'Done deal: Zulte Waregem verliest sterkhouder aan Hamburg'

240 stemmen
'Done deal: Zulte Waregem verliest sterkhouder aan Hamburg'

Bij SV Zulte Waregem likt men nog steeds zijn wonden na het zware verlies tegen KRC Genk. De West-Vlamingen gingen kansloos onderuit tegen de ploeg van Wouter Vrancken. Daags na de verliespartij is er opnieuw nieuws te bespeuren rond de Gaverbeek. 


Volgens de doorgaans uitstekend geïnformeerde Sacha Tavolieri heeft Zulte Waregem een akkoord bereikt met SV Hamburg rond Jean-Luc Dompé. De 27-jarige flankspeler brengt de West-Vlamingen ongeveer anderhalf miljoen euro op. Morgen zal de Fransman zijn medische proeven afleggen in Duitsland, waarna hij een contract van drie seizoenen zal ondertekenen. De 27-jarige Dompé heeft zijn droomtransfer dus eindelijk beet. 

Ondanks het mooie bedrag dat Zulte Waregem opstrijkt, zal de club het ongetwijfeld moeilijk hebben om het verlies van Dompé op te vangen. De flankspeler was de voorbije vier seizoenen goed voor tal van assists en doelpunten, en gezien de smalle kern van de West-Vlamingen ziet het er naar uit dat er momenteel geen interne vervanger is voor Dompé. Zulte Waregem zal zich de komende dagen dus nog op de transfermarkt begeven. 

Van STVV naar de Gaverbeek

Jean-Luc Dompé zette zijn eerste stappen in het profvoetbal bij het Franse Valenciennes. In 2015 wist STVV hem er transfervrij op te halen. De investering van de Limburgers bleek een gouden zaak, want na amper één seizoen versierde Dompé een transfer richting Standard Luik. Daar brak de flankspeler nooit door, en uitleenbeurten aan Eupen en Amien brachten evenmin soelaas. Uiteindelijk verging het Dompé ook bij KAA Gent niet, waardoor hij bij Zulte Waregem zijn 'laatste kans' greep. In West-Vlaanderen ontpopte Dompé zich de voorbije seizoenen tot een ware sterkhouder, waardoor de interesse van Hamburg niet meer dan een logische zaak was. 

LEES OOK: Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

🚀

Zal Dompé slagen bij Hamburg?

Meest recent

Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

33
33
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

21
21
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

12
12
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

34
34
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

84
84
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

190
190
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

24
24
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

166
166
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

28
28
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

333
333
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

449
449
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

371
371
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

658
658
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

244
244
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

359
359
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

171
171
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

577
577
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

645
645
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

436
436
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

678
678
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

498
498
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

125
125

Meer sportnieuws