Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

52 stemmen
Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

Na een weinig hoogstaande wedstrijd hebben Cercle Brugge en KV Mechelen voor de tweede maal dit seizoen (een) punt(en) gesprokkeld. De thuisploeg leek in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar finaal bleef het bij een puntendeling op Jan Breydel.


Cercle Brugge en KV Mechelen konden vanavond allebei een sprongetje maken in het klassement. Beide ploegen hadden na drie speeldagen één keer gewonnen, met respectievelijk Anderlecht en Union gingen twee topploegen van vorig seizoen voor de bijl. Danny Buijs miste met Ngoy een belangrijke pion, de van AA Gent overgekomen Malede nam zijn plaats in.

Jan Breydel kolkt voorlopig enkel door de hitte

De thuisploeg nam de beste start met een vroeg schot van Deman maar zijn schotje hobbelde voorlangs. Beide ploegen grossierden nadien in kleine slordigheden en dat kwam het spel in een bloedheet Jan Breydel niet ten goede. Na een dik kwartier spelen probeerde Storm het dan maar met een individuele actie, zijn kap was prima maar het schot viel in de grijpgrage armen van Majecki.

Malinwa was nadien wel de gevaarlijkste ploeg: Malede vergat om een prima assist van Hairemans in doel te verlengen en toen de spits even later wel de bal in doel legde, was dat vanuit buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel na een teleurstellende eerste periode waarin beide ploegen duidelijk naar adem hapten.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste helft.

Vereniging doet gooi naar zege in slotfase

Meteen na de rust kreeg Cercle Brugge een paar vrije trappen 'cadeau' van de bezoekers maar het deed daar bitter weinig mee. Op het uur was er plots toch een grote kans voor de Vereniging, Somers kreeg de bal panklaar aangespeeld maar miste een unieke mogelijkheid. KV liet lange tijd weinig zien in de tweede helft, pas halfweg waren er nog eens wat kansjes via Shved en Schoofs maar doelman Majecki moest niet in actie komen.

Plots waren ze bij de bezoekers toch weer klaarwakker, een sterk ingevallen Shved sneed naar binnen en haalde verschroeiend uit: de thuisdoelman pakte uit met een prachtige parade. Op tien minuten van het einde leek de Vereniging toch nog het laken naar zich toe te trekken. Bij de bezoekers leden ze dom balverlies, Hotic schilderde de bal op het hoofd van Denkey en die kopte fraai binnen, weliswaar vanuit buitenspel. Even later ontsnapte Malinwa nogmaals toen Coucke een schot van diezelfde Denkey pareerde. Het team van Buijs leed in de slotfase keer op keer balverlies maar Cercle Brugge slaagde er niet meer in om het af te straffen. Zo bleef het bij een 0-0, daar waar ze bij Cercle misschien iets meer verdienden.

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

🚀

Zal Buijs het lang uitzingen bij KV Mechelen?

Meest recent

'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

0
0
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

56
56
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

101
101
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

694
694
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

145
145
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

64
64
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

147
147
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

74
74
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

234
234
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

103
103
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

488
488
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

482
482
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

393
393
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

872
872
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

205
205
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

265
265
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

407
407
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

574
574
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

219
219
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

178
178
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

100
100
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

75
75
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

480
480

Meer sportnieuws