'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

door
'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

RSC Anderlecht gaat zondagmiddag op bezoek bij STVV, maar vooral het daaropvolgende tweeluik is erg belangrijk voor de recordkampioen. In de voorrondes van de Conference League wacht immers een dubbele confrontatie tegen Young Boys Bern. RSCA wil die opdracht absoluut tot een goed einde brengen.


En waar hij zondag mogelijk nog enkele rotaties doorvoert, lijkt coach Felice Mazzu in die belangrijke duels voor zijn 'type-ploeg' te gaan. Die staat inmiddels in grote lijnen vast. Eerder geraakte al bekend dat het trio Hoedt-Debast-Delcroix de vaste basis achterin zal vormen. Op de rechterflank is Amir Murillo nu ook volledig weer inzetbaar, terwijl Francis Amuzu de linkerkant voor zijn rekening neemt. De kans dat de twee wingers blijven, wordt ook met de dag groter.

Op het middenveld zijn Yari Verschaeren, Adrien Trebel en Majeed Ashimeru quasi zeker van hun plaats, met achter hun een aantal jongeren die klaar staan om hun kans te grijpen. En omdat Sebastiano Esposito nog niet volledig zijn draai heeft gevonden, hebben Fabio Silva en Lior Refaelov voorin de beste papieren. Voorlopig lijkt de type-ploeg van Mazzu dus grotendeels vast te staan, al zal doorheen het seizoen wel voldoende geroteerd worden. Toch zijn er zeker twee spelers die zich zorgen moeten maken.

ERVAREN DUO OUT
Volgens SudPresse ziet de situatie er immers niet zo goed uit voor Kristoffer Olsson en Benito Raman. In principe behoren zij nochtans tot de meer ervaren krachten in de selectie. Maar donderdag startten ze allebei in de basis en konden ze allerminst overtuigen. Vooral zou inmiddels al 'definitief verbrand' zijn. Het is dan ook niet uitgesloten dat zowel de Zweedse middenvelder als de Belgische aanvaller deze zomer nog vertrekt.

LEES OOK: Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

29
29
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

18
18
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

160
160
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

310
310
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

164
164
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

557
557
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

819
819
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

553
553
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

554
554
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

464
464
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

254
254
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

555
555
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws