'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

door
'Duur duo slikt direct domper bij Genk'

Met oude bekende Daan Dierckx strikte KRC Genk zopas vers bloed voor de defensie in huis, al gaat het voormalig jeugdproduct aanvankelijk bij Jong Genk in de Challenger Pro League aan de slag. In de openingswedstrijd tegen Lierse van aanstaande zondag is hij alvast meteen inzetbaar. Wie weet krijgt Dierckx er zelfs het gezelschap van nog een paar zomeraanwinsten.


Eerder deze week maakten de Limburgers immers ook de komst van rechtsachter Rasmus Carstensen en middenvelder Matias Galarza bekend. Opgeteld zijn de Deen en Argentijn goed voor een totale investering van ongeveer negen miljoen, en dus strijken zij toch met de nodige verwachtingen neer in de Cegeka Arena. Desalniettemin valt het volgens Het Belang van Limburg niet uit te sluiten dat het peperduur duo, respectievelijk 21 en 20 jaar oud, af en toe het beloftenelftal zal vervoegen.

"Het wordt elke week een lastige puzzel om te leggen, zeker als beide ploegen zoals nu op dezelfde dag spelen. Jammer, want in het 1B-verhaal is het net de bedoeling dat jonge toptalenten zo veel mogelijk wedstrijden kunnen spelen op hoog niveau. Maar wij moeten er met het eerste elftal bijvoorbeeld ook over waken dat we zes in België opgeleide spelers op het wedstrijdblad hebben", wist coach Wouter Vrancken tijdens zijn persbabbel voor het duel tegen Zulte Waregem alvast te vertellen.

KRAP IN BELGEN
Na het afscheid van Cyriel Dessers zit Genk inderdaad plots vrij krap in de Belgen. Daardoor ziet Vrancken, nochtans tevreden over de integratie van zijn recente aanwinsten, zich mogelijk dus genoodzaakt om een paar talenten door te schuiven. Met als gevolg dat de jonge buitenlanders wel eens verrassend uit de boot dreigen te vallen. Zondag sluiten Kelvin John en Jay-Dee Geusens alvast aan bij de troepen van Hans Somers. Benieuwd waar Carstensen en Galarza, allebei speelgerechtigd, hun debuut vieren.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

Genk heeft nood aan meer ervaren Belgen

Meest recent

'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

29
29
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

33
33
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

39
39
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

136
136
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

84
84
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

68
68
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

78
78
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

281
281
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

184
184
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

280
280
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

281
281
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

94
94
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

125
125
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

226
226
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

85
85
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

90
90
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

80
80
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

106
106
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

248
248
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

209
209
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

216
216
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

94
94
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

75
75
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

156
156
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

206
206

Meer sportnieuws