L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

356 stemmen
L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

Het is voorlopig nog wachten op een officiële bevestiging, maar niets lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City nog in de weg te staan. RSC Anderlecht verliest dus één van zijn grote smaakmakers. Maar daar tegenover stijgen de kansen wel op een verlengd verblijf van Francis Amuzu.


Het 22-jarige jeugdproduct werd de voorbije dagen nadrukkelijk aan OGC Nice gelinkt. De subtopper uit de Ligue 1 volgt Amuzu al een behoorlijke tijd en toonde zich bereid om door te breken. Even leek een akkoord in de maak over een transfersom van zo'n 8 miljoen euro. Maar vrijdag weerklonk vanuit Frankrijk dat een deal plots weer ver weg is. Iets wat inmiddels bevestigd werd door Nice-coach Lucien Favre.

Het toonaangevende L'Equipe komt zaterdag ook met meer info over het dossier. Volgens de Franse sportkrant is het vooral aan Anderlecht te wijten dat deal op de helling staat. Paars-Wit ving namelijk meer dan verwacht voor Gomez, waardoor de verkoop van Amuzu niet langer noodzakelijk was. De club zou nu zelfs nog meer geld verlangen voor haar flankspeler. Waar Nice hoopte om een akkoord te vinden voor minder dan 8 miljoen euro, mikt RSCA nu op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer.

EUROPESE DUELS
Een vertrek van Amuzu zou nog niet volledig van de baan zijn, maar Anderlecht heeft de touwtjes dus stevig in handen. Bovendien zou de recordkampioen trachten om het dossier zo lang mogelijk te rekken. Op die manier kan Amuzu nog ingezet worden in de dubbele confrontatie met Young Boys Bern in de laatste voorronde van de Conference League. Indien Paars-Wit zich kan plaatsten voor de poules heeft ook extra middelen en extra aantrekkingskracht om een eventuele vervanger voor Amuzu te vinden.

LEES OOK: ‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Amuzu blijft deze zomer bij Anderlecht ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

53
53
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

48
48
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

65
65
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

16
16
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

146
146
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

169
169
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

74
74
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

322
322
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

325
325
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

180
180
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

352
352
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

184
184
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

406
406
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

624
624
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

725
725
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

443
443
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws