TU: 'Topaanwinst AA Gent, Anderlecht vraagt hoofdprijs'

door
TU: 'Topaanwinst AA Gent, Anderlecht vraagt hoofdprijs'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Francis Amuzu dan toch gewoon bij Anderlecht blijft. Volgens toonaangevende L'Equipe is het vooral aan RSCA te wijten dat de deal met OGC Nice op de helling staat. Paars-Wit zou nu nog meer geld verlangen voor haar flankspeler. Waar Nice hoopte om een akkoord te vinden voor minder dan 8 miljoen euro, mikt RSCA nu op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer.



Club Brugge wil absoluut een nieuwe middenvelder aantrekken en hoopt daarvoor op Sander Berge. Volgens de Engelse journalist Alan Nixon biedt Blauw-Zwart hem een salaris aan dat kan oplopen tot 100.000 pond, een slordige 118.000 euro, per week. Toch is de kans klein dat het tot een overeenkomst zal komen. Zijn club Sheffield United wil de Noor immers liefst behouden en vraagt vooralsnog veel te veel geld.



Volgens TV2 Sporten gaat Jens Petter Hauge de overstap maken van Eintracht Frankfurt naar AA Gent. De Buffalo's zouden de Noorse aanvaller tot het einde van het seizoen huren en dat zonder aankoopoptie. De 22-jarige Noorse aanvaller maakt geen deel uit van de plannen van de coach.



Volgens Het Laatste Nieuws is Jhon Lucumi persoonlijk rond met Bologna. Met Genk hebben de Italianen evenwel nog geen akkoord, maar het feit dat ze al met Lucumi om de tafel mochten zitten zou er wel op wijzen dat de gesprekken tussen de clubs de goede kant opgaan. De 24-jarige lijkt zo na vier seizoenen afscheid te gaan nemen van de Cegeka Arena.



Eerder deze week geraakte bekend dat Standard belangstelling heeft in Eddie Salcedo. Deze 20-jarige Italiaan komt bij Internazionale niet in de plannen voor en mag dus opnieuw verhuurd worden. Ook het Spaanse Real Oviedo toont interesse, maar volgens Corriere dello Sport is het toch Standard dat over de beste papieren beschikt. Het Italiaanse medium verwacht dan ook snel witte rook in dit dossier.

BUITENLAND
FC Barcelona is dan toch nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens SPORT hebben de Catalanen er vertrouwen in dat ze de komst van Marcos Alonso (Chelsea) én Bernardo Silva (Manchester City) kunnen afronden. Die eerste trainde alvast niet meer bij Chelsea in afwachting van zijn transfer, zijn dossier lijkt bijna rond. Met Silva zou dan weer een akkoord zijn over een contract van vier seizoenen. Om beide deals financieel rond te krijgen wil men Frenkie de Jong verkopen én een salarisverlaging onderhandelen met Gerard Piqué.



In Engeland hebben twee JPL-bekenden Cheikhou Kouyaté en Emmanuel Dennis een nieuwe werkgever gevonden. De Engelse eersteklasser Nottingham Forest heeft de twee spelers kunnen strikken. Die eerste viel transfervrij op te pikken. Voor Dennis moest de promovendus naar verluidt zo'n 25 miljoen euro aan Watford betalen. Een deel van dat bedrag zou doorstromen naar zijn oud-werkgever Club Brugge.

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Welke ploeg is momenteel het meest versterkt tegenover vorig seizoen?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

36
36
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

145
145
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

66
66
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

48
48
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

961
961
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

167
167
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

201
201
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

292
292
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

150
150
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

681
681
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

38
38
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

179
179
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

98
98
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

123
123
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

115
115
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

123
123
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

310
310
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

321
321
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

182
182

Meer sportnieuws