Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

door
Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

Na een spannende wedstrijd heeft Beerschot zijn eerste wedstrijd (op een leeg Kiel) tot een goed einde gebracht. De Mannekes waren lange tijd de betere ploeg maar moesten in het laatste halfuur nog overleven met een man minder na een rode kaart. SK Beveren toonde zich nog niet helemaal klaar voor de competitiestart.


Zeg niet meer 1B, vanaf nu spraken we over de Challenger Pro League. Daarin stonden het vernieuwde Beerschot en SK Beveren deze namiddag tegenover mekaar.De Mannekes hadden met Wieland een nieuwe coach en er waren ook een pak nieuwe spelers bij Beerschot. De Waaslanders deden het nog steeds met Wim De Decker aan het roer, deze week sloot ook nog ex-KV Mechelen speler Bateau aan en hij kreeg meteen een basisplaats.

Beerschot opent sterk met vernieuwde ploeg


Op een leeg Kiel (nog een straf van vorig seizoen) probeerde de thuisploeg meteen zijn wil op te leggen aan de bezoekers. Na goed vijf minuten spelen trapte Baeten een eerste kans over de kooi van Brondeel. Op het kwartier waren het de Mannekes die de voorsprong namen: Matthys probeerde het met een voorzet-schot en dat verdween pardoes in doel, 1-0 voor Beerschot.

SK Beveren liet zich zeker niet onbetuigd, op het halfuur ging een schuin schot van Maderner voorlangs. Het team van Wieland controleerde en stak op tien minuten van de rust nog eens de neus aan het venster via de vinnige Sebaoui, hij kreeg de bal van Vaca maar besloot toch een paar meter naast.

Sterke start van nieuwe T1 Wieland bij Beerschot.

Rode kaart deert strijdvaardige Mannekes niet


Ook na de pauze bleef Beerschot de betere ploeg en het creëerde meteen een paar dikke kansen. Eerst besloot Baeten van dichtbij op Brondeel, even later kopte Van den Bergh binnen het bereik van de Beverse doelman. Ook de rebounds leverden niets op en zo bleef SK Beveren met hangen en wurgen in de wedstrijd. Op het uur kregen de bezoekers plots een levenslijn toen Van den Bergh een rode kaart kreeg na een fout op de doorgebroken Maderner. Bij de daaropvolgende vrije trap redde Vanhamel knap op een poging van Hoggas.

Halfweg de tweede periode haalde Brondeel nogmaals twee pogingen van Vaca uit zijn doelvlak, de bezoekende doelman was de enige die echt op niveau was bij SK Beveren. In de slotfase werd het voor de tien thuisspelers steeds moeilijker om de ruimtes te belopen onder een loden zon, Ribeiro kwam tot twee maal toe nog dicht bij de gelijkmaker maar Vanhamel en de paal brachten redding. In de blessuretijd pakte ook bezoeker Mertens nog een tweede gele kaart, zo eindigden we met tien tegen tien maar de zege van de thuisploeg kwam niet meer in gevaar.

Scoreverloop:

1-0 (16') Matthys

Bijzonderheid:
Van den Bergh (Beerschot) krijgt een rode kaart (60').
Mertens (SK Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Zal Beerschot kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

33
33
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

15
15
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

34
34
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

402
402
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

236
236
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

150
150
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

263
263
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

608
608
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

264
264
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

290
290
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

347
347
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

163
163
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

137
137
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

82
82
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

262
262
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

287
287
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

449
449
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

358
358
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

553
553
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

51
51
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

482
482
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

522
522

Meer sportnieuws