'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

door
'Anderlecht kan gerust zijn over huurdeal Silva'

RSC Anderlecht deed de voorbije jaren goede zaken door jonge aanvallers op huurbasis weg te plukken uit topcompetities. En de opvolging van Lukas Nmecha en Joshua Zirkzee lijkt nu al verzekerd. Zo is Fabio Silva als een wervelwind van start gegaan aan zijn avontuur bij Paars-Wit.


De huurling van Wolverhampton kan voorlopig alle verwachtingen overtreffen en heeft zich in een mum van tijd opgeworpen tot publiekslieveling. Silva combineert zijn technisch vermogen dan ook met de nodige werklust en kan vooral uitmuntende statistieken voorleggen. Over alle competities heen heeft de Portugees inmiddels zes wedstrijden in de benen namens Anderlecht. In die matchen was hij goed voor 5 goals en 2 assists.

Gemiddeld was hij dus om zo'n 48 minuten rechtstreeks betrokken bij een doelpunt. Fenomenale cijfers. Het begint dan ook steeds meer duidelijk te worden waarom Wolverhampton in 2020 nog zo'n 40 miljoen euro betaalde om Silva weg te plukken bij FC Porto. Bovendien is de Portugees nog maar pas 20 jaar geworden en heeft hij dus nog een lange en veelbelovende toekomst voor zich.

GEEN VERVROEGDE TERUGKEER
Maar op korte termijn zullen de Engelsen geen plezier aan hem beleven. Zo zal Silva naar alle waarschijnlijkheid het volledige seizoen afwerken in Brussel. La Dernière Heure bevestigt namelijk dat er in de huurovereenkomst géén terugroep-clausule staat. Wolverhampton kan in januari dus geen vervroegd einde maken aan de huurbeurt, tenzij daarover een akkoord wordt gevonden met RSCA. Maar die kans is nagenoeg onbestaande. Wel lijkt de passage van Silva in het Lotto Park slechts tot één seizoen beperkt te gaan blijven, er is immers evenmin sprake van een afkoopclausule.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Wie heeft intrinsiek het meest talent volgens u?

Meest recent

‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

12
12
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

67
67
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

39
39
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

20
20
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

236
236
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

153
153
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

113
113
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

121
121
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

400
400
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

65
65
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

556
556
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

129
129
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

237
237
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

452
452
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

450
450
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

267
267
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

596
596
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

749
749

Meer sportnieuws