Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

door
Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

Na een weinig hoogstaande wedstrijd hebben Cercle Brugge en KV Mechelen voor de tweede maal dit seizoen (een) punt(en) gesprokkeld. De thuisploeg leek in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar finaal bleef het bij een puntendeling op Jan Breydel.


Cercle Brugge en KV Mechelen konden vanavond allebei een sprongetje maken in het klassement. Beide ploegen hadden na drie speeldagen één keer gewonnen, met respectievelijk Anderlecht en Union gingen twee topploegen van vorig seizoen voor de bijl. Danny Buijs miste met Ngoy een belangrijke pion, de van AA Gent overgekomen Malede nam zijn plaats in.

Jan Breydel kolkt voorlopig enkel door de hitte

De thuisploeg nam de beste start met een vroeg schot van Deman maar zijn schotje hobbelde voorlangs. Beide ploegen grossierden nadien in kleine slordigheden en dat kwam het spel in een bloedheet Jan Breydel niet ten goede. Na een dik kwartier spelen probeerde Storm het dan maar met een individuele actie, zijn kap was prima maar het schot viel in de grijpgrage armen van Majecki.

Malinwa was nadien wel de gevaarlijkste ploeg: Malede vergat om een prima assist van Hairemans in doel te verlengen en toen de spits even later wel de bal in doel legde, was dat vanuit buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel na een teleurstellende eerste periode waarin beide ploegen duidelijk naar adem hapten.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste helft.

Vereniging doet gooi naar zege in slotfase

Meteen na de rust kreeg Cercle Brugge een paar vrije trappen 'cadeau' van de bezoekers maar het deed daar bitter weinig mee. Op het uur was er plots toch een grote kans voor de Vereniging, Somers kreeg de bal panklaar aangespeeld maar miste een unieke mogelijkheid. KV liet lange tijd weinig zien in de tweede helft, pas halfweg waren er nog eens wat kansjes via Shved en Schoofs maar doelman Majecki moest niet in actie komen.

Plots waren ze bij de bezoekers toch weer klaarwakker, een sterk ingevallen Shved sneed naar binnen en haalde verschroeiend uit: de thuisdoelman pakte uit met een prachtige parade. Op tien minuten van het einde leek de Vereniging toch nog het laken naar zich toe te trekken. Bij de bezoekers leden ze dom balverlies, Hotic schilderde de bal op het hoofd van Denkey en die kopte fraai binnen, weliswaar vanuit buitenspel. Even later ontsnapte Malinwa nogmaals toen Coucke een schot van diezelfde Denkey pareerde. Het team van Buijs leed in de slotfase keer op keer balverlies maar Cercle Brugge slaagde er niet meer in om het af te straffen. Zo bleef het bij een 0-0, daar waar ze bij Cercle misschien iets meer verdienden.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

🚀

Zal Buijs het lang uitzingen bij KV Mechelen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

37
37
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

17
17
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

70
70
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

65
65
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

133
133
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

192
192
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

138
138
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

73
73
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

90
90
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

74
74
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

98
98
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

137
137
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

150
150
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

234
234
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

507
507
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

443
443
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

342
342
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

324
324
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

202
202
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

173
173
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

107
107
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

518
518

Meer sportnieuws