Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

door
Genk heeft prijs met ‘nieuwe Busquets’

KRC Genk gaat de Argentijnse toer op. Met Nicolas Castro haalden de Limburgers al een eerste Argentijn binnen in deze zomermercato en eerder deze week vervoegde Matias Galarza zijn landgenoot bij de Genkies. De voetballende nummer zes stond nog niet zo lang geleden in de belangstelling van FC Barcelona en Atlético Madrid. Op het voetballend gebied spiegelt het 20-jarige talent zich aan Sergio Busquets, terwijl hij in zijn thuisland ook wordt vergeleken met Juan Ramon Riquelme.


(DURE) ARGENTIJNSE GOUDKLOMPEN

KRC Genk zet duidelijk vol in op Argentijns talent. Nicolas Castro is een aanvallende middenvelder met een enorme techniek en een mooie stijl. Zijn gewezen jeugdcoach Marcelo Werlen omschrijft Castro in Diario Popular als een uitstervend ras en hij vergeleek hem op basis van zijn technische kwaliteiten zelfs met ex-Argentijns international en technisch onevenaarbare Juan Ramon Riquelme. En de vergelijking met de ex-ster van FC Barcelona, Villarreal en de Argentijnse nationale ploeg, wordt in zijn thuisland áltijd als een groot compliment opgevat.

Matias Galarza vervoegt zijn landgenoot bij KRC Genk, en ook hij werd letterlijk in één adem genoemd samen met Juan Roman Riquelme. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme”, zei Ariel Senosiain, journalist en auteur, bij TyC Sports. Galarza debuteerde als 19-jarige bij Argentinos Juniors, waar hij uitgroeide tot één van de meest veelbelovende middenvelders van de Argentijnse competitie. Net zoals Nicolas Castro trouwens. Dat belooft dus …



Foto: Instagram matigalarza15

En die Argentijnse invasie mag duidelijk ook wat kosten. Volgens Het Belang van Limburg kostte Nicolas Castro zo’n 3,2 miljoen euro, met potentieel nog 450 duizend euro extra aan verschillende variabelen en bonussen. Matias Galarza viel nog wat duurder uit met een vermoedelijke transfersom van maar liefst 6 miljoen euro. Daarmee wordt de 20-jarige, samen met Paul Onuachu, de tweede duurste aankoop ooit in de Genkse clubgeschiedenis. Enkel Theo Bongonda (7 miljoen euro) was nog duurder. De verwachtingen zullen dus ongetwijfeld hooggespannen zijn rond Galarza.

BIJNA DE OPVOLGER VAN BUSQUETS

Matias Galarza is een creatieve nummer zes, die ook perfect als centrale middenvelder kan functioneren. Bij Argentinos Juniors viel hij op met zijn goede techniek en positionering. Vanuit zijn positie zette Galarza de aanvallen op en had hij tevens oog voor de organisatie van het elftal. Hij voelt ook zelf het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie uit te spelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte en heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.

Hij had ook het geluk dat Gabriel Milito vorig seizoen de coach was bij Argentinos Juniors. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. Afgaande op zijn speelstijl, positie en pure kwaliteiten, kunnen we dus goed begrijpen dat Galarza een voorbeeld neemt aan Sergio Busquets, al 14 jaar lang de nummer zes bij FC Barcelona.



Foto: Instagram matigalarza15

Toevallig of niet, maar uitgerekend Barça toonde in februari interesse om Matias Galarza naar Catalonië te halen. Als … wissel op de toekomst voor Sergio Busquets. Volgens het Spaanse Sport volgden de Blaugrana zijn ontwikkeling op de voet en stuurde de club zelfs een delegatie naar Argentinië om Galarza intensief te scouten. Deze interesse kaderde toen in de geconcentreerde talentdetectie van Barça in Argentinië, met als ultiem doel om jonge, talentvolle en veelbelovende next-gen spelers te detecteren, zoals ook het toptalent Santiago Simón (River Plate).

LOF VAN PIRES

Het was dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Matias Galarza effectief de stap naar Europa zou zetten. Maar niet FC Barcelona, en ook niet Atlético Madrid dat eveneens stevige interesse in hem toonde, kon de Argentijn binnen halen. Dimitri de Condé en KRC Genk flikten dat wel. Robert Pires dicht de middenvelder alvast een grote toekomst toe. Enkele maanden geleden zei de ex-international van Les Bleus in de Argentijnse media namelijk dat Galarza naar Europa moét trekken. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Ramon Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” De lof voor de amper 20-jarige Galarza is dus enorm groot, en de verwachtingen liggen nu dus al erg hoog.



Foto: Instagram matigalarza15

LEES OOK: Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

Zal Genk dit seizoen verrassen in de JPL?

Meest recent

Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

1
1
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

51
51
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

59
59
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

39
39
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

74
74
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

319
319
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

20
20
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

65
65
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

76
76
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

459
459
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

370
370
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

139
139
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

42
42
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

101
101
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

108
108
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

367
367
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

260
260
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

368
368
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

471
471
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

52
52
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

292
292
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

340
340
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

149
149

Meer sportnieuws