'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

door
'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

Dit weekend gaat ook het seizoen in de Challenger Pro League van start. Dat zal voor de eerste keer met maar liefst vier beloftenteams zijn, want de U23 van Club Brugge, Anderlecht, Standard en KRC Genk maken hun intrede in de reeks. Voor hen gelden wel strenge regels over wie ze mogen opstellen. Veldspelers moeten bijvoorbeeld jonger zijn dan 23 jaar, op één uitzondering na.


Elk team mag immers ook één oudere speler inschrijven, die dan echter niet voor de A-ploeg mag uitkomen. Club NXT haalde daarvoor Lennart Mertens weg bij Deinze, SL16 doet het met Frédéric Duplus en RSCA Futures zou denken aan de komst van David Hubert van Zulte Waregem. Bij Jong Genk bleef het dan weer opvallend stil.

Volgens Het Laatste Nieuws kiezen de Limburgers er bewust voor om geen oudere speler aan hun kern toe te voegen. Zij vinden dat dat niet in hun project zou passen, want het is de bedoeling om jonge spelers te laten doorgroeien. Voor Genk moet de ploeg in 1B juist een argument zijn om zijn talenten aan boord te houden, na enkele pijnlijke ervaringen.

SAIBARI
Zo wil Genk geen tweede geval-Saibari meemaken. De middenvelder koos in de zomer van 2020 op 19-jarige leeftijd voor een transfer naar PSV, omdat hij in Genk geen perspectief had op een onmiddellijke doorbraak en hij bij Jong PSV wel meteen in de Nederlandse tweede klasse aan de bak kon. Dat bleek een uitstekende keuze, want hij speelde er sindsdien en dwong de voorbije weken een basisplaats af in het A-elftal van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Goede beslissing van Genk om geen oudere speler te halen?

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

195
195
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

4
4
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

505
505
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

67
67
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

67
67
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

52
52
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

98
98
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

129
129
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

270
270
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

37
37
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

136
136
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

247
247
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

127
127
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

142
142
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

252
252
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

96
96
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

413
413
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

625
625
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

124
124
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

339
339
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

203
203
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

358
358

Meer sportnieuws