Brüls verbaast na smerige fout: "Scheids wou opvallen"

stemmen
Brüls verbaast na smerige fout:

RSC Anderlecht kan met een gerust gemoed toewerken naar het Europese tweeluik tegen Young Boys Bern. Zondagmiddag boekten de Brusselaars immers een overtuigende 0-3-overwinning op het veld van STVV. Al deed de arbitrage meermaals de wenkbrauwen fronsen op Stayen.


Gelukkig werden er geen wedstrijdbepalende fouten gemaakt door scheidsrechter Nicolas Laforge. Maar de marge van Paars-Wit had wel nog hoger kunnen oplopen. In de 52ste minuut werd Fabio Silva bij een vrije trap naar de grond getrokken door Daiki Hashioka in de zestien. En in de herhaling was het contact duidelijk te zien. "Dit is gewoon een overtreding", oordeelde co-commentator Gert Verheyen bij Eleven Sports. Desondanks besloten VAR én scheidsrechter om niet in te grijpen.

Niet veel later volgde nog een opmerkelijk moment. Nadat Yari Verschaeren hem voorbij dreigde te snellen, liet Christian Brüls zich van zijn minste kant zien. De middenvelder van STVV trapte zijn tegenstander volledig onderuit, zonder enige intentie om de bal te spelen. Een rode kaart had hier zeker gekund, maar Laforge hield het uiteindelijk bij geel. Nochtans werd de scheidsrechter naar het scherm geroepen door de VAR. Zelfs na het bekijken vond hij het echter onvoldoende voor een rode kaart.

GEEN SCHULDBESEF
Brüls kwam dus behoorlijk goed weg. Desondanks toonde hij zich achteraf kritisch voor de arbitrage. "Als dit misschien rood is, dan weet ik niet wat andere spelers moeten krijgen voor sommige fouten", werd hij geciteerd bij Sporza. "Ik ging gewoon wat harder door, omdat Verschaeren soms moet voelen dat er nog een tegenstander op het veld staat. Ik had sowieso niet de intentie om hem te blesseren en raakte hem zelfs met de knie. De scheidsrechter was belachelijk, misschien moest hij een beetje opvallen."

LEES OOK: 'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

Brüls moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

13
13
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

27
27
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

26
26
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

236
236
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

178
178
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

650
650
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

162
162
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

405
405
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

45
45
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

543
543
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

272
272
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

244
244
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

143
143
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1296
1296
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

110
110
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

346
346
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

200
200
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

261
261
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

206
206
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

218
218
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

524
524
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

937
937
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

723
723

Meer sportnieuws