'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

546 stemmen
'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

RSC Anderlecht deed de voorbije jaren goede zaken door jonge aanvallers op huurbasis weg te plukken uit topcompetities. En de opvolging van Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee lijkt nu al verzekerd. Zo is Fabio Silva als een wervelwind van start gegaan aan zijn avontuur bij Paars-Wit.


De huurling van Wolverhampton kan voorlopig alle verwachtingen overtreffen en heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot publiekslieveling. Silva combineert zijn technisch vermogen dan ook met de nodige werklust en kan vooral uitmuntende statistieken voorleggen. Over alle competities heen heeft de Portugees inmiddels zes wedstrijden in de benen namens Anderlecht. In die matchen was hij goed voor 5 goals en 2 assists.

Gemiddeld was hij dus om zo'n 48 minuten rechtstreeks betrokken bij een doelpunt. Fenomenale cijfers. Het begint dan ook steeds meer duidelijk te worden waarom Wolverhampton in 2020 nog zo'n 40 miljoen euro betaalde om Silva weg te plukken bij FC Porto. Bovendien is de Portugees nog maar pas 20 jaar geworden en heeft hij dus nog een lange en veelbelovende toekomst voor zich.

GEEN VERVROEGDE TERUGKEER
Maar op korte termijn zullen de Engelsen geen plezier aan hem beleven. Zo zal Silva naar alle waarschijnlijkheid het volledige seizoen afwerken in Brussel. La Dernière Heure bevestigt namelijk dat er in de huurovereenkomst géén terugroep-clausule staat. Wolverhampton kan in januari dus geen vervroegd einde maken aan de huurbeurt, tenzij daarover een akkoord wordt gevonden met RSCA. Maar die kans is nagenoeg onbestaande. Wel lijkt de passage van Silva in het Lotto Park slechts tot één seizoen beperkt te gaan blijven, er is immers evenmin sprake van een afkoopclausule.

LEES OOK: Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Wie heeft intrinsiek het meest talent volgens u?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

29
29
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

55
55
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

36
36
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

166
166
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

99
99
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

186
186
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

101
101
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

133
133
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

105
105
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

793
793
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1074
1074
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

537
537
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

168
168
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

637
637
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

155
155
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

799
799
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws