De Condé slaat weer toe in Genk

door
De Condé slaat weer toe in Genk

Een jaar geleden heette het nog een stunt toen KRC Genk, op dat moment kersvers bekerwinnaar én vicekampioen, haar kern intact wist te houden. Wat volgde was een rampzalig seizoen, waarna Dimitri de Condé een grote kuis in de kleedkamer aankondigde. Aanvankelijk waren het echter niet de verwachte namen die de deur achter zich dicht trokken, waardoor de schoonmaakoperatie al snel de nodige vragen opwierp. Gelukkig voor Genk kent hun Head of Football de kneepjes van het vak.


Zijn nieuwe coach Wouter Vrancken laat de transferperikelen alvast niet aan zijn hart komen. Op de openingsspeeldag ging Genk nog onverdiend onderuit op bezoek bij Club Brugge, nadien volgden twee vlotte overwinningen tegen Standard en Eupen. De nul houden, zoals vooraf verwacht een werkpunt in de Cegeka Arena, blijkt voorlopig wel nog te moeilijk. Zes tegendoelpunten in drie duels is simpelweg teveel voor een ploeg met ambitie. En dat terwijl de Zuid-Amerikaanse achterhoede gewoon intact bleef, al staat Jhon Lucumi uiteraard wel nog steeds op vertrekken. Ook rechtsachter Daniel Muñoz kan blijkbaar op de nodige belangstelling rekenen, net als diens back-up Angelo Preciado.

VERDWENEN DRIETAND
Als vervanger haalde Genk zopas al Rasmus Carstensen in huis. Hopelijk kan de Deen in de voetsporen van Joakim Maehle treden. “Ik hoor bij andere clubs weleens dat ze steevast in dezelfde vijver vissen. Dat is bij ons niet het geval. Wij gaan niet uit van een geografische regio, wel van een speler”, vertelde De Condé nochtans recent. Op het middenveld trok het Head of Football met Nicolas Castro en Matias Galarza, veruit de duurste van het trio nieuwkomers tot dusver, de Argentijnse kaart. Benieuwd hoe Vrancken het tweetal, geen van beiden een echte breker, zal inpassen. Tenslotte doet de tandem Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen het voortreffelijk. Veel opvallender nog zijn de uitblinkers in het offensief compartiment, waar het triumviraat Kristian Thorstvedt, Junya Ito en Théo Bongonda verdween.



In die laatste zijn geval geen verrassing, al wacht hij als enige nog steeds op een oplossing. Intussen verkommert de voormalige sterkhouder in de B-kern, bovendien is hij bezig aan zijn laatste contractjaar. De Condé staat zo met de rug tegen de muur, een nuloperatie dreigt. De ooit verhoopte jackpot mag Genk, dat dus allang blij zal zijn als het haar investering van zeven miljoen terugverdient, alleszins vergeten. Het afscheid van Thorstvedt en Ito kwam dan weer als een donderslag bij heldere hemel: uitgerekend zij maakten hun kastjes liever niet leeg. Sassuolo en Stade Reims legden echter graag de vereiste tien miljoen op tafel. Clausules die nooit in hun contract hadden mogen staan, klinkt het hier en daar, alleen had het duo dan wellicht nooit bijgetekend. Samen zorgden ze toch voor een fraaie winst.

BOODSCHAP BEGREPEN
Nog maar eens een pluim op de hoed van De Condé dus, die in het geval van Thorstvedt met Castro direct een vervanger strikte. Al kwam hij nog niet veel in actie. De opvolger van Ito laat daarentegen op zich wachten, Bongonda zijn lege stoel werd evenmin gevuld. Nochtans leken zij net zo onmisbaar als de Noor. Tot overmaat van ramp viel Luca Oyen in Brugge meteen voor lange tijd uit. "Er is bij ons geen sprake van paniek. We hebben nog alternatieven. Ik denk dan aan Mike Trésor, Bilal El Khannouss en Joseph Paintsil. Jongens die in het verleden soms hun ontevredenheid uitten, moeten nu maar tonen dat ze een basisplek waard zijn", reageerde de sportieve baas evenwel kalm. "Onze coach zal nu in alle rust evalueren of hij nog versterking nodig heeft. Zo ja, zullen we de gepaste stappen ondernemen."



Een schril contrast met de snelheid waarmee Genk in andere vacatures tewerk ging. Een extra zetje in de dossiers van pakweg Nikola Storm of Faïz Selemani is echter nog niet aan de orde. De boodschap kwam immers aan bij de spelers in kwestie. Trésor scoorde al in iedere wedstrijd, Paintsil trof twee keer raak tegen Eupen. Beiden hebben tevens reeds een assist achter hun naam. El Khannouss is net iets minder aanwezig in de statistieken, maar wist zowel tegen Standard als Eupen te bekoren. Met verder ook nog Heynen en Maarten Vandevoordt vast in de basis stromen er na een paar magere jaren plots weer vlot jongeren door vanuit de talentenfabriek. El Khannouss lijkt nu al een smaakmaker, wie weet maakt hij vanaf nieuwjaar samen met de onfortuinlijke Oyen het mooie weer. Genk herontdekt de eigen jeugd.

VRAAGSTUK ONUACHU
Thorstvedt, Bongonda en Ito worden vooralsnog zowaar dus niet gemist, en dat zonder vers bloed in de rangen. Al mogen we Paintsil, El Khannouss en vooral de vorig seizoen geflopte Trésor in hun huidige vorm eigenlijk wel zo bestempelen. Vooral vanaf de rechterkant blijven de troepen van Vrancken, zelf natuurlijk eveneens een cruciale factor in het succes, de ene kans na de andere creëren. Zo zit Muñoz aan twee assists: Carstensen maakt zijn borst al nat. De efficiëntie laat bijwijlen wel nog wat te wensen over. Misschien kan de terugkeer van Paul Onuachu, stilaan weer volledig fit, daarbij straks een handje helpen. Zondag in Zulte Waregem is Cyriel Dessers, die tot op het eind zijn professionele plichten bleef vervullen, er alvast niet meer bij. Zijn overstap naar US Cremonense is helemaal in kannen en kruiken.



Een aderlating voor Vrancken, want de spits was goed op dreef. Afwachten of Onuachu al klaar is voor de strijd, én of ook hij straks niet alsnog andere oorden opzoekt. Vorige zomer bleef de Gouden Schoen tegen alle verwachtingen in op post, deze keer beweegt er weinig rond zijn persoon. Net zoals bij Ito, Thorstvedt en Lucumi, voor wie Genk wel nog het onderste uit de kan tracht te slepen, maakten de Limburgers ongetwijfeld evenwel duidelijke afspraken met de boomlange goalgetter. Voor een prikje mag hij niet vertrekken, maar mocht het juiste bod op tafel komen kan het ineens vlug gaan. Mede daarom werkt De Condé, die weliswaar ook vol in jonkie Andras Nemeth gelooft, naar verluidt aan een tijdelijke reünie met Ally Samatta. Met het oog op de toekomst zou voorts de jonge Victory Beniangba op komst zijn.

DE JOJO VAN DE CONDÉ
Andermaal een Nigeriaanse spits, na eerder Onuachu, Dessers – die internationaal de kleuren van The Super Eagles verdedigt – en de zonet gedumpte Iké Ugbo. Hoezo, niet telkens in de vertrouwde vijver vissen? Hoe dan ook had Genk de voorbije weken zelfs Onuachu, waarmee behalve de gebruikelijke creatieve drietand dus ook nog eens hun speerpunt ontbrak, niet nodig om tegenstanders haar wil op te leggen. Met na Essevee opeenvolgend Cercle Brugge, Seraing en een streekderby in eigen huis tegen STVV op het programma oogt het schema tot het einde van de zomermercato gunstig. De vorige jaren liep men in de Cegeka Arena steevast al vroeg achter de feiten aan, zorgt Vrancken dit keer voor een betere start? Zonder belasting van Europees voetbal kan het dan wel eens een mooi seizoen worden.



In de tussentijd werpt De Condé zijn lijn uit. Ito, Thorstvedt en Dessers brachten opgeteld ruim 26 miljoen op, centen waarmee het Head of Football de stille ambities kracht kan bijzetten. "Het doel blijft prijzen winnen", zegt hij zelf. Het geld gaat daarom wel niet per se naar direct inzetbare opvolgers. Hoewel er sowieso een winger en spits bij komen, en Castro en Galarza op termijn hun prijskaartje moeten rechtvaardigen, heeft Genk die namelijk al in huis. Nagenoeg pure winst dus, althans indien Trésor, Paintsil en El Khannouss de huidige lijn doortrekken. Als jonge Belgen en buitenlanders met doorverkoopwaarde passen zij in de visie van De Condé, al bewezen die eerste twee opnieuw dat zulke spelers vaak pas na verloop van tijd renderen. Het zorgt mee voor de wisselvallige resultaten van de afgelopen jaren, met een vijfde, eerste, zevende, tweede en vijfde plaats in de stand. Is de jojo nu terug op weg naar boven? De touwtjes lijken alleszins in goede handen.

AD

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Denkt u dat Genk dit seizoen een titelkandidaat wordt?

Meest recent

Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

0
0
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

21
21
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

301
301
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

470
470
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

175
175
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

69
69
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

79
79
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

323
323
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

142
142
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

228
228
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

92
92
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

243
243
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

430
430
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

184
184
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

533
533
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

266
266
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

118
118
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38

Meer sportnieuws