L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

door
L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

Het is voorlopig nog wachten op een officiële bevestiging, maar niets lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City nog in de weg te staan. RSC Anderlecht verliest dus één van zijn grote smaakmakers. Maar daar tegenover stijgen de kansen wel op een verlengd verblijf van Francis Amuzu.


Het 22-jarige jeugdproduct werd de voorbije dagen nadrukkelijk aan OGC Nice gelinkt. De subtopper uit de Ligue 1 volgt Amuzu al een behoorlijke tijd en toonde zich bereid om door te breken. Even leek een akkoord in de maak over een transfersom van zo'n 8 miljoen euro. Maar vrijdag weerklonk vanuit Frankrijk dat een deal plots weer ver weg is. Iets wat inmiddels bevestigd werd door Nice-coach Lucien Favre.

Het toonaangevende L'Equipe komt zaterdag ook met meer info over het dossier. Volgens de Franse sportkrant is het vooral aan Anderlecht te wijten dat deal op de helling staat. Paars-Wit ving namelijk meer dan verwacht voor Gomez, waardoor de verkoop van Amuzu niet langer noodzakelijk was. De club zou nu zelfs nog meer geld verlangen voor haar flankspeler. Waar Nice hoopte om een akkoord te vinden voor minder dan 8 miljoen euro, mikt RSCA nu op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer.

EUROPESE DUELS
Een vertrek van Amuzu zou nog niet volledig van de baan zijn, maar Anderlecht heeft de touwtjes dus stevig in handen. Bovendien zou de recordkampioen trachten om het dossier zo lang mogelijk te rekken. Op die manier kan Amuzu nog ingezet worden in de dubbele confrontatie met Young Boys Bern in de laatste voorronde van de Conference League. Indien Paars-Wit zich kan plaatsten voor de poules heeft ook extra middelen en extra aantrekkingskracht om een eventuele vervanger voor Amuzu te vinden.

LEES OOK: Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

Amuzu blijft deze zomer bij Anderlecht ...

Meest recent

Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

10
10
Kompany op ontploffen: Bayern drijft hem tot het kookpunt

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

21
21
Club Brugge in titelmodus: forse waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

56
56
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

36
36
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

266
266
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

96
96
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

102
102
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

40
40
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

87
87
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

304
304
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

374
374
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

227
227
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

255
255
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

278
278
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

530
530
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

108
108
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

166
166
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

227
227
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

125
125
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

68
68
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

95
95
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

179
179
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

57
57
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

28
28
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

83
83

Meer sportnieuws