KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

243 stemmen
KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

KRC Genk is bijzonder goed aan het seizoen begonnen en boekte een 9 op 12. De Limburgers zagen echter heel wat smaakmakers de club verlaten. Met Ally Samatta haalde Racing Genk een publiekslieveling terug naar de Cegeka Arena.


"KRC Genk verwelkomt Ally Samatta terug in de Cegeka Arena. Er werd met Fenerbahçe een huurovereenkomst bekomen tot het einde van het huidige seizoen, inclusief een aankoopoptie. Het is een blij weerzien met de goedlachse 29-jarige Tanzaniaan", maakte Genk bekend.

MOEILIJKE JAREN

Racing Genk haalde Samatta in januari 2016 voor amper 750.000 euro weg bij TP Mazembe. Hij speelde vier seizoenen voor Genk, waar hij een landstitel en supercup won. Door zijn prestaties kreeg hij er de bijnaam ‘Samagoal’ en die was niet gestolen. De aanvaller speelde 191 wedstrijden voor Genk en hij scoorde daarin 76 doelpunten, met daarbij ook nog eens 20 assists. Genk hoopt dat hij dit seizoen de kaap van 100 goals voor Genk kan bereiken.

Die prestaties uit zijn eerste passage lokten de nodige interesse en Aston Villa haalde hem voor 10,5 miljoen euro naar de Premier League. Dat was geen succes met 2 goals in 16 matchen. Hij werd uitgeleend aan Fenerbahçe, dat hem nadien overnam voor 6 miljoen euro. De balans in Turkije: 6 doelpunten in 33 wedstrijden. Dat was niet voldoende en Royal Antwerp FC nam hem vorig jaar op huurbasis over. In Antwerpen kregen we nooit de echte Samatta, zoals we die in Genk zagen, te zien. Hij kreeg er ook nooit het echte volle vertrouwen van Brian Priske, waar hij vooral invaller was. Met 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden kende hij er desondanks degelijke statistieken.

OPVOLGER DESSERS

Wouter Vrancken kan een type als Samatta wel gebruiken in de kern. Na het vertrek van Cyriel Dessers naar Cremonese heeft de coach met Paul Onuachu en Andras Németh twee grote spitsen in de aanval en met Samatta komt er een vergelijkbaar type als Dessers in de ploeg. Iemand die voor de nodige diepgang kan zorgen. Vrancken wilde er dolgraag een extra spits bij, voor hem beantwoordt Samatta heel goed aan het gezochte profiel. "Hij is erg mobiel maar Samatta doet meer dan alleen maar veel bewegen. Hij is ook kopbalsterk, houdt makkelijk een bal bij en kan dodelijk toeslaan in de grote rechthoek. De leden van de staf die hem erg goed kennen, gaven bovendien aan dat hij met zijn persoonlijkheid iets zal toevoegen aan de groep", aldus Vrancken bij Het Belang van Limburg.

Bij de fans werd de komst van Samatta met veel enthousiasme onthaald. De Limburgers focussen zich vooral op jonge talenten om ze nadien door te verkopen, wat hen al tientallen miljoenen euro’s opleverde de afgelopen jaren, en de transfer van Samatta is dus atypisch. Vrancken krijgt er een brok ervaring bij en dat is geen overbodige luxe voor Racing Genk. Kan ‘Samagoal’ zaterdag tegen Cercle Brugge de netten weer laten trillen in ‘zijn’ stadion?

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Gaat hij de kaap van 100 goals voor Genk halen dit seizoen?

Meest recent

VS-België onder vergrootglas: ook twijfels bij keuze ref

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten om een plekje in de ...

39
39
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

22
22
'Club trekt bleek weg: víér topclubs concreet voor Tresoldi'

Club Brugge heeft de intentie om Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje aan boord te houden. Maar ...

86
86
"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

213
213
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

271
271
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

211
211
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

394
394
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

513
513
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

119
119
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

114
114
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

552
552
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

124
124
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

83
83
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

188
188
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

383
383
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

436
436
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

34
34
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

139
139
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

112
112
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

588
588
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

716
716
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

96
96
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

679
679
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

334
334
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

139
139

Meer sportnieuws