UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

359
UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

Het nieuwe seizoen draait inmiddels op volle toeren, maar in de komende maanden zullen de uitblinkers van de voorbije jaargang nog eens in de bloemetjes worden gezet. Op 17 oktober bijvoorbeeld, wordt een nieuwe Gouden Bal uitgereikt. Maar eerst maakt de UEFA nog zijn 'Speler van het Jaar' bekend.


Omdat de Ballon d'Or-verkiezing tussen 2010 en 2015 deels in handen was van de FIFA, wou de Europese voetbalbond uiteraard ook zo'n prestigieuze prijs hebben. En dus werd in 2011 de 'UEFA Player of the Year' in het leven geroepen. Deze verkiezing wordt bepaald aan de hand van een jury van journalisten en houdt vooral rekening met prestaties in de Europese clubs- en landencompetities.

Op de erelijst staan alvast heel wat mooie namen zoals Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Robert Lewandowski, Luka Modric en Virgil van Dijk. Vorig jaar trok Jorginho, die toen het EK en de Champions League had gewonnen, aan het langste einde. En de kans bestaat dat de Italiaanse middenvelder wordt opgevolgd door een Belg. Zo maakte de UEFA vrijdag de drie overgebleven genomineerden bekend en daarbij liefst twee landgenoten: Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois.

TOPFAVORIET BENZEMA
Die laatste heeft dan ook een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid, waarin hij van vitaal belang was in het behalen van de Spaanse titel en CL-eindzege. De Bruyne, vorig jaar nog tweede in de verkiezing, was dan weer alom tegenwoordig bij Manchester City. Al dreigen de twee Rode Duivels opnieuw de duimen te moeten leggen. De laatste genomineerde is namelijk ook meteen de absolute topfavoriet: Karim Benzema. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de loting van CL-groepsfase op 25 augustus.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

2
2
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

76
76
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

76
76
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

100
100
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

83
83
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

157
157
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

207
207
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

78
78
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

108
108
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

80
80
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

221
221
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

125
125
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

109
109
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1004
1004
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

111
111
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

402
402
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208

Meer sportnieuws