'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

341 stemmen
'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

Dit weekend gaat ook het seizoen in de Challenger Pro League van start. Dat zal voor de eerste keer met maar liefst vier beloftenteams zijn, want de U23 van Club Brugge, Anderlecht, Standard en KRC Genk maken hun intrede in de reeks. Voor hen gelden wel strenge regels over wie ze mogen opstellen. Veldspelers moeten bijvoorbeeld jonger zijn dan 23 jaar, op één uitzondering na.


Elk team mag immers ook één oudere speler inschrijven, die dan echter niet voor de A-ploeg mag uitkomen. Club NXT haalde daarvoor Lennart Mertens weg bij Deinze, SL16 doet het met Frédéric Duplus en RSCA Futures zou denken aan de komst van David Hubert van Zulte Waregem. Bij Jong Genk bleef het dan weer opvallend stil.

Volgens Het Laatste Nieuws kiezen de Limburgers er bewust voor om geen oudere speler aan hun kern toe te voegen. Zij vinden dat dat niet in hun project zou passen, want het is de bedoeling om jonge spelers te laten doorgroeien. Voor Genk moet de ploeg in 1B juist een argument zijn om zijn talenten aan boord te houden, na enkele pijnlijke ervaringen.

SAIBARI
Zo wil Genk geen tweede geval-Saibari meemaken. De middenvelder koos in de zomer van 2020 op 19-jarige leeftijd voor een transfer naar PSV, omdat hij in Genk geen perspectief had op een onmiddellijke doorbraak en hij bij Jong PSV wel meteen in de Nederlandse tweede klasse aan de bak kon. Dat bleek een uitstekende keuze, want hij speelde er sindsdien en dwong de voorbije weken een basisplaats af in het A-elftal van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: ‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Goede beslissing van Genk om geen oudere speler te halen?

Meest recent

‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

322
322
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

2
2
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

71
71
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

89
89
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

13
13
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

261
261
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

59
59
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

157
157
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

352
352
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

110
110
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

499
499
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

296
296
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

172
172
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

350
350
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

509
509
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

117
117
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

371
371
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

164
164
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

60
60
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

302
302
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

170
170
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

70
70
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

94
94
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

131
131
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

353
353

Meer sportnieuws