Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

780
Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

RSC Anderlecht pakte zondagmiddag de volle buit door met 0-3 te gaan winnen op het veld van STVV. En de einduitslag had er zelfs nog beter kunnen uitzien voor de recordkampioen. Zo laat het Professional Referee Department in zijn wekelijkse analyse verstaan dat de thuisploeg een rode kaart had moeten krijgen.


Nadat Yari Verschaeren hem voorbij dreigde te snellen, liet Christian Brüls zich van zijn minste kant zien. De middenvelder van STVV trapte zijn tegenstander volledig onderuit, zonder enige intentie om de bal te spelen. Een rode kaart had hier zeker gekund, maar Nicolas Laforge hield het uiteindelijk bij geel. Nochtans werd de scheidsrechter naar het scherm geroepen door de VAR. Zelfs na het bekijken vond hij het echter onvoldoende voor een rode kaart.

Brüls kwam dus behoorlijk goed weg. Desondanks toonde hij zich achteraf kritisch voor de arbitrage. "Als dit misschien rood is, dan weet ik niet wat andere spelers moeten krijgen voor sommige fouten", werd hij geciteerd bij Sporza. "Ik ging gewoon wat harder door, omdat Verschaeren soms moet voelen dat er nog een tegenstander op het veld staat. Ik had sowieso niet de intentie om hem te blesseren en raakte hem zelfs met de knie. De scheidsrechter was belachelijk, misschien moest hij een beetje opvallen."

CONSISTENT BESTRAFFEN
Het Professional Referee Department heeft daar echter een volledig andere visie. Daar klinkt het dat Brüls wel degelijk van het veld gestuurd moest worden. "Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de VAR-interventie, maar verkiest om een rode kaart te tonen voor ernstig gemeen spel. Het is belangrijk om deze soort fouten, waar er geen mogelijkheid is om de bal te spelen, consistent te bestraffen", klinkt het.

LEES OOK: "Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Scheidsrechter Laforge moet op zijn vingers getikt worden ...

Meest recent

"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

4
4
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

1
1
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

27
27
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

31
31
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

54
54
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

90
90
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

198
198
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

395
395
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

179
179
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

148
148
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

361
361
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

62
62
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

361
361
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

66
66
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

116
116
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

272
272
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

80
80
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

150
150
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

21
21
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

382
382
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206

Meer sportnieuws