UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

door
UEFA Player of the Year: Courtois en KDB bij 3 genomineerden

Het nieuwe seizoen draait inmiddels op volle toeren, maar in de komende maanden zullen de uitblinkers van de voorbije jaargang nog eens in de bloemetjes worden gezet. Op 17 oktober bijvoorbeeld, wordt een nieuwe Gouden Bal uitgereikt. Maar eerst maakt de UEFA nog zijn 'Speler van het Jaar' bekend.


Omdat de Ballon d'Or-verkiezing tussen 2010 en 2015 deels in handen was van de FIFA, wou de Europese voetbalbond uiteraard ook zo'n prestigieuze prijs hebben. En dus werd in 2011 de 'UEFA Player of the Year' in het leven geroepen. Deze verkiezing wordt bepaald aan de hand van een jury van journalisten en houdt vooral rekening met prestaties in de Europese clubs- en landencompetities.

Op de erelijst staan alvast heel wat mooie namen zoals Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Robert Lewandowski, Luka Modric en Virgil van Dijk. Vorig jaar trok Jorginho, die toen het EK en de Champions League had gewonnen, aan het langste einde. En de kans bestaat dat de Italiaanse middenvelder wordt opgevolgd door een Belg. Zo maakte de UEFA vrijdag de drie overgebleven genomineerden bekend en daarbij liefst twee landgenoten: Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois.

TOPFAVORIET BENZEMA
Die laatste heeft dan ook een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid, waarin hij van vitaal belang was in het behalen van de Spaanse titel en CL-eindzege. De Bruyne, vorig jaar nog tweede in de verkiezing, was dan weer alom tegenwoordig bij Manchester City. Al dreigen de twee Rode Duivels opnieuw de duimen te moeten leggen. De laatste genomineerde is namelijk ook meteen de absolute topfavoriet: Karim Benzema. De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens de loting van CL-groepsfase op 25 augustus.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

25
25
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

63
63
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

21
21
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

18
18
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

36
36
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

463
463
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

105
105
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

267
267
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

234
234
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

79
79
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

120
120
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

180
180
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

112
112
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

500
500
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

195
195
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

263
263
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

113
113
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

606
606
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

694
694
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

305
305
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

697
697
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

89
89
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

79
79
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

79
79

Meer sportnieuws