Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

door
Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

Na een spannende wedstrijd heeft Beerschot zijn eerste wedstrijd (op een leeg Kiel) tot een goed einde gebracht. De Mannekes waren lange tijd de betere ploeg maar moesten in het laatste halfuur nog overleven met een man minder na een rode kaart. SK Beveren toonde zich nog niet helemaal klaar voor de competitiestart.


Zeg niet meer 1B, vanaf nu spraken we over de Challenger Pro League. Daarin stonden het vernieuwde Beerschot en SK Beveren deze namiddag tegenover mekaar.De Mannekes hadden met Wieland een nieuwe coach en er waren ook een pak nieuwe spelers bij Beerschot. De Waaslanders deden het nog steeds met Wim De Decker aan het roer, deze week sloot ook nog ex-KV Mechelen speler Bateau aan en hij kreeg meteen een basisplaats.

Beerschot opent sterk met vernieuwde ploeg


Op een leeg Kiel (nog een straf van vorig seizoen) probeerde de thuisploeg meteen zijn wil op te leggen aan de bezoekers. Na goed vijf minuten spelen trapte Baeten een eerste kans over de kooi van Brondeel. Op het kwartier waren het de Mannekes die de voorsprong namen: Matthys probeerde het met een voorzet-schot en dat verdween pardoes in doel, 1-0 voor Beerschot.

SK Beveren liet zich zeker niet onbetuigd, op het halfuur ging een schuin schot van Maderner voorlangs. Het team van Wieland controleerde en stak op tien minuten van de rust nog eens de neus aan het venster via de vinnige Sebaoui, hij kreeg de bal van Vaca maar besloot toch een paar meter naast.

Sterke start van nieuwe T1 Wieland bij Beerschot.

Rode kaart deert strijdvaardige Mannekes niet


Ook na de pauze bleef Beerschot de betere ploeg en het creëerde meteen een paar dikke kansen. Eerst besloot Baeten van dichtbij op Brondeel, even later kopte Van den Bergh binnen het bereik van de Beverse doelman. Ook de rebounds leverden niets op en zo bleef SK Beveren met hangen en wurgen in de wedstrijd. Op het uur kregen de bezoekers plots een levenslijn toen Van den Bergh een rode kaart kreeg na een fout op de doorgebroken Maderner. Bij de daaropvolgende vrije trap redde Vanhamel knap op een poging van Hoggas.

Halfweg de tweede periode haalde Brondeel nogmaals twee pogingen van Vaca uit zijn doelvlak, de bezoekende doelman was de enige die echt op niveau was bij SK Beveren. In de slotfase werd het voor de tien thuisspelers steeds moeilijker om de ruimtes te belopen onder een loden zon, Ribeiro kwam tot twee maal toe nog dicht bij de gelijkmaker maar Vanhamel en de paal brachten redding. In de blessuretijd pakte ook bezoeker Mertens nog een tweede gele kaart, zo eindigden we met tien tegen tien maar de zege van de thuisploeg kwam niet meer in gevaar.

Scoreverloop:

1-0 (16') Matthys

Bijzonderheid:
Van den Bergh (Beerschot) krijgt een rode kaart (60').
Mertens (SK Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

🚀

Zal Beerschot kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

1
1
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

26
26
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

109
109
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

137
137
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

54
54
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

202
202
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

73
73
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

247
247
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

61
61
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

35
35
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

71
71
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

315
315
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

295
295
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

27
27
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

169
169
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

208
208
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

400
400
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

301
301
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

29
29
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

432
432
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

89
89
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

22
22
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

201
201
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

80
80
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

101
101

Meer sportnieuws