstens als invaller aan de bak. Felipe Avenatti haalde zelfs geen enkele keer de selectie. De Uruguayaanse spits kwam in de pikorde voorin na Emond, Tapsoba en nieuwkomer Ohio. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Standard op zoek ging naar een oplossing.

Die is nu ook gevonden, want de Rouches maken bekend dat het contract van Avenatti in onderling overleg ontbonden werd. Daardoor kan de 29-jarige de komende weken als vrije speler op zoek naar een nieuwe club. Heel erg indrukwekkende prestaties van de voorbije jaren kan hij bij die zoektocht echter niet voorleggen.

MISKOOP
Standard telde in de zomer van 2019 nog bijna 4 miljoen euro neer om Avenatti over te nemen van Bologna, nadat hij zich in het voorgaande seizoen in de kijker gespeeld had op huurbasis bij KV Kortrijk. Op Sclessin stelde hij echter zwaar teleur met amper vijf goals in 40 matchen. Het voorbije anderhalf jaar werd Avenatti achtereenvolgens verhuurd aan Antwerp, Union en Beerschot, maar bij geen van die clubs kon hij zich doorzetten.


LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Goede beslissing van Standard?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

1
1
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

2
2
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

64
64
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

56
56
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

259
259
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

126
126
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

119
119
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

341
341
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

117
117
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

135
135
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

29
29
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

244
244
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

232
232
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

293
293
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

127
127
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

108
108
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

259
259
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

177
177
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

119
119
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

328
328
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

204
204
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

98
98

Meer sportnieuws