TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

door
TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken kan opnieuw rekenen op buitenlandse interesse. Volgens Sky Sports heeft West Ham United zich weer aan het front gemeld voor de 29-jarige. Maar volgens Het Nieuwsblad is een vertrek van draaischijf tijdens de huidige mercato onbespreekbaar bij Club Brugge en werd het eerste bod van zo'n 10 miljoen meteen geweigerd. Ondertussen weegt Ruud Vormer zijn opties af, een vertrek naar het buitenland zou niet uitgesloten zijn. Club zou zelf dan weer denken aan Eliot Matazo, al wil AS Monaco zijn goudhaantje niet laten gaan.



Door de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City heeft RSC Anderlecht opnieuw wat middelen ter beschikking. En een deel daarvan wordt mogelijk gespendeerd aan een directe vervanger. Daarvoor zou Paars-Wit naar de Ligue 1 lonken. Foot Mercato stelt immers dat ze interesse zouden tonen in Loum Tchaouna van Stade Rennes. Ondertussen zou er contact zijn met de makelaar van Amad Diallo. De Ivoriaanse flankaanvaller mag op huurbasis weg bij Manchester United.



Volgens Gazet van Antwerpen kan Davor Matijas de pikante overstap van Antwerp FC naar Beerschot maken. De twee clubs zijn volop aan het onderhandelen over een transfer. Ondertussen zit de Great Old ook aan tafel met het kamp van Jean Butez. Met zijn sterke prestaties heeft de Fransman zich in de kijker gespeeld. Een vertrek is evenwel niet aan de orde, maar Butez mikt wel op een opwaardering van zijn contract en daar wil de club ook in mee gaan.



Standard blijft op zoek naar een oplossing voor Felipe Avenatti. De Uruguayaanse aanvaller komt niet in de plannen voor, maar ondertussen strijkt hij wel nog steeds één van de hoogste salarissen op. En dus moet een oplossing gevonden worden. De interesse is echter beperkt, geen enkele club lijkt bereid om zijn hoge loon over te nemen. Volgens La Dernière Heure ligt de optie om zijn contract te ontbinden dan ook op tafel.



Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met Hamburg SV rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Dinsdag zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen.

BUITENLAND
De namen van Marcos Alonso (Chelsea) en Bernardo Silva (Manchester City) blijven hoog op het verlanglijstje staan, maar volgens SPORT is er ook een derde dossier waaraan FC Barcelona werkt. Ook Thomas Meunier zou nog in beeld zijn. De Rode Duivel werd in januari al benaderd en is opnieuw een optie om de vacature op de rechtsachter in te vullen. Een transfer zal echter niet voor meteen zijn. Barça moet eerst Sergiño Dest weten te slijten. Bovendien blijft Borussia Dortmund vasthouden aan een vraagprijs van 15 miljoen euro, terwijl Barça niet meer dan 10 miljoen wil betalen.



Aster Vranckx begon als bankzitter aan zijn tweede seizoen bij VfL Wolfsburg, maar desondanks blijft de nog steeds maar 19-jarige middenvelder grof wild op de transfermarkt. Volgens L'Equipe is hij nu ook op het verlanglijstje van Lille OSC verschenen. De Franse kampioen van 2021 zou in Vranckx de ideale opvolger van Amadou Onana zien en houdt zijn situatie bij Wolfsburg nadrukkelijk in de gaten. Ook Nottingham Forrest zou hem volgen.



Coach Erik ten Hag zou dan toch groen licht hebben gegeven voor een vertrek van Cristiano Ronaldo bij Manchester United. En de club zou al een vervanger in het vizier hebben: Matheus Cunha. De Braziliaanse international ligt momenteel onder contract bij Atlético Madrid, maar is daar geen vaste waarde. Volgens TalkSport nadert United een overeenkomst over een transfersom van zo'n 50 miljoen pond. Transferwatcher Fabrizio Romano is iets voorzichtiger en stelt dat er nog geen akkoord is, maar bevestigt wel dat er contacten lopen.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

Vanaken gaat zijn carrière afsluiten bij Club Brugge ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

75
75
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

76
76
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

127
127
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

211
211
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

204
204
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

65
65
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

454
454
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

54
54
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

134
134
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

441
441
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

141
141
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

230
230
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

162
162
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

164
164
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

510
510
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

125
125
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

688
688
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

284
284
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1075
1075
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws