Pech voor Martinez: "Ik heb gekozen voor Marokko"

422 stemmen
Pech voor Martinez:

In België zijn er veel jonge talenten met een buitenlandse achtergrond, waardoor ze voor de nationale ploeg vaak kunnen kiezen uit meerdere opties. Bij KRC Genk loopt er zo een toptalent rond. Hij zal niet voor de Rode Duivels gaan uitkomen.


Bilal El Khannouss maakt indruk bij Racing Genk en de 18-jarige middenvelder lijkt alvast het potentieel te hebben om heel hoog te mikken. Bondscoach Roberto Martinez moet alvast niet proberen om het jonge talent bij de selectie te halen. Hij zal immers wachten op een oproepingsbrief voor de nationale ploeg van Marokko, waar hij dolgraag wil voor uitkomen op het WK in Qatar.

"Ik speel nu bij de U20 van Marokko en kan ook voor de Rode Duivels uitkomen, maar mijn keuze is al definitief gemaakt. Tot de U17 zat ik bij België, daarna stapte ik over naar Marokko. Een gevoelskwestie. Er zitten hier nog wat halve Belgen. We hebben een goed team. Of ik al van het WK in Qatar droom? Ik speel nu in een eerste ploeg, dan hoop je aan te sluiten, ja", zegt hij aan Het Laatste Nieuws.

INTERESSE

Bij Racing Genk hebben ze een goudhaantje in de rangen, die in het verleden overkwam van RSC Anderlecht. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans liet eerder al verstaan dat dit zeer jammer is, maar dat er nu eenmaal talenten vertrekken. El Khannouss tekende enkele maanden geleden bij tot medio 2026, ook al had de aanvallende middenvelder naar eigen zeggen de nodige aanbiedingen vanuit het buitenland.

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Jammer voor België?

Meest recent

AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

0
0
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

49
49
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

37
37
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

43
43
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

34
34
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

204
204
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

155
155
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

194
194
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

102
102
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

138
138
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

313
313
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

277
277
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

224
224
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

186
186
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

283
283
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

90
90
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

55
55
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

531
531
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

236
236
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

395
395
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

185
185
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

124
124

Meer sportnieuws