Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

77 stemmen
Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

Met een tweede thuiszege heeft Westerlo zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Jonas De Roeck was een pak scherper dan Standard en laat de Rouches zo achter met een vier op twaalf.


Standard miste onder nieuwe T1 Deila zijn start niet, vorige week werd gewonnen van Cercle Brugge en zo pakte de Noor met zijn ploeg vier op negen. Dat was voorlopig één puntje meer dan promovendus Westerlo. De Roeck en co begonnen met een overwinning aan het seizoen maar pakten nadien nul op zes. Bij de thuisploeg waren er maar liefst vijf wijzigingen, de Rouches deden het dan weer met exact dezelfde elf als vorig weekend.

Gretige Kemphanen zetten Rouches met rug tegen de muur


De bezoekers openden sterk in het Westelse Kuipje, na een handvol minuten spelen schoof Dragus de eerste kans naast. De Kemphanen namen nadien gretig over met mogelijkheden voor Nene en Bernat, doelman Bodart was voorlopig bij de pinken. De wedstrijd was nadien volledig in evenwicht maar beide ploegen slaagden er amper in om een grote kans af te dwingen. Op tien minuten van de rust stuurde Raskin ploegmaat Dragus door de buitenspelval maar het lobje van de Roemeen was veel te zwak om Bolat te verrassen.

Plots was er toch weer wat animo in Het Kuipje, aan de overzijde werd De Cuyper vrijgespeeld in de zestien meter maar de knal van de gehuurde Club-speler ging een metertje over de kooi van Bodart. Het was wel het startsein voor een offensief van de thuisploeg want een minuut later was er een prima voorzet vanop rechts en centraal kopte Vetokele (opnieuw hij) de 1-0 in doel. Standard had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest uit een ander vaatje tappen in de tweede helft.

Nieuwkomer Nene liet meteen een paar fraaie dingen zien.

Standard geeft kinderlijk de doelpunten weg


Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze kwam ferm bedrogen uit. Na een paar minuten spelen ontsnapte Nene aan de buitenspelval en oog in oog met Bodart bleef hij koelbloedig: 2-0 en de opdracht werd nog wat zwaarder voor de Rouches. Even later was de wedstrijd zelfs bijna helemaal gespeeld, Vetokele mocht alleen op de Luikse doelman afgaan maar die laatste bracht knap redding. De bezoekers zwalpten en konden voorlopig geen vuist maken.

Op het uur kregen de bezoekers toch weer een levenslijn: een verre uittrap van Bodart werd slecht verdedigd door Westerlo en zo werd het een assist voor Tapsoba die de aansluitingstreffer maakte: 2-1. De hoop van Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, tien minuten later zette Dierckx scherp voor en Barrett werkte ongelukkig in eigen doel: 3-1. In wat een echt spektakelstuk werd maakte Dussenne het nog even spannend met de 3-2 maar amper één minuut later besliste Foster de wedstrijd helemaal door er 4-2 van te maken. In de blessuretijd kreeg Amallah nog domweg rood uit frustratie. Opnieuw een knappe zege dus voor de Kemphanen, die rustig in de middenmoot vertoeven na vier speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (38') Vetokele, 2-0 (50') Nene, 2-1 (63') Tapsoba, 3-1 (73') Barrett (ed), 3-2 (90') Dussenne, 4-2 (90+1') Foster

Bijzonderheid:

Amallah (Standard) krijgt een rode kaart (90+6').

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Denkt u dat Standard met de huidige kern in de problemen kan komen?

Meest recent

Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

0
0
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

6
6
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

8
8
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

50
50
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

71
71
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

18
18
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

71
71
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

242
242
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

223
223
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

152
152
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

54
54
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

52
52
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

119
119
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

245
245
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

177
177
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

77
77
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

62
62
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

75
75
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

614
614
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

668
668
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

145
145
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

446
446
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

193
193
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

301
301
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

258
258

Meer sportnieuws