Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

door
Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

Standard heeft dit seizoen niet de start genomen waar het vooraf op gehoopt had. De Rouches blijven achter met een vier op twaalf nadat ze zaterdag hun tweede nederlaag van het seizoen leden. Promovendus Westerlo bleek een maatje te sterk en haalde het na een spectaculaire wedstrijd met 4-2. Standard kwam in het Kuipje op een dubbele achterstand en herstelde daar niet meer van.


Twee keer slaagden ze er wel nog in om de aansluitingstreffer te maken, maar telkens herstelde Westerlo zijn kloof weer. Trainer Ronny Deila moest toch een harde conclusie trekken over zijn elftal na hun prestatie in de Kempen.

"De eerste helft beginnen we goed, volgens mij. We spelen goed uit vanachter maar dan beginnen we veel rechte ballen te spelen vanuit het centrum, die zijn moeilijk. Daarna speelden we te veel kort, te veel recht en niemand viel de ruimte nog aan", stelde hij vast bij Sporza. " Dan maken ze ook de goal en laten we op het vlak van mentaliteit geen samenhorigheid en leiderschap zien. Behalve dat was het redelijk gelijkop de eerste helft. De tweede helft gingen we ervoor, lieten we ruimte en dan scoorden ze natuurlijk."

GEEN LEIDERSCHAP
Het gebrek aan leiderschap zal ook samenhangen met het gebrek aan ervaring in de selectie van Standard. Deila moet het immers nog steeds stellen met veel jonge spelers en veel jongens die enkele maanden geleden nog overbodig waren. Met Ohio en Laursen kreeg hij nog maar twee versterkingen en beiden kennen geen gelukkige start. Ohio ligt immers enkele weken in de lappenmand en Laursen maakte zaterdag een own-goal.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Mist Standard leiderschap?

Meest recent

Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

106
106
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

245
245
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

35
35
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

196
196
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

135
135
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

197
197
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

288
288
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

580
580
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

182
182
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

292
292
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1769
1769
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

230
230
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

348
348
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

588
588
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

170
170
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

308
308
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

371
371
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

81
81
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

622
622
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

554
554
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

237
237
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

533
533
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

522
522
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

104
104
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

449
449

Meer sportnieuws