UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

door
UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

Het nieuwe seizoen draait inmiddels op volle toeren, maar in de komende maanden zullen de uitblinkers van de voorbije jaargang nog eens in de bloemetjes worden gezet. Op 17 oktober bijvoorbeeld, wordt een nieuwe Gouden Bal uitgereikt. Maar eerst maakt de UEFA nog zijn 'Speler van het Jaar' bekend.


Omdat de Ballon d'Or-verkiezing tussen 2010 en 2015 deels in handen was van de FIFA, wou de Europese voetbalbond uiteraard ook zo'n prestigieuze prijs hebben. En dus werd in 2011 de 'UEFA Player of the Year' in het leven geroepen. Deze verkiezing wordt bepaald aan de hand van een jury van journalisten en houdt vooral rekening met prestaties in de Europese clubs- en landencompetities.

Op de erelijst staan alvast heel wat mooie namen zoals Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Robert Lewandowski, Luka Modric en Virgil van Dijk. Vorig jaar trok Jorginho, die toen het EK en de Champions League had gewonnen, aan het langste einde. En de kans bestaat dat de Italiaanse middenvelder wordt opgevolgd door een Belg. Zo maakte de UEFA vrijdag de drie overgebleven genomineerden bekend en daarbij liefst twee landgenoten: Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois.

TOPFAVORIET BENZEMA
Die laatste heeft dan ook een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid, waarin hij van vitaal belang was in het behalen van de Spaanse titel en CL-eindzege. De Bruyne, vorig jaar nog tweede in de verkiezing, was dan weer alom tegenwoordig bij Manchester City. Al dreigen de twee Rode Duivels opnieuw de duimen te moeten leggen. De laatste genomineerde is namelijk ook meteen de absolute topfavoriet: Karim Benzema. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de loting van CL-groepsfase op 25 augustus.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

3
3
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

13
13
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

11
11
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

85
85
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

162
162
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

104
104
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

139
139
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

52
52
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

107
107
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

225
225
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

244
244
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

107
107
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

257
257
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

117
117
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

189
189
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

466
466
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

378
378
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

478
478
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

133
133
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

156
156
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

122
122
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21

Meer sportnieuws