Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

door
Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

Het is duidelijk dat Club Brugge nog stevig wil uithalen in de huidige zomermercato. De West-Vlamingen zijn op zoek naar een kwalitatieve centrale middenvelder en in die zoektocht kwam Blauw-Zwart uit bij Sander Berge (Sheffield United) en Nicolas Raskin (Standard) - al zijn beide dossiers zijn heel complex (lees: duur). Maar dat schrikt Vincent Mannaert allerminst af. De manager vervolgt zijn queeste naar een centrale middenvelder van een heel hoog niveau en volgens L’Equipe heeft hij Eliot Matazo (AS Monaco) geïdentificeerd als het volgende doelwit. Ambitie troef op Jan Breydel.


DE GROTE DOORBRAAK

Eliot Matazo is een rasecht Neerpede-product. Hij doorliep alle jeugdreeksen van RSC Anderlecht en hij was altijd aanvoerder van de ploeg. Matazo gold als het grootste talent van Sporting maar het eerste elftal haalde hij er nooit. De centrale middenvelder slash nummer zes, weigerde in 2018 een profcontract bij Anderlecht en hij vertrok richting AS Monaco. Matazo koos toen bewust voor de Franse club, want de Monegasken wisten hem te overtuigen met een interessant sportief plan.

Daardoor was AS Monaco veel grotere Europese clubs te snel af, waaronder Bayern München, Borussia Dortmund, Manchester City, Manchester United en Juventus. “Het was niet makkelijk om Anderlecht te verlaten, want dat was de club waar ik al van kleins af speelde. Maar Monaco is een historische club, die heel wat spelers gelanceerd heeft die zich aan heel Europa hebben kunnen tonen”, verklaarde Matazo kort na zijn veelbesproken transfer aan Monaco Tribune.



AS Monaco stelde Eliot Matazo een ambitieus sportief project voor, met als ultiem doel om door te breken in het eerste elftal. De jonge middenvelder startte aanvankelijk bij de U19, maar sinds vorig jaar behoort hij tot de A-kern van de Franse topclub. Hij maakte zijn grote debuut onder Niko Kovac en hij kreeg ook van Philippe Clement veel vertrouwen en speelkansen. Zijn teller tikte vorig seizoen af op 1.271 minuten over alle competities heen. Matazo is dus erg goed bezig in het Prinsdom.

DE UNIEKE TROEF VAN CLUB BRUGGE

Ook dit seizoen mag Eliot Matazo terug rekenen op veel speelminuten bij AS Monaco, want na het vertrek van Aurélien Tchouameni (Real Madrid, 80 miljoen euro), ligt er een vacature open op het centrale middenveld. In die optiek werd ook Mohamed Camara (RB Salzburg, 15 miljoen euro) aangetrokken, een transfer die erop kan wijzen dat Matazo geen vrijgeleide krijgt om zomaar de stek van Tchouameni in te nemen. En op die situatie wil Club Brugge dus anticiperen door Matazo naar België te halen.

Dat zal ongetwijfeld niet op definitieve basis zijn, AS Monaco heeft immers nog heel grote plannen met hem, maar bij Club Brugge zal hij op huurbasis wellicht meer speelminuten kunnen maken én bovendien onbetaalbare ervaring kunnen opdoen in de Champions League, een buitenkans die Monaco hem niet kan bieden. “Hij is 20. Toen Aurélien 20 was, was hij ook niet klaar om te beginnen”, zei Philippe Clement vorig seizoen aan Sport/Foot Magazine.



De coach van AS Monaco benadrukte dat Eliot Matazo eerst de tijd moet krijgen om zich te ontwikkelen, pas daarna zou hij op termijn de opvolger kunnen worden van Aurélien Tchouameni. Het staat wel vast dat de 20-jarige een enorm grote voetbaltoekomst voor zich heeft, en dat hij stilaan klaar is voor meer speelminuten. Gelet op de grote concurrentie bij Monaco, zou een tijdelijk verblijf bij Club Brugge dus wel eens een goede tussenoplossing kunnen bieden voor alle betrokken partijen.

DIRECTE IMPACT

Na zijn potentiële uitleenbeurt kan AS Monaco vervolgens beschikken over een meer ervaren en complete voetballer, zeker mocht hij in actie komen in de groepsfase van de Champions League, en Club Brugge zou straks gebaat zijn met een kwalitatieve oplossing op het centrale middenveld, ook al zou het maar voor één seizoen zijn. Bovendien zou Matazo bij Blauw-Zwart een directe impact kunnen maken. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit de talentvolle youngster al meerdere hoogwaardige kwaliteiten om meteen te kunnen meedraaien op topniveau.

Jacky Mathijssen, bondscoach van de Jonge Duivels, was bijvoorbeeld meteen onder de indruk toen hij Eliot Matazo voor het eerst aan het werk zag op training. “Eliot is een geweldige speler,” zei Mathijssen vorig seizoen enthousiast aan La Dernière Heure. “Ik was meteen onder de indruk van zijn techniek, zijn inzet, zijn controle, zijn visie... Het gebeurt maar zelden dat ik zo verrast ben door een speler die ik voor het eerst in levende lijve zie.” Het is dan ook niet voor niets dat Matazo dit jaar de lijst haalde van 60 genomineerden voor de Golden Boy.



Eliot Matazo is een voetballende nummer zes, die kracht combineert met techniek, goeie voetjes en een groot loop- en recuperatievermogen. In Frankrijk wordt hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba. De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, ziet dan weer meer gelijkenissen met Ngolo Kanté. Matazo bekijkt dan zelf weer op dagelijkse basis Youtube-video’s van Paul Pogba, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, Xavi en Sergio Busquets.

LEES OOK: Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

Zou Matazo een toptransfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

15
15
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

71
71
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

76
76
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

170
170
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

67
67
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

423
423
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

171
171
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

380
380
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

191
191
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

368
368
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

287
287
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

115
115
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

817
817
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

182
182
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

129
129
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

130
130
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

62
62
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

641
641
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

191
191
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

164
164
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

693
693
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws