Plan Van Bommel valt in water: "Onmogelijk"

door
Plan Van Bommel valt in water:

Antwerp FC is bezig aan een uitstekende start van het seizoen en wist zijn vijf voorbije matchen telkens al winnend af te sluiten. Die lijn wil het donderdagavond dan ook doortrekken. Dan staat de Europese terugwedstrijd tegen Lillestrøm op het programma voor de Great Old.


RAFC vat de return alvast aan vanuit een mooie uitgangspositie. In Noorwegen werd immers met 1-3 gewonnen. Maar coach Mark van Bommel kondigde al aan dat hij desondanks niet te veel zal roteren. Hij behoudt het vertrouwen in de sterkhouders van de voorbije duels. Bovendien kan hij geen beroep doen op Gaston Avila, Jurgen Ekkelenkamp en Arbnor Muja. De drie nieuwkomers staan niet op de Europese lijst van donderdag.

Nochtans zou Van Bommel hen graag zo snel mogelijk minuten zien maken en inpassen in zijn speelwijze. Dat plan ook uitvoeren wordt echter niet gemakkelijk. "Maar dan komen we in België weer bij het verhaal van maximum 18 spelers op het wedstrijdblad", sakkerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Hoe kan je een speler anders minuten geven? We spelen zo veel wedstrijden dat het onmogelijk is om nog vriendschappelijke wedstrijden te organiseren."

BREDERE WEDSTRIJDKERN
Eerder liet Van Bommel ook al verstaan dat België een voorbeeld moet nemen aan verschillende buitenlandse competities en meer spelers in de wedstrijdkern moet toelaten. "Ik vind dat men in België moet uitbreiden van 18 spelers naar 20 spelers. Dat er 6 Belgen op het wedstrijdblad moeten staan, vind ik goed. Je moet je eigen talenten naar voren proberen te duwen. Maar aangezien we maar 6 spelers (plus 1 keeper) op de bank kunnen zetten, zorgt dat ervoor dat ik veel keuzes moet maken", zei de coach Afgelopen weekend nog.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

De selectie van Antwerp is momenteel te breed ...

Meest recent

Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

0
0
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

4
4
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

87
87
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

179
179
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

223
223
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

293
293
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

82
82
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

183
183
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

218
218
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

278
278
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

196
196
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

124
124
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

439
439
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

309
309
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

103
103
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

498
498
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

248
248
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

122
122
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

376
376
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

346
346
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

323
323
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

834
834
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

225
225
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

964
964

Meer sportnieuws