Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

682 stemmen
Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

Over bad timing gesproken. Michel-Ange Balikwisha is dit seizoen de grote man én topschutter bij Antwerp FC, maar door een blessure tegen KAS Eupen zal hij volgens de officiële communicatie van The Great Old “een hele tijd buiten strijd zijn.” Dat betekent een heel grote domper voor Mark van Bommel, die in enkele weken tijd het rendement van de aanvaller stevig omhoog trok, maar ook voor Balikwisha zelf. Vorig seizoen kampte hij in het competitiebegin met twee blessures, waarna hij met de handrem op speelde en daarom niet de verwachte impact kon maken. En net nu Balikwisha eindelijk op toerental raakt, slaat het noodlot dus terug toe.


WAAR ZITTEN DIE GOEIE VOETEN?

Antwerp FC betaalde vorige zomer bijna zes miljoen euro om Michel-Ange Balikwisha weg te halen bij Standard. De concurrentieslag met Club Brugge joeg de verkoopprijs danig de hoogte in, waardoor The Great Old zelfs haar eigen clubrecord brak. Maar vorig seizoen beleefde men op de Bosuil niet veel plezier aan Balikwisha, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt. Zijn prestaties waren vorig seizoen vooral wisselvallig te noemen. Hij toonde wel regelmatig vlagen van zijn grote kunnen, vooral op het gebied van dribbels, maar na een reeks van goede wedstrijden ging het daarna steeds terug naar af. Veel flitsen, maar weinig continuïteit.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is,” sloeg de analist de nagel op de kop. Het is duidelijk dat de Jonge Duivel nog veel regelmatiger moet worden in zijn prestaties, al zou dat volgens de aanvaller komen omdat hij in het vorig seizoensbegin kampte met twee blessures. “Op het einde van de voorbereiding viel ik uit met een dijblessure. En kort nadat ik weer fit was, raakte ik geblesseerd aan de heup. Ik moet toegeven dat ik nadien met een beetje schrik speelde. Als je twee keer op korte tijd iets voor hebt, kruipt dat toch in je hoofd. Automatisch ga je dan wat met de handrem op voetballen”, blikte Balikwisha terug op de periode bij HLN.



Daarnaast was ook het gebrek aan statistieken een groot werkpunt voor Michel-Ange Balikwisha. Vorig seizoen telde hij over alle competities heen amper 5 goals en 5 assists. En da’s te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten en een prijskaartje van 6 miljoen euro. “Het wordt stilaan tijd dat hij eraan begint”, waarschuwde Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. “Hij heeft zes miljoen gekost. Het moeten er geen 25 zijn maar tien goals mag wel voor dat geld. Allee, waar zitten de goeie voeten?” In de jeugdreeksen bij Standard was de doelgerichtheid van Balikwisha nochtans één van zijn sterkste punten, maar bij vorig seizoen Antwerp lukte het hem niet om daar verder op te borduren.

HOGER RENDEMENT DOOR VAN BOMMEL

Maar in het huidige voetbalseizoen kwam Michel-Ange Balikwisha verschroeiend uit de startblokken. In 8 wedstrijden scoorde hij 4 doelpunten, waarmee hij vandaag de clubtopschutter is van Antwerp FC. De zware en intensieve voorbereiding werpt duidelijk zijn vruchten af en ook de komst van Mark van Bommel speelde in het voordeel van de aanvaller. De Nederlander analyseerde grondig de speelwijze van Balikwisha en hij legde hem uit hoe hij nog meer rendement kan halen. En Van Bommel slaagde dus duidelijk in die opzet.

De Morgen ging te rade bij Stakke Van den Buijs, die Michel-Ange Balikwisha goed kent van in zijn periode als scout bij Standard, en hij was lovend over de indrukwekkende evolutie van de aanvaller. "Als hij de huidige lijn doortrekt, ben ik ervan overtuigd dat Antwerp hem op een gegeven moment kan verkopen voor minstens het dubbele van de aankoopprijs”, zei Van den Buijs. Ook Anders Nielsen, vorig seizoen assistent-coach van bij Antwerp, was enkel positief over Balikwisha.



“Ik ben ervan overtuigd dat Antwerp hem ooit met een stevige winst zal verkopen. Als je ziet welke bedragen er tegenwoordig worden neergeteld voor beloftevolle jongeren zoals Charles De Ketelaere, dan gaat Balikwisha ook een mooie cent opbrengen” zei de Deen. Maar door zijn opgelopen spierblessure en bijhorend revalidatieproces zal Balikwisha straks terug vanaf nul moeten beginnen. Het valt te hopen voor Antwerp dat hij daarna niet terug met schrik begint te spelen, zoals dat het geval was na zijn twee blessures vorig seizoen. Toen kroop dat immers in zijn hoofd en speelde hij vervolgens met de handrem op, waardoor hij niet meer zijn beste niveau haalde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Zal Balikwisha terug zijn hoog niveau halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

13
13
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

20
20
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

30
30
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

54
54
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

119
119
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

154
154
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

523
523
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

276
276
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

134
134
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

150
150
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

121
121
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

154
154
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

140
140
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

54
54
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

381
381
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

219
219
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

245
245
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

392
392
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

535
535
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

113
113
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

312
312
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

184
184
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

300
300

Meer sportnieuws