Invallers doen sputterend Anderlecht weer swingen

door
Invallers doen sputterend Anderlecht weer swingen

RSC Anderlecht heeft zich zoals verwacht geplaatst voor de laatste voorronde van de Conference League. Tijdens de terugmatch tegen Paide Linnameeskond kwam RSCA nochtans erg pover voor de dag in de eerste helft. Maar dankzij enkele wissels maakte Paars-Wit na rust wél indruk en werd uiteindelijk met 3-0 gewonnen.


Na de 0-2-zege in de heenmatch, begon Anderlecht in een zetel aan de return. En een aantal spelers had het duidelijk lastig om uit die zetel recht te veren. Zo speelde de recordkampioen, tot frustratie van coach Felice Mazzu, bijzonder matig in de eerste helft. De beste kansen waren zelfs voor de bezoekers. Dat was niet naar de zin van de vele thuissupporters, vanuit de tribunes werd de ploeg meermaals uitgefloten.

Na de rust was er echter een totaal ander beeld te zien in het Lotto Park. En dat had niet in het minst te maken met de invalbeurten van onder meer Fabio Silva, Mario Stroeykens en Lior Refaelov. Zeker die eerste maakte een uitstekende indruk. De Portugees stond amper op het veld toen hij op assist van Refaelov de score opende. Enkele minuten later kroop Silva in de rol van aangever, Michael Murillo nam het geschenkje gretig in ontvangst.

NET GEEN HATTRICK MURILLO
En de Panamees, die door een schorsing nog geen JPL-wedstrijden speelde dit seizoen, had er na rust duidelijk zin in. Via een mooie combinatie in de zestien maakte hij er 3-0 van. En niet veel later liet hij zijn hattrick nipt liggen. Anderlecht probeerde vervolgens zijn publiek nog wat verder te verwennen, het contrast met de eerste helft kon niet groter zijn. Maar ondanks meerdere kansen bleef het bij 3-0. RSCA stoot dus door naar de laatste voorronde, daarin vormt Young Boys Bern allicht de tegenstander.

LEES OOK: Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Wie vindt u voorlopig de beste zomeraanwinst bij Anderlecht?

Meest recent

Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

2
2
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

22
22
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

43
43
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

65
65
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

87
87
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

64
64
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

223
223
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

303
303
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

44
44
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

127
127
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

203
203
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

288
288
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

68
68
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

68
68
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

268
268
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

414
414
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

375
375
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

279
279
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

439
439
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

230
230
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

296
296
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

187
187
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

929
929
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1305
1305

Meer sportnieuws