Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

stemmen
Drama bij Antwerp: Masterplan Van Bommel mislukt

Over bad timing gesproken. Michel-Ange Balikwisha is dit seizoen de grote man én topschutter bij Antwerp FC, maar door een blessure tegen KAS Eupen zal hij volgens de officiële communicatie van The Great Old “een hele tijd buiten strijd zijn.” Dat betekent een heel grote domper voor Mark van Bommel, die in enkele weken tijd het rendement van de aanvaller stevig omhoog trok, maar ook voor Balikwisha zelf. Vorig seizoen kampte hij in het competitiebegin met twee blessures, waarna hij met de handrem op speelde en daarom niet de verwachte impact kon maken. En net nu Balikwisha eindelijk op toerental raakt, slaat het noodlot dus terug toe.


WAAR ZITTEN DIE GOEIE VOETEN?

Antwerp FC betaalde vorige zomer bijna zes miljoen euro om Michel-Ange Balikwisha weg te halen bij Standard. De concurrentieslag met Club Brugge joeg de verkoopprijs danig de hoogte in, waardoor The Great Old zelfs haar eigen clubrecord brak. Maar vorig seizoen beleefde men op de Bosuil niet veel plezier aan Balikwisha, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt. Zijn prestaties waren vorig seizoen vooral wisselvallig te noemen. Hij toonde wel regelmatig vlagen van zijn grote kunnen, vooral op het gebied van dribbels, maar na een reeks van goede wedstrijden ging het daarna steeds terug naar af. Veel flitsen, maar weinig continuïteit.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos vorig seizoen in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is,” sloeg de analist de nagel op de kop. Het is duidelijk dat de Jonge Duivel nog veel regelmatiger moet worden in zijn prestaties, al zou dat volgens de aanvaller komen omdat hij in het vorig seizoensbegin kampte met twee blessures. “Op het einde van de voorbereiding viel ik uit met een dijblessure. En kort nadat ik weer fit was, raakte ik geblesseerd aan de heup. Ik moet toegeven dat ik nadien met een beetje schrik speelde. Als je twee keer op korte tijd iets voor hebt, kruipt dat toch in je hoofd. Automatisch ga je dan wat met de handrem op voetballen”, blikte Balikwisha terug op de periode bij HLN.



Daarnaast was ook het gebrek aan statistieken een groot werkpunt voor Michel-Ange Balikwisha. Vorig seizoen telde hij over alle competities heen amper 5 goals en 5 assists. En da’s te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten en een prijskaartje van 6 miljoen euro. “Het wordt stilaan tijd dat hij eraan begint”, waarschuwde Gert Verheyen vorig seizoen in Het Nieuwsblad. “Hij heeft zes miljoen gekost. Het moeten er geen 25 zijn maar tien goals mag wel voor dat geld. Allee, waar zitten de goeie voeten?” In de jeugdreeksen bij Standard was de doelgerichtheid van Balikwisha nochtans één van zijn sterkste punten, maar bij vorig seizoen Antwerp lukte het hem niet om daar verder op te borduren.

HOGER RENDEMENT DOOR VAN BOMMEL

Maar in het huidige voetbalseizoen kwam Michel-Ange Balikwisha verschroeiend uit de startblokken. In 8 wedstrijden scoorde hij 4 doelpunten, waarmee hij vandaag de clubtopschutter is van Antwerp FC. De zware en intensieve voorbereiding werpt duidelijk zijn vruchten af en ook de komst van Mark van Bommel speelde in het voordeel van de aanvaller. De Nederlander analyseerde grondig de speelwijze van Balikwisha en hij legde hem uit hoe hij nog meer rendement kan halen. En Van Bommel slaagde dus duidelijk in die opzet.

De Morgen ging te rade bij Stakke Van den Buijs, die Michel-Ange Balikwisha goed kent van in zijn periode als scout bij Standard, en hij was lovend over de indrukwekkende evolutie van de aanvaller. "Als hij de huidige lijn doortrekt, ben ik ervan overtuigd dat Antwerp hem op een gegeven moment kan verkopen voor minstens het dubbele van de aankoopprijs”, zei Van den Buijs. Ook Anders Nielsen, vorig seizoen assistent-coach van bij Antwerp, was enkel positief over Balikwisha.



“Ik ben ervan overtuigd dat Antwerp hem ooit met een stevige winst zal verkopen. Als je ziet welke bedragen er tegenwoordig worden neergeteld voor beloftevolle jongeren zoals Charles De Ketelaere, dan gaat Balikwisha ook een mooie cent opbrengen” zei de Deen. Maar door zijn opgelopen spierblessure en bijhorend revalidatieproces zal Balikwisha straks terug vanaf nul moeten beginnen. Het valt te hopen voor Antwerp dat hij daarna niet terug met schrik begint te spelen, zoals dat het geval was na zijn twee blessures vorig seizoen. Toen kroop dat immers in zijn hoofd en speelde hij vervolgens met de handrem op, waardoor hij niet meer zijn beste niveau haalde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Zal Balikwisha terug zijn hoog niveau halen?

Meest recent

'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

50
50
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

91
91
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

154
154
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

80
80
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

956
956
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

71
71
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

33
33
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

230
230
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

169
169
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

207
207
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

153
153
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

191
191
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

434
434
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

768
768
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

42
42
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

645
645
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

229
229
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

138
138
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

215
215
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

166
166
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

64
64
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

101
101
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

142
142
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

65
65
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

230
230

Meer sportnieuws