Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

door
Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

Over bad timing gesproken. Michel-Ange Balikwisha is dit seizoen de grote man én topschutter bij Antwerp FC, maar door een blessure tegen KAS Eupen zal hij volgens de officiële communicatie van The Great Old “een hele tijd buiten strijd zijn.” Dat betekent een heel grote domper voor Mark van Bommel, die in enkele weken tijd het rendement van de aanvaller stevig omhoog trok, maar ook voor Balikwisha zelf. Vorig seizoen kampte hij in het competitiebegin met twee blessures, waarna hij met de handrem op speelde en daarom niet de verwachte impact kon maken. En net nu Balikwisha eindelijk op toerental raakt, slaat het noodlot dus terug toe.


WAAR ZITTEN DIE GOEIE VOETEN?

Antwerp FC betaalde vorige zomer bijna zes miljoen euro om Michel-Ange Balikwisha weg te halen bij Standard. De concurrentieslag met Club Brugge joeg de verkoopprijs danig de hoogte in, waardoor The Great Old zelfs haar eigen clubrecord brak. Maar vorig seizoen beleefde men op de Bosuil niet veel plezier aan Balikwisha, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt. Zijn prestaties waren vorig seizoen vooral wisselvallig te noemen. Hij toonde wel regelmatig vlagen van zijn grote kunnen, vooral op het gebied van dribbels, maar na een reeks van goede wedstrijden ging het daarna steeds terug naar af. Veel flitsen, maar weinig continuïteit.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is,” sloeg de analist de nagel op de kop. Het is duidelijk dat de Jonge Duivel nog veel regelmatiger moet worden in zijn prestaties, al zou dat volgens de aanvaller komen omdat hij in het vorig seizoensbegin kampte met twee blessures. “Op het einde van de voorbereiding viel ik uit met een dijblessure. En kort nadat ik weer fit was, raakte ik geblesseerd aan de heup. Ik moet toegeven dat ik nadien met een beetje schrik speelde. Als je twee keer op korte tijd iets voor hebt, kruipt dat toch in je hoofd. Automatisch ga je dan wat met de handrem op voetballen”, blikte Balikwisha terug op de periode bij HLN.



Daarnaast was ook het gebrek aan statistieken een groot werkpunt voor Michel-Ange Balikwisha. Vorig seizoen telde hij over alle competities heen amper 5 goals en 5 assists. En da’s te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten en een prijskaartje van 6 miljoen euro. “Het wordt stilaan tijd dat hij eraan begint”, waarschuwde Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. “Hij heeft zes miljoen gekost. Het moeten er geen 25 zijn maar tien goals mag wel voor dat geld. Allee, waar zitten de goeie voeten?” In de jeugdreeksen bij Standard was de doelgerichtheid van Balikwisha nochtans één van zijn sterkste punten, maar bij vorig seizoen Antwerp lukte het hem niet om daar verder op te borduren.

HOGER RENDEMENT DOOR VAN BOMMEL

Maar in het huidige voetbalseizoen kwam Michel-Ange Balikwisha verschroeiend uit de startblokken. In 8 wedstrijden scoorde hij 4 doelpunten, waarmee hij vandaag de clubtopschutter is van Antwerp FC. De zware en intensieve voorbereiding werpt duidelijk zijn vruchten af en ook de komst van Mark van Bommel speelde in het voordeel van de aanvaller. De Nederlander analyseerde grondig de speelwijze van Balikwisha en hij legde hem uit hoe hij nog meer rendement kan halen. En Van Bommel slaagde dus duidelijk in die opzet.

De Morgen ging te rade bij Stakke Van den Buijs, die Michel-Ange Balikwisha goed kent van in zijn periode als scout bij Standard, en hij was lovend over de indrukwekkende evolutie van de aanvaller. "Als hij de huidige lijn doortrekt, ben ik ervan overtuigd dat Antwerp hem op een gegeven moment kan verkopen voor minstens het dubbele van de aankoopprijs”, zei Van den Buijs. Ook Anders Nielsen, vorig seizoen assistent-coach van bij Antwerp, was enkel positief over Balikwisha.



“Ik ben ervan overtuigd dat Antwerp hem ooit met een stevige winst zal verkopen. Als je ziet welke bedragen er tegenwoordig worden neergeteld voor beloftevolle jongeren zoals Charles De Ketelaere, dan gaat Balikwisha ook een mooie cent opbrengen” zei de Deen. Maar door zijn opgelopen spierblessure en bijhorend revalidatieproces zal Balikwisha straks terug vanaf nul moeten beginnen. Het valt te hopen voor Antwerp dat hij daarna niet terug met schrik begint te spelen, zoals dat het geval was na zijn twee blessures vorig seizoen. Toen kroop dat immers in zijn hoofd en speelde hij vervolgens met de handrem op, waardoor hij niet meer zijn beste niveau haalde.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

🚀

Zal Balikwisha terug zijn hoog niveau halen?

Meest recent

AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

4
4
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

30
30
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

89
89
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

148
148
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

124
124
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

72
72
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

332
332
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

88
88
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

137
137
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

133
133
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

67
67
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

75
75
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

207
207
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

186
186
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

316
316
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

454
454
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

388
388
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

211
211
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63

Meer sportnieuws