Jong Genk verrast meteen met pandoering tegen Lierse

228 stemmen
Jong Genk verrast meteen met pandoering tegen Lierse

In de Challenger Pro League heeft Jong Genk meteen voor een verrassing gezorgd door thuis te winnen van Lierse Kempenzonen. De youngsters van Racing Genk werden vorig seizoen nog kampioen in de beloften competitie en toonden ook vandaag dat ze heel wat in hun mars hebben.


Ook het Lierse van Tom Van Imschoot begon deze namiddag aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League. De Pallieters moesten op bezoek bij Jong Genk, de belofteploeg van de Limburgers verzekerde zich vorig seizoen als eerste van een stek in de vernieuwde competitie. Lierse deed het nog steeds met een pak Belgen en hoopte om zich minstens bij de eerste zes te scharen.

Youngsters van Genk laten Lierse afzien

Jong Genk liet een prima indruk in de eerste helft en de Limburgers kwamen op het halfuur zelfs op voorsprong. Doelman Delanghe ging in de fout bij de bezoekers en vanaf elf meter zette Geusens zijn team op een 1-0 voorsprong. Lierse Kempenzonen toonde veel te weinig gretigheid maar kwam op slag van rust toch weer op gelijke hoogte. Deze keer ging de thuisdoelman in de fout en aan de tweede paal mocht Rocha in een leeg doel de 1-1 binnen koppen. Halfweg was alles nog speelbaar in de Genkse Cegeka Arena.

Van Imschoot stond nog steeds aan het roer van Lierse.

Pallieters slikken meteen zure nederlaag

Ook na de pauze nam de thuisploeg de beste start met een poging van Geusens die enkele meters over de kooi van Delanghe vloog. Jong Genk bleef prima combineren en was voetballend vaak de betere van Lierse. Iets voor het uur creëerden ook de Pallieters nog eens een kans via Schouterden, die zag zijn lage schuiver een meter of twee naast vliegen. Aan de overzijde was het even later wel raak: Godts kapte zich aan de rand van de zestien meter prima vrij en schoot heerlijk in de verste hoek raak: 2-1.

Lierse moest opnieuw achtervolgen maar na een nieuwe blunder van doelman Penders vergat Rocha om opnieuw snel voor de gelijkmaker te zorgen. Zijn deviatie bleef net voor de doellijn hangen. Even later werd er ook nog een bezoekende treffer afgekeurd na een fout op de thuisdoelman. De bezoekers kregen nu toch een paar kansen maar met een dosis geluk bleef Jong Genk overeind. Aan de overzijde was het uiteindelijk Diawara die de wedstrijd helemaal besliste door in de slotfase in twee tijden de 3-1 voorbij Delanghe te trappen. Lierse hing nu helemaal in de touwen en moest in de blessuretijd ook nog toekijken hoe Diawara de bezoekende doelman omspeelde en de 4-1 in doel legde. Meteen een zure en zware nederlaag voor Van Imschoot en co.

Scoreverloop:

1-0 (30') Geusens (p), 1-1 (45') Rocha, 2-1 (59') Godts, 3-1 (82') Diawara, 4-1 (90+3') Diawara

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Zal Lierse bij de eerste zes eindigen?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

64
64
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

74
74
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

86
86
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

502
502
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

265
265
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

132
132
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

131
131
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

189
189
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

175
175
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

507
507
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

596
596
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

561
561
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

460
460
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

641
641
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

319
319
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

412
412
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws