TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

door
TU: 'Mazzu wil Union-smaakmaker, Genk verliest sterkhouder'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht wil nog een aantal overbodige spelers lozen uit de kern van Felice Mazzu. Voor Timon Wellenreuther lijkt alvast een oplossing gevonden. De Duitse doelman zou aan Feyenoord verhuurd worden. Volgens SudPresse bestaat de kans dan weer dat ook Benito Raman en Kristoffer Olsson deze zomer nog vertrekken. Francis Amuzu lijkt dan weer te blijven. Zijn transfer naar OGC Nice is zwaar op de helling komen te staan. Moet hij alsnog vertrekken, zou Mazzu aan Loïc Lapoussin (Union) denken al vervanger, zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri.



Club Brugge wil zich nog versterken in het slot van de zomermercato en heeft daarvoor drie prioriteiten. Zoals alom geweten wil Club er nog een extra sterkhouder op het middenveld bij. Daarnaast is het geen geheim dat de Bruggelingen hun zinnen hebben gezet op een nieuwe (target)spits. En tot slot lijkt er ook achterin nog iets bij te komen, liefst iemand met ervaring die mee kan helpen de defensieve problemen op te lossen.



KRC Genk dreigt opnieuw een sterkhouder te verliezen. Zo lijkt ook Jhon Lucumi goed op weg naar een Italiaans avontuur. De Colombiaanse verdediger wordt al enkele weken aan Bologna gelinkt. En volgens de Italiaanse journalist Gianluigi Longari zijn die onderhandelingen in een stroomversnelling geraakt. Longari verwacht dat een overeenkomst met alle partijen bijzonder dichtbij is.



Standard zou volgens Deense media Paul Mukairu willen huren van FC Kopenhagen. Anderlecht huurde hem twee jaar ook al geleden, maar zijn passage in Brussel was allerminst een succes. Mukairu keerde terug naar het Turkse Antalyaspor, maar veel potten brak hij daar ook niet. Uiteindelijk ging Kopenhagen met hem aan de haal, daar mag hij nu ook weer beschikken.

Union SG heeft zich nog wat verder versterkt. Zo kondigde de vice-kampioen vrijdagavond de komst van José Rodriguez aan. De 27-jarige middenvelder zat zonder club nadat zijn overeenkomst bij Maccabi Haifa was afgelopen. En dus kregen de Unionisten een buitenkans om hem transfervrij op te pikken.

BUITENLAND
Juventus zou Memphis Depay tot de absolute topprioriteit hebben gebombardeerd, maar de Italianen krijgen stevige concurrentie vanuit Engeland. Chelsea zou namelijk al geruime tijd interesse tonen in de Nederlander. Anderzijds werkte West Ham zich in de voorbije weken op als een serieuze kandidaat-overnemer. In ieder geval mag hij bij een interessant bod vertrekken bij FC Barcelona.



Anderlecht liet zijn oog vallen op Darko Churlinov van VfB Stuttgart, maar volgens Bild is het Burnley FC dat met zijn diensten aan de haal gaat. Vincent Kompany zag eerder nochtans een bod van 3 miljoen euro afgewezen worden, maar de clubs zouden nu toch weer rond de tafel zitten om een akkoord te vinden.

LEES OOK: 'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

Welke ploeg heeft momenteel het meeste nood aan extra versterking?

Meest recent

Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

5
5
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

28
28
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

66
66
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

36
36
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

300
300
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

91
91
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

161
161
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

174
174
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

287
287
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

320
320
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

70
70
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

708
708
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

363
363
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

536
536
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

143
143
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

546
546
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1200
1200
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

341
341
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

745
745
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

350
350
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238

Meer sportnieuws