Kompany bezorgt Anderlecht verrassende toptransfer

door
Kompany bezorgt Anderlecht verrassende toptransfer

Twee jaar geleden werd Francis Amuzu te koop gesteld bij RSC Anderlecht voor een transferprijs van amper 4 miljoen euro. Toen was er geen enkele ploeg bereid om dat geld te betalen voor de flankaanvaller, maar vandaag staat Amuzu dichtbij een transfer naar OGC Nice - een deal ter waarde van minstens 10 miljoen euro. In twee jaar tijd maakt Sporting dus een mooie ‘winst’ op Amuzu en dat komt grotendeels door zijn enorm sterke prestaties in het kalenderjaar 2022. Maar ook Vincent Kompany speelde een heel belangrijke rol in de steile en verrassende evolutie van Amuzu.


EEUWIGE BELOFTE

Francis Amuzu draait al bijna vijf jaar mee in de eerste ploeg van RSC Anderlecht, maar incontournable is hij er nooit echt geweest. Er werd de snelle flankaanvaller vooral een gebrek aan efficiëntie, doelgerichtheid en overzicht verweten, waardoor hij door de buitenwereld nooit echt als een groot toptalent werd beschouwd. “Hij heeft al vaak zijn kans gekregen, maar hij kan mij niet overtuigen. Hij loopt snel en passeert bijna altijd zijn man, dat wel, maar de voortzetting blijft achterwege”, zei Stéphane Demol in 2021 aan Sport/Voetbalmagazine.



Een insider van de club getuigde bij hetzelfde maandblad dat de druk bij Anderlecht mogelijk te groot is voor Francis Amuzu. “Francis is misschien het type speler dat bij Anderlecht niet slaagt, maar dan op zijn 25ste wel bij een andere club ontploft. Misschien heeft hij nood aan een nieuwe uitdaging.” De intrinsieke kwaliteiten had hij altijd al, maar in de voorbije jaren kwam het er te weinig uit. Amuzu leek een eeuwige belofte te worden, want op 22-jarige leeftijd was de pijlsnelle flankaanvaller duidelijk aan het stagneren bij Anderlecht.

STERLING & KOMPANY

Tot aan het kalenderjaar 2022 althans. Francis Amuzu was vorig seizoen bij Anderlecht de grote ster van de Champions’ Play-offs, waarin hij maar liefst 4 keer kon scoren. Waaronder een indrukwekkende drieklapper tegen Antwerp FC, toen hij een ware referentiematch speelde. En het is deze versie van Amuzu dat Anderlecht op wekelijkse basis wil zien. Zijn talent is onmiskenbaar aanwezig en op 22-jarige leeftijd worden de verwachtingen steeds hoger. In de Champions’ Play-offs leek hij die expectaties eindelijk in te lossen en dat kwam grotendeels dankzij de coaching en begeleiding van Vincent Kompany.



Francis Amuzu genoot namelijk een groot vertrouwen van zijn vorige coach. “Kompany heeft Amuzu veel kansen gegeven, dat mogen we ook niet vergeten”, zei Steven Defour vorig seizoen in de podcast 90 minutes. “Wat Guardiola met Sterling heeft gedaan, kan Kompany met Amuzu doen. Hij kan doelgerichter worden en werken aan zijn afwerking. Sterling kon ook niet afwerken toen hij naar City kwam.” Amuzu en Kompany gingen met beide werkpunten hard aan de slag en al die inspanningen leverden een indrukwekkend resultaat op.

NOOIT BETER

Francis Amuzu verbaasde vriend en vijand met zijn indrukwekkende prestaties en statistieken in de Champions’ Play Offs. Hij startte aarzelend aan de start van het vorige seizoen maar in de nacompetitie trok hij alle aandacht naar zich. “Ik weet niet wat er met hem is gebeurd”, zei Franky Van der Elst toen op Eleven Sports. "Hij was de laatste drie matchen de beste speler bij Anderlecht. Hij had ook bijna gescoord tegen Union SG en ik ben tevreden voor hem dat hij het zo goed heeft gedaan. Hopelijk kan hij komend seizoen verder gaan op dit elan.” En dat doet hij ook.



Enkel en alleen in 2022 deed Francis Amuzu 11 keer de netten trillen. Dat is een aanzienlijk aantal, wetende dat hij in 5 seizoenen tijd - en in 156 officiële wedstrijden - in totaal 19 keer kon scoren. Amuzu lijkt dus eindelijk efficiëntie aan zijn spel toe te voegen, een werkpunt dat cruciaal was om een hoger niveau te bereiken als flankaanvaller. Zijn doelgerichtheid anno 2022 betrof 42%, wat tevens het hoogste gemiddelde is in zijn carrière. Volgens verschillende media zou zelfs Roberto Martinez zijn ontwikkeling nauwlettend monitoren met het oog op een selectie bij de Rode Duivels.

VAN 4 NAAR 10 MILJOEN EURO

Eind 2020 stond Francis Amuzu zwaar ter discussie bij RSC Anderlecht. Hij ontwikkelde zich niet op de verwachte manier, en daarom was Sporting bereid om hem te laten gaan voor 4 miljoen euro. In die periode reageerde zijn entourage op de negatieve sfeer die rond Amuzu hing en maakte men een ferme voorspelling. “Als hij statistieken kan koppelen aan zijn snelheid en techniek, kan Francis verkocht worden voor 15 miljoen euro.” Dergelijke transfersom was toen ondenkbaar, maar vandaag is dat opeens een erg realistische inschatting.



OGC Nice was vorige week nog bereid om 8 miljoen euro te betalen aan RSC Anderlecht voor Francis Amuzu, maar Peter Verbeke weigerde dat bod categoriek. De CEO van Sporting weet namelijk dat de actuele marktwaarde van ‘Ciske’ een pak hoger ligt en daarom moesten de Fransen met een verhoogd bod terugkomen. Nice voerde zijn transfervoorstel op naar minstens 10 miljoen euro en dat ligt al meer in de grootteorde die Verbeke zich voor ogen stelde. En dat is een erg knappe deal. 2 jaar geleden viel Amuzu zelfs niet te verkopen voor 4 miljoen euro, maar vandaag zal hij wellicht behoren tot de top-tien van de duurste RSCA-transfers ooit.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Zal Amuzu slagen in de Ligue 1?

Meest recent

Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

13
13
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

433
433
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

9
9
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

30
30
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

77
77
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

49
49
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

40
40
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

115
115
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

30
30
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

33
33
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

24
24
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

94
94
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

17
17
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

130
130
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

180
180
Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

218
218
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

234
234
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

149
149
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

31
31
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

286
286
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

66
66
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

246
246
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

197
197
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

124
124
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

367
367

Meer sportnieuws