Brüls verbaast na smerige fout: "Scheids wou opvallen"

343 stemmen
Brüls verbaast na smerige fout:

RSC Anderlecht kan met een gerust gemoed toewerken naar het Europese tweeluik tegen Young Boys Bern. Zondagmiddag boekten de Brusselaars immers een overtuigende 0-3-overwinning op het veld van STVV. Al deed de arbitrage meermaals de wenkbrauwen fronsen op Stayen.


Gelukkig werden er geen wedstrijdbepalende fouten gemaakt door scheidsrechter Nicolas Laforge. Maar de marge van Paars-Wit had wel nog hoger kunnen oplopen. In de 52ste minuut werd Fabio Silva bij een vrije trap naar de grond getrokken door Daiki Hashioka in de zestien. En in de herhaling was het contact duidelijk te zien. "Dit is gewoon een overtreding", oordeelde co-commentator Gert Verheyen bij Eleven Sports. Desondanks besloten VAR én scheidsrechter om niet in te grijpen.

Niet veel later volgde nog een opmerkelijk moment. Nadat Yari Verschaeren hem voorbij dreigde te snellen, liet Christian Brüls zich van zijn minste kant zien. De middenvelder van STVV trapte zijn tegenstander volledig onderuit, zonder enige intentie om de bal te spelen. Een rode kaart had hier zeker gekund, maar Laforge hield het uiteindelijk bij geel. Nochtans werd de scheidsrechter naar het scherm geroepen door de VAR. Zelfs na het bekijken vond hij het echter onvoldoende voor een rode kaart.

GEEN SCHULDBESEF
Brüls kwam dus behoorlijk goed weg. Desondanks toonde hij zich achteraf kritisch voor de arbitrage. "Als dit misschien rood is, dan weet ik niet wat andere spelers moeten krijgen voor sommige fouten", werd hij geciteerd bij Sporza. "Ik ging gewoon wat harder door, omdat Verschaeren soms moet voelen dat er nog een tegenstander op het veld staat. Ik had sowieso niet de intentie om hem te blesseren en raakte hem zelfs met de knie. De scheidsrechter was belachelijk, misschien moest hij een beetje opvallen."

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Brüls moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

18
18
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

23
23
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

276
276
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

96
96
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

110
110
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

132
132
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

46
46
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

158
158
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

887
887
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

69
69
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

327
327
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

721
721
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

110
110
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

623
623
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

351
351
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

284
284
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

241
241
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

48
48
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

201
201
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

349
349
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

692
692
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

459
459
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

427
427
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

206
206
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

124
124

Meer sportnieuws