Anderlecht wil dure publiekslieveling Schalke

door
Anderlecht wil dure publiekslieveling Schalke

Francis Amuzu en Sergio Gomez zijn op weg naar de exit bij RSC Anderlecht, en daardoor zal Peter Verbeke weldra een versnelling hoger moeten schakelen om een nieuwe wingback aan te trekken. Volgens Sky Germany heeft Sporting in die optiek alvast een persoonlijk akkoord gevonden met Darko Churlinov (VfB Stuttgart). De multi-inzetbare flankspeler speelde vorig seizoen op uitleenbasis bij Schalke 04, waar hij één van de grote architecten was die de promotie naar de Bundesliga bewerkstelligde. Al moet Anderlecht wel nog een akkoord zien te vinden met Stuttgart, dat duidelijk het onderste uit de kan wil halen bij een verkoop van Churlinov.


PUBLIEKSLIEVELING VAN SCHALKE

De Noord-Macedonische international werd vorig seizoen op huurbasis gestald bij Schalke 04, waar hij bijna onmiddellijk de harten veroverde van de fans. Darko Churlinov liep zelf ook al snel het S04-virus op, en door zijn mentaliteit, sportieve meerwaarde en persoonlijkheid groeide hij in no time uit tot een ware publiekslieveling. De flankspeler etaleerde in de Veltins-Arena een grote passie en hij had een heel groot aandeel in het behalen van de promotie naar de Bundesliga. Maar in het tussenseizoen kwam er een abrupt einde aan het liefdesverhaal tussen Churlinov en Schalke.

Die Königsblauen wilde de flankspeler dolgraag permanent overnemen van VfB Stuttgart, en ook Darko Churlinov zelf was een voorstander om nog meerdere jaren te vertoeven in Gelsenkirchen. Maar helaas voor Schalke en Churlinov werd er oorspronkelijk geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal. Ook na verschillende onderhandelingsrondes tussen beide clubs werd er geen vergelijk gevonden omtrent een definitieve transfer. Eind vorig seizoen vroegen Die Roten 3 miljoen euro voor de 22-jarige, maar dat is een bedrag dat het financieel geplaagde Schalke niet kon en kan betalen.



“Darko speelde een geweldig seizoen bij ons”, zei Rouven Schröder, sportief directeur bij Schalke 04, enkele weken geleden. “Hij gaf steeds alles voor de club, hoewel er geen aankoopoptie werd opgenomen. We houden van hem. Onze appreciatie voor Darko is immens. Darko’s appreciatie voor Schalke is eveneens enorm. Maar de situatie vandaag is dat we geen groot budget hebben. We zullen in elk geval in contact blijven staan met elkaar”, aldus Schröder. En daarmee werd het hoofdstuk tussen Schalke en Churlinov dus afgesloten.

TRANSFERPRIJS SCHIET DE HOOGTE IN

Darko Churlinov maakte vorig seizoen dus een grote indruk bij Schalke 04 en dat hadden ze bij VfB Stuttgart uiteraard ook al opgemerkt. Door die goede prestaties besloten Die Schwaben in het voorbije tussenseizoen om de flankspeler een volwaardige herkansing te geven in het eerste elftal. Stuttgart wil de veelzijdige Churnlinov natuurlijk niet zomaar opgeven want bij Schalke haalde hij een hoogstaand niveau. “We zijn blij dat Darko bij ons is en we zijn niet van plan om hem te verkopen”, stelde sportief directeur Sven Mislintant onlangs in de Duitse pers.



“Darko past goed bij ons door zijn enorme energie. Op het gebied van mentaliteit is hij monsterlijk.” En Darko Churlinov grijpt zijn herkansing alvast met beide handen. In de DFB-Pokal was hij al meteen trefzeker en de Noord-Macedoniër lijkt allerminst overbodig te zijn bij Stuttgart. Daardoor slaagt Churlinov voorlopig in zijn grote opzet, want dit seizoen wil hij absoluut veel speelminuten maken - niet onlogisch op 22-jarige leeftijd. Ondertussen trokken Die Roten ook al de vraagprijs van Churlinov stevig omhoog. In mei vroeg de club nog zo’n 3 miljoen euro voor hem en nu wil Sven Mislintant tussen 4 à 5 miljoen euro vangen. En dat betekent voor Anderlecht een serieuze som geld.

STRAATVOETBALLER AKA BRAVEHEART

Bij Schalke 04 werd Darko Churlinov omschreven als een straatvoetballer. Hij bezit een laag zwaartepunt waardoor hij snel en behendig kan dribbelen. Door die specifieke speelstijl was hij van goudwaarde in het behalen van de felbegeerde promotie naar de Bundesliga en daarom waren zijn mindere statistieken - hij scoorde 2 goals en gaf 3 assists in 22 wedstrijden - iets minder van tel.



Darko Churlinov leverde namelijk een grote meerwaarde op het defensief en het offensief gebied, iets wat niet te meten valt in goals en assists, en ook zijn ijzeren mentaliteit is ronduit indrukwekkend. Rouven Schröder omschreef hem zelfs als Braveheart. “Altijd blijven gaan. Hij geeft geen sh*it. Er gebeurt altijd iets met hem op het veld.” Indien Churlinov straks naar Anderlecht trekt, dan heeft het Lotto Park er dus ongetwijfeld een nieuwe attractie bij …

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Moet Anderlecht 4 à 5 miljoen betalen voor hem?

Meest recent

Brusselmans toont kwetsbare kant en raakt iedereen

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

0
0
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

12
12
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

22
22
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

76
76
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

52
52
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

193
193
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

94
94
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

199
199
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

89
89
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

168
168
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

106
106
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

458
458
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

156
156
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

228
228
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

166
166
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

349
349
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

327
327
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

393
393
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

938
938
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

300
300
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

410
410
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

519
519
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

568
568
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

54
54
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

153
153

Meer sportnieuws