Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

door
Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

RSC Anderlecht pakte zondagmiddag de volle buit door met 0-3 te gaan winnen op het veld van STVV. En de einduitslag had er zelfs nog beter kunnen uitzien voor de recordkampioen. Zo laat het Professional Referee Department in zijn wekelijkse analyse verstaan dat de thuisploeg een rode kaart had moeten krijgen.


Nadat Yari Verschaeren hem voorbij dreigde te snellen, liet Christian Brüls zich van zijn minste kant zien. De middenvelder van STVV trapte zijn tegenstander volledig onderuit, zonder enige intentie om de bal te spelen. Een rode kaart had hier zeker gekund, maar Nicolas Laforge hield het uiteindelijk bij geel. Nochtans werd de scheidsrechter naar het scherm geroepen door de VAR. Zelfs na het bekijken vond hij het echter onvoldoende voor een rode kaart.

Brüls kwam dus behoorlijk goed weg. Desondanks toonde hij zich achteraf kritisch voor de arbitrage. "Als dit misschien rood is, dan weet ik niet wat andere spelers moeten krijgen voor sommige fouten", werd hij geciteerd bij Sporza. "Ik ging gewoon wat harder door, omdat Verschaeren soms moet voelen dat er nog een tegenstander op het veld staat. Ik had sowieso niet de intentie om hem te blesseren en raakte hem zelfs met de knie. De scheidsrechter was belachelijk, misschien moest hij een beetje opvallen."

CONSISTENT BESTRAFFEN
Het Professional Referee Department heeft daar echter een volledig andere visie. Daar klinkt het dat Brüls wel degelijk van het veld gestuurd moest worden. "Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de VAR-interventie, maar verkiest om een rode kaart te tonen voor ernstig gemeen spel. Het is belangrijk om deze soort fouten, waar er geen mogelijkheid is om de bal te spelen, consistent te bestraffen", klinkt het.

LEES OOK: Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Scheidsrechter Laforge moet op zijn vingers getikt worden ...

Meest recent

'Trainersbommetje Anderlecht: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

72
72
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

22
22
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

58
58
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

59
59
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

45
45
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

195
195
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

233
233
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

58
58
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

472
472
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

130
130
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

517
517
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

234
234
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

168
168
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

637
637
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

78
78
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

147
147
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

91
91
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

425
425
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

194
194
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

53
53
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

227
227
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

246
246
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

356
356

Meer sportnieuws