UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

door
UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

Het nieuwe seizoen draait inmiddels op volle toeren, maar in de komende maanden zullen de uitblinkers van de voorbije jaargang nog eens in de bloemetjes worden gezet. Op 17 oktober bijvoorbeeld, wordt een nieuwe Gouden Bal uitgereikt. Maar eerst maakt de UEFA nog zijn 'Speler van het Jaar' bekend.


Omdat de Ballon d'Or-verkiezing tussen 2010 en 2015 deels in handen was van de FIFA, wou de Europese voetbalbond uiteraard ook zo'n prestigieuze prijs hebben. En dus werd in 2011 de 'UEFA Player of the Year' in het leven geroepen. Deze verkiezing wordt bepaald aan de hand van een jury van journalisten en houdt vooral rekening met prestaties in de Europese clubs- en landencompetities.

Op de erelijst staan alvast heel wat mooie namen zoals Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Robert Lewandowski, Luka Modric en Virgil van Dijk. Vorig jaar trok Jorginho, die toen het EK en de Champions League had gewonnen, aan het langste einde. En de kans bestaat dat de Italiaanse middenvelder wordt opgevolgd door een Belg. Zo maakte de UEFA vrijdag de drie overgebleven genomineerden bekend en daarbij liefst twee landgenoten: Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois.

TOPFAVORIET BENZEMA
Die laatste heeft dan ook een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid, waarin hij van vitaal belang was in het behalen van de Spaanse titel en CL-eindzege. De Bruyne, vorig jaar nog tweede in de verkiezing, was dan weer alom tegenwoordig bij Manchester City. Al dreigen de twee Rode Duivels opnieuw de duimen te moeten leggen. De laatste genomineerde is namelijk ook meteen de absolute topfavoriet: Karim Benzema. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de loting van CL-groepsfase op 25 augustus.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

🚀

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

103
103
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

3
3
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

12
12
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

61
61
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

67
67
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

98
98
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

183
183
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

155
155
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

659
659
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

124
124
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

80
80
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

115
115
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

158
158
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

48
48
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

275
275
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

48
48
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

396
396
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

309
309
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

209
209
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

566
566
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

234
234
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

253
253
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

416
416
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

119
119

Meer sportnieuws