'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

door
'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

RSC Anderlecht gaat zondagmiddag op bezoek bij STVV, maar vooral het daaropvolgende tweeluik is erg belangrijk voor de recordkampioen. In de voorrondes van de Conference League wacht immers een dubbele confrontatie tegen Young Boys Bern. RSCA wil die opdracht absoluut tot een goed einde brengen.


En waar hij zondag mogelijk nog enkele rotaties doorvoert, lijkt coach Felice Mazzu in die belangrijke duels voor zijn 'type-ploeg' te gaan. Die staat inmiddels in grote lijnen vast. Eerder geraakte al bekend dat het trio Hoedt-Debast-Delcroix de vaste basis achterin zal vormen. Op de rechterflank is Amir Murillo nu ook volledig weer inzetbaar, terwijl Francis Amuzu de linkerkant voor zijn rekening neemt. De kans dat de twee wingers blijven, wordt ook met de dag groter.

Op het middenveld zijn Yari Verschaeren, Adrien Trebel en Majeed Ashimeru quasi zeker van hun plaats, met achter hun een aantal jongeren die klaar staan om hun kans te grijpen. En omdat Sebastiano Esposito nog niet volledig zijn draai heeft gevonden, hebben Fabio Silva en Lior Refaelov voorin de beste papieren. Voorlopig lijkt de type-ploeg van Mazzu dus grotendeels vast te staan, al zal doorheen het seizoen wel voldoende geroteerd worden. Toch zijn er zeker twee spelers die zich zorgen moeten maken.

ERVAREN DUO OUT
Volgens SudPresse ziet de situatie er immers niet zo goed uit voor Kristoffer Olsson en Benito Raman. In principe behoren zij nochtans tot de meer ervaren krachten in de selectie. Maar donderdag startten ze allebei in de basis en konden ze allerminst overtuigen. Vooral zou inmiddels al 'definitief verbrand' zijn. Het is dan ook niet uitgesloten dat zowel de Zweedse middenvelder als de Belgische aanvaller deze zomer nog vertrekt.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

55
55
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

60
60
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

68
68
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

85
85
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

358
358
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

51
51
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

111
111
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

201
201
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

128
128
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

620
620
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

321
321
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

117
117
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

568
568

Meer sportnieuws