TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

door
TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht wil nog een aantal overbodige spelers lozen uit de kern van Felice Mazzu. Voor Timon Wellenreuther lijkt alvast een oplossing gevonden. De Duitse doelman zou aan Feyenoord verhuurd worden. Volgens SudPresse bestaat de kans dan weer dat ook Benito Raman en Kristoffer Olsson deze zomer nog vertrekken. Francis Amuzu lijkt dan weer te blijven. Zijn transfer naar OGC Nice is zwaar op de helling komen te staan. Moet hij alsnog vertrekken, zou Mazzu aan Loïc Lapoussin (Union) denken al vervanger, zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri.



Club Brugge wil zich nog versterken in het slot van de zomermercato en heeft daarvoor drie prioriteiten. Zoals alom geweten wil Club er nog een extra sterkhouder op het middenveld bij. Daarnaast is het geen geheim dat de Bruggelingen hun zinnen hebben gezet op een nieuwe (target)spits. En tot slot lijkt er ook achterin nog iets bij te komen, liefst iemand met ervaring die mee kan helpen de defensieve problemen op te lossen.



KRC Genk dreigt opnieuw een sterkhouder te verliezen. Zo lijkt ook Jhon Lucumi goed op weg naar een Italiaans avontuur. De Colombiaanse verdediger wordt al enkele weken aan Bologna gelinkt. En volgens de Italiaanse journalist Gianluigi Longari zijn die onderhandelingen in een stroomversnelling geraakt. Longari verwacht dat een overeenkomst met alle partijen bijzonder dichtbij is.



Standard zou volgens Deense media Paul Mukairu willen huren van FC Kopenhagen. Anderlecht huurde hem twee jaar ook al geleden, maar zijn passage in Brussel was allerminst een succes. Mukairu keerde terug naar het Turkse Antalyaspor, maar veel potten brak hij daar ook niet. Uiteindelijk ging Kopenhagen met hem aan de haal, daar mag hij nu ook weer beschikken.

Union SG heeft zich nog wat verder versterkt. Zo kondigde de vice-kampioen vrijdagavond de komst van José Rodriguez aan. De 27-jarige middenvelder zat zonder club nadat zijn overeenkomst bij Maccabi Haifa was afgelopen. En dus kregen de Unionisten een buitenkans om hem transfervrij op te pikken.

BUITENLAND
Juventus zou Memphis Depay tot de absolute topprioriteit hebben gebombardeerd, maar de Italianen krijgen stevige concurrentie vanuit Engeland. Chelsea zou namelijk al geruime tijd interesse tonen in de Nederlander. Anderzijds werkte West Ham zich in de voorbije weken op als een serieuze kandidaat-overnemer. In ieder geval mag hij bij een interessant bod vertrekken bij FC Barcelona.



Anderlecht liet zijn oog vallen op Darko Churlinov van VfB Stuttgart, maar volgens Bild is het Burnley FC dat met zijn diensten aan de haal gaat. Vincent Kompany zag eerder nochtans een bod van 3 miljoen euro afgewezen worden, maar de clubs zouden nu toch weer rond de tafel zitten om een akkoord te vinden.

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Welke ploeg heeft momenteel het meeste nood aan extra versterking?

Meest recent

Noa Lang zorgt voor groot mysterie met korte boodschap

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

2
2
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

36
36
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

18
18
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

82
82
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

88
88
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

117
117
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

54
54
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

73
73
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

194
194
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

299
299
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

151
151
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

87
87
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

34
34
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

407
407
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

62
62
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

169
169
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

483
483
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

327
327
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

115
115
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

101
101
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

287
287
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

433
433
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

199
199
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

409
409

Meer sportnieuws