Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

220 stemmen
Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

Standard heeft dit seizoen niet de start genomen waar het vooraf op gehoopt had. De Rouches blijven achter met een vier op twaalf nadat ze zaterdag hun tweede nederlaag van het seizoen leden. Promovendus Westerlo bleek een maatje te sterk en haalde het na een spectaculaire wedstrijd met 4-2. Standard kwam in het Kuipje op een dubbele achterstand en herstelde daar niet meer van.


Twee keer slaagden ze er wel nog in om de aansluitingstreffer te maken, maar telkens herstelde Westerlo zijn kloof weer. Trainer Ronny Deila moest toch een harde conclusie trekken over zijn elftal na hun prestatie in de Kempen.

"De eerste helft beginnen we goed, volgens mij. We spelen goed uit vanachter maar dan beginnen we veel rechte ballen te spelen vanuit het centrum, die zijn moeilijk. Daarna speelden we te veel kort, te veel recht en niemand viel de ruimte nog aan", stelde hij vast bij Sporza. " Dan maken ze ook de goal en laten we op het vlak van mentaliteit geen samenhorigheid en leiderschap zien. Behalve dat was het redelijk gelijkop de eerste helft. De tweede helft gingen we ervoor, lieten we ruimte en dan scoorden ze natuurlijk."

GEEN LEIDERSCHAP
Het gebrek aan leiderschap zal ook samenhangen met het gebrek aan ervaring in de selectie van Standard. Deila moet het immers nog steeds stellen met veel jonge spelers en veel jongens die enkele maanden geleden nog overbodig waren. Met Ohio en Laursen kreeg hij nog maar twee versterkingen en beiden kennen geen gelukkige start. Ohio ligt immers enkele weken in de lappenmand en Laursen maakte zaterdag een own-goal.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Mist Standard leiderschap?

Meest recent

België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

2
2
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

47
47
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

31
31
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

57
57
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

44
44
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

109
109
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

313
313
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

122
122
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

322
322
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

425
425
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1107
1107
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

45
45
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

119
119
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

436
436
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150

Meer sportnieuws