L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

door
L'Equipe: Anderlecht zorgt voor Amuzu-wending

Het is voorlopig nog wachten op een officiële bevestiging, maar niets lijkt de transfer van Sergio Gomez naar Manchester City nog in de weg te staan. RSC Anderlecht verliest dus één van zijn grote smaakmakers. Maar daar tegenover stijgen de kansen wel op een verlengd verblijf van Francis Amuzu.


Het 22-jarige jeugdproduct werd de voorbije dagen nadrukkelijk aan OGC Nice gelinkt. De subtopper uit de Ligue 1 volgt Amuzu al een behoorlijke tijd en toonde zich bereid om door te breken. Even leek een akkoord in de maak over een transfersom van zo'n 8 miljoen euro. Maar vrijdag weerklonk vanuit Frankrijk dat een deal plots weer ver weg is. Iets wat inmiddels bevestigd werd door Nice-coach Lucien Favre.

Het toonaangevende L'Equipe komt zaterdag ook met meer info over het dossier. Volgens de Franse sportkrant is het vooral aan Anderlecht te wijten dat deal op de helling staat. Paars-Wit ving namelijk meer dan verwacht voor Gomez, waardoor de verkoop van Amuzu niet langer noodzakelijk was. De club zou nu zelfs nog meer geld verlangen voor haar flankspeler. Waar Nice hoopte om een akkoord te vinden voor minder dan 8 miljoen euro, mikt RSCA nu op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer.

EUROPESE DUELS
Een vertrek van Amuzu zou nog niet volledig van de baan zijn, maar Anderlecht heeft de touwtjes dus stevig in handen. Bovendien zou de recordkampioen trachten om het dossier zo lang mogelijk te rekken. Op die manier kan Amuzu nog ingezet worden in de dubbele confrontatie met Young Boys Bern in de laatste voorronde van de Conference League. Indien Paars-Wit zich kan plaatsten voor de poules heeft ook extra middelen en extra aantrekkingskracht om een eventuele vervanger voor Amuzu te vinden.

LEES OOK: ‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Amuzu blijft deze zomer bij Anderlecht ...

Meest recent

‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

7
7
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

52
52
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

21
21
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

28
28
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

176
176
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

103
103
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

176
176
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

31
31
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

110
110
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

47
47
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

510
510
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

140
140
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

238
238
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

296
296
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

249
249
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

179
179
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

70
70
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

107
107
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

464
464
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

238
238
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

356
356
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

173
173
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

245
245

Meer sportnieuws