Plan Van Bommel valt in water: "Onmogelijk"

door
Plan Van Bommel valt in water:

Antwerp FC is bezig aan een uitstekende start van het seizoen en wist zijn vijf voorbije matchen telkens al winnend af te sluiten. Die lijn wil het donderdagavond dan ook doortrekken. Dan staat de Europese terugwedstrijd tegen Lillestrøm op het programma voor de Great Old.


RAFC vat de return alvast aan vanuit een mooie uitgangspositie. In Noorwegen werd immers met 1-3 gewonnen. Maar coach Mark van Bommel kondigde al aan dat hij desondanks niet te veel zal roteren. Hij behoudt het vertrouwen in de sterkhouders van de voorbije duels. Bovendien kan hij geen beroep doen op Gaston Avila, Jurgen Ekkelenkamp en Arbnor Muja. De drie nieuwkomers staan niet op de Europese lijst van donderdag.

Nochtans zou Van Bommel hen graag zo snel mogelijk minuten zien maken en inpassen in zijn speelwijze. Dat plan ook uitvoeren wordt echter niet gemakkelijk. "Maar dan komen we in België weer bij het verhaal van maximum 18 spelers op het wedstrijdblad", sakkerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Hoe kan je een speler anders minuten geven? We spelen zo veel wedstrijden dat het onmogelijk is om nog vriendschappelijke wedstrijden te organiseren."

BREDERE WEDSTRIJDKERN
Eerder liet Van Bommel ook al verstaan dat België een voorbeeld moet nemen aan verschillende buitenlandse competities en meer spelers in de wedstrijdkern moet toelaten. "Ik vind dat men in België moet uitbreiden van 18 spelers naar 20 spelers. Dat er 6 Belgen op het wedstrijdblad moeten staan, vind ik goed. Je moet je eigen talenten naar voren proberen te duwen. Maar aangezien we maar 6 spelers (plus 1 keeper) op de bank kunnen zetten, zorgt dat ervoor dat ik veel keuzes moet maken", zei de coach Afgelopen weekend nog.

LEES OOK: Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

De selectie van Antwerp is momenteel te breed ...

Meest recent

‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

202
202
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

69
69
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

165
165
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

155
155
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

413
413
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

139
139
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

68
68
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

188
188
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

63
63
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

380
380
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

167
167
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

63
63
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

39
39
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

66
66
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

164
164
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

104
104
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

246
246
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

106
106
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

78
78
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

260
260
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1066
1066
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

254
254
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

559
559

Meer sportnieuws