'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

546 stemmen
'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

RSC Anderlecht deed de voorbije jaren goede zaken door jonge aanvallers op huurbasis weg te plukken uit topcompetities. En de opvolging van Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee lijkt nu al verzekerd. Zo is Fabio Silva als een wervelwind van start gegaan aan zijn avontuur bij Paars-Wit.


De huurling van Wolverhampton kan voorlopig alle verwachtingen overtreffen en heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot publiekslieveling. Silva combineert zijn technisch vermogen dan ook met de nodige werklust en kan vooral uitmuntende statistieken voorleggen. Over alle competities heen heeft de Portugees inmiddels zes wedstrijden in de benen namens Anderlecht. In die matchen was hij goed voor 5 goals en 2 assists.

Gemiddeld was hij dus om zo'n 48 minuten rechtstreeks betrokken bij een doelpunt. Fenomenale cijfers. Het begint dan ook steeds meer duidelijk te worden waarom Wolverhampton in 2020 nog zo'n 40 miljoen euro betaalde om Silva weg te plukken bij FC Porto. Bovendien is de Portugees nog maar pas 20 jaar geworden en heeft hij dus nog een lange en veelbelovende toekomst voor zich.

GEEN VERVROEGDE TERUGKEER
Maar op korte termijn zullen de Engelsen geen plezier aan hem beleven. Zo zal Silva naar alle waarschijnlijkheid het volledige seizoen afwerken in Brussel. La Dernière Heure bevestigt namelijk dat er in de huurovereenkomst géén terugroep-clausule staat. Wolverhampton kan in januari dus geen vervroegd einde maken aan de huurbeurt, tenzij daarover een akkoord wordt gevonden met RSCA. Maar die kans is nagenoeg onbestaande. Wel lijkt de passage van Silva in het Lotto Park slechts tot één seizoen beperkt te gaan blijven, er is immers evenmin sprake van een afkoopclausule.

LEES OOK: 'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

Wie heeft intrinsiek het meest talent volgens u?

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

8
8
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

83
83
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

47
47
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

135
135
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

518
518
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

410
410
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

77
77
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

194
194
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

725
725
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

109
109
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

198
198
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

205
205
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

542
542
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

460
460
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

909
909
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

320
320
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

509
509
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

294
294
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

187
187
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

435
435
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

523
523
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

110
110
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

346
346

Meer sportnieuws