TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

door
TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken kan opnieuw rekenen op buitenlandse interesse. Volgens Sky Sports heeft West Ham United zich weer aan het front gemeld voor de 29-jarige. Maar volgens Het Nieuwsblad is een vertrek van draaischijf tijdens de huidige mercato onbespreekbaar bij Club Brugge en werd het eerste bod van zo'n 10 miljoen meteen geweigerd. Ondertussen weegt Ruud Vormer zijn opties af, een vertrek naar het buitenland zou niet uitgesloten zijn. Club zou zelf dan weer denken aan Eliot Matazo, al wil AS Monaco zijn goudhaantje niet laten gaan.



Door de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City heeft RSC Anderlecht opnieuw wat middelen ter beschikking. En een deel daarvan wordt mogelijk gespendeerd aan een directe vervanger. Daarvoor zou Paars-Wit naar de Ligue 1 lonken. Foot Mercato stelt immers dat ze interesse zouden tonen in Loum Tchaouna van Stade Rennes. Ondertussen zou er contact zijn met de makelaar van Amad Diallo. De Ivoriaanse flankaanvaller mag op huurbasis weg bij Manchester United.



Volgens Gazet van Antwerpen kan Davor Matijas de pikante overstap van Antwerp FC naar Beerschot maken. De twee clubs zijn volop aan het onderhandelen over een transfer. Ondertussen zit de Great Old ook aan tafel met het kamp van Jean Butez. Met zijn sterke prestaties heeft de Fransman zich in de kijker gespeeld. Een vertrek is evenwel niet aan de orde, maar Butez mikt wel op een opwaardering van zijn contract en daar wil de club ook in mee gaan.



Standard blijft op zoek naar een oplossing voor Felipe Avenatti. De Uruguayaanse aanvaller komt niet in de plannen voor, maar ondertussen strijkt hij wel nog steeds één van de hoogste salarissen op. En dus moet een oplossing gevonden worden. De interesse is echter beperkt, geen enkele club lijkt bereid om zijn hoge loon over te nemen. Volgens La Dernière Heure ligt de optie om zijn contract te ontbinden dan ook op tafel.



Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met Hamburg SV rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Dinsdag zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen.

BUITENLAND
De namen van Marcos Alonso (Chelsea) en Bernardo Silva (Manchester City) blijven hoog op het verlanglijstje staan, maar volgens SPORT is er ook een derde dossier waaraan FC Barcelona werkt. Ook Thomas Meunier zou nog in beeld zijn. De Rode Duivel werd in januari al benaderd en is opnieuw een optie om de vacature op de rechtsachter in te vullen. Een transfer zal echter niet voor meteen zijn. Barça moet eerst Sergiño Dest weten te slijten. Bovendien blijft Borussia Dortmund vasthouden aan een vraagprijs van 15 miljoen euro, terwijl Barça niet meer dan 10 miljoen wil betalen.



Aster Vranckx begon als bankzitter aan zijn tweede seizoen bij VfL Wolfsburg, maar desondanks blijft de nog steeds maar 19-jarige middenvelder grof wild op de transfermarkt. Volgens L'Equipe is hij nu ook op het verlanglijstje van Lille OSC verschenen. De Franse kampioen van 2021 zou in Vranckx de ideale opvolger van Amadou Onana zien en houdt zijn situatie bij Wolfsburg nadrukkelijk in de gaten. Ook Nottingham Forrest zou hem volgen.



Coach Erik ten Hag zou dan toch groen licht hebben gegeven voor een vertrek van Cristiano Ronaldo bij Manchester United. En de club zou al een vervanger in het vizier hebben: Matheus Cunha. De Braziliaanse international ligt momenteel onder contract bij Atlético Madrid, maar is daar geen vaste waarde. Volgens TalkSport nadert United een overeenkomst over een transfersom van zo'n 50 miljoen pond. Transferwatcher Fabrizio Romano is iets voorzichtiger en stelt dat er nog geen akkoord is, maar bevestigt wel dat er contacten lopen.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

Vanaken gaat zijn carrière afsluiten bij Club Brugge ...

Meest recent

Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

9
9
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

36
36
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

10
10
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

31
31
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

133
133
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

59
59
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

127
127
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

68
68
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

131
131
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

284
284
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

90
90
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

151
151
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

396
396
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

142
142
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

614
614
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

274
274
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

80
80
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

261
261
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

214
214
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

297
297
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

190
190
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

467
467
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

457
457
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

261
261
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

66
66

Meer sportnieuws