Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

105 stemmen
Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

Na een spannende wedstrijd heeft Beerschot zijn eerste wedstrijd (op een leeg Kiel) tot een goed einde gebracht. De Mannekes waren lange tijd de betere ploeg maar moesten in het laatste halfuur nog overleven met een man minder na een rode kaart. SK Beveren toonde zich nog niet helemaal klaar voor de competitiestart.


Zeg niet meer 1B, vanaf nu spraken we over de Challenger Pro League. Daarin stonden het vernieuwde Beerschot en SK Beveren deze namiddag tegenover mekaar.De Mannekes hadden met Wieland een nieuwe coach en er waren ook een pak nieuwe spelers bij Beerschot. De Waaslanders deden het nog steeds met Wim De Decker aan het roer, deze week sloot ook nog ex-KV Mechelen speler Bateau aan en hij kreeg meteen een basisplaats.

Beerschot opent sterk met vernieuwde ploeg


Op een leeg Kiel (nog een straf van vorig seizoen) probeerde de thuisploeg meteen zijn wil op te leggen aan de bezoekers. Na goed vijf minuten spelen trapte Baeten een eerste kans over de kooi van Brondeel. Op het kwartier waren het de Mannekes die de voorsprong namen: Matthys probeerde het met een voorzet-schot en dat verdween pardoes in doel, 1-0 voor Beerschot.

SK Beveren liet zich zeker niet onbetuigd, op het halfuur ging een schuin schot van Maderner voorlangs. Het team van Wieland controleerde en stak op tien minuten van de rust nog eens de neus aan het venster via de vinnige Sebaoui, hij kreeg de bal van Vaca maar besloot toch een paar meter naast.

Sterke start van nieuwe T1 Wieland bij Beerschot.

Rode kaart deert strijdvaardige Mannekes niet


Ook na de pauze bleef Beerschot de betere ploeg en het creëerde meteen een paar dikke kansen. Eerst besloot Baeten van dichtbij op Brondeel, even later kopte Van den Bergh binnen het bereik van de Beverse doelman. Ook de rebounds leverden niets op en zo bleef SK Beveren met hangen en wurgen in de wedstrijd. Op het uur kregen de bezoekers plots een levenslijn toen Van den Bergh een rode kaart kreeg na een fout op de doorgebroken Maderner. Bij de daaropvolgende vrije trap redde Vanhamel knap op een poging van Hoggas.

Halfweg de tweede periode haalde Brondeel nogmaals twee pogingen van Vaca uit zijn doelvlak, de bezoekende doelman was de enige die echt op niveau was bij SK Beveren. In de slotfase werd het voor de tien thuisspelers steeds moeilijker om de ruimtes te belopen onder een loden zon, Ribeiro kwam tot twee maal toe nog dicht bij de gelijkmaker maar Vanhamel en de paal brachten redding. In de blessuretijd pakte ook bezoeker Mertens nog een tweede gele kaart, zo eindigden we met tien tegen tien maar de zege van de thuisploeg kwam niet meer in gevaar.

Scoreverloop:

1-0 (16') Matthys

Bijzonderheid:
Van den Bergh (Beerschot) krijgt een rode kaart (60').
Mertens (SK Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

🚀

Zal Beerschot kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

3
3
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

90
90
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

20
20
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

122
122
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

27
27
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

181
181
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

111
111
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

84
84
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

582
582
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

130
130
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

150
150
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

919
919
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

63
63
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

588
588
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

408
408
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

786
786
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

765
765
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

452
452
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

759
759
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

367
367
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

205
205
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

226
226
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

210
210

Meer sportnieuws