Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

door
Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

Na een spannende wedstrijd heeft Beerschot zijn eerste wedstrijd (op een leeg Kiel) tot een goed einde gebracht. De Mannekes waren lange tijd de betere ploeg maar moesten in het laatste halfuur nog overleven met een man minder na een rode kaart. SK Beveren toonde zich nog niet helemaal klaar voor de competitiestart.


Zeg niet meer 1B, vanaf nu spraken we over de Challenger Pro League. Daarin stonden het vernieuwde Beerschot en SK Beveren deze namiddag tegenover mekaar.De Mannekes hadden met Wieland een nieuwe coach en er waren ook een pak nieuwe spelers bij Beerschot. De Waaslanders deden het nog steeds met Wim De Decker aan het roer, deze week sloot ook nog ex-KV Mechelen speler Bateau aan en hij kreeg meteen een basisplaats.

Beerschot opent sterk met vernieuwde ploeg


Op een leeg Kiel (nog een straf van vorig seizoen) probeerde de thuisploeg meteen zijn wil op te leggen aan de bezoekers. Na goed vijf minuten spelen trapte Baeten een eerste kans over de kooi van Brondeel. Op het kwartier waren het de Mannekes die de voorsprong namen: Matthys probeerde het met een voorzet-schot en dat verdween pardoes in doel, 1-0 voor Beerschot.

SK Beveren liet zich zeker niet onbetuigd, op het halfuur ging een schuin schot van Maderner voorlangs. Het team van Wieland controleerde en stak op tien minuten van de rust nog eens de neus aan het venster via de vinnige Sebaoui, hij kreeg de bal van Vaca maar besloot toch een paar meter naast.

Sterke start van nieuwe T1 Wieland bij Beerschot.

Rode kaart deert strijdvaardige Mannekes niet


Ook na de pauze bleef Beerschot de betere ploeg en het creëerde meteen een paar dikke kansen. Eerst besloot Baeten van dichtbij op Brondeel, even later kopte Van den Bergh binnen het bereik van de Beverse doelman. Ook de rebounds leverden niets op en zo bleef SK Beveren met hangen en wurgen in de wedstrijd. Op het uur kregen de bezoekers plots een levenslijn toen Van den Bergh een rode kaart kreeg na een fout op de doorgebroken Maderner. Bij de daaropvolgende vrije trap redde Vanhamel knap op een poging van Hoggas.

Halfweg de tweede periode haalde Brondeel nogmaals twee pogingen van Vaca uit zijn doelvlak, de bezoekende doelman was de enige die echt op niveau was bij SK Beveren. In de slotfase werd het voor de tien thuisspelers steeds moeilijker om de ruimtes te belopen onder een loden zon, Ribeiro kwam tot twee maal toe nog dicht bij de gelijkmaker maar Vanhamel en de paal brachten redding. In de blessuretijd pakte ook bezoeker Mertens nog een tweede gele kaart, zo eindigden we met tien tegen tien maar de zege van de thuisploeg kwam niet meer in gevaar.

Scoreverloop:

1-0 (16') Matthys

Bijzonderheid:
Van den Bergh (Beerschot) krijgt een rode kaart (60').
Mertens (SK Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

Zal Beerschot kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

12
12
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

84
84
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

137
137
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

443
443
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

50
50
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

197
197
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

33
33
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

80
80
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

112
112
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

160
160
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

522
522
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

306
306
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

199
199
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

404
404
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

271
271
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

265
265
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

268
268
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

622
622
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

187
187
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

130
130
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

34
34
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

130
130

Meer sportnieuws