'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

door
'Tweetal in problemen: vertrek bij Anderlecht wenkt'

RSC Anderlecht gaat zondagmiddag op bezoek bij STVV, maar vooral het daaropvolgende tweeluik is erg belangrijk voor de recordkampioen. In de voorrondes van de Conference League wacht immers een dubbele confrontatie tegen Young Boys Bern. RSCA wil die opdracht absoluut tot een goed einde brengen.


En waar hij zondag mogelijk nog enkele rotaties doorvoert, lijkt coach Felice Mazzu in die belangrijke duels voor zijn 'type-ploeg' te gaan. Die staat inmiddels in grote lijnen vast. Eerder geraakte al bekend dat het trio Hoedt-Debast-Delcroix de vaste basis achterin zal vormen. Op de rechterflank is Amir Murillo nu ook volledig weer inzetbaar, terwijl Francis Amuzu de linkerkant voor zijn rekening neemt. De kans dat de twee wingers blijven, wordt ook met de dag groter.

Op het middenveld zijn Yari Verschaeren, Adrien Trebel en Majeed Ashimeru quasi zeker van hun plaats, met achter hun een aantal jongeren die klaar staan om hun kans te grijpen. En omdat Sebastiano Esposito nog niet volledig zijn draai heeft gevonden, hebben Fabio Silva en Lior Refaelov voorin de beste papieren. Voorlopig lijkt de type-ploeg van Mazzu dus grotendeels vast te staan, al zal doorheen het seizoen wel voldoende geroteerd worden. Toch zijn er zeker twee spelers die zich zorgen moeten maken.

ERVAREN DUO OUT
Volgens SudPresse ziet de situatie er immers niet zo goed uit voor Kristoffer Olsson en Benito Raman. In principe behoren zij nochtans tot de meer ervaren krachten in de selectie. Maar donderdag startten ze allebei in de basis en konden ze allerminst overtuigen. Vooral zou inmiddels al 'definitief verbrand' zijn. Het is dan ook niet uitgesloten dat zowel de Zweedse middenvelder als de Belgische aanvaller deze zomer nog vertrekt.

LEES OOK: Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

0
0
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

40
40
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

116
116
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

69
69
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

59
59
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

83
83
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

196
196
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

131
131
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

116
116
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

105
105
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

352
352
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

260
260
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

390
390
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

344
344
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

141
141
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

259
259
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

107
107
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

92
92
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

262
262
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

237
237
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

98
98

Meer sportnieuws