Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

381
Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

KRC Genk gaat de Argentijnse toer op. Met Nicolas Castro haalden de Limburgers al een eerste Argentijn binnen in deze zomermercato en eerder deze week vervoegde Matias Galarza zijn landgenoot bij de Genkies. De voetballende nummer zes stond nog niet zo lang geleden in de belangstelling van FC Barcelona en Atlético Madrid. Op het voetballend gebied spiegelt het 20-jarige talent zich aan Sergio Busquets, terwijl hij in zijn thuisland ook wordt vergeleken met Juan Ramon Riquelme.


(DURE) ARGENTIJNSE GOUDKLOMPEN

KRC Genk zet duidelijk vol in op Argentijns talent. Nicolas Castro is een aanvallende middenvelder met een enorme techniek en een mooie stijl. Zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen omschrijft Castro in Diario Popular als een uitstervend ras en hij vergeleek hem op basis van zijn technische kwaliteiten zelfs met ex-Argentijns international en technisch onevenaarbare Juan Ramon Riquelme. En de vergelijking met de ex-ster van FC Barcelona, Villarreal en de Argentijnse nationale ploeg, wordt in zijn thuisland áltijd als een groot compliment opgevat.

Matias Galarza vervoegt zijn landgenoot bij KRC Genk, en ook hij werd letterlijk in één adem genoemd samen met Juan Roman Riquelme. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme”, zei Ariel Senosiain, journalist en auteur, bij TyC Sports. Galarza debuteerde als 19-jarige bij Argentinos Juniors, waar hij uitgroeide tot één van de meest veelbelovende middenvelders van de Argentijnse competitie. Net zoals Nicolas Castro trouwens. Dat belooft dus …



Foto: Instagram matigalarza15

En die Argentijnse invasie mag duidelijk ook wat kosten. Volgens Het Belang van Limburg kostte Nicolas Castro zo’n 3,2 miljoen euro, met potentieel nog 450 duizend euro extra aan verschillende variabelen en bonussen. Matias Galarza viel nog wat duurder uit met een vermoedelijke transfersom van maar liefst 6 miljoen euro. Daarmee wordt de 20-jarige, samen met Paul Onuachu, de tweede duurste aankoop ooit in de Genkse clubgeschiedenis. Enkel Theo Bongonda (7 miljoen euro) was nog duurder. De verwachtingen zullen dus ongetwijfeld hooggespannen zijn rond Galarza.

BIJNA DE OPVOLGER VAN BUSQUETS

Matias Galarza is een creatieve nummer zes, die ook perfect als centrale middenvelder kan functioneren. Bij Argentinos Juniors viel hij op met zijn goede techniek en positionering. Vanuit zijn positie zette Galarza de aanvallen op en had hij tevens oog voor de organisatie van het elftal. Hij voelt ook zelf het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie uit te spelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte en heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.

Hij had ook het geluk dat Gabriel Milito vorig seizoen de coach was bij Argentinos Juniors. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. Afgaande op zijn speelstijl, positie en pure kwaliteiten, kunnen we dus goed begrijpen dat Galarza een voorbeeld neemt aan Sergio Busquets, al 14 jaar lang de nummer zes bij FC Barcelona.



Foto: Instagram matigalarza15

Toevallig of niet, maar uitgerekend Barça toonde in februari interesse om Matias Galarza naar Catalonië te halen. Als … wissel op de toekomst voor Sergio Busquets. Volgens het Spaanse Sport volgden de Blaugrana zijn ontwikkeling op de voet en stuurde de club zelfs een delegatie naar Argentinië om Galarza intensief te scouten. Deze interesse kaderde toen in de geconcentreerde talentdetectie van Barça in Argentinië, met als ultiem doel om jonge, talentvolle en veelbelovende next-gen spelers te detecteren, zoals ook het toptalent Santiago Simón (River Plate).

LOF VAN PIRES

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Matias Galarza effectief de stap naar Europa zou zetten. Maar niet FC Barcelona, en ook niet Atlético Madrid dat eveneens stevige interesse in hem toonde, kon de Argentijn binnen halen. Dimitri de Condé en KRC Genk flikten dat wel. Robert Pires dicht de middenvelder alvast een grote toekomst toe. Enkele maanden geleden zei de ex-international van Les Bleus in de Argentijnse media namelijk dat Galarza naar Europa moét trekken. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Ramon Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” De lof voor de amper 20-jarige Galarza is dus enorm groot, en de verwachtingen liggen nu dus al erg hoog.



Foto: Instagram matigalarza15

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Zal Genk dit seizoen verrassen in de JPL?

Meest recent

'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

95
95
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

151
151
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

20
20
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

57
57
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

262
262
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

302
302
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling richting exit?'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

950
950
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

490
490
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

497
497
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

61
61
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

231
231
Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

100
100
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

200
200
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

75
75
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

311
311
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

369
369
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

241
241
‘STVV wil stunten en gaat vol voor Belgisch toptalent’

Sint-Truiden VV zag Loic Mbe Soh naar Sparta Praag vertrekken, maar de Kanaries blijven niet bij de ...

175
175
Ruben Van Gucht vs Brusselmans belooft enorm vuurwerk

Ruben Van Gucht blijft de voorbije maanden maar opduiken op plaatsen waar je hem niet meteen zou ...

33
33
KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

369
369
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

158
158
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

362
362
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

812
812
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

61
61
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

182
182

Meer sportnieuws