'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

341 stemmen
'Genk komt met plan na pijnlijke doorbraak'

Dit weekend gaat ook het seizoen in de Challenger Pro League van start. Dat zal voor de eerste keer met maar liefst vier beloftenteams zijn, want de U23 van Club Brugge, Anderlecht, Standard en KRC Genk maken hun intrede in de reeks. Voor hen gelden wel strenge regels over wie ze mogen opstellen. Veldspelers moeten bijvoorbeeld jonger zijn dan 23 jaar, op één uitzondering na.


Elk team mag immers ook één oudere speler inschrijven, die dan echter niet voor de A-ploeg mag uitkomen. Club NXT haalde daarvoor Lennart Mertens weg bij Deinze, SL16 doet het met Frédéric Duplus en RSCA Futures zou denken aan de komst van David Hubert van Zulte Waregem. Bij Jong Genk bleef het dan weer opvallend stil.

Volgens Het Laatste Nieuws kiezen de Limburgers er bewust voor om geen oudere speler aan hun kern toe te voegen. Zij vinden dat dat niet in hun project zou passen, want het is de bedoeling om jonge spelers te laten doorgroeien. Voor Genk moet de ploeg in 1B juist een argument zijn om zijn talenten aan boord te houden, na enkele pijnlijke ervaringen.

SAIBARI
Zo wil Genk geen tweede geval-Saibari meemaken. De middenvelder koos in de zomer van 2020 op 19-jarige leeftijd voor een transfer naar PSV, omdat hij in Genk geen perspectief had op een onmiddellijke doorbraak en hij bij Jong PSV wel meteen in de Nederlandse tweede klasse aan de bak kon. Dat bleek een uitstekende keuze, want hij speelde er sindsdien en dwong de voorbije weken een basisplaats af in het A-elftal van de Nederlandse topclub.

LEES OOK: Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

Goede beslissing van Genk om geen oudere speler te halen?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

34
34
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

51
51
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

19
19
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

51
51
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

171
171
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

387
387
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

60
60
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

255
255
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

385
385
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

348
348
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

348
348
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

259
259
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

233
233
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

449
449
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

308
308
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

288
288
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

77
77
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

499
499

Meer sportnieuws