Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

door
Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

Over bad timing gesproken. Michel-Ange Balikwisha is dit seizoen de grote man én topschutter bij Antwerp FC, maar door een blessure tegen KAS Eupen zal hij volgens de officiële communicatie van The Great Old “een hele tijd buiten strijd zijn.” Dat betekent een heel grote domper voor Mark van Bommel, die in enkele weken tijd het rendement van de aanvaller stevig omhoog trok, maar ook voor Balikwisha zelf. Vorig seizoen kampte hij in het competitiebegin met twee blessures, waarna hij met de handrem op speelde en daarom niet de verwachte impact kon maken. En net nu Balikwisha eindelijk op toerental raakt, slaat het noodlot dus terug toe.


WAAR ZITTEN DIE GOEIE VOETEN?

Antwerp FC betaalde vorige zomer bijna zes miljoen euro om Michel-Ange Balikwisha weg te halen bij Standard. De concurrentieslag met Club Brugge joeg de verkoopprijs danig de hoogte in, waardoor The Great Old zelfs haar eigen clubrecord brak. Maar vorig seizoen beleefde men op de Bosuil niet veel plezier aan Balikwisha, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt. Zijn prestaties waren vorig seizoen vooral wisselvallig te noemen. Hij toonde wel regelmatig vlagen van zijn grote kunnen, vooral op het gebied van dribbels, maar na een reeks van goede wedstrijden ging het daarna steeds terug naar af. Veel flitsen, maar weinig continuïteit.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is,” sloeg de analist de nagel op de kop. Het is duidelijk dat de Jonge Duivel nog veel regelmatiger moet worden in zijn prestaties, al zou dat volgens de aanvaller komen omdat hij in het vorig seizoensbegin kampte met twee blessures. “Op het einde van de voorbereiding viel ik uit met een dijblessure. En kort nadat ik weer fit was, raakte ik geblesseerd aan de heup. Ik moet toegeven dat ik nadien met een beetje schrik speelde. Als je twee keer op korte tijd iets voor hebt, kruipt dat toch in je hoofd. Automatisch ga je dan wat met de handrem op voetballen”, blikte Balikwisha terug op de periode bij HLN.



Daarnaast was ook het gebrek aan statistieken een groot werkpunt voor Michel-Ange Balikwisha. Vorig seizoen telde hij over alle competities heen amper 5 goals en 5 assists. En da’s te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten en een prijskaartje van 6 miljoen euro. “Het wordt stilaan tijd dat hij eraan begint”, waarschuwde Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. “Hij heeft zes miljoen gekost. Het moeten er geen 25 zijn maar tien goals mag wel voor dat geld. Allee, waar zitten de goeie voeten?” In de jeugdreeksen bij Standard was de doelgerichtheid van Balikwisha nochtans één van zijn sterkste punten, maar bij vorig seizoen Antwerp lukte het hem niet om daar verder op te borduren.

HOGER RENDEMENT DOOR VAN BOMMEL

Maar in het huidige voetbalseizoen kwam Michel-Ange Balikwisha verschroeiend uit de startblokken. In 8 wedstrijden scoorde hij 4 doelpunten, waarmee hij vandaag de clubtopschutter is van Antwerp FC. De zware en intensieve voorbereiding werpt duidelijk zijn vruchten af en ook de komst van Mark van Bommel speelde in het voordeel van de aanvaller. De Nederlander analyseerde grondig de speelwijze van Balikwisha en hij legde hem uit hoe hij nog meer rendement kan halen. En Van Bommel slaagde dus duidelijk in die opzet.

De Morgen ging te rade bij Stakke Van den Buijs, die Michel-Ange Balikwisha goed kent van in zijn periode als scout bij Standard, en hij was lovend over de indrukwekkende evolutie van de aanvaller. "Als hij de huidige lijn doortrekt, ben ik ervan overtuigd dat Antwerp hem op een gegeven moment kan verkopen voor minstens het dubbele van de aankoopprijs”, zei Van den Buijs. Ook Anders Nielsen, vorig seizoen assistent-coach van bij Antwerp, was enkel positief over Balikwisha.



“Ik ben ervan overtuigd dat Antwerp hem ooit met een stevige winst zal verkopen. Als je ziet welke bedragen er tegenwoordig worden neergeteld voor beloftevolle jongeren zoals Charles De Ketelaere, dan gaat Balikwisha ook een mooie cent opbrengen” zei de Deen. Maar door zijn opgelopen spierblessure en bijhorend revalidatieproces zal Balikwisha straks terug vanaf nul moeten beginnen. Het valt te hopen voor Antwerp dat hij daarna niet terug met schrik begint te spelen, zoals dat het geval was na zijn twee blessures vorig seizoen. Toen kroop dat immers in zijn hoofd en speelde hij vervolgens met de handrem op, waardoor hij niet meer zijn beste niveau haalde.

LEES OOK: C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Zal Balikwisha terug zijn hoog niveau halen?

Meest recent

Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

78
78
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

50
50
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

21
21
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

81
81
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

123
123
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

36
36
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

101
101
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

223
223
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

201
201
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

163
163
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

42
42
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

233
233
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

287
287
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

189
189
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

188
188
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

298
298
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

363
363
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

377
377
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

196
196
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

134
134
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

290
290
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

76
76
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

293
293
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

308
308

Meer sportnieuws