'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

door
'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

Met oude bekende Daan Dierckx strikte KRC Genk zopas vers bloed voor de defensie in huis, al gaat het voormalig jeugdproduct aanvankelijk bij Jong Genk in de Challenger Pro League aan de slag. In de openingswedstrijd tegen Lierse van aanstaande zondag is hij alvast meteen inzetbaar. Wie weet krijgt Dierckx er zelfs het gezelschap van nog een paar zomeraanwinsten.


Eerder deze week maakten de Limburgers immers ook de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza bekend. Opgeteld zijn de Deen en Argentijn goed voor een totale investering van ongeveer negen miljoen, en dus strijken zij toch met de nodige verwachtingen neer in de Cegeka Arena. Desalniettemin valt het volgens Het Belang van Limburg niet uit te sluiten dat het peperduur duo, respectievelijk 21 en 20 jaar oud, af en toe het beloftenelftal zal vervoegen.

"Het wordt elke week een lastige puzzel om te leggen, zeker als beide ploegen zoals nu op dezelfde dag spelen. Jammer, want in het 1B-verhaal is het net de bedoeling dat jonge toptalenten zo veel mogelijk wedstrijden kunnen spelen op hoog niveau. Maar wij moeten er met het eerste elftal bijvoorbeeld ook over waken dat we zes in België opgeleide spelers op het wedstrijdblad hebben", wist coach Wouter Vrancken tijdens zijn persbabbel voor het duel tegen Zulte Waregem alvast te vertellen.

KRAP IN BELGEN
Na het afscheid van Cyriel Dessers zit Genk inderdaad plots vrij krap in de Belgen. Daardoor ziet Vrancken, nochtans tevreden over de integratie van zijn recente aanwinsten, zich mogelijk dus genoodzaakt om een paar talenten door te schuiven. Met als gevolg dat de jonge buitenlanders wel eens verrassend uit de boot dreigen te vallen. Zondag sluiten Kelvin John en Jay-Dee Geusens alvast aan bij de troepen van Hans Somers. Benieuwd waar Carstensen en Galarza, allebei speelgerechtigd, hun debuut vieren.

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Genk heeft nood aan meer ervaren Belgen

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

27
27
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

39
39
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

95
95
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

69
69
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

90
90
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

251
251
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

227
227
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

290
290
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

474
474
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

138
138
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

383
383
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

79
79
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

121
121
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

329
329
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

316
316
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

970
970
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

137
137
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

348
348
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

538
538
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

608
608
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

861
861
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

296
296
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

718
718

Meer sportnieuws