Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

682 stemmen
Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

Over bad timing gesproken. Michel-Ange Balikwisha is dit seizoen de grote man én topschutter bij Antwerp FC, maar door een blessure tegen KAS Eupen zal hij volgens de officiële communicatie van The Great Old “een hele tijd buiten strijd zijn.” Dat betekent een heel grote domper voor Mark van Bommel, die in enkele weken tijd het rendement van de aanvaller stevig omhoog trok, maar ook voor Balikwisha zelf. Vorig seizoen kampte hij in het competitiebegin met twee blessures, waarna hij met de handrem op speelde en daarom niet de verwachte impact kon maken. En net nu Balikwisha eindelijk op toerental raakt, slaat het noodlot dus terug toe.


WAAR ZITTEN DIE GOEIE VOETEN?

Antwerp FC betaalde vorige zomer bijna zes miljoen euro om Michel-Ange Balikwisha weg te halen bij Standard. De concurrentieslag met Club Brugge joeg de verkoopprijs danig de hoogte in, waardoor The Great Old zelfs haar eigen clubrecord brak. Maar vorig seizoen beleefde men op de Bosuil niet veel plezier aan Balikwisha, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt. Zijn prestaties waren vorig seizoen vooral wisselvallig te noemen. Hij toonde wel regelmatig vlagen van zijn grote kunnen, vooral op het gebied van dribbels, maar na een reeks van goede wedstrijden ging het daarna steeds terug naar af. Veel flitsen, maar weinig continuïteit.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is,” sloeg de analist de nagel op de kop. Het is duidelijk dat de Jonge Duivel nog veel regelmatiger moet worden in zijn prestaties, al zou dat volgens de aanvaller komen omdat hij in het vorig seizoensbegin kampte met twee blessures. “Op het einde van de voorbereiding viel ik uit met een dijblessure. En kort nadat ik weer fit was, raakte ik geblesseerd aan de heup. Ik moet toegeven dat ik nadien met een beetje schrik speelde. Als je twee keer op korte tijd iets voor hebt, kruipt dat toch in je hoofd. Automatisch ga je dan wat met de handrem op voetballen”, blikte Balikwisha terug op de periode bij HLN.



Daarnaast was ook het gebrek aan statistieken een groot werkpunt voor Michel-Ange Balikwisha. Vorig seizoen telde hij over alle competities heen amper 5 goals en 5 assists. En da’s te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten en een prijskaartje van 6 miljoen euro. “Het wordt stilaan tijd dat hij eraan begint”, waarschuwde Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. “Hij heeft zes miljoen gekost. Het moeten er geen 25 zijn maar tien goals mag wel voor dat geld. Allee, waar zitten de goeie voeten?” In de jeugdreeksen bij Standard was de doelgerichtheid van Balikwisha nochtans één van zijn sterkste punten, maar bij vorig seizoen Antwerp lukte het hem niet om daar verder op te borduren.

HOGER RENDEMENT DOOR VAN BOMMEL

Maar in het huidige voetbalseizoen kwam Michel-Ange Balikwisha verschroeiend uit de startblokken. In 8 wedstrijden scoorde hij 4 doelpunten, waarmee hij vandaag de clubtopschutter is van Antwerp FC. De zware en intensieve voorbereiding werpt duidelijk zijn vruchten af en ook de komst van Mark van Bommel speelde in het voordeel van de aanvaller. De Nederlander analyseerde grondig de speelwijze van Balikwisha en hij legde hem uit hoe hij nog meer rendement kan halen. En Van Bommel slaagde dus duidelijk in die opzet.

De Morgen ging te rade bij Stakke Van den Buijs, die Michel-Ange Balikwisha goed kent van in zijn periode als scout bij Standard, en hij was lovend over de indrukwekkende evolutie van de aanvaller. "Als hij de huidige lijn doortrekt, ben ik ervan overtuigd dat Antwerp hem op een gegeven moment kan verkopen voor minstens het dubbele van de aankoopprijs”, zei Van den Buijs. Ook Anders Nielsen, vorig seizoen assistent-coach van bij Antwerp, was enkel positief over Balikwisha.



“Ik ben ervan overtuigd dat Antwerp hem ooit met een stevige winst zal verkopen. Als je ziet welke bedragen er tegenwoordig worden neergeteld voor beloftevolle jongeren zoals Charles De Ketelaere, dan gaat Balikwisha ook een mooie cent opbrengen” zei de Deen. Maar door zijn opgelopen spierblessure en bijhorend revalidatieproces zal Balikwisha straks terug vanaf nul moeten beginnen. Het valt te hopen voor Antwerp dat hij daarna niet terug met schrik begint te spelen, zoals dat het geval was na zijn twee blessures vorig seizoen. Toen kroop dat immers in zijn hoofd en speelde hij vervolgens met de handrem op, waardoor hij niet meer zijn beste niveau haalde.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Zal Balikwisha terug zijn hoog niveau halen?

Meest recent

'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

40
40
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

64
64
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

56
56
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

376
376
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

156
156
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

339
339
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

325
325
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

148
148
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

641
641
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

205
205
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

553
553
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

149
149
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

770
770
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

258
258
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

874
874
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

539
539
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

390
390
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1404
1404
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

499
499
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

338
338
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

505
505
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

420
420
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

290
290
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

230
230

Meer sportnieuws