'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

door
'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

Dit weekend gaat ook het seizoen in de Challenger Pro League van start. Dat zal voor de eerste keer met maar liefst vier beloftenteams zijn, want de U23 van Club Brugge, Anderlecht, Standard en KRC Genk maken hun intrede in de reeks. Voor hen gelden wel strenge regels over wie ze mogen opstellen. Veldspelers moeten bijvoorbeeld jonger zijn dan 23 jaar, op één uitzondering na.


Elk team mag immers ook één oudere speler inschrijven, die dan echter niet voor de A-ploeg mag uitkomen. Club NXT haalde daarvoor Lennart Mertens weg bij Deinze, SL16 doet het met Frédéric Duplus en RSCA Futures zou denken aan de komst van David Hubert van Zulte Waregem. Bij Jong Genk bleef het dan weer opvallend stil.

Volgens Het Laatste Nieuws kiezen de Limburgers er bewust voor om geen oudere speler aan hun kern toe te voegen. Zij vinden dat dat niet in hun project zou passen, want het is de bedoeling om jonge spelers te laten doorgroeien. Voor Genk moet de ploeg in 1B juist een argument zijn om zijn talenten aan boord te houden, na enkele pijnlijke ervaringen.

SAIBARI
Zo wil Genk geen tweede geval-Saibari meemaken. De middenvelder koos in de zomer van 2020 op 19-jarige leeftijd voor een transfer naar PSV, omdat hij in Genk geen perspectief had op een onmiddellijke doorbraak en hij bij Jong PSV wel meteen in de Nederlandse tweede klasse aan de bak kon. Dat bleek een uitstekende keuze, want hij speelde er sindsdien en dwong de voorbije weken een basisplaats af in het A-elftal van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

Goede beslissing van Genk om geen oudere speler te halen?

Meest recent

Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

7
7
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

144
144
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

189
189
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

40
40
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

98
98
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

153
153
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

133
133
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

46
46
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

230
230
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

454
454
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

71
71
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

147
147
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

154
154
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

462
462
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

356
356
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

242
242
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

255
255
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

220
220
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

151
151
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

166
166
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

70
70
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

210
210
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

477
477
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

458
458
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

328
328

Meer sportnieuws