Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

door
Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

Het is duidelijk dat Club Brugge nog stevig wil uithalen in de huidige zomermercato. De West-Vlamingen zijn op zoek naar een kwalitatieve centrale middenvelder en in die zoektocht kwam Blauw-Zwart uit bij Sander Berge (Sheffield United) en Nicolas Raskin (Standard) - al zijn beide dossiers zijn heel complex (lees: duur). Maar dat schrikt Vincent Mannaert allerminst af. De manager vervolgt zijn queeste naar een centrale middenvelder van een heel hoog niveau en volgens L’Equipe heeft hij Eliot Matazo (AS Monaco) geïdentificeerd als het volgende doelwit. Ambitie troef op Jan Breydel.


DE GROTE DOORBRAAK

Eliot Matazo is een rasecht Neerpede-product. Hij doorliep alle jeugdreeksen van RSC Anderlecht en hij was altijd aanvoerder van de ploeg. Matazo gold als het grootste talent van Sporting maar het eerste elftal haalde hij er nooit. De centrale middenvelder slash nummer zes, weigerde in 2018 een profcontract bij Anderlecht en hij vertrok richting AS Monaco. Matazo koos toen bewust voor de Franse club, want de Monegasken wisten hem te overtuigen met een interessant sportief plan.

Daardoor was AS Monaco veel grotere Europese clubs te snel af, waaronder Bayern München, Borussia Dortmund, Manchester City, Manchester United en Juventus. “Het was niet makkelijk om Anderlecht te verlaten, want dat was de club waar ik al van kleins af speelde. Maar Monaco is een historische club, die heel wat spelers gelanceerd heeft die zich aan heel Europa hebben kunnen tonen”, verklaarde Matazo kort na zijn veelbesproken transfer aan Monaco Tribune.



AS Monaco stelde Eliot Matazo een ambitieus sportief project voor, met als ultiem doel om door te breken in het eerste elftal. De jonge middenvelder startte aanvankelijk bij de U19, maar sinds vorig jaar behoort hij tot de A-kern van de Franse topclub. Hij maakte zijn grote debuut onder Niko Kovac en hij kreeg ook van Philippe Clement veel vertrouwen en speelkansen. Zijn teller tikte vorig seizoen af op 1.271 minuten over alle competities heen. Matazo is dus erg goed bezig in het Prinsdom.

DE UNIEKE TROEF VAN CLUB BRUGGE

Ook dit seizoen mag Eliot Matazo terug rekenen op veel speelminuten bij AS Monaco, want na het vertrek van Aurélien Tchouameni (Real Madrid, 80 miljoen euro), ligt er een vacature open op het centrale middenveld. In die optiek werd ook Mohamed Camara (RB Salzburg, 15 miljoen euro) aangetrokken, een transfer die erop kan wijzen dat Matazo geen vrijgeleide krijgt om zomaar de stek van Tchouameni in te nemen. En op die situatie wil Club Brugge dus anticiperen door Matazo naar België te halen.

Dat zal ongetwijfeld niet op definitieve basis zijn, AS Monaco heeft immers nog heel grote plannen met hem, maar bij Club Brugge zal hij op huurbasis wellicht meer speelminuten kunnen maken én bovendien onbetaalbare ervaring kunnen opdoen in de Champions League, een buitenkans die Monaco hem niet kan bieden. “Hij is 20. Toen Aurélien 20 was, was hij ook niet klaar om te beginnen”, zei Philippe Clement vorig seizoen aan Sport/Foot Magazine.



De coach van AS Monaco benadrukte dat Eliot Matazo eerst de tijd moet krijgen om zich te ontwikkelen, pas daarna zou hij op termijn de opvolger kunnen worden van Aurélien Tchouameni. Het staat wel vast dat de 20-jarige een enorm grote voetbaltoekomst voor zich heeft, en dat hij stilaan klaar is voor meer speelminuten. Gelet op de grote concurrentie bij Monaco, zou een tijdelijk verblijf bij Club Brugge dus wel eens een goede tussenoplossing kunnen bieden voor alle betrokken partijen.

DIRECTE IMPACT

Na zijn potentiële uitleenbeurt kan AS Monaco vervolgens beschikken over een meer ervaren en complete voetballer, zeker mocht hij in actie komen in de groepsfase van de Champions League, en Club Brugge zou straks gebaat zijn met een kwalitatieve oplossing op het centrale middenveld, ook al zou het maar voor één seizoen zijn. Bovendien zou Matazo bij Blauw-Zwart een directe impact kunnen maken. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit de talentvolle youngster al meerdere hoogwaardige kwaliteiten om meteen te kunnen meedraaien op topniveau.

Jacky Mathijssen, bondscoach van de Jonge Duivels, was bijvoorbeeld meteen onder de indruk toen hij Eliot Matazo voor het eerst aan het werk zag op training. “Eliot is een geweldige speler,” zei Mathijssen vorig seizoen enthousiast aan La Dernière Heure. “Ik was meteen onder de indruk van zijn techniek, zijn inzet, zijn controle, zijn visie... Het gebeurt maar zelden dat ik zo verrast ben door een speler die ik voor het eerst in levende lijve zie.” Het is dan ook niet voor niets dat Matazo dit jaar de lijst haalde van 60 genomineerden voor de Golden Boy.



Eliot Matazo is een voetballende nummer zes, die kracht combineert met techniek, goeie voetjes en een groot loop- en recuperatievermogen. In Frankrijk wordt hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba. De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, ziet dan weer meer gelijkenissen met Ngolo Kanté. Matazo bekijkt dan zelf weer op dagelijkse basis Youtube-video’s van Paul Pogba, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, Xavi en Sergio Busquets.

LEES OOK: Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

Zou Matazo een toptransfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

0
0
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

9
9
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

62
62
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

66
66
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

204
204
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

29
29
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

64
64
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

28
28
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

252
252
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

141
141
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

84
84
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

70
70
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

340
340
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

391
391
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

185
185
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

108
108
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

394
394
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

479
479
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

101
101
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

96
96
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

308
308
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

600
600
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

255
255
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

452
452
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

244
244

Meer sportnieuws