KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

door
KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

KRC Genk is bijzonder goed aan het seizoen begonnen en boekte een 9 op 12. De Limburgers zagen echter heel wat smaakmakers de club verlaten. Met Ally Samatta haalde Racing Genk een publiekslieveling terug naar de Cegeka Arena.


"KRC Genk verwelkomt Ally Samatta terug in de Cegeka Arena. Er werd met Fenerbahçe een huurovereenkomst bekomen tot het einde van het huidige seizoen, inclusief een aankoopoptie. Het is een blij weerzien met de goedlachse 29-jarige Tanzaniaan", maakte Genk bekend.

MOEILIJKE JAREN

Racing Genk haalde Samatta in januari 2016 voor amper 750.000 euro weg bij TP Mazembe. Hij speelde vier seizoenen voor Genk, waar hij een landstitel en supercup won. Door zijn prestaties kreeg hij er de bijnaam ‘Samagoal’ en die was niet gestolen. De aanvaller speelde 191 wedstrijden voor Genk en hij scoorde daarin 76 doelpunten, met daarbij ook nog eens 20 assists. Genk hoopt dat hij dit seizoen de kaap van 100 goals voor Genk kan bereiken.

Die prestaties uit zijn eerste passage lokten de nodige interesse en Aston Villa haalde hem voor 10,5 miljoen euro naar de Premier League. Dat was geen succes met 2 goals in 16 matchen. Hij werd uitgeleend aan Fenerbahçe, dat hem nadien overnam voor 6 miljoen euro. De balans in Turkije: 6 doelpunten in 33 wedstrijden. Dat was niet voldoende en Royal Antwerp FC nam hem vorig jaar op huurbasis over. In Antwerpen kregen we nooit de echte Samatta, zoals we die in Genk zagen, te zien. Hij kreeg er ook nooit het echte volle vertrouwen van Brian Priske, waar hij vooral invaller was. Met 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden kende hij er desondanks degelijke statistieken.

OPVOLGER DESSERS

Wouter Vrancken kan een type als Samatta wel gebruiken in de kern. Na het vertrek van Cyriel Dessers naar Cremonese heeft de coach met Paul Onuachu en Andras Németh twee grote spitsen in de aanval en met Samatta komt er een vergelijkbaar type als Dessers in de ploeg. Iemand die voor de nodige diepgang kan zorgen. Vrancken wilde er dolgraag een extra spits bij, voor hem beantwoordt Samatta heel goed aan het gezochte profiel. "Hij is erg mobiel maar Samatta doet meer dan alleen maar veel bewegen. Hij is ook kopbalsterk, houdt makkelijk een bal bij en kan dodelijk toeslaan in de grote rechthoek. De leden van de staf die hem erg goed kennen, gaven bovendien aan dat hij met zijn persoonlijkheid iets zal toevoegen aan de groep", aldus Vrancken bij Het Belang van Limburg.

Bij de fans werd de komst van Samatta met veel enthousiasme onthaald. De Limburgers focussen zich vooral op jonge talenten om ze nadien door te verkopen, wat hen al tientallen miljoenen euro’s opleverde de afgelopen jaren, en de transfer van Samatta is dus atypisch. Vrancken krijgt er een brok ervaring bij en dat is geen overbodige luxe voor Racing Genk. Kan ‘Samagoal’ zaterdag tegen Cercle Brugge de netten weer laten trillen in ‘zijn’ stadion?

Gaat hij de kaap van 100 goals voor Genk halen dit seizoen?

Meest recent

Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

17
17
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

82
82
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

102
102
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

95
95
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

144
144
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

130
130
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

570
570
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

171
171
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

136
136
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

667
667
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

403
403
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

140
140
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

240
240
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

784
784
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

349
349
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

225
225
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

65
65
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

37
37
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

260
260
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

95
95
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

570
570
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

207
207
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

197
197
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

434
434

Meer sportnieuws