Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

door
Cercle en Malinwa puffen richting gelijkspel op Jan Breydel

Na een weinig hoogstaande wedstrijd hebben Cercle Brugge en KV Mechelen voor de tweede maal dit seizoen (een) punt(en) gesprokkeld. De thuisploeg leek in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar finaal bleef het bij een puntendeling op Jan Breydel.


Cercle Brugge en KV Mechelen konden vanavond allebei een sprongetje maken in het klassement. Beide ploegen hadden na drie speeldagen één keer gewonnen, met respectievelijk Anderlecht en Union gingen twee topploegen van vorig seizoen voor de bijl. Danny Buijs miste met Ngoy een belangrijke pion, de van AA Gent overgekomen Malede nam zijn plaats in.

Jan Breydel kolkt voorlopig enkel door de hitte

De thuisploeg nam de beste start met een vroeg schot van Deman maar zijn schotje hobbelde voorlangs. Beide ploegen grossierden nadien in kleine slordigheden en dat kwam het spel in een bloedheet Jan Breydel niet ten goede. Na een dik kwartier spelen probeerde Storm het dan maar met een individuele actie, zijn kap was prima maar het schot viel in de grijpgrage armen van Majecki.

Malinwa was nadien wel de gevaarlijkste ploeg: Malede vergat om een prima assist van Hairemans in doel te verlengen en toen de spits even later wel de bal in doel legde, was dat vanuit buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel na een teleurstellende eerste periode waarin beide ploegen duidelijk naar adem hapten.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste helft.

Vereniging doet gooi naar zege in slotfase

Meteen na de rust kreeg Cercle Brugge een paar vrije trappen 'cadeau' van de bezoekers maar het deed daar bitter weinig mee. Op het uur was er plots toch een grote kans voor de Vereniging, Somers kreeg de bal panklaar aangespeeld maar miste een unieke mogelijkheid. KV liet lange tijd weinig zien in de tweede helft, pas halfweg waren er nog eens wat kansjes via Shved en Schoofs maar doelman Majecki moest niet in actie komen.

Plots waren ze bij de bezoekers toch weer klaarwakker, een sterk ingevallen Shved sneed naar binnen en haalde verschroeiend uit: de thuisdoelman pakte uit met een prachtige parade. Op tien minuten van het einde leek de Vereniging toch nog het laken naar zich toe te trekken. Bij de bezoekers leden ze dom balverlies, Hotic schilderde de bal op het hoofd van Denkey en die kopte fraai binnen, weliswaar vanuit buitenspel. Even later ontsnapte Malinwa nogmaals toen Coucke een schot van diezelfde Denkey pareerde. Het team van Buijs leed in de slotfase keer op keer balverlies maar Cercle Brugge slaagde er niet meer in om het af te straffen. Zo bleef het bij een 0-0, daar waar ze bij Cercle misschien iets meer verdienden.

LEES OOK: Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Zal Buijs het lang uitzingen bij KV Mechelen?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

70
70
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

57
57
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

46
46
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

372
372
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

430
430
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

343
343
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

74
74
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

365
365
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

675
675
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

695
695
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

389
389
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

440
440
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

598
598

Meer sportnieuws