Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

905
Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

Het is duidelijk dat Club Brugge nog stevig wil uithalen in de huidige zomermercato. De West-Vlamingen zijn op zoek naar een kwalitatieve centrale middenvelder en in die zoektocht kwam Blauw-Zwart uit bij Sander Berge (Sheffield United) en Nicolas Raskin (Standard) - al zijn beide dossiers zijn heel complex (lees: duur). Maar dat schrikt Vincent Mannaert allerminst af. De manager vervolgt zijn queeste naar een centrale middenvelder van een heel hoog niveau en volgens L’Equipe heeft hij Eliot Matazo (AS Monaco) geïdentificeerd als het volgende doelwit. Ambitie troef op Jan Breydel.


DE GROTE DOORBRAAK

Eliot Matazo is een rasecht Neerpede-product. Hij doorliep alle jeugdreeksen van RSC Anderlecht en hij was altijd aanvoerder van de ploeg. Matazo gold als het grootste talent van Sporting maar het eerste elftal haalde hij er nooit. De centrale middenvelder slash nummer zes, weigerde in 2018 een profcontract bij Anderlecht en hij vertrok richting AS Monaco. Matazo koos toen bewust voor de Franse club, want de Monegasken wisten hem te overtuigen met een interessant sportief plan.

Daardoor was AS Monaco veel grotere Europese clubs te snel af, waaronder Bayern München, Borussia Dortmund, Manchester City, Manchester United en Juventus. “Het was niet makkelijk om Anderlecht te verlaten, want dat was de club waar ik al van kleins af speelde. Maar Monaco is een historische club, die heel wat spelers gelanceerd heeft die zich aan heel Europa hebben kunnen tonen”, verklaarde Matazo kort na zijn veelbesproken transfer aan Monaco Tribune.



AS Monaco stelde Eliot Matazo een ambitieus sportief project voor, met als ultiem doel om door te breken in het eerste elftal. De jonge middenvelder startte aanvankelijk bij de U19, maar sinds vorig jaar behoort hij tot de A-kern van de Franse topclub. Hij maakte zijn grote debuut onder Niko Kovac en hij kreeg ook van Philippe Clement veel vertrouwen en speelkansen. Zijn teller tikte vorig seizoen af op 1.271 minuten over alle competities heen. Matazo is dus erg goed bezig in het Prinsdom.

DE UNIEKE TROEF VAN CLUB BRUGGE

Ook dit seizoen mag Eliot Matazo terug rekenen op veel speelminuten bij AS Monaco, want na het vertrek van Aurélien Tchouameni (Real Madrid, 80 miljoen euro), ligt er een vacature open op het centrale middenveld. In die optiek werd ook Mohamed Camara (RB Salzburg, 15 miljoen euro) aangetrokken, een transfer die erop kan wijzen dat Matazo geen vrijgeleide krijgt om zomaar de stek van Tchouameni in te nemen. En op die situatie wil Club Brugge dus anticiperen door Matazo naar België te halen.

Dat zal ongetwijfeld niet op definitieve basis zijn, AS Monaco heeft immers nog heel grote plannen met hem, maar bij Club Brugge zal hij op huurbasis wellicht meer speelminuten kunnen maken én bovendien onbetaalbare ervaring kunnen opdoen in de Champions League, een buitenkans die Monaco hem niet kan bieden. “Hij is 20. Toen Aurélien 20 was, was hij ook niet klaar om te beginnen”, zei Philippe Clement vorig seizoen aan Sport/Foot Magazine.



De coach van AS Monaco benadrukte dat Eliot Matazo eerst de tijd moet krijgen om zich te ontwikkelen, pas daarna zou hij op termijn de opvolger kunnen worden van Aurélien Tchouameni. Het staat wel vast dat de 20-jarige een enorm grote voetbaltoekomst voor zich heeft, en dat hij stilaan klaar is voor meer speelminuten. Gelet op de grote concurrentie bij Monaco, zou een tijdelijk verblijf bij Club Brugge dus wel eens een goede tussenoplossing kunnen bieden voor alle betrokken partijen.

DIRECTE IMPACT

Na zijn potentiële uitleenbeurt kan AS Monaco vervolgens beschikken over een meer ervaren en complete voetballer, zeker mocht hij in actie komen in de groepsfase van de Champions League, en Club Brugge zou straks gebaat zijn met een kwalitatieve oplossing op het centrale middenveld, ook al zou het maar voor één seizoen zijn. Bovendien zou Matazo bij Blauw-Zwart een directe impact kunnen maken. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit de talentvolle youngster al meerdere hoogwaardige kwaliteiten om meteen te kunnen meedraaien op topniveau.

Jacky Mathijssen, bondscoach van de Jonge Duivels, was bijvoorbeeld meteen onder de indruk toen hij Eliot Matazo voor het eerst aan het werk zag op training. “Eliot is een geweldige speler,” zei Mathijssen vorig seizoen enthousiast aan La Dernière Heure. “Ik was meteen onder de indruk van zijn techniek, zijn inzet, zijn controle, zijn visie... Het gebeurt maar zelden dat ik zo verrast ben door een speler die ik voor het eerst in levende lijve zie.” Het is dan ook niet voor niets dat Matazo dit jaar de lijst haalde van 60 genomineerden voor de Golden Boy.



Eliot Matazo is een voetballende nummer zes, die kracht combineert met techniek, goeie voetjes en een groot loop- en recuperatievermogen. In Frankrijk wordt hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba. De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, ziet dan weer meer gelijkenissen met Ngolo Kanté. Matazo bekijkt dan zelf weer op dagelijkse basis Youtube-video’s van Paul Pogba, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, Xavi en Sergio Busquets.

LEES OOK: Leko telt af: "Zal blij zijn als het gedaan is"

Zou Matazo een toptransfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

AA Gent pakt stevig uit: smaakmaker terug naar JPL

AA Gent verzekerde zich afgelopen donderdag van een plekje in de League Phase van de Conference ...

3
3
'Transfer-eindspel ingezet: Engelse bom van 143 miljoen'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

19
19
Transferfabriek Club Brugge: dríé absolute topdeals in 2027

De transfer van Joel Ordoñez naar Crystal Palace is op het laatste nippertjes afgeketst. ...

300
300
Hevige emoties bij KRC Genk: publiekslieveling vertrekt

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

125
125
'Anderlecht aast op Serie A-kanon: 14M voor stunt'

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft een 22-jarige sterkhouder uit de Serie A ...

328
328
Club door in Champions League? Data voorspellen deze plek

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

617
617
'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

109
109
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

119
119
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

392
392
Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

102
102
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

115
115
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

223
223
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

142
142
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

406
406
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

51
51
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

183
183
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

622
622
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

31
31
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1234
1234
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

151
151
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

36
36
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

96
96
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

654
654
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

422
422
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

526
526

Meer sportnieuws