'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

318 stemmen
'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

Met oude bekende Daan Dierckx strikte KRC Genk zopas vers bloed voor de defensie in huis, al gaat het voormalig jeugdproduct aanvankelijk bij Jong Genk in de Challenger Pro League aan de slag. In de openingswedstrijd tegen Lierse van aanstaande zondag is hij alvast meteen inzetbaar. Wie weet krijgt Dierckx er zelfs het gezelschap van nog een paar zomeraanwinsten.


Eerder deze week maakten de Limburgers immers ook de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza bekend. Opgeteld zijn de Deen en Argentijn goed voor een totale investering van ongeveer negen miljoen, en dus strijken zij toch met de nodige verwachtingen neer in de Cegeka Arena. Desalniettemin valt het volgens Het Belang van Limburg niet uit te sluiten dat het peperduur duo, respectievelijk 21 en 20 jaar oud, af en toe het beloftenelftal zal vervoegen.

"Het wordt elke week een lastige puzzel om te leggen, zeker als beide ploegen zoals nu op dezelfde dag spelen. Jammer, want in het 1B-verhaal is het net de bedoeling dat jonge toptalenten zo veel mogelijk wedstrijden kunnen spelen op hoog niveau. Maar wij moeten er met het eerste elftal bijvoorbeeld ook over waken dat we zes in België opgeleide spelers op het wedstrijdblad hebben", wist coach Wouter Vrancken tijdens zijn persbabbel voor het duel tegen Zulte Waregem alvast te vertellen.

KRAP IN BELGEN
Na het afscheid van Cyriel Dessers zit Genk inderdaad plots vrij krap in de Belgen. Daardoor ziet Vrancken, nochtans tevreden over de integratie van zijn recente aanwinsten, zich mogelijk dus genoodzaakt om een paar talenten door te schuiven. Met als gevolg dat de jonge buitenlanders wel eens verrassend uit de boot dreigen te vallen. Zondag sluiten Kelvin John en Jay-Dee Geusens alvast aan bij de troepen van Hans Somers. Benieuwd waar Carstensen en Galarza, allebei speelgerechtigd, hun debuut vieren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

Genk heeft nood aan meer ervaren Belgen

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

137
137
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

43
43
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

186
186
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

93
93
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

101
101
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

58
58
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

67
67
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

41
41
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

167
167
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

510
510
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

275
275
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

286
286
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

220
220
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

119
119
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

106
106
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

62
62
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

909
909
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

712
712
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

478
478
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

479
479
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

325
325
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1054
1054
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

419
419
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

62
62

Meer sportnieuws