Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

door
Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

Standard heeft dit seizoen niet de start genomen waar het vooraf op gehoopt had. De Rouches blijven achter met een vier op twaalf nadat ze zaterdag hun tweede nederlaag van het seizoen leden. Promovendus Westerlo bleek een maatje te sterk en haalde het na een spectaculaire wedstrijd met 4-2. Standard kwam in het Kuipje op een dubbele achterstand en herstelde daar niet meer van.


Twee keer slaagden ze er wel nog in om de aansluitingstreffer te maken, maar telkens herstelde Westerlo zijn kloof weer. Trainer Ronny Deila moest toch een harde conclusie trekken over zijn elftal na hun prestatie in de Kempen.

"De eerste helft beginnen we goed, volgens mij. We spelen goed uit vanachter maar dan beginnen we veel rechte ballen te spelen vanuit het centrum, die zijn moeilijk. Daarna speelden we te veel kort, te veel recht en niemand viel de ruimte nog aan", stelde hij vast bij Sporza. " Dan maken ze ook de goal en laten we op het vlak van mentaliteit geen samenhorigheid en leiderschap zien. Behalve dat was het redelijk gelijkop de eerste helft. De tweede helft gingen we ervoor, lieten we ruimte en dan scoorden ze natuurlijk."

GEEN LEIDERSCHAP
Het gebrek aan leiderschap zal ook samenhangen met het gebrek aan ervaring in de selectie van Standard. Deila moet het immers nog steeds stellen met veel jonge spelers en veel jongens die enkele maanden geleden nog overbodig waren. Met Ohio en Laursen kreeg hij nog maar twee versterkingen en beiden kennen geen gelukkige start. Ohio ligt immers enkele weken in de lappenmand en Laursen maakte zaterdag een own-goal.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Mist Standard leiderschap?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

205
205
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

92
92
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

545
545
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

74
74
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

324
324
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

395
395
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

187
187
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

50
50
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

422
422
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

188
188
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

302
302
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

400
400
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

456
456
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

121
121
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

252
252
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

260
260

Meer sportnieuws