TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

door
TU: 'Miljoenenbod op Vanaken, Barça gaat voor Rode Duivel'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hans Vanaken kan opnieuw rekenen op buitenlandse interesse. Volgens Sky Sports heeft West Ham United zich weer aan het front gemeld voor de 29-jarige. Maar volgens Het Nieuwsblad is een vertrek van draaischijf tijdens de huidige mercato onbespreekbaar bij Club Brugge en werd het eerste bod van zo'n 10 miljoen meteen geweigerd. Ondertussen weegt Ruud Vormer zijn opties af, een vertrek naar het buitenland zou niet uitgesloten zijn. Club zou zelf dan weer denken aan Eliot Matazo, al wil AS Monaco zijn goudhaantje niet laten gaan.



Door de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City heeft RSC Anderlecht opnieuw wat middelen ter beschikking. En een deel daarvan wordt mogelijk gespendeerd aan een directe vervanger. Daarvoor zou Paars-Wit naar de Ligue 1 lonken. Foot Mercato stelt immers dat ze interesse zouden tonen in Loum Tchaouna van Stade Rennes. Ondertussen zou er contact zijn met de makelaar van Amad Diallo. De Ivoriaanse flankaanvaller mag op huurbasis weg bij Manchester United.



Volgens Gazet van Antwerpen kan Davor Matijas de pikante overstap van Antwerp FC naar Beerschot maken. De twee clubs zijn volop aan het onderhandelen over een transfer. Ondertussen zit de Great Old ook aan tafel met het kamp van Jean Butez. Met zijn sterke prestaties heeft de Fransman zich in de kijker gespeeld. Een vertrek is evenwel niet aan de orde, maar Butez mikt wel op een opwaardering van zijn contract en daar wil de club ook in mee gaan.



Standard blijft op zoek naar een oplossing voor Felipe Avenatti. De Uruguayaanse aanvaller komt niet in de plannen voor, maar ondertussen strijkt hij wel nog steeds één van de hoogste salarissen op. En dus moet een oplossing gevonden worden. De interesse is echter beperkt, geen enkele club lijkt bereid om zijn hoge loon over te nemen. Volgens La Dernière Heure ligt de optie om zijn contract te ontbinden dan ook op tafel.



Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met Hamburg SV rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Dinsdag zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen.

BUITENLAND
De namen van Marcos Alonso (Chelsea) en Bernardo Silva (Manchester City) blijven hoog op het verlanglijstje staan, maar volgens SPORT is er ook een derde dossier waaraan FC Barcelona werkt. Ook Thomas Meunier zou nog in beeld zijn. De Rode Duivel werd in januari al benaderd en is opnieuw een optie om de vacature op de rechtsachter in te vullen. Een transfer zal echter niet voor meteen zijn. Barça moet eerst Sergiño Dest weten te slijten. Bovendien blijft Borussia Dortmund vasthouden aan een vraagprijs van 15 miljoen euro, terwijl Barça niet meer dan 10 miljoen wil betalen.



Aster Vranckx begon als bankzitter aan zijn tweede seizoen bij VfL Wolfsburg, maar desondanks blijft de nog steeds maar 19-jarige middenvelder grof wild op de transfermarkt. Volgens L'Equipe is hij nu ook op het verlanglijstje van Lille OSC verschenen. De Franse kampioen van 2021 zou in Vranckx de ideale opvolger van Amadou Onana zien en houdt zijn situatie bij Wolfsburg nadrukkelijk in de gaten. Ook Nottingham Forrest zou hem volgen.



Coach Erik ten Hag zou dan toch groen licht hebben gegeven voor een vertrek van Cristiano Ronaldo bij Manchester United. En de club zou al een vervanger in het vizier hebben: Matheus Cunha. De Braziliaanse international ligt momenteel onder contract bij Atlético Madrid, maar is daar geen vaste waarde. Volgens TalkSport nadert United een overeenkomst over een transfersom van zo'n 50 miljoen pond. Transferwatcher Fabrizio Romano is iets voorzichtiger en stelt dat er nog geen akkoord is, maar bevestigt wel dat er contacten lopen.

LEES OOK: Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Vanaken gaat zijn carrière afsluiten bij Club Brugge ...

Meest recent

Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?'

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

124
124
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

185
185
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

87
87
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

131
131
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

63
63
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

241
241
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

349
349
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

205
205
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

98
98
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

504
504
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

27
27
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

498
498
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

292
292
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

461
461
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

260
260
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

121
121
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

185
185
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

258
258
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

397
397
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

171
171
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

336
336
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

99
99
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

411
411
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

324
324
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

218
218

Meer sportnieuws