TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

door
TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken kan opnieuw rekenen op buitenlandse interesse. Volgens Sky Sports heeft West Ham United zich weer aan het front gemeld voor de 29-jarige. Maar volgens Het Nieuwsblad is een vertrek van draaischijf tijdens de huidige mercato onbespreekbaar bij Club Brugge en werd het eerste bod van zo'n 10 miljoen meteen geweigerd. Ondertussen weegt Ruud Vormer zijn opties af, een vertrek naar het buitenland zou niet uitgesloten zijn. Club zou zelf dan weer denken aan Eliot Matazo, al wil AS Monaco zijn goudhaantje niet laten gaan.



Door de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City heeft RSC Anderlecht opnieuw wat middelen ter beschikking. En een deel daarvan wordt mogelijk gespendeerd aan een directe vervanger. Daarvoor zou Paars-Wit naar de Ligue 1 lonken. Foot Mercato stelt immers dat ze interesse zouden tonen in Loum Tchaouna van Stade Rennes. Ondertussen zou er contact zijn met de makelaar van Amad Diallo. De Ivoriaanse flankaanvaller mag op huurbasis weg bij Manchester United.



Volgens Gazet van Antwerpen kan Davor Matijas de pikante overstap van Antwerp FC naar Beerschot maken. De twee clubs zijn volop aan het onderhandelen over een transfer. Ondertussen zit de Great Old ook aan tafel met het kamp van Jean Butez. Met zijn sterke prestaties heeft de Fransman zich in de kijker gespeeld. Een vertrek is evenwel niet aan de orde, maar Butez mikt wel op een opwaardering van zijn contract en daar wil de club ook in mee gaan.



Standard blijft op zoek naar een oplossing voor Felipe Avenatti. De Uruguayaanse aanvaller komt niet in de plannen voor, maar ondertussen strijkt hij wel nog steeds één van de hoogste salarissen op. En dus moet een oplossing gevonden worden. De interesse is echter beperkt, geen enkele club lijkt bereid om zijn hoge loon over te nemen. Volgens La Dernière Heure ligt de optie om zijn contract te ontbinden dan ook op tafel.



Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met Hamburg SV rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Dinsdag zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen.

BUITENLAND
De namen van Marcos Alonso (Chelsea) en Bernardo Silva (Manchester City) blijven hoog op het verlanglijstje staan, maar volgens SPORT is er ook een derde dossier waaraan FC Barcelona werkt. Ook Thomas Meunier zou nog in beeld zijn. De Rode Duivel werd in januari al benaderd en is opnieuw een optie om de vacature op de rechtsachter in te vullen. Een transfer zal echter niet voor meteen zijn. Barça moet eerst Sergiño Dest weten te slijten. Bovendien blijft Borussia Dortmund vasthouden aan een vraagprijs van 15 miljoen euro, terwijl Barça niet meer dan 10 miljoen wil betalen.



Aster Vranckx begon als bankzitter aan zijn tweede seizoen bij VfL Wolfsburg, maar desondanks blijft de nog steeds maar 19-jarige middenvelder grof wild op de transfermarkt. Volgens L'Equipe is hij nu ook op het verlanglijstje van Lille OSC verschenen. De Franse kampioen van 2021 zou in Vranckx de ideale opvolger van Amadou Onana zien en houdt zijn situatie bij Wolfsburg nadrukkelijk in de gaten. Ook Nottingham Forrest zou hem volgen.



Coach Erik ten Hag zou dan toch groen licht hebben gegeven voor een vertrek van Cristiano Ronaldo bij Manchester United. En de club zou al een vervanger in het vizier hebben: Matheus Cunha. De Braziliaanse international ligt momenteel onder contract bij Atlético Madrid, maar is daar geen vaste waarde. Volgens TalkSport nadert United een overeenkomst over een transfersom van zo'n 50 miljoen pond. Transferwatcher Fabrizio Romano is iets voorzichtiger en stelt dat er nog geen akkoord is, maar bevestigt wel dat er contacten lopen.

LEES OOK: Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Vanaken gaat zijn carrière afsluiten bij Club Brugge ...

Meest recent

Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

2
2
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

11
11
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

86
86
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

78
78
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

185
185
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

141
141
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

310
310
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

160
160
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

317
317
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

176
176
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

330
330
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

40
40
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

107
107
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

202
202
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

165
165
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

158
158
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

633
633
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

205
205
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

487
487
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

427
427
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

591
591
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

219
219
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

430
430
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

313
313
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

583
583

Meer sportnieuws