Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

door
Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

KRC Genk gaat de Argentijnse toer op. Met Nicolas Castro haalden de Limburgers al een eerste Argentijn binnen in deze zomermercato en eerder deze week vervoegde Matias Galarza zijn landgenoot bij de Genkies. De voetballende nummer zes stond nog niet zo lang geleden in de belangstelling van FC Barcelona en Atlético Madrid. Op het voetballend gebied spiegelt het 20-jarige talent zich aan Sergio Busquets, terwijl hij in zijn thuisland ook wordt vergeleken met Juan Ramon Riquelme.


(DURE) ARGENTIJNSE GOUDKLOMPEN

KRC Genk zet duidelijk vol in op Argentijns talent. Nicolas Castro is een aanvallende middenvelder met een enorme techniek en een mooie stijl. Zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen omschrijft Castro in Diario Popular als een uitstervend ras en hij vergeleek hem op basis van zijn technische kwaliteiten zelfs met ex-Argentijns international en technisch onevenaarbare Juan Ramon Riquelme. En de vergelijking met de ex-ster van FC Barcelona, Villarreal en de Argentijnse nationale ploeg, wordt in zijn thuisland áltijd als een groot compliment opgevat.

Matias Galarza vervoegt zijn landgenoot bij KRC Genk, en ook hij werd letterlijk in één adem genoemd samen met Juan Roman Riquelme. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme”, zei Ariel Senosiain, journalist en auteur, bij TyC Sports. Galarza debuteerde als 19-jarige bij Argentinos Juniors, waar hij uitgroeide tot één van de meest veelbelovende middenvelders van de Argentijnse competitie. Net zoals Nicolas Castro trouwens. Dat belooft dus …



Foto: Instagram matigalarza15

En die Argentijnse invasie mag duidelijk ook wat kosten. Volgens Het Belang van Limburg kostte Nicolas Castro zo’n 3,2 miljoen euro, met potentieel nog 450 duizend euro extra aan verschillende variabelen en bonussen. Matias Galarza viel nog wat duurder uit met een vermoedelijke transfersom van maar liefst 6 miljoen euro. Daarmee wordt de 20-jarige, samen met Paul Onuachu, de tweede duurste aankoop ooit in de Genkse clubgeschiedenis. Enkel Theo Bongonda (7 miljoen euro) was nog duurder. De verwachtingen zullen dus ongetwijfeld hooggespannen zijn rond Galarza.

BIJNA DE OPVOLGER VAN BUSQUETS

Matias Galarza is een creatieve nummer zes, die ook perfect als centrale middenvelder kan functioneren. Bij Argentinos Juniors viel hij op met zijn goede techniek en positionering. Vanuit zijn positie zette Galarza de aanvallen op en had hij tevens oog voor de organisatie van het elftal. Hij voelt ook zelf het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie uit te spelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte en heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.

Hij had ook het geluk dat Gabriel Milito vorig seizoen de coach was bij Argentinos Juniors. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. Afgaande op zijn speelstijl, positie en pure kwaliteiten, kunnen we dus goed begrijpen dat Galarza een voorbeeld neemt aan Sergio Busquets, al 14 jaar lang de nummer zes bij FC Barcelona.



Foto: Instagram matigalarza15

Toevallig of niet, maar uitgerekend Barça toonde in februari interesse om Matias Galarza naar Catalonië te halen. Als … wissel op de toekomst voor Sergio Busquets. Volgens het Spaanse Sport volgden de Blaugrana zijn ontwikkeling op de voet en stuurde de club zelfs een delegatie naar Argentinië om Galarza intensief te scouten. Deze interesse kaderde toen in de geconcentreerde talentdetectie van Barça in Argentinië, met als ultiem doel om jonge, talentvolle en veelbelovende next-gen spelers te detecteren, zoals ook het toptalent Santiago Simón (River Plate).

LOF VAN PIRES

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Matias Galarza effectief de stap naar Europa zou zetten. Maar niet FC Barcelona, en ook niet Atlético Madrid dat eveneens stevige interesse in hem toonde, kon de Argentijn binnen halen. Dimitri de Condé en KRC Genk flikten dat wel. Robert Pires dicht de middenvelder alvast een grote toekomst toe. Enkele maanden geleden zei de ex-international van Les Bleus in de Argentijnse media namelijk dat Galarza naar Europa moét trekken. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Ramon Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” De lof voor de amper 20-jarige Galarza is dus enorm groot, en de verwachtingen liggen nu dus al erg hoog.



Foto: Instagram matigalarza15

LEES OOK: Verrassende terugkeer bij Duivels? "Zie hem absoluut plaatsje krijgen"

Zal Genk dit seizoen verrassen in de JPL?

Meest recent

'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

14
14
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

76
76
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

182
182
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

117
117
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

96
96
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

158
158
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

64
64
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1245
1245
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

48
48
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

95
95
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

190
190
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

42
42
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

584
584
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

90
90
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

302
302
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

114
114
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

110
110
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

61
61
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

666
666
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

310
310
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

244
244
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

368
368
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

213
213
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

613
613
België-Liechtenstein: Garcia haalt verse kracht bij selectie

Na de slipper van zaterdag in Kazachstan (1-1), zullen de Rode Duivels tot de laatste snik moeten ...

588
588

Meer sportnieuws