TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

552 stemmen
TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken kan opnieuw rekenen op buitenlandse interesse. Volgens Sky Sports heeft West Ham United zich weer aan het front gemeld voor de 29-jarige. Maar volgens Het Nieuwsblad is een vertrek van draaischijf tijdens de huidige mercato onbespreekbaar bij Club Brugge en werd het eerste bod van zo'n 10 miljoen meteen geweigerd. Ondertussen weegt Ruud Vormer zijn opties af, een vertrek naar het buitenland zou niet uitgesloten zijn. Club zou zelf dan weer denken aan Eliot Matazo, al wil AS Monaco zijn goudhaantje niet laten gaan.



Door de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City heeft RSC Anderlecht opnieuw wat middelen ter beschikking. En een deel daarvan wordt mogelijk gespendeerd aan een directe vervanger. Daarvoor zou Paars-Wit naar de Ligue 1 lonken. Foot Mercato stelt immers dat ze interesse zouden tonen in Loum Tchaouna van Stade Rennes. Ondertussen zou er contact zijn met de makelaar van Amad Diallo. De Ivoriaanse flankaanvaller mag op huurbasis weg bij Manchester United.



Volgens Gazet van Antwerpen kan Davor Matijas de pikante overstap van Antwerp FC naar Beerschot maken. De twee clubs zijn volop aan het onderhandelen over een transfer. Ondertussen zit de Great Old ook aan tafel met het kamp van Jean Butez. Met zijn sterke prestaties heeft de Fransman zich in de kijker gespeeld. Een vertrek is evenwel niet aan de orde, maar Butez mikt wel op een opwaardering van zijn contract en daar wil de club ook in mee gaan.



Standard blijft op zoek naar een oplossing voor Felipe Avenatti. De Uruguayaanse aanvaller komt niet in de plannen voor, maar ondertussen strijkt hij wel nog steeds één van de hoogste salarissen op. En dus moet een oplossing gevonden worden. De interesse is echter beperkt, geen enkele club lijkt bereid om zijn hoge loon over te nemen. Volgens La Dernière Heure ligt de optie om zijn contract te ontbinden dan ook op tafel.



Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met Hamburg SV rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Dinsdag zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen.

BUITENLAND
De namen van Marcos Alonso (Chelsea) en Bernardo Silva (Manchester City) blijven hoog op het verlanglijstje staan, maar volgens SPORT is er ook een derde dossier waaraan FC Barcelona werkt. Ook Thomas Meunier zou nog in beeld zijn. De Rode Duivel werd in januari al benaderd en is opnieuw een optie om de vacature op de rechtsachter in te vullen. Een transfer zal echter niet voor meteen zijn. Barça moet eerst Sergiño Dest weten te slijten. Bovendien blijft Borussia Dortmund vasthouden aan een vraagprijs van 15 miljoen euro, terwijl Barça niet meer dan 10 miljoen wil betalen.



Aster Vranckx begon als bankzitter aan zijn tweede seizoen bij VfL Wolfsburg, maar desondanks blijft de nog steeds maar 19-jarige middenvelder grof wild op de transfermarkt. Volgens L'Equipe is hij nu ook op het verlanglijstje van Lille OSC verschenen. De Franse kampioen van 2021 zou in Vranckx de ideale opvolger van Amadou Onana zien en houdt zijn situatie bij Wolfsburg nadrukkelijk in de gaten. Ook Nottingham Forrest zou hem volgen.



Coach Erik ten Hag zou dan toch groen licht hebben gegeven voor een vertrek van Cristiano Ronaldo bij Manchester United. En de club zou al een vervanger in het vizier hebben: Matheus Cunha. De Braziliaanse international ligt momenteel onder contract bij Atlético Madrid, maar is daar geen vaste waarde. Volgens TalkSport nadert United een overeenkomst over een transfersom van zo'n 50 miljoen pond. Transferwatcher Fabrizio Romano is iets voorzichtiger en stelt dat er nog geen akkoord is, maar bevestigt wel dat er contacten lopen.

LEES OOK: Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Vanaken gaat zijn carrière afsluiten bij Club Brugge ...

Meest recent

'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

1
1
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

83
83
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

83
83
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

129
129
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

54
54
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

108
108
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

280
280
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

297
297
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

75
75
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

527
527
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

67
67
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

381
381
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

589
589
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

231
231
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

284
284
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

93
93
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

868
868
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

473
473
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

145
145
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

445
445
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

574
574
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

78
78
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

108
108
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

214
214
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

58
58

Meer sportnieuws