Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

77 stemmen
Sterk Westerlo laat Standard in het stof bijten

Met een tweede thuiszege heeft Westerlo zijn start in de Jupiler Pro League allerminst gemist. De ploeg van Jonas De Roeck was een pak scherper dan Standard en laat de Rouches zo achter met een vier op twaalf.


Standard miste onder nieuwe T1 Deila zijn start niet, vorige week werd gewonnen van Cercle Brugge en zo pakte de Noor met zijn ploeg vier op negen. Dat was voorlopig één puntje meer dan promovendus Westerlo. De Roeck en co begonnen met een overwinning aan het seizoen maar pakten nadien nul op zes. Bij de thuisploeg waren er maar liefst vijf wijzigingen, de Rouches deden het dan weer met exact dezelfde elf als vorig weekend.

Gretige Kemphanen zetten Rouches met rug tegen de muur


De bezoekers openden sterk in het Westelse Kuipje, na een handvol minuten spelen schoof Dragus de eerste kans naast. De Kemphanen namen nadien gretig over met mogelijkheden voor Nene en Bernat, doelman Bodart was voorlopig bij de pinken. De wedstrijd was nadien volledig in evenwicht maar beide ploegen slaagden er amper in om een grote kans af te dwingen. Op tien minuten van de rust stuurde Raskin ploegmaat Dragus door de buitenspelval maar het lobje van de Roemeen was veel te zwak om Bolat te verrassen.

Plots was er toch weer wat animo in Het Kuipje, aan de overzijde werd De Cuyper vrijgespeeld in de zestien meter maar de knal van de gehuurde Club-speler ging een metertje over de kooi van Bodart. Het was wel het startsein voor een offensief van de thuisploeg want een minuut later was er een prima voorzet vanop rechts en centraal kopte Vetokele (opnieuw hij) de 1-0 in doel. Standard had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest uit een ander vaatje tappen in de tweede helft.

Nieuwkomer Nene liet meteen een paar fraaie dingen zien.

Standard geeft kinderlijk de doelpunten weg


Wie een scherp Standard verwachtte na de pauze kwam ferm bedrogen uit. Na een paar minuten spelen ontsnapte Nene aan de buitenspelval en oog in oog met Bodart bleef hij koelbloedig: 2-0 en de opdracht werd nog wat zwaarder voor de Rouches. Even later was de wedstrijd zelfs bijna helemaal gespeeld, Vetokele mocht alleen op de Luikse doelman afgaan maar die laatste bracht knap redding. De bezoekers zwalpten en konden voorlopig geen vuist maken.

Op het uur kregen de bezoekers toch weer een levenslijn: een verre uittrap van Bodart werd slecht verdedigd door Westerlo en zo werd het een assist voor Tapsoba die de aansluitingstreffer maakte: 2-1. De hoop van Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, tien minuten later zette Dierckx scherp voor en Barrett werkte ongelukkig in eigen doel: 3-1. In wat een echt spektakelstuk werd maakte Dussenne het nog even spannend met de 3-2 maar amper één minuut later besliste Foster de wedstrijd helemaal door er 4-2 van te maken. In de blessuretijd kreeg Amallah nog domweg rood uit frustratie. Opnieuw een knappe zege dus voor de Kemphanen, die rustig in de middenmoot vertoeven na vier speeldagen.

Scoreverloop:

1-0 (38') Vetokele, 2-0 (50') Nene, 2-1 (63') Tapsoba, 3-1 (73') Barrett (ed), 3-2 (90') Dussenne, 4-2 (90+1') Foster

Bijzonderheid:

Amallah (Standard) krijgt een rode kaart (90+6').

LEES OOK: Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

🚀

Denkt u dat Standard met de huidige kern in de problemen kan komen?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

5
5
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

55
55
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

212
212
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

61
61
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

50
50
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

33
33
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

220
220
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

225
225
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

584
584
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

134
134
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

18
18
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

411
411
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

138
138
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

644
644
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

746
746
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

329
329
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

398
398
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

176
176
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

89
89
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

187
187

Meer sportnieuws