Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

door
Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

Met een tweede thuiszege heeft Westerlo zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Jonas De Roeck was een pak scherper dan Standard en laat de Rouches zo achter met een vier op twaalf.


Standard miste onder nieuwe T1 Deila zijn start niet, vorige week werd gewonnen van Cercle Brugge en zo pakte de Noor met zijn ploeg vier op negen. Dat was voorlopig één puntje meer dan promovendus Westerlo. De Roeck en co begonnen met een overwinning aan het seizoen maar pakten nadien nul op zes. Bij de thuisploeg waren er maar liefst vijf wijzigingen, de Rouches deden het dan weer met exact dezelfde elf als vorig weekend.

Gretige Kemphanen zetten Rouches met rug tegen de muur


De bezoekers openden sterk in het Westelse Kuipje, na een handvol minuten spelen schoof Dragus de eerste kans naast. De Kemphanen namen nadien gretig over met mogelijkheden voor Nene en Bernat, doelman Bodart was voorlopig bij de pinken. De wedstrijd was nadien volledig in evenwicht maar beide ploegen slaagden er amper in om een grote kans af te dwingen. Op tien minuten van de rust stuurde Raskin ploegmaat Dragus door de buitenspelval maar het lobje van de Roemeen was veel te zwak om Bolat te verrassen.

Plots was er toch weer wat animo in Het Kuipje, aan de overzijde werd De Cuyper vrijgespeeld in de zestien meter maar de knal van de gehuurde Club-speler ging een metertje over de kooi van Bodart. Het was wel het startsein voor een offensief van de thuisploeg want een minuut later was er een prima voorzet vanop rechts en centraal kopte Vetokele (opnieuw hij) de 1-0 in doel. Standard had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest uit een ander vaatje tappen in de tweede helft.

Nieuwkomer Nene liet meteen een paar fraaie dingen zien.

Standard geeft kinderlijk de doelpunten weg


Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze kwam ferm bedrogen uit. Na een paar minuten spelen ontsnapte Nene aan de buitenspelval en oog in oog met Bodart bleef hij koelbloedig: 2-0 en de opdracht werd nog wat zwaarder voor de Rouches. Even later was de wedstrijd zelfs bijna helemaal gespeeld, Vetokele mocht alleen op de Luikse doelman afgaan maar die laatste bracht knap redding. De bezoekers zwalpten en konden voorlopig geen vuist maken.

Op het uur kregen de bezoekers toch weer een levenslijn: een verre uittrap van Bodart werd slecht verdedigd door Westerlo en zo werd het een assist voor Tapsoba die de aansluitingstreffer maakte: 2-1. De hoop van Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, tien minuten later zette Dierckx scherp voor en Barrett werkte ongelukkig in eigen doel: 3-1. In wat een echt spektakelstuk werd maakte Dussenne het nog even spannend met de 3-2 maar amper één minuut later besliste Foster de wedstrijd helemaal door er 4-2 van te maken. In de blessuretijd kreeg Amallah nog domweg rood uit frustratie. Opnieuw een knappe zege dus voor de Kemphanen, die rustig in de middenmoot vertoeven na vier speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (38') Vetokele, 2-0 (50') Nene, 2-1 (63') Tapsoba, 3-1 (73') Barrett (ed), 3-2 (90') Dussenne, 4-2 (90+1') Foster

Bijzonderheid:

Amallah (Standard) krijgt een rode kaart (90+6').

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Denkt u dat Standard met de huidige kern in de problemen kan komen?

Meest recent

Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

0
0
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

30
30
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

83
83
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

75
75
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

52
52
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

28
28
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

107
107
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

35
35
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

367
367
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

325
325
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

119
119
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

222
222
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

33
33
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

680
680
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

131
131
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

453
453
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

257
257
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

54
54
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

576
576
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

413
413
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

220
220
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

614
614
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

106
106

Meer sportnieuws