Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

door
Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

KRC Genk gaat de Argentijnse toer op. Met Nicolas Castro haalden de Limburgers al een eerste Argentijn binnen in deze zomermercato en eerder deze week vervoegde Matias Galarza zijn landgenoot bij de Genkies. De voetballende nummer zes stond nog niet zo lang geleden in de belangstelling van FC Barcelona en Atlético Madrid. Op het voetballend gebied spiegelt het 20-jarige talent zich aan Sergio Busquets, terwijl hij in zijn thuisland ook wordt vergeleken met Juan Ramon Riquelme.


(DURE) ARGENTIJNSE GOUDKLOMPEN

KRC Genk zet duidelijk vol in op Argentijns talent. Nicolas Castro is een aanvallende middenvelder met een enorme techniek en een mooie stijl. Zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen omschrijft Castro in Diario Popular als een uitstervend ras en hij vergeleek hem op basis van zijn technische kwaliteiten zelfs met ex-Argentijns international en technisch onevenaarbare Juan Ramon Riquelme. En de vergelijking met de ex-ster van FC Barcelona, Villarreal en de Argentijnse nationale ploeg, wordt in zijn thuisland áltijd als een groot compliment opgevat.

Matias Galarza vervoegt zijn landgenoot bij KRC Genk, en ook hij werd letterlijk in één adem genoemd samen met Juan Roman Riquelme. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme”, zei Ariel Senosiain, journalist en auteur, bij TyC Sports. Galarza debuteerde als 19-jarige bij Argentinos Juniors, waar hij uitgroeide tot één van de meest veelbelovende middenvelders van de Argentijnse competitie. Net zoals Nicolas Castro trouwens. Dat belooft dus …



Foto: Instagram matigalarza15

En die Argentijnse invasie mag duidelijk ook wat kosten. Volgens Het Belang van Limburg kostte Nicolas Castro zo’n 3,2 miljoen euro, met potentieel nog 450 duizend euro extra aan verschillende variabelen en bonussen. Matias Galarza viel nog wat duurder uit met een vermoedelijke transfersom van maar liefst 6 miljoen euro. Daarmee wordt de 20-jarige, samen met Paul Onuachu, de tweede duurste aankoop ooit in de Genkse clubgeschiedenis. Enkel Theo Bongonda (7 miljoen euro) was nog duurder. De verwachtingen zullen dus ongetwijfeld hooggespannen zijn rond Galarza.

BIJNA DE OPVOLGER VAN BUSQUETS

Matias Galarza is een creatieve nummer zes, die ook perfect als centrale middenvelder kan functioneren. Bij Argentinos Juniors viel hij op met zijn goede techniek en positionering. Vanuit zijn positie zette Galarza de aanvallen op en had hij tevens oog voor de organisatie van het elftal. Hij voelt ook zelf het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie uit te spelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte en heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.

Hij had ook het geluk dat Gabriel Milito vorig seizoen de coach was bij Argentinos Juniors. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. Afgaande op zijn speelstijl, positie en pure kwaliteiten, kunnen we dus goed begrijpen dat Galarza een voorbeeld neemt aan Sergio Busquets, al 14 jaar lang de nummer zes bij FC Barcelona.



Foto: Instagram matigalarza15

Toevallig of niet, maar uitgerekend Barça toonde in februari interesse om Matias Galarza naar Catalonië te halen. Als … wissel op de toekomst voor Sergio Busquets. Volgens het Spaanse Sport volgden de Blaugrana zijn ontwikkeling op de voet en stuurde de club zelfs een delegatie naar Argentinië om Galarza intensief te scouten. Deze interesse kaderde toen in de geconcentreerde talentdetectie van Barça in Argentinië, met als ultiem doel om jonge, talentvolle en veelbelovende next-gen spelers te detecteren, zoals ook het toptalent Santiago Simón (River Plate).

LOF VAN PIRES

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Matias Galarza effectief de stap naar Europa zou zetten. Maar niet FC Barcelona, en ook niet Atlético Madrid dat eveneens stevige interesse in hem toonde, kon de Argentijn binnen halen. Dimitri de Condé en KRC Genk flikten dat wel. Robert Pires dicht de middenvelder alvast een grote toekomst toe. Enkele maanden geleden zei de ex-international van Les Bleus in de Argentijnse media namelijk dat Galarza naar Europa moét trekken. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Ramon Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” De lof voor de amper 20-jarige Galarza is dus enorm groot, en de verwachtingen liggen nu dus al erg hoog.



Foto: Instagram matigalarza15

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Zal Genk dit seizoen verrassen in de JPL?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

58
58
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

24
24
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

77
77
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

150
150
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

209
209
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

97
97
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

111
111
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

164
164
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

271
271
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

68
68
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

391
391
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

255
255
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

394
394
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

480
480
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

373
373
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

115
115
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

516
516
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

258
258
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

753
753
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

436
436
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

154
154
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

654
654
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

881
881

Meer sportnieuws