KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

door
KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

KRC Genk is bijzonder goed aan het seizoen begonnen en boekte een 9 op 12. De Limburgers zagen echter heel wat smaakmakers de club verlaten. Met Ally Samatta haalde Racing Genk een publiekslieveling terug naar de Cegeka Arena.


"KRC Genk verwelkomt Ally Samatta terug in de Cegeka Arena. Er werd met Fenerbahçe een huurovereenkomst bekomen tot het einde van het huidige seizoen, inclusief een aankoopoptie. Het is een blij weerzien met de goedlachse 29-jarige Tanzaniaan", maakte Genk bekend.

MOEILIJKE JAREN

Racing Genk haalde Samatta in januari 2016 voor amper 750.000 euro weg bij TP Mazembe. Hij speelde vier seizoenen voor Genk, waar hij een landstitel en supercup won. Door zijn prestaties kreeg hij er de bijnaam ‘Samagoal’ en die was niet gestolen. De aanvaller speelde 191 wedstrijden voor Genk en hij scoorde daarin 76 doelpunten, met daarbij ook nog eens 20 assists. Genk hoopt dat hij dit seizoen de kaap van 100 goals voor Genk kan bereiken.

Die prestaties uit zijn eerste passage lokten de nodige interesse en Aston Villa haalde hem voor 10,5 miljoen euro naar de Premier League. Dat was geen succes met 2 goals in 16 matchen. Hij werd uitgeleend aan Fenerbahçe, dat hem nadien overnam voor 6 miljoen euro. De balans in Turkije: 6 doelpunten in 33 wedstrijden. Dat was niet voldoende en Royal Antwerp FC nam hem vorig jaar op huurbasis over. In Antwerpen kregen we nooit de echte Samatta, zoals we die in Genk zagen, te zien. Hij kreeg er ook nooit het echte volle vertrouwen van Brian Priske, waar hij vooral invaller was. Met 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden kende hij er desondanks degelijke statistieken.

OPVOLGER DESSERS

Wouter Vrancken kan een type als Samatta wel gebruiken in de kern. Na het vertrek van Cyriel Dessers naar Cremonese heeft de coach met Paul Onuachu en Andras Németh twee grote spitsen in de aanval en met Samatta komt er een vergelijkbaar type als Dessers in de ploeg. Iemand die voor de nodige diepgang kan zorgen. Vrancken wilde er dolgraag een extra spits bij, voor hem beantwoordt Samatta heel goed aan het gezochte profiel. "Hij is erg mobiel maar Samatta doet meer dan alleen maar veel bewegen. Hij is ook kopbalsterk, houdt makkelijk een bal bij en kan dodelijk toeslaan in de grote rechthoek. De leden van de staf die hem erg goed kennen, gaven bovendien aan dat hij met zijn persoonlijkheid iets zal toevoegen aan de groep", aldus Vrancken bij Het Belang van Limburg.

Bij de fans werd de komst van Samatta met veel enthousiasme onthaald. De Limburgers focussen zich vooral op jonge talenten om ze nadien door te verkopen, wat hen al tientallen miljoenen euro’s opleverde de afgelopen jaren, en de transfer van Samatta is dus atypisch. Vrancken krijgt er een brok ervaring bij en dat is geen overbodige luxe voor Racing Genk. Kan ‘Samagoal’ zaterdag tegen Cercle Brugge de netten weer laten trillen in ‘zijn’ stadion?

LEES OOK: ‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Gaat hij de kaap van 100 goals voor Genk halen dit seizoen?

Meest recent

'Leko hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

23
23
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

26
26
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

40
40
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

72
72
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

195
195
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

31
31
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

258
258
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

24
24
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

86
86
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

78
78
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

666
666
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

58
58
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

185
185
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

91
91
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

89
89
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

131
131
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

117
117
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

96
96
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

38
38
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

205
205
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

436
436
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

239
239

Meer sportnieuws