Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

77 stemmen
Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

Met een tweede thuiszege heeft Westerlo zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Jonas De Roeck was een pak scherper dan Standard en laat de Rouches zo achter met een vier op twaalf.


Standard miste onder nieuwe T1 Deila zijn start niet, vorige week werd gewonnen van Cercle Brugge en zo pakte de Noor met zijn ploeg vier op negen. Dat was voorlopig één puntje meer dan promovendus Westerlo. De Roeck en co begonnen met een overwinning aan het seizoen maar pakten nadien nul op zes. Bij de thuisploeg waren er maar liefst vijf wijzigingen, de Rouches deden het dan weer met exact dezelfde elf als vorig weekend.

Gretige Kemphanen zetten Rouches met rug tegen de muur


De bezoekers openden sterk in het Westelse Kuipje, na een handvol minuten spelen schoof Dragus de eerste kans naast. De Kemphanen namen nadien gretig over met mogelijkheden voor Nene en Bernat, doelman Bodart was voorlopig bij de pinken. De wedstrijd was nadien volledig in evenwicht maar beide ploegen slaagden er amper in om een grote kans af te dwingen. Op tien minuten van de rust stuurde Raskin ploegmaat Dragus door de buitenspelval maar het lobje van de Roemeen was veel te zwak om Bolat te verrassen.

Plots was er toch weer wat animo in Het Kuipje, aan de overzijde werd De Cuyper vrijgespeeld in de zestien meter maar de knal van de gehuurde Club-speler ging een metertje over de kooi van Bodart. Het was wel het startsein voor een offensief van de thuisploeg want een minuut later was er een prima voorzet vanop rechts en centraal kopte Vetokele (opnieuw hij) de 1-0 in doel. Standard had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest uit een ander vaatje tappen in de tweede helft.

Nieuwkomer Nene liet meteen een paar fraaie dingen zien.

Standard geeft kinderlijk de doelpunten weg


Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze kwam ferm bedrogen uit. Na een paar minuten spelen ontsnapte Nene aan de buitenspelval en oog in oog met Bodart bleef hij koelbloedig: 2-0 en de opdracht werd nog wat zwaarder voor de Rouches. Even later was de wedstrijd zelfs bijna helemaal gespeeld, Vetokele mocht alleen op de Luikse doelman afgaan maar die laatste bracht knap redding. De bezoekers zwalpten en konden voorlopig geen vuist maken.

Op het uur kregen de bezoekers toch weer een levenslijn: een verre uittrap van Bodart werd slecht verdedigd door Westerlo en zo werd het een assist voor Tapsoba die de aansluitingstreffer maakte: 2-1. De hoop van Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, tien minuten later zette Dierckx scherp voor en Barrett werkte ongelukkig in eigen doel: 3-1. In wat een echt spektakelstuk werd maakte Dussenne het nog even spannend met de 3-2 maar amper één minuut later besliste Foster de wedstrijd helemaal door er 4-2 van te maken. In de blessuretijd kreeg Amallah nog domweg rood uit frustratie. Opnieuw een knappe zege dus voor de Kemphanen, die rustig in de middenmoot vertoeven na vier speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (38') Vetokele, 2-0 (50') Nene, 2-1 (63') Tapsoba, 3-1 (73') Barrett (ed), 3-2 (90') Dussenne, 4-2 (90+1') Foster

Bijzonderheid:

Amallah (Standard) krijgt een rode kaart (90+6').

LEES OOK: 'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent
437

Denkt u dat Standard met de huidige kern in de problemen kan komen?

Meest recent

GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

59
59
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

12
12
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

45
45
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

288
288
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

101
101
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

155
155
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

78
78
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

421
421
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

381
381
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

311
311
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

192
192
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

483
483
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws