'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

318 stemmen
'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

Met oude bekende Daan Dierckx strikte KRC Genk zopas vers bloed voor de defensie in huis, al gaat het voormalig jeugdproduct aanvankelijk bij Jong Genk in de Challenger Pro League aan de slag. In de openingswedstrijd tegen Lierse van aanstaande zondag is hij alvast meteen inzetbaar. Wie weet krijgt Dierckx er zelfs het gezelschap van nog een paar zomeraanwinsten.


Eerder deze week maakten de Limburgers immers ook de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza bekend. Opgeteld zijn de Deen en Argentijn goed voor een totale investering van ongeveer negen miljoen, en dus strijken zij toch met de nodige verwachtingen neer in de Cegeka Arena. Desalniettemin valt het volgens Het Belang van Limburg niet uit te sluiten dat het peperduur duo, respectievelijk 21 en 20 jaar oud, af en toe het beloftenelftal zal vervoegen.

"Het wordt elke week een lastige puzzel om te leggen, zeker als beide ploegen zoals nu op dezelfde dag spelen. Jammer, want in het 1B-verhaal is het net de bedoeling dat jonge toptalenten zo veel mogelijk wedstrijden kunnen spelen op hoog niveau. Maar wij moeten er met het eerste elftal bijvoorbeeld ook over waken dat we zes in België opgeleide spelers op het wedstrijdblad hebben", wist coach Wouter Vrancken tijdens zijn persbabbel voor het duel tegen Zulte Waregem alvast te vertellen.

KRAP IN BELGEN
Na het afscheid van Cyriel Dessers zit Genk inderdaad plots vrij krap in de Belgen. Daardoor ziet Vrancken, nochtans tevreden over de integratie van zijn recente aanwinsten, zich mogelijk dus genoodzaakt om een paar talenten door te schuiven. Met als gevolg dat de jonge buitenlanders wel eens verrassend uit de boot dreigen te vallen. Zondag sluiten Kelvin John en Jay-Dee Geusens alvast aan bij de troepen van Hans Somers. Benieuwd waar Carstensen en Galarza, allebei speelgerechtigd, hun debuut vieren.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Genk heeft nood aan meer ervaren Belgen

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

93
93
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

54
54
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

36
36
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

56
56
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

722
722
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

47
47
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

37
37
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

642
642
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

304
304
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

178
178
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

553
553
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

622
622
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

548
548
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

169
169
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

156
156
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

780
780
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

87
87
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

261
261
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

358
358
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

253
253
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

568
568
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

150
150
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

122
122
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

83
83

Meer sportnieuws