Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

door
Club Brugge bereidt nieuwe stunttransfer voor

Het is duidelijk dat Club Brugge nog stevig wil uithalen in de huidige zomermercato. De West-Vlamingen zijn op zoek naar een kwalitatieve centrale middenvelder en in die zoektocht kwam Blauw-Zwart uit bij Sander Berge (Sheffield United) en Nicolas Raskin (Standard) - al zijn beide dossiers zijn heel complex (lees: duur). Maar dat schrikt Vincent Mannaert allerminst af. De manager vervolgt zijn queeste naar een centrale middenvelder van een heel hoog niveau en volgens L’Equipe heeft hij Eliot Matazo (AS Monaco) geïdentificeerd als het volgende doelwit. Ambitie troef op Jan Breydel.


DE GROTE DOORBRAAK

Eliot Matazo is een rasecht Neerpede-product. Hij doorliep alle jeugdreeksen van RSC Anderlecht en hij was altijd aanvoerder van de ploeg. Matazo gold als het grootste talent van Sporting maar het eerste elftal haalde hij er nooit. De centrale middenvelder slash nummer zes, weigerde in 2018 een profcontract bij Anderlecht en hij vertrok richting AS Monaco. Matazo koos toen bewust voor de Franse club, want de Monegasken wisten hem te overtuigen met een interessant sportief plan.

Daardoor was AS Monaco veel grotere Europese clubs te snel af, waaronder Bayern München, Borussia Dortmund, Manchester City, Manchester United en Juventus. “Het was niet makkelijk om Anderlecht te verlaten, want dat was de club waar ik al van kleins af speelde. Maar Monaco is een historische club, die heel wat spelers gelanceerd heeft die zich aan heel Europa hebben kunnen tonen”, verklaarde Matazo kort na zijn veelbesproken transfer aan Monaco Tribune.



AS Monaco stelde Eliot Matazo een ambitieus sportief project voor, met als ultiem doel om door te breken in het eerste elftal. De jonge middenvelder startte aanvankelijk bij de U19, maar sinds vorig jaar behoort hij tot de A-kern van de Franse topclub. Hij maakte zijn grote debuut onder Niko Kovac en hij kreeg ook van Philippe Clement veel vertrouwen en speelkansen. Zijn teller tikte vorig seizoen af op 1.271 minuten over alle competities heen. Matazo is dus erg goed bezig in het Prinsdom.

DE UNIEKE TROEF VAN CLUB BRUGGE

Ook dit seizoen mag Eliot Matazo terug rekenen op veel speelminuten bij AS Monaco, want na het vertrek van Aurélien Tchouameni (Real Madrid, 80 miljoen euro), ligt er een vacature open op het centrale middenveld. In die optiek werd ook Mohamed Camara (RB Salzburg, 15 miljoen euro) aangetrokken, een transfer die erop kan wijzen dat Matazo geen vrijgeleide krijgt om zomaar de stek van Tchouameni in te nemen. En op die situatie wil Club Brugge dus anticiperen door Matazo naar België te halen.

Dat zal ongetwijfeld niet op definitieve basis zijn, AS Monaco heeft immers nog heel grote plannen met hem, maar bij Club Brugge zal hij op huurbasis wellicht meer speelminuten kunnen maken én bovendien onbetaalbare ervaring kunnen opdoen in de Champions League, een buitenkans die Monaco hem niet kan bieden. “Hij is 20. Toen Aurélien 20 was, was hij ook niet klaar om te beginnen”, zei Philippe Clement vorig seizoen aan Sport/Foot Magazine.



De coach van AS Monaco benadrukte dat Eliot Matazo eerst de tijd moet krijgen om zich te ontwikkelen, pas daarna zou hij op termijn de opvolger kunnen worden van Aurélien Tchouameni. Het staat wel vast dat de 20-jarige een enorm grote voetbaltoekomst voor zich heeft, en dat hij stilaan klaar is voor meer speelminuten. Gelet op de grote concurrentie bij Monaco, zou een tijdelijk verblijf bij Club Brugge dus wel eens een goede tussenoplossing kunnen bieden voor alle betrokken partijen.

DIRECTE IMPACT

Na zijn potentiële uitleenbeurt kan AS Monaco vervolgens beschikken over een meer ervaren en complete voetballer, zeker mocht hij in actie komen in de groepsfase van de Champions League, en Club Brugge zou straks gebaat zijn met een kwalitatieve oplossing op het centrale middenveld, ook al zou het maar voor één seizoen zijn. Bovendien zou Matazo bij Blauw-Zwart een directe impact kunnen maken. Ondanks zijn jonge leeftijd bezit de talentvolle youngster al meerdere hoogwaardige kwaliteiten om meteen te kunnen meedraaien op topniveau.

Jacky Mathijssen, bondscoach van de Jonge Duivels, was bijvoorbeeld meteen onder de indruk toen hij Eliot Matazo voor het eerst aan het werk zag op training. “Eliot is een geweldige speler,” zei Mathijssen vorig seizoen enthousiast aan La Dernière Heure. “Ik was meteen onder de indruk van zijn techniek, zijn inzet, zijn controle, zijn visie... Het gebeurt maar zelden dat ik zo verrast ben door een speler die ik voor het eerst in levende lijve zie.” Het is dan ook niet voor niets dat Matazo dit jaar de lijst haalde van 60 genomineerden voor de Golden Boy.



Eliot Matazo is een voetballende nummer zes, die kracht combineert met techniek, goeie voetjes en een groot loop- en recuperatievermogen. In Frankrijk wordt hij daarom vergeleken met Claude Makélélé of Rio Mavuba. De vermaarde Turijnse krant Tuttosport, de organisator van de Golden Boy, ziet dan weer meer gelijkenissen met Ngolo Kanté. Matazo bekijkt dan zelf weer op dagelijkse basis Youtube-video’s van Paul Pogba, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, Xavi en Sergio Busquets.

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Zou Matazo een toptransfer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

103
103
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

30
30
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

70
70
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

172
172
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

154
154
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

62
62
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

134
134
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

144
144
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

500
500
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

389
389
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1321
1321
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

700
700
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

184
184
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws