Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

780 stemmen
Referee Department duidelijk na vuile actie Brüls

RSC Anderlecht pakte zondagmiddag de volle buit door met 0-3 te gaan winnen op het veld van STVV. En de einduitslag had er zelfs nog beter kunnen uitzien voor de recordkampioen. Zo laat het Professional Referee Department in zijn wekelijkse analyse verstaan dat de thuisploeg een rode kaart had moeten krijgen.


Nadat Yari Verschaeren hem voorbij dreigde te snellen, liet Christian Brüls zich van zijn minste kant zien. De middenvelder van STVV trapte zijn tegenstander volledig onderuit, zonder enige intentie om de bal te spelen. Een rode kaart had hier zeker gekund, maar Nicolas Laforge hield het uiteindelijk bij geel. Nochtans werd de scheidsrechter naar het scherm geroepen door de VAR. Zelfs na het bekijken vond hij het echter onvoldoende voor een rode kaart.

Brüls kwam dus behoorlijk goed weg. Desondanks toonde hij zich achteraf kritisch voor de arbitrage. "Als dit misschien rood is, dan weet ik niet wat andere spelers moeten krijgen voor sommige fouten", werd hij geciteerd bij Sporza. "Ik ging gewoon wat harder door, omdat Verschaeren soms moet voelen dat er nog een tegenstander op het veld staat. Ik had sowieso niet de intentie om hem te blesseren en raakte hem zelfs met de knie. De scheidsrechter was belachelijk, misschien moest hij een beetje opvallen."

CONSISTENT BESTRAFFEN
Het Professional Referee Department heeft daar echter een volledig andere visie. Daar klinkt het dat Brüls wel degelijk van het veld gestuurd moest worden. "Het Professional Refereeing Department gaat akkoord met de VAR-interventie, maar verkiest om een rode kaart te tonen voor ernstig gemeen spel. Het is belangrijk om deze soort fouten, waar er geen mogelijkheid is om de bal te spelen, consistent te bestraffen", klinkt het.

LEES OOK: 'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

Scheidsrechter Laforge moet op zijn vingers getikt worden ...

Meest recent

'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

12
12
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

63
63
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

133
133
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

44
44
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

81
81
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

34
34
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

420
420
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

216
216
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

110
110
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

170
170
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

106
106
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

118
118
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

421
421
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

52
52
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

141
141
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

188
188
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

62
62
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

233
233
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

576
576
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

184
184
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

183
183
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

790
790
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2147
2147
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

251
251

Meer sportnieuws