KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

243 stemmen
KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

KRC Genk is bijzonder goed aan het seizoen begonnen en boekte een 9 op 12. De Limburgers zagen echter heel wat smaakmakers de club verlaten. Met Ally Samatta haalde Racing Genk een publiekslieveling terug naar de Cegeka Arena.


"KRC Genk verwelkomt Ally Samatta terug in de Cegeka Arena. Er werd met Fenerbahçe een huurovereenkomst bekomen tot het einde van het huidige seizoen, inclusief een aankoopoptie. Het is een blij weerzien met de goedlachse 29-jarige Tanzaniaan", maakte Genk bekend.

MOEILIJKE JAREN

Racing Genk haalde Samatta in januari 2016 voor amper 750.000 euro weg bij TP Mazembe. Hij speelde vier seizoenen voor Genk, waar hij een landstitel en supercup won. Door zijn prestaties kreeg hij er de bijnaam ‘Samagoal’ en die was niet gestolen. De aanvaller speelde 191 wedstrijden voor Genk en hij scoorde daarin 76 doelpunten, met daarbij ook nog eens 20 assists. Genk hoopt dat hij dit seizoen de kaap van 100 goals voor Genk kan bereiken.

Die prestaties uit zijn eerste passage lokten de nodige interesse en Aston Villa haalde hem voor 10,5 miljoen euro naar de Premier League. Dat was geen succes met 2 goals in 16 matchen. Hij werd uitgeleend aan Fenerbahçe, dat hem nadien overnam voor 6 miljoen euro. De balans in Turkije: 6 doelpunten in 33 wedstrijden. Dat was niet voldoende en Royal Antwerp FC nam hem vorig jaar op huurbasis over. In Antwerpen kregen we nooit de echte Samatta, zoals we die in Genk zagen, te zien. Hij kreeg er ook nooit het echte volle vertrouwen van Brian Priske, waar hij vooral invaller was. Met 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden kende hij er desondanks degelijke statistieken.

OPVOLGER DESSERS

Wouter Vrancken kan een type als Samatta wel gebruiken in de kern. Na het vertrek van Cyriel Dessers naar Cremonese heeft de coach met Paul Onuachu en Andras Németh twee grote spitsen in de aanval en met Samatta komt er een vergelijkbaar type als Dessers in de ploeg. Iemand die voor de nodige diepgang kan zorgen. Vrancken wilde er dolgraag een extra spits bij, voor hem beantwoordt Samatta heel goed aan het gezochte profiel. "Hij is erg mobiel maar Samatta doet meer dan alleen maar veel bewegen. Hij is ook kopbalsterk, houdt makkelijk een bal bij en kan dodelijk toeslaan in de grote rechthoek. De leden van de staf die hem erg goed kennen, gaven bovendien aan dat hij met zijn persoonlijkheid iets zal toevoegen aan de groep", aldus Vrancken bij Het Belang van Limburg.

Bij de fans werd de komst van Samatta met veel enthousiasme onthaald. De Limburgers focussen zich vooral op jonge talenten om ze nadien door te verkopen, wat hen al tientallen miljoenen euro’s opleverde de afgelopen jaren, en de transfer van Samatta is dus atypisch. Vrancken krijgt er een brok ervaring bij en dat is geen overbodige luxe voor Racing Genk. Kan ‘Samagoal’ zaterdag tegen Cercle Brugge de netten weer laten trillen in ‘zijn’ stadion?

Gaat hij de kaap van 100 goals voor Genk halen dit seizoen?

Meest recent

'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

59
59
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

7
7
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

7
7
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

163
163
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

243
243
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

86
86
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

284
284
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

527
527
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

437
437
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

312
312
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

469
469
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

128
128
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

153
153
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

91
91
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

95
95
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

199
199
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

312
312
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

667
667
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

162
162
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

91
91
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

287
287
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

429
429
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

307
307

Meer sportnieuws