Unionist trekt boetekleed aan: "Voel me schuldig"

137 stemmen
Unionist trekt boetekleed aan:

Union SG is er dan toch niet in geslaagd om te stunten in de voorronde van de Champions League. De vice-kampioen stond er nochtans goed voor na de 2-0-thuiszege tegen Glasgow Rangers. Maar tijdens de return in Schotland gingen de Brusselaars dinsdagavond met 3-0 onderuit.


Het contrast met de heenmatch was dan ook bijzonder groot. Waar Union voor eigen volk behoorlijk wat drang naar voren toonde, besloten coach Karel Geraerts en zijn manschappen om in Ibrox Park een meer behouden houding aan te nemen. En die keuze betaalden ze cash. Bovendien werden ook heel wat individuele foutjes gemaakt. Door Siebe Van der Heyden bijvoorbeeld, die een strafschop veroorzaakte en zo de openingstreffer inleidde.

Hoewel hij niet bijzonder veel aan de bewuste fase kon doen, trok de verdediger achteraf toch het boetekleed aan. "Ik probeerde weg te koppen, maar de bal viel ongelukkig op mijn arm", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Je weet op voorhand dat foutjes op dit niveau afgestraft worden. Ik voel me wel een beetje schuldig: ik moet nu professioneel zijn, de beelden herbekijken en me niet meer op dat soort missers laten betrappen."

GEMISTE KANS
Union heeft gelukkig nog een vangnet en is zeker van de poules in de Europa League. Toch voelt de uitschakeling tegen Rangers aan als een gemiste kans. "Realistisch gezien mag de uitschakeling geen grote ontgoocheling zijn, maar gezien we vorige week van de kleine kans toch een iets grotere kans maakten, is het toch heel zuur", vertelde Dante Vanzeir bij Sporza.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Denkt u dat Union dit seizoen voor de top 4 zal spelen?

Meest recent

'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

12
12
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

29
29
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

35
35
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

65
65
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

16
16
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

206
206
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

217
217
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

50
50
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

169
169
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

782
782
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

151
151
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

116
116
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

55
55
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

129
129
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

162
162
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

146
146
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1067
1067
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

461
461
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

145
145
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

916
916
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

508
508
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

558
558
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

485
485
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143

Meer sportnieuws