KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

door
KRC Genk hoopt op 100 doelpunten van 'Samagoal'

KRC Genk is bijzonder goed aan het seizoen begonnen en boekte een 9 op 12. De Limburgers zagen echter heel wat smaakmakers de club verlaten. Met Ally Samatta haalde Racing Genk een publiekslieveling terug naar de Cegeka Arena.


"KRC Genk verwelkomt Ally Samatta terug in de Cegeka Arena. Er werd met Fenerbahçe een huurovereenkomst bekomen tot het einde van het huidige seizoen, inclusief een aankoopoptie. Het is een blij weerzien met de goedlachse 29-jarige Tanzaniaan", maakte Genk bekend.

MOEILIJKE JAREN

Racing Genk haalde Samatta in januari 2016 voor amper 750.000 euro weg bij TP Mazembe. Hij speelde vier seizoenen voor Genk, waar hij een landstitel en supercup won. Door zijn prestaties kreeg hij er de bijnaam ‘Samagoal’ en die was niet gestolen. De aanvaller speelde 191 wedstrijden voor Genk en hij scoorde daarin 76 doelpunten, met daarbij ook nog eens 20 assists. Genk hoopt dat hij dit seizoen de kaap van 100 goals voor Genk kan bereiken.

Die prestaties uit zijn eerste passage lokten de nodige interesse en Aston Villa haalde hem voor 10,5 miljoen euro naar de Premier League. Dat was geen succes met 2 goals in 16 matchen. Hij werd uitgeleend aan Fenerbahçe, dat hem nadien overnam voor 6 miljoen euro. De balans in Turkije: 6 doelpunten in 33 wedstrijden. Dat was niet voldoende en Royal Antwerp FC nam hem vorig jaar op huurbasis over. In Antwerpen kregen we nooit de echte Samatta, zoals we die in Genk zagen, te zien. Hij kreeg er ook nooit het echte volle vertrouwen van Brian Priske, waar hij vooral invaller was. Met 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden kende hij er desondanks degelijke statistieken.

OPVOLGER DESSERS

Wouter Vrancken kan een type als Samatta wel gebruiken in de kern. Na het vertrek van Cyriel Dessers naar Cremonese heeft de coach met Paul Onuachu en Andras Németh twee grote spitsen in de aanval en met Samatta komt er een vergelijkbaar type als Dessers in de ploeg. Iemand die voor de nodige diepgang kan zorgen. Vrancken wilde er dolgraag een extra spits bij, voor hem beantwoordt Samatta heel goed aan het gezochte profiel. "Hij is erg mobiel maar Samatta doet meer dan alleen maar veel bewegen. Hij is ook kopbalsterk, houdt makkelijk een bal bij en kan dodelijk toeslaan in de grote rechthoek. De leden van de staf die hem erg goed kennen, gaven bovendien aan dat hij met zijn persoonlijkheid iets zal toevoegen aan de groep", aldus Vrancken bij Het Belang van Limburg.

Bij de fans werd de komst van Samatta met veel enthousiasme onthaald. De Limburgers focussen zich vooral op jonge talenten om ze nadien door te verkopen, wat hen al tientallen miljoenen euro’s opleverde de afgelopen jaren, en de transfer van Samatta is dus atypisch. Vrancken krijgt er een brok ervaring bij en dat is geen overbodige luxe voor Racing Genk. Kan ‘Samagoal’ zaterdag tegen Cercle Brugge de netten weer laten trillen in ‘zijn’ stadion?

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Gaat hij de kaap van 100 goals voor Genk halen dit seizoen?

Meest recent

Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

46
46
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

27
27
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

40
40
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

205
205
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

269
269
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

422
422
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

209
209
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

694
694
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

444
444
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

108
108
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

177
177
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

125
125
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

112
112
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

253
253
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

161
161
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

583
583
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

305
305
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

492
492
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

500
500
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

253
253
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

400
400
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

613
613

Meer sportnieuws