UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

door
UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

Het nieuwe seizoen draait inmiddels op volle toeren, maar in de komende maanden zullen de uitblinkers van de voorbije jaargang nog eens in de bloemetjes worden gezet. Op 17 oktober bijvoorbeeld, wordt een nieuwe Gouden Bal uitgereikt. Maar eerst maakt de UEFA nog zijn 'Speler van het Jaar' bekend.


Omdat de Ballon d'Or-verkiezing tussen 2010 en 2015 deels in handen was van de FIFA, wou de Europese voetbalbond uiteraard ook zo'n prestigieuze prijs hebben. En dus werd in 2011 de 'UEFA Player of the Year' in het leven geroepen. Deze verkiezing wordt bepaald aan de hand van een jury van journalisten en houdt vooral rekening met prestaties in de Europese clubs- en landencompetities.

Op de erelijst staan alvast heel wat mooie namen zoals Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Robert Lewandowski, Luka Modric en Virgil van Dijk. Vorig jaar trok Jorginho, die toen het EK en de Champions League had gewonnen, aan het langste einde. En de kans bestaat dat de Italiaanse middenvelder wordt opgevolgd door een Belg. Zo maakte de UEFA vrijdag de drie overgebleven genomineerden bekend en daarbij liefst twee landgenoten: Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois.

TOPFAVORIET BENZEMA
Die laatste heeft dan ook een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid, waarin hij van vitaal belang was in het behalen van de Spaanse titel en CL-eindzege. De Bruyne, vorig jaar nog tweede in de verkiezing, was dan weer alom tegenwoordig bij Manchester City. Al dreigen de twee Rode Duivels opnieuw de duimen te moeten leggen. De laatste genomineerde is namelijk ook meteen de absolute topfavoriet: Karim Benzema. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de loting van CL-groepsfase op 25 augustus.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

🚀

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

6
6
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

55
55
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

68
68
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

201
201
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

120
120
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

39
39
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

200
200
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

39
39
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

97
97
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

104
104
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

189
189
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

108
108
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

389
389
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

154
154
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

345
345
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

272
272
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

489
489
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

251
251
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

175
175
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws