Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

door
Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

Na een weinig hoogstaande wedstrijd hebben Cercle Brugge en KV Mechelen voor de tweede maal dit seizoen (een) punt(en) gesprokkeld. De thuisploeg leek in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar finaal bleef het bij een puntendeling op Jan Breydel.


Cercle Brugge en KV Mechelen konden vanavond allebei een sprongetje maken in het klassement. Beide ploegen hadden na drie speeldagen één keer gewonnen, met respectievelijk Anderlecht en Union gingen twee topploegen van vorig seizoen voor de bijl. Danny Buijs miste met Ngoy een belangrijke pion, de van AA Gent overgekomen Malede nam zijn plaats in.

Jan Breydel kolkt voorlopig enkel door de hitte

De thuisploeg nam de beste start met een vroeg schot van Deman maar zijn schotje hobbelde voorlangs. Beide ploegen grossierden nadien in kleine slordigheden en dat kwam het spel in een bloedheet Jan Breydel niet ten goede. Na een dik kwartier spelen probeerde Storm het dan maar met een individuele actie, zijn kap was prima maar het schot viel in de grijpgrage armen van Majecki.

Malinwa was nadien wel de gevaarlijkste ploeg: Malede vergat om een prima assist van Hairemans in doel te verlengen en toen de spits even later wel de bal in doel legde, was dat vanuit buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel na een teleurstellende eerste periode waarin beide ploegen duidelijk naar adem hapten.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste helft.

Vereniging doet gooi naar zege in slotfase

Meteen na de rust kreeg Cercle Brugge een paar vrije trappen 'cadeau' van de bezoekers maar het deed daar bitter weinig mee. Op het uur was er plots toch een grote kans voor de Vereniging, Somers kreeg de bal panklaar aangespeeld maar miste een unieke mogelijkheid. KV liet lange tijd weinig zien in de tweede helft, pas halfweg waren er nog eens wat kansjes via Shved en Schoofs maar doelman Majecki moest niet in actie komen.

Plots waren ze bij de bezoekers toch weer klaarwakker, een sterk ingevallen Shved sneed naar binnen en haalde verschroeiend uit: de thuisdoelman pakte uit met een prachtige parade. Op tien minuten van het einde leek de Vereniging toch nog het laken naar zich toe te trekken. Bij de bezoekers leden ze dom balverlies, Hotic schilderde de bal op het hoofd van Denkey en die kopte fraai binnen, weliswaar vanuit buitenspel. Even later ontsnapte Malinwa nogmaals toen Coucke een schot van diezelfde Denkey pareerde. Het team van Buijs leed in de slotfase keer op keer balverlies maar Cercle Brugge slaagde er niet meer in om het af te straffen. Zo bleef het bij een 0-0, daar waar ze bij Cercle misschien iets meer verdienden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
138

Zal Buijs het lang uitzingen bij KV Mechelen?

Meest recent

De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

1
1
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

80
80
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

61
61
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

88
88
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

18
18
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

113
113
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

38
38
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

65
65
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

91
91
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

72
72
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

64
64
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

537
537
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

53
53
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

69
69
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

259
259
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

148
148
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

187
187
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

206
206
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

209
209
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1393
1393
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

99
99

Meer sportnieuws