Jong Genk verrast meteen met pandoering tegen Lierse

door
Jong Genk verrast meteen met pandoering tegen Lierse

In de Challenger Pro League heeft Jong Genk meteen voor een verrassing gezorgd door thuis te winnen van Lierse Kempenzonen. De youngsters van Racing Genk werden vorig seizoen nog kampioen in de beloften competitie en toonden ook vandaag dat ze heel wat in hun mars hebben.


Ook het Lierse van Tom Van Imschoot begon deze namiddag aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League. De Pallieters moesten op bezoek bij Jong Genk, de belofteploeg van de Limburgers verzekerde zich vorig seizoen als eerste van een stek in de vernieuwde competitie. Lierse deed het nog steeds met een pak Belgen en hoopte om zich minstens bij de eerste zes te scharen.

Youngsters van Genk laten Lierse afzien

Jong Genk liet een prima indruk in de eerste helft en de Limburgers kwamen op het halfuur zelfs op voorsprong. Doelman Delanghe ging in de fout bij de bezoekers en vanaf elf meter zette Geusens zijn team op een 1-0 voorsprong. Lierse Kempenzonen toonde veel te weinig gretigheid maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte. Deze keer ging de thuisdoelman in de fout en aan de tweede paal mocht Rocha in een leeg doel de 1-1 binnen koppen. Halfweg was alles nog speelbaar in de Genkse Cegeka Arena.

Van Imschoot stond nog steeds aan het roer van Lierse.

Pallieters slikken meteen zure nederlaag

Ook na de pauze nam de thuisploeg de beste start met een poging van Geusens die enkele meters over de kooi van Delanghe vloog. Jong Genk bleef prima combineren en was voetballend vaak de betere van Lierse. Iets voor het uur creëerden ook de Pallieters nog eens een kans via Schouterden, die zag zijn lage schuiver een meter of twee naast vliegen. Aan de overzijde was het even later wel raak: Godts kapte zich aan de rand van de zestien meter prima vrij en schoot heerlijk in de verste hoek raak: 2-1.

Lierse moest opnieuw achtervolgen maar na een nieuwe blunder van doelman Penders vergat Rocha om opnieuw snel voor de gelijkmaker te zorgen. Zijn deviatie bleef net voor de doellijn hangen. Even later werd er ook nog een bezoekende treffer afgekeurd na een fout op de thuisdoelman. De bezoekers kregen nu toch een paar kansen maar met een dosis geluk bleef Jong Genk overeind. Aan de overzijde was het uiteindelijk Diawara die de wedstrijd helemaal besliste door in de slotfase in twee tijden de 3-1 voorbij Delanghe te trappen. Lierse hing nu helemaal in de touwen en moest in de blessuretijd ook nog toekijken hoe Diawara de bezoekende doelman omspeelde en de 4-1 in doel legde. Meteen een zure en zware nederlaag voor Van Imschoot en co.

Scoreverloop:

1-0 (30') Geusens (p), 1-1 (45') Rocha, 2-1 (59') Godts, 3-1 (82') Diawara, 4-1 (90+3') Diawara

LEES OOK: KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

Zal Lierse bij de eerste zes eindigen?

Meest recent

Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

9
9
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

78
78
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

26
26
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

33
33
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

24
24
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

58
58
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

106
106
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

273
273
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

181
181
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

89
89
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

229
229
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

77
77
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

85
85
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

295
295
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

150
150
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

260
260
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

627
627
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

108
108
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

507
507
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

158
158
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

22
22
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

153
153

Meer sportnieuws