Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

220 stemmen
Deila trekt harde conclusie na pijnlijke nederlaag Standard

Standard heeft dit seizoen niet de start genomen waar het vooraf op gehoopt had. De Rouches blijven achter met een vier op twaalf nadat ze zaterdag hun tweede nederlaag van het seizoen leden. Promovendus Westerlo bleek een maatje te sterk en haalde het na een spectaculaire wedstrijd met 4-2. Standard kwam in het Kuipje op een dubbele achterstand en herstelde daar niet meer van.


Twee keer slaagden ze er wel nog in om de aansluitingstreffer te maken, maar telkens herstelde Westerlo zijn kloof weer. Trainer Ronny Deila moest toch een harde conclusie trekken over zijn elftal na hun prestatie in de Kempen.

"De eerste helft beginnen we goed, volgens mij. We spelen goed uit vanachter maar dan beginnen we veel rechte ballen te spelen vanuit het centrum, die zijn moeilijk. Daarna speelden we te veel kort, te veel recht en niemand viel de ruimte nog aan", stelde hij vast bij Sporza. " Dan maken ze ook de goal en laten we op het vlak van mentaliteit geen samenhorigheid en leiderschap zien. Behalve dat was het redelijk gelijkop de eerste helft. De tweede helft gingen we ervoor, lieten we ruimte en dan scoorden ze natuurlijk."

GEEN LEIDERSCHAP
Het gebrek aan leiderschap zal ook samenhangen met het gebrek aan ervaring in de selectie van Standard. Deila moet het immers nog steeds stellen met veel jonge spelers en veel jongens die enkele maanden geleden nog overbodig waren. Met Ohio en Laursen kreeg hij nog maar twee versterkingen en beiden kennen geen gelukkige start. Ohio ligt immers enkele weken in de lappenmand en Laursen maakte zaterdag een own-goal.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Mist Standard leiderschap?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

1
1
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

149
149
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

73
73
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

106
106
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

209
209
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

87
87
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

191
191
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

508
508
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

117
117
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

571
571
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

661
661
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

176
176
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

420
420
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

188
188
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

78
78
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

125
125
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

121
121
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

309
309
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

323
323
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

464
464
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

503
503
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

527
527
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

189
189
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

222
222

Meer sportnieuws