Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

door
Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

Het is duidelijk dat Club Brugge nog stevig wil uithalen in de huidige zomermercato. De West-Vlamingen zijn op zoek naar een kwalitatieve centrale middenvelder en in die zoektocht kwam Blauw-Zwart uit bij Sander Berge (Sheffield United) en Nicolas Raskin (Standard) - al zijn beide dossiers zijn heel complex (lees: duur). Maar dat schrikt Vincent Mannaert allerminst af. De manager vervolgt zijn queeste naar een centrale middenvelder van een heel hoog niveau en volgens L’Equipe heeft hij Eliot Matazo (AS Monaco) geïdentificeerd als het volgende doelwit. Ambitie troef op Jan Breydel.


DE GROTE DOORBRAAK

Eliot Matazo is een rasecht Neerpede-product. Hij doorliep alle jeugdreeksen van RSC Anderlecht en hij was altijd aanvoerder van de ploeg. Matazo gold als het grootste talent van Sporting maar het eerste elftal haalde hij er nooit. De centrale middenvelder slash nummer zes, weigerde in 2018 een profcontract bij Anderlecht en hij vertrok richting AS Monaco. Matazo koos toen bewust voor de Franse club, want de Monegasken wisten hem te overtuigen met een interessant sportief plan.

Daardoor was AS Monaco veel grotere Europese clubs te snel af, waaronder Bayern München, Borussia Dortmund, Manchester City, Manchester United en Juventus. “Het was niet makkelijk om Anderlecht te verlaten, want dat was de club waar ik al van kleins af speelde. Maar Monaco is een historische club, die heel wat spelers gelanceerd heeft die zich aan heel Europa hebben kunnen tonen”, verklaarde Matazo kort na zijn veelbesproken transfer aan Monaco Tribune.



AS Monaco stelde Eliot Matazo een ambitieus sportief project voor, met als ultiem doel om door te breken in het eerste elftal. De jonge middenvelder startte aanvankelijk bij de U19, maar sinds vorig jaar behoort hij tot de A-kern van de Franse topclub. Hij maakte zijn grote debuut onder Niko Kovac en hij kreeg ook van Philippe Clement veel vertrouwen en speelkansen. Zijn teller tikte vorig seizoen af op 1.271 minuten over alle competities heen. Matazo is dus erg goed bezig in het Prinsdom.

DE UNIEKE TROEF VAN CLUB BRUGGE

Ook dit seizoen mag Eliot Matazo terug rekenen op veel speelminuten bij AS Monaco, want na het vertrek van Aurélien Tchouameni (Real Madrid, 80 miljoen euro), ligt er een vacature open op het centrale middenveld. In die optiek werd ook Mohamed Camara (RB Salzburg, 15 miljoen euro) aangetrokken, een transfer die erop kan wijzen dat Matazo geen vrijgeleide krijgt om zomaar de stek van Tchouameni in te nemen. En op die situatie wil Club Brugge dus anticiperen door Matazo naar België te halen.

Dat zal ongetwijfeld niet op definitieve basis zijn, AS Monaco heeft immers nog heel grote plannen met hem, maar bij Club Brugge zal hij op huurbasis wellicht meer speelminuten kunnen maken én bovendien onbetaalbare ervaring kunnen opdoen in de Champions League, een buitenkans die Monaco hem niet kan bieden. “Hij is 20. Toen Aurélien 20 was, was hij ook niet klaar om te beginnen”, zei Philippe Clement vorig seizoen aan Sport/Foot Magazine.



De coach van AS Monaco benadrukte dat Eliot Matazo eerst de tijd moet krijgen om zich te ontwikkelen, pas daarna zou hij op termijn de opvolger kunnen worden van Aurélien Tchouameni. Het staat wel vast dat de 20-jarige een enorm grote voetbaltoekomst voor zich heeft, en dat hij stilaan klaar is voor meer speelminuten. Gelet op de grote concurrentie bij Monaco, zou een tijdelijk verblijf bij Club Brugge dus wel eens een goede tussenoplossing kunnen bieden voor alle betrokken partijen.

DIRECTE IMPACT

Na zijn potentiële uitleenbeurt kan AS Monaco vervolgens beschikken over een meer ervaren en complete voetballer, zeker mocht hij in actie komen in de groepsfase van de Champions League, en Club Brugge zou straks gebaat zijn met een kwalitatieve oplossing op het centrale middenveld, ook al zou het maar voor één seizoen zijn. Bovendien zou Matazo bij Blauw-Zwart een directe impact kunnen maken. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit de talentvolle youngster al meerdere hoogwaardige kwaliteiten om meteen te kunnen meedraaien op topniveau.

Jacky Mathijssen, bondscoach van de Jonge Duivels, was bijvoorbeeld meteen onder de indruk toen hij Eliot Matazo voor het eerst aan het werk zag op training. “Eliot is een geweldige speler,” zei Mathijssen vorig seizoen enthousiast aan La Dernière Heure. “Ik was meteen onder de indruk van zijn techniek, zijn inzet, zijn controle, zijn visie... Het gebeurt maar zelden dat ik zo verrast ben door een speler die ik voor het eerst in levende lijve zie.” Het is dan ook niet voor niets dat Matazo dit jaar de lijst haalde van 60 genomineerden voor de Golden Boy.



Eliot Matazo is een voetballende nummer zes, die kracht combineert met techniek, goeie voetjes en een groot loop- en recuperatievermogen. In Frankrijk wordt hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba. De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, ziet dan weer meer gelijkenissen met Ngolo Kanté. Matazo bekijkt dan zelf weer op dagelijkse basis Youtube-video’s van Paul Pogba, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, Xavi en Sergio Busquets.

LEES OOK: Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Zou Matazo een toptransfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Paars-wit feest: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

7
7
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

220
220
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

455
455
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

72
72
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

218
218
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

389
389
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

123
123
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

106
106
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

621
621
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

246
246
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

204
204
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

416
416
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

73
73
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

266
266
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

77
77
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

92
92
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

76
76
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

75
75
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

126
126
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

493
493
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

292
292
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

375
375
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

849
849
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

158
158

Meer sportnieuws