Pech voor Martinez: "Ik heb gekozen voor Marokko"

door
Pech voor Martinez:

In België zijn er veel jonge talenten met een buitenlandse achtergrond, waardoor ze voor de nationale ploeg vaak kunnen kiezen uit meerdere opties. Bij KRC Genk loopt er zo een toptalent rond. Hij zal niet voor de Rode Duivels gaan uitkomen.


Bilal El Khannouss maakt indruk bij Racing Genk en de 18-jarige middenvelder lijkt alvast het potentieel te hebben om heel hoog te mikken. Bondscoach Roberto Martinez moet alvast niet proberen om het jonge talent bij de selectie te halen. Hij zal immers wachten op een oproepingsbrief voor de nationale ploeg van Marokko, waar hij dolgraag wil voor uitkomen op het WK in Qatar.

"Ik speel nu bij de U20 van Marokko en kan ook voor de Rode Duivels uitkomen, maar mijn keuze is al definitief gemaakt. Tot de U17 zat ik bij België, daarna stapte ik over naar Marokko. Een gevoelskwestie. Er zitten hier nog wat halve Belgen. We hebben een goed team. Of ik al van het WK in Qatar droom? Ik speel nu in een eerste ploeg, dan hoop je aan te sluiten, ja", zegt hij aan Het Laatste Nieuws.

INTERESSE

Bij Racing Genk hebben ze een goudhaantje in de rangen, die in het verleden overkwam van RSC Anderlecht. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans liet eerder al verstaan dat dit zeer jammer is, maar dat er nu eenmaal talenten vertrekken. El Khannouss tekende enkele maanden geleden bij tot medio 2026, ook al had de aanvallende middenvelder naar eigen zeggen de nodige aanbiedingen vanuit het buitenland.

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Jammer voor België?

Meest recent

'Club tot actie gedwongen: transferoffensief in januari'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

0
0
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

60
60
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

139
139
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

137
137
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

182
182
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

277
277
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

215
215
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

78
78
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

552
552
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

64
64
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

147
147
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

485
485
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

148
148
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

253
253
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

170
170
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

381
381
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

557
557
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

709
709
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

336
336
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

351
351
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

294
294
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1105
1105

Meer sportnieuws