Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

door
Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

KRC Genk gaat de Argentijnse toer op. Met Nicolas Castro haalden de Limburgers al een eerste Argentijn binnen in deze zomermercato en eerder deze week vervoegde Matias Galarza zijn landgenoot bij de Genkies. De voetballende nummer zes stond nog niet zo lang geleden in de belangstelling van FC Barcelona en Atlético Madrid. Op het voetballend gebied spiegelt het 20-jarige talent zich aan Sergio Busquets, terwijl hij in zijn thuisland ook wordt vergeleken met Juan Ramon Riquelme.


(DURE) ARGENTIJNSE GOUDKLOMPEN

KRC Genk zet duidelijk vol in op Argentijns talent. Nicolas Castro is een aanvallende middenvelder met een enorme techniek en een mooie stijl. Zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen omschrijft Castro in Diario Popular als een uitstervend ras en hij vergeleek hem op basis van zijn technische kwaliteiten zelfs met ex-Argentijns international en technisch onevenaarbare Juan Ramon Riquelme. En de vergelijking met de ex-ster van FC Barcelona, Villarreal en de Argentijnse nationale ploeg, wordt in zijn thuisland áltijd als een groot compliment opgevat.

Matias Galarza vervoegt zijn landgenoot bij KRC Genk, en ook hij werd letterlijk in één adem genoemd samen met Juan Roman Riquelme. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme”, zei Ariel Senosiain, journalist en auteur, bij TyC Sports. Galarza debuteerde als 19-jarige bij Argentinos Juniors, waar hij uitgroeide tot één van de meest veelbelovende middenvelders van de Argentijnse competitie. Net zoals Nicolas Castro trouwens. Dat belooft dus …



Foto: Instagram matigalarza15

En die Argentijnse invasie mag duidelijk ook wat kosten. Volgens Het Belang van Limburg kostte Nicolas Castro zo’n 3,2 miljoen euro, met potentieel nog 450 duizend euro extra aan verschillende variabelen en bonussen. Matias Galarza viel nog wat duurder uit met een vermoedelijke transfersom van maar liefst 6 miljoen euro. Daarmee wordt de 20-jarige, samen met Paul Onuachu, de tweede duurste aankoop ooit in de Genkse clubgeschiedenis. Enkel Theo Bongonda (7 miljoen euro) was nog duurder. De verwachtingen zullen dus ongetwijfeld hooggespannen zijn rond Galarza.

BIJNA DE OPVOLGER VAN BUSQUETS

Matias Galarza is een creatieve nummer zes, die ook perfect als centrale middenvelder kan functioneren. Bij Argentinos Juniors viel hij op met zijn goede techniek en positionering. Vanuit zijn positie zette Galarza de aanvallen op en had hij tevens oog voor de organisatie van het elftal. Hij voelt ook zelf het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie uit te spelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte en heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.

Hij had ook het geluk dat Gabriel Milito vorig seizoen de coach was bij Argentinos Juniors. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. Afgaande op zijn speelstijl, positie en pure kwaliteiten, kunnen we dus goed begrijpen dat Galarza een voorbeeld neemt aan Sergio Busquets, al 14 jaar lang de nummer zes bij FC Barcelona.



Foto: Instagram matigalarza15

Toevallig of niet, maar uitgerekend Barça toonde in februari interesse om Matias Galarza naar Catalonië te halen. Als … wissel op de toekomst voor Sergio Busquets. Volgens het Spaanse Sport volgden de Blaugrana zijn ontwikkeling op de voet en stuurde de club zelfs een delegatie naar Argentinië om Galarza intensief te scouten. Deze interesse kaderde toen in de geconcentreerde talentdetectie van Barça in Argentinië, met als ultiem doel om jonge, talentvolle en veelbelovende next-gen spelers te detecteren, zoals ook het toptalent Santiago Simón (River Plate).

LOF VAN PIRES

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Matias Galarza effectief de stap naar Europa zou zetten. Maar niet FC Barcelona, en ook niet Atlético Madrid dat eveneens stevige interesse in hem toonde, kon de Argentijn binnen halen. Dimitri de Condé en KRC Genk flikten dat wel. Robert Pires dicht de middenvelder alvast een grote toekomst toe. Enkele maanden geleden zei de ex-international van Les Bleus in de Argentijnse media namelijk dat Galarza naar Europa moét trekken. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Ramon Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” De lof voor de amper 20-jarige Galarza is dus enorm groot, en de verwachtingen liggen nu dus al erg hoog.



Foto: Instagram matigalarza15

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Zal Genk dit seizoen verrassen in de JPL?

Meest recent

Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

5
5
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

25
25
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

29
29
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

97
97
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

332
332
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

29
29
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

225
225
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

419
419
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

216
216
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

53
53
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

48
48
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

77
77
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

126
126
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

49
49
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

199
199
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

458
458
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

106
106
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

145
145
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

214
214
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

142
142
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

269
269
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

171
171
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

193
193

Meer sportnieuws