Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

77 stemmen
Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

Met een tweede thuiszege heeft Westerlo zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Jonas De Roeck was een pak scherper dan Standard en laat de Rouches zo achter met een vier op twaalf.


Standard miste onder nieuwe T1 Deila zijn start niet, vorige week werd gewonnen van Cercle Brugge en zo pakte de Noor met zijn ploeg vier op negen. Dat was voorlopig één puntje meer dan promovendus Westerlo. De Roeck en co begonnen met een overwinning aan het seizoen maar pakten nadien nul op zes. Bij de thuisploeg waren er maar liefst vijf wijzigingen, de Rouches deden het dan weer met exact dezelfde elf als vorig weekend.

Gretige Kemphanen zetten Rouches met rug tegen de muur


De bezoekers openden sterk in het Westelse Kuipje, na een handvol minuten spelen schoof Dragus de eerste kans naast. De Kemphanen namen nadien gretig over met mogelijkheden voor Nene en Bernat, doelman Bodart was voorlopig bij de pinken. De wedstrijd was nadien volledig in evenwicht maar beide ploegen slaagden er amper in om een grote kans af te dwingen. Op tien minuten van de rust stuurde Raskin ploegmaat Dragus door de buitenspelval maar het lobje van de Roemeen was veel te zwak om Bolat te verrassen.

Plots was er toch weer wat animo in Het Kuipje, aan de overzijde werd De Cuyper vrijgespeeld in de zestien meter maar de knal van de gehuurde Club-speler ging een metertje over de kooi van Bodart. Het was wel het startsein voor een offensief van de thuisploeg want een minuut later was er een prima voorzet vanop rechts en centraal kopte Vetokele (opnieuw hij) de 1-0 in doel. Standard had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest uit een ander vaatje tappen in de tweede helft.

Nieuwkomer Nene liet meteen een paar fraaie dingen zien.

Standard geeft kinderlijk de doelpunten weg


Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze kwam ferm bedrogen uit. Na een paar minuten spelen ontsnapte Nene aan de buitenspelval en oog in oog met Bodart bleef hij koelbloedig: 2-0 en de opdracht werd nog wat zwaarder voor de Rouches. Even later was de wedstrijd zelfs bijna helemaal gespeeld, Vetokele mocht alleen op de Luikse doelman afgaan maar die laatste bracht knap redding. De bezoekers zwalpten en konden voorlopig geen vuist maken.

Op het uur kregen de bezoekers toch weer een levenslijn: een verre uittrap van Bodart werd slecht verdedigd door Westerlo en zo werd het een assist voor Tapsoba die de aansluitingstreffer maakte: 2-1. De hoop van Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, tien minuten later zette Dierckx scherp voor en Barrett werkte ongelukkig in eigen doel: 3-1. In wat een echt spektakelstuk werd maakte Dussenne het nog even spannend met de 3-2 maar amper één minuut later besliste Foster de wedstrijd helemaal door er 4-2 van te maken. In de blessuretijd kreeg Amallah nog domweg rood uit frustratie. Opnieuw een knappe zege dus voor de Kemphanen, die rustig in de middenmoot vertoeven na vier speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (38') Vetokele, 2-0 (50') Nene, 2-1 (63') Tapsoba, 3-1 (73') Barrett (ed), 3-2 (90') Dussenne, 4-2 (90+1') Foster

Bijzonderheid:

Amallah (Standard) krijgt een rode kaart (90+6').

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Denkt u dat Standard met de huidige kern in de problemen kan komen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

16
16
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

26
26
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

176
176
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

110
110
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

205
205
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

261
261
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

115
115
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

551
551
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

473
473
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

141
141
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

709
709
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

231
231
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

739
739
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

520
520
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

370
370
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1243
1243
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

484
484
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

223
223
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws