TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

431 stemmen
TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht wil nog een aantal overbodige spelers lozen uit de kern van Felice Mazzu. Voor Timon Wellenreuther lijkt alvast een oplossing gevonden. De Duitse doelman zou aan Feyenoord verhuurd worden. Volgens SudPresse bestaat de kans dan weer dat ook Benito Raman en Kristoffer Olsson deze zomer nog vertrekken. Francis Amuzu lijkt dan weer te blijven. Zijn transfer naar OGC Nice is zwaar op de helling komen te staan. Moet hij alsnog vertrekken, zou Mazzu aan Loïc Lapoussin (Union) denken al vervanger, zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri.



Club Brugge wil zich nog versterken in het slot van de zomermercato en heeft daarvoor drie prioriteiten. Zoals alom geweten wil Club er nog een extra sterkhouder op het middenveld bij. Daarnaast is het geen geheim dat de Bruggelingen hun zinnen hebben gezet op een nieuwe (target)spits. En tot slot lijkt er ook achterin nog iets bij te komen, liefst iemand met ervaring die mee kan helpen de defensieve problemen op te lossen.



KRC Genk dreigt opnieuw een sterkhouder te verliezen. Zo lijkt ook Jhon Lucumi goed op weg naar een Italiaans avontuur. De Colombiaanse verdediger wordt al enkele weken aan Bologna gelinkt. En volgens de Italiaanse journalist Gianluigi Longari zijn die onderhandelingen in een stroomversnelling geraakt. Longari verwacht dat een overeenkomst met alle partijen bijzonder dichtbij is.



Standard zou volgens Deense media Paul Mukairu willen huren van FC Kopenhagen. Anderlecht huurde hem twee jaar ook al geleden, maar zijn passage in Brussel was allerminst een succes. Mukairu keerde terug naar het Turkse Antalyaspor, maar veel potten brak hij daar ook niet. Uiteindelijk ging Kopenhagen met hem aan de haal, daar mag hij nu ook weer beschikken.

Union SG heeft zich nog wat verder versterkt. Zo kondigde de vice-kampioen vrijdagavond de komst van José Rodriguez aan. De 27-jarige middenvelder zat zonder club nadat zijn overeenkomst bij Maccabi Haifa was afgelopen. En dus kregen de Unionisten een buitenkans om hem transfervrij op te pikken.

BUITENLAND
Juventus zou Memphis Depay tot de absolute topprioriteit hebben gebombardeerd, maar de Italianen krijgen stevige concurrentie vanuit Engeland. Chelsea zou namelijk al geruime tijd interesse tonen in de Nederlander. Anderzijds werkte West Ham zich in de voorbije weken op als een serieuze kandidaat-overnemer. In ieder geval mag hij bij een interessant bod vertrekken bij FC Barcelona.



Anderlecht liet zijn oog vallen op Darko Churlinov van VfB Stuttgart, maar volgens Bild is het Burnley FC dat met zijn diensten aan de haal gaat. Vincent Kompany zag eerder nochtans een bod van 3 miljoen euro afgewezen worden, maar de clubs zouden nu toch weer rond de tafel zitten om een akkoord te vinden.

LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Welke ploeg heeft momenteel het meeste nood aan extra versterking?

Meest recent

'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

3
3
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

12
12
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

92
92
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

360
360
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

127
127
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

57
57
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

108
108
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

34
34
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

657
657
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

116
116
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

123
123
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

90
90
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

446
446
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

387
387
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

414
414
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

255
255
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

370
370
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

708
708
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

523
523
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

279
279
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

824
824
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

73
73
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

376
376
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

476
476

Meer sportnieuws