Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

105 stemmen
Beerschot zet operatie promotie in met knappe zege

Na een spannende wedstrijd heeft Beerschot zijn eerste wedstrijd (op een leeg Kiel) tot een goed einde gebracht. De Mannekes waren lange tijd de betere ploeg maar moesten in het laatste halfuur nog overleven met een man minder na een rode kaart. SK Beveren toonde zich nog niet helemaal klaar voor de competitiestart.


Zeg niet meer 1B, vanaf nu spraken we over de Challenger Pro League. Daarin stonden het vernieuwde Beerschot en SK Beveren deze namiddag tegenover mekaar.De Mannekes hadden met Wieland een nieuwe coach en er waren ook een pak nieuwe spelers bij Beerschot. De Waaslanders deden het nog steeds met Wim De Decker aan het roer, deze week sloot ook nog ex-KV Mechelen speler Bateau aan en hij kreeg meteen een basisplaats.

Beerschot opent sterk met vernieuwde ploeg


Op een leeg Kiel (nog een straf van vorig seizoen) probeerde de thuisploeg meteen zijn wil op te leggen aan de bezoekers. Na goed vijf minuten spelen trapte Baeten een eerste kans over de kooi van Brondeel. Op het kwartier waren het de Mannekes die de voorsprong namen: Matthys probeerde het met een voorzet-schot en dat verdween pardoes in doel, 1-0 voor Beerschot.

SK Beveren liet zich zeker niet onbetuigd, op het halfuur ging een schuin schot van Maderner voorlangs. Het team van Wieland controleerde en stak op tien minuten van de rust nog eens de neus aan het venster via de vinnige Sebaoui, hij kreeg de bal van Vaca maar besloot toch een paar meter naast.

Sterke start van nieuwe T1 Wieland bij Beerschot.

Rode kaart deert strijdvaardige Mannekes niet


Ook na de pauze bleef Beerschot de betere ploeg en het creëerde meteen een paar dikke kansen. Eerst besloot Baeten van dichtbij op Brondeel, even later kopte Van den Bergh binnen het bereik van de Beverse doelman. Ook de rebounds leverden niets op en zo bleef SK Beveren met hangen en wurgen in de wedstrijd. Op het uur kregen de bezoekers plots een levenslijn toen Van den Bergh een rode kaart kreeg na een fout op de doorgebroken Maderner. Bij de daaropvolgende vrije trap redde Vanhamel knap op een poging van Hoggas.

Halfweg de tweede periode haalde Brondeel nogmaals twee pogingen van Vaca uit zijn doelvlak, de bezoekende doelman was de enige die echt op niveau was bij SK Beveren. In de slotfase werd het voor de tien thuisspelers steeds moeilijker om de ruimtes te belopen onder een loden zon, Ribeiro kwam tot twee maal toe nog dicht bij de gelijkmaker maar Vanhamel en de paal brachten redding. In de blessuretijd pakte ook bezoeker Mertens nog een tweede gele kaart, zo eindigden we met tien tegen tien maar de zege van de thuisploeg kwam niet meer in gevaar.

Scoreverloop:

1-0 (16') Matthys

Bijzonderheid:
Van den Bergh (Beerschot) krijgt een rode kaart (60').
Mertens (SK Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

🚀

Zal Beerschot kampioen worden dit seizoen?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

35
35
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

16
16
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

13
13
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

58
58
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

58
58
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

52
52
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

95
95
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

39
39
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

128
128
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

101
101
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

21
21
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

154
154
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

352
352
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

225
225
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

70
70
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

728
728
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

479
479
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

492
492
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

366
366
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

667
667
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

333
333
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

496
496
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

138
138
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2142
2142
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

183
183

Meer sportnieuws