Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

door
Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

Na een weinig hoogstaande wedstrijd hebben Cercle Brugge en KV Mechelen voor de tweede maal dit seizoen (een) punt(en) gesprokkeld. De thuisploeg leek in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar finaal bleef het bij een puntendeling op Jan Breydel.


Cercle Brugge en KV Mechelen konden vanavond allebei een sprongetje maken in het klassement. Beide ploegen hadden na drie speeldagen één keer gewonnen, met respectievelijk Anderlecht en Union gingen twee topploegen van vorig seizoen voor de bijl. Danny Buijs miste met Ngoy een belangrijke pion, de van AA Gent overgekomen Malede nam zijn plaats in.

Jan Breydel kolkt voorlopig enkel door de hitte

De thuisploeg nam de beste start met een vroeg schot van Deman maar zijn schotje hobbelde voorlangs. Beide ploegen grossierden nadien in kleine slordigheden en dat kwam het spel in een bloedheet Jan Breydel niet ten goede. Na een dik kwartier spelen probeerde Storm het dan maar met een individuele actie, zijn kap was prima maar het schot viel in de grijpgrage armen van Majecki.

Malinwa was nadien wel de gevaarlijkste ploeg: Malede vergat om een prima assist van Hairemans in doel te verlengen en toen de spits even later wel de bal in doel legde, was dat vanuit buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel na een teleurstellende eerste periode waarin beide ploegen duidelijk naar adem hapten.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste helft.

Vereniging doet gooi naar zege in slotfase

Meteen na de rust kreeg Cercle Brugge een paar vrije trappen 'cadeau' van de bezoekers maar het deed daar bitter weinig mee. Op het uur was er plots toch een grote kans voor de Vereniging, Somers kreeg de bal panklaar aangespeeld maar miste een unieke mogelijkheid. KV liet lange tijd weinig zien in de tweede helft, pas halfweg waren er nog eens wat kansjes via Shved en Schoofs maar doelman Majecki moest niet in actie komen.

Plots waren ze bij de bezoekers toch weer klaarwakker, een sterk ingevallen Shved sneed naar binnen en haalde verschroeiend uit: de thuisdoelman pakte uit met een prachtige parade. Op tien minuten van het einde leek de Vereniging toch nog het laken naar zich toe te trekken. Bij de bezoekers leden ze dom balverlies, Hotic schilderde de bal op het hoofd van Denkey en die kopte fraai binnen, weliswaar vanuit buitenspel. Even later ontsnapte Malinwa nogmaals toen Coucke een schot van diezelfde Denkey pareerde. Het team van Buijs leed in de slotfase keer op keer balverlies maar Cercle Brugge slaagde er niet meer in om het af te straffen. Zo bleef het bij een 0-0, daar waar ze bij Cercle misschien iets meer verdienden.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zal Buijs het lang uitzingen bij KV Mechelen?

Meest recent

Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

5
5
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

45
45
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

66
66
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

110
110
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

127
127
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

46
46
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

21
21
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

266
266
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

296
296
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

339
339
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

34
34
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

228
228
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

209
209
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

36
36
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

69
69
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

466
466
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

172
172
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

210
210
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

76
76
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

248
248
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

134
134
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

105
105

Meer sportnieuws